Споделена история от Тинейджърски

Проблем с неговия етнос
Никога не съм се чувствала толкова ядосана, несигурна, може би дори ограничена.. От страна на родителите ми..
Та - в 9 клас съм, не съм си имала приятел, отличничката на класа, имам прекрасни приятели и въобще не съм от онези момичета, на които им е фикс идея да се "гаджосат" с някого. Родителите до този етап са ми дали всичко - възпитание, култура, един добър живот, който повечето мои връстници нямат.. Ужасно съм им благодарна за което, уважавам и обичам родителите си неописуемо много!
Дотук добре.. да, но ето какъв е проблема - движа в една компания с приятелите си откакто се помня и в нея има едно момче, което харесвам (това не е от край време). С него сме нещо като най-добри приятели, е - естествено, че крия чувствата си. Той е мил и внимателен, не се води бройкаджия и тн. Проблемът е, че семейството му е българо-мохамеданско/помашко. Това въобще не променя маниерите и манталитета му, той дори изповядва християнската религия. Имаме изключително хубави моменти заедно и някак си... неусетно се влюбих в него (ако на тази възраст мога да говоря за истинска обич)
Наскоро просто исках да споделя с родителите си, защото съм свикнала да го правя ии започвам да си мисля, че направих много голяма грешка. Единствената им лоша черта е, че са големи националисти и имат навика да съдят за човек главно по етноса, към който се причислява даденият човек. Развикаха ми се, казаха ми че е нямало никакъв проблем да съм в приятелски отношения с помак, но да се подценявам и да се "влюбвам" в такъв било пълна простотия. Били са под нивото на българите.. А странно защо аз не мога да намеря нещо по-различно у него, в сравнение с другите наши връстници? Имам в предвид - обикновени тийнейджъри сме, нищо повече, нищо по-малко..
А бях започнала сериозно да се замислям за признание пред него... малко ме е страх, че родителите не одобряват чувствата ми. Другото е, че дори и да му кажа е възможно да не ми отвърне със същото, така че, не разбирам защо ми направиха такъв проблем... Та те дори започнаха да ми ограничават времето с него.. Не знам как да постъпя, той започва да ме разпитва какво ми е (явно си личи, че нещо ме мъчи). Въобще, защо трябва в една свободна държава, хората да живеят с предразсъдъци, причинени от етническия произход на хората, религията им и тн...?
Родителите ми са ми дали всичко, може би ще проявя самовглъбеност ако не ги послушам, но вече чувствам как съм станала прекалено зависима от тях... Ще очаквам съветите Ви :)

Коментари

1.   Родителите ти си нямат и най-елементарно познание по етноси и история. Вземи им да гледат „Време разделно“. Помаците не са от друг етнос, това са потурчени БЪЛГАРИ. Аз съм израстнала с такива. 99% от приятелите ми са такива и само смесени бракове на последък и проблеми нямаме. Дори зет ми е такъв - не го харесвам по други причини. Помаците са си чисти българи и стига с глупости. 21 век е! Няма да имаш проблеми с момчето иначе. Те се смятат за българи и много ще се убиди, ако не го наречеш българин или недай си боже го наречеш - помак!!!!

2.   не виждаш нищо по-различно, защото няма! помаците се смятат за българите с най-чиста кръв, защото са приели доброволно исляма и турците са ги оставили намира. но дори и турчин да беше - ако е добър човек, не виждам къде е проблема.
успех!

3.   А пък побългарените сърби се наричат софиянци, врачани, перничани, благоевградчани, македонци. Русенци и видинчани пък са побългарени румънци.

4.   Понякога родителите са прави, вярно в повечето случай, но дали сега твойте са?
Погледни нещата от страни, влюбване в момче от мюсюлмански произход е доста рисковано, защото за стабилна, здрава, дългогодишна връзка трябва да се има всичко в предвид.
Как се нареждат жените в мюсюлманско семейство? Как се възприемат кандидат снахи от български произход в него? Какво иска мюсюлманин от българското си гадже и дали ти би могла да му го дадеш? Ако правиш секс с него от любов, дали това ще се възприеме като любов от мюсюлманските му роднини? Дали момче от мюсюлмански произход възприема християнка насерьозно, като потенциялна съпруга, или просто за опитно зайче за секс? Защо момичета мюсюлманки, не стават гаджета с български момчета?
Според теб той не се различава от другите момчета българи, но в мюсюлманската религия негативите са за жените, мъжете са си като българите имат същите права в семейство. Жените в мюсюлманско семейство нямат същите права и това на младежа му е втълпено от малък.
Така че родителите на момичета понякога са прави. Вероятността мюсюлманско момче да се откаже от българка заради религия роднини и куп др неща е огромна. Над 95% от момчетата мюсюлмани вземат чесна мюсюлманка за жена, а българските им гаджета остават само като сексуален опит в живота.

5.   Преди време и аз бях националистка, точно като твоите родители и не понасях хора от ромски, турски или помашки произход. Един ден се влюбих в помак, но аз чак в последствие разбрах, че е такъв и той очакваше да го скъсам, но ние продължихме да сме заедно и това ни най-малко не ме спираше. Родителите ми мислеха, че сме просто приятели, защото не вярваха, че мога да се влюбя в човек с такъв произход. Връзката ни беше, като всяка друга. Според мен не би трябвало да се отказваш от нещо красиво само заради етноса. Твоите родители може би няма веднага да те разберат или дори няма никога да могат, но човек винаги е с такива предрасъдаци, докато не му се случи и на него. Дай пример на баща си, че ако майка ти е помакиня дали той би я зарязал и същото обясни и на майка си. Постави ги в неудобна ситуация и действай. Надявам се всимко да си дойде на място. :)
D.

6.   Както каза 3...
Номер 4, ти не прочете ли, че момчето е приело християнската религия. Макар, че аз лично ненавиждам религиите - вярвам в Бог и светлите същества, вярвам в идването на Исус, но не съм християнка, не ходя на църква и прочее.
Авторке, ами ако това момче също те обича и случайно е любовта на живота ти? Аз попринцип смятам, че истинските връзки не са ученическите, но пък имам и такива познати :)

7.   :))))))))))))))))))(
Ставай на 18 и по-далеч от тях!!!

Те самите как могат да докажат, че са българи по произход? !
:))))
Самоопределят се като такива...
и са доста ограничени, ако мислят, че само етноса определя превъзходството на един индивид над друг... |:(
Така че - бягай при първа възможност!!!