Споделена история от Тинейджърски

Дали да си сложа шини?
Здравейте!! На 12 години съм. :) Зъбите ми са много криви и много ми е неудобно, когато се смея. Искам да си сложа шини, но ме е много страх.. Едно момче ми беше разказал, че когато и на него са му сложили шини не искал да ходи със тях на училище. За това през деня, когато е на училище ги изваждал, а през нощтта, и когато бил вкъщи ги слагал.. Но докторката не знаела за това и казвала, че има ефект.. Аз ако си сложа дали и аз мога да направя така, през нощтта и когато съм вкъщи да ги сложа, а когато съм на училище да ги извадя.. Притеснявам се, че ще се подиграват с мен, защото в мойто училище всички деца са такива двулични.. :[

Коментари

1.   Не се притеснявай! Аз ги нося почти година и никой нищо не ми е казал. Аз също съм на 12 и съм момиче. Скоро ще ми ги махат, защото имаше голям ефект. Не съм ги сваляла никога (освен като ям и си мия зъбите естествено). Не ме е срам от никой, защото това си е нормално. По-добре ли е да те гледат с криви зъби? Помисли сам/a. Ако ги носиш през целия ден ще ти се оправят за много по-малко време. Ще свикнеш. В началото и на мен ми бяха неудобни, но сега съм свикнала и не ги усещам.

2.   Здеавейте, реших да не пиша нова тема, а направо да питам тук.
Имам място между двата предни зъби, ако си сложа шини може ли да се оправи?

3.   Момче/момиче, слушай, по-добре сега си оправи зъбите, за да не станеш като мен, на 19 години съм и преди 1 месец си сложих брекети, представи си момче на 19, почти мъж, със брекети на зъбите... Оправяй си зъбите докато си млад/а, да не си блъскаш после главата като мене, а който ти се смее- просто наистина е смешно, но само в началото.

5.   В нашето училище половината клас носи шини. Аз също. Има едно момиче което е постоянно с тях от 2 години и никой нищо не и казва. Аз ги нося през ноща и понякога в къщи. Съветвам те ако си решила да ходиш с тях на училищи първите 2-3 седмици да ги носиш само у вас за да свикнеш с тяб. След това ще говориш съвсем нормално. Ако не искаш може да ги сваляш в училище това не е никакъв проблем.

6.   Веднага ги слагай тези шини. Аз също съм носила, бях на 10 г. Дъщеря ми също на твоите години.
Тя си ги сложи, защото й се подиграваха за кривите зъби.
Дори едно момче от класа й беше я похвалило, че се е погрижила за визията си.
Само си представи как ще изглеждаш после с правилно подредени зъби.
Успех ти пожелавам!

7.   До №2. Може да се коригира разстоянието между двата зъба отпред. Знам го със сигурност - имахме такъв проблем и се разреши.