Споделена история от Тинейджърски

Какво пък ЧАК толкова е станало?
Момиче на 14 съм (7 клас), реших да напиша някое и друго домашно по математика, което беше за оценка срещу съответната сума... Днес нося готови домашните, раздадох ги на поръчалите си, платиха ми, но на една от работите имаше едно нещо да поправя, бяхме в класната стая, следващия ни час беше с класната.
Седнах аз на чина, оправих каквото имаше за оправяне, само че взе че класната мина покрай мене и видя листите и ми ги взе, каза, че ще ги даде на учителката по математика.
Дойде часа по математика, госпожата никак не реагира само леко се засмя, аз сама си признавам, че продавам домашни и какво? Сега класната иска майка ми или баща ми да дойде в училище (те знаят, че продавам домашни) и се изсмяха... ми то си е за смях... Ако продавах трева в училище сигурно по-леко щях да се размина... Само ще изгубят времето на родителите ми за простотии.
Съучениците ми като са тъпи, защо да не печеля пари от това?

Коментари

1.   Класната ти е права. Ти не помагаш на съучениците им, а им извършваш мечешка услуга. Какво става тогава на контролните? Домашното се дава, за да се упражнява човек сам.
Ако искаш да спечелиш някой лв. легално и морално по-добре искай пари за помощ след училище. Например - след училище да остават хората да си пишат домашните с теб или да идват у вас. Това, което правиш е забранено иначе и с право ще имаш пролеми

2.   Абе, вие сте тотално сбъркани сегашните хлапета! От всяко нещо-пари. Ами направи го без пари, какво толкова ще ти стане? Коментар №1 ти го е казал много точно. Станало е това, че представата ти за нещата изобщо не е в час. На родителите ти явно също. Дерзай!

3.   Абе, не мисля, че кой знае какво е станало, спокойно. А и щом родителите ти знаят, няма страшно. Почти всеки е преписвал по нещо. Не може човек от всичко да разбира. Аз по математика нищо не знам, но преписвам и се справям /да чукна на дърво/.

4.   Браво бе, още от 14 годишна взела да върти далавери :D
"Съучениците ми като са тъпи, защо да не печеля пари от това? "
Дядо ми има една приказка: 'Докато има глупаци ще има и тарикати'. Все пак възползвала си се от положението, имаш ум и си го използваш навреме.

5.   Права си да искаш пари! Аз носех чантите на мои съученички в междучасието, а нито ми платиха с пари, нито в натура.

6.   WoW и колко печелиш 2 лева, жалка работа

8.   Апф... И аз съм го правил това миналта година (7 клас като бях) за по 20 стотинки... не е чак толкова много но 5 човека като купят и имах за закуска...

9.   БРАВО! Бизнесдама ще стане от теб. И правилно всяка услуга в 21 век се заплаща. Иначе тия дето продават дипломни работи ще умрат от глад. Браво се вика само на магаре, на хората пари се дават ама някой са още в миналия век и не могат да го разберат. Иначе невиждам какво могат да ти направят да му мислят тия дето немогат да си напишат домашните:)))

10.   Класната реши срещата да се проведе и в мое присъствие, а майка ми съвсем се спука от смях. :))) Коментара ? беше: Сега не само моето, но и твоето време ще изгуби, да ни занимава с простотии, я направо директора да извика! :Д Няма нищо лошо в това, че продаваш домашни, все пак труд си положила? ! ... Не знам как ще отида, няма да мога да се стърпя и ще се смея... ;Д

11.   Да бе повярвах ти. Коя майка ще се смее, че детето й се възползва от останалите. Нещо си измисляш според теб яко ти се е скарала спокойно няма нищо страшно, че майка ти ти се е карала на всеки му се е случвало няма нужда да лъжеш. А и само да ти кажа много добре знам, че ти оценяваш коментарите. Ако искаш 10 пъти дай не за моя не ме интересува.

12.   Никой не съм задължила да ми вярва. ;) Ваш проблем... Майка ми не се кара за такива простотии... изкефи се, че съм находчива, баща ми също. Няма лошо да изкарвам пари, макар и на 14. :) Гласувала съм само за някои коментари, само от един компютър, спи спокойно.
Авторката

13.   „Коя майка ще се смее, че детето и се възползва от останалите”. По математика продавам аз, по английски моя приятелка, майките са съгласни да продаваме, но да гледаме да не ни хванат естествено. Моята майка няма нищо против да се възползвам от останалите... Пак казвам, че никой не задължавам да ми вярва.
Авторката

14.   Вчера отидохме с майка ми на срещата, на входа на училището срещнахме директора, каза, че учителката ни чака в учителската стая, а после добави, смеейки се: Чувам някакви търговийки въртите... ;Д След малко влизаме в учителската, класната видя, че аз и майка ми се подхилквахме, каза ми, че по правилник е забранено в училище да продавам домашни(намекна ми, че ако ще го правя, да го правя извън), но като видя, че продължаваме да се държим несериозно, си подви опашката и влезе в стаята (разговора продължи 5-7 минути).
Но за сметка на това учителката преди срещата с нас, се обадила на майката на тази същата моя съученичка (която продава по английски) и я предупредила да не се влияе от мен, а майка ? директно и казала: Те и без това преди ги пишеха без пари, няма нищо лошо да печелят по някой лев от писане на домашни! ...
Авторката

15.   Ми ко хич да не те бърка продължи си бизнеса и толкоз