Споделена история от Тинейджърски

Роми
Здравейте българи! Живея в областен град в северна България. В града основното население е българско. В последните няколко години обаче, ромите от съседния цигански квартал започнаха да прииждат в началото на голям жилищен комплекс и да нападат хората и най-вече подрастващите. Трябва да направим нещо, ИЗЧЕЗВАМЕ! Как може да позволим едно малцинство да ни завладява, къде го има това? Циганите започнаха да ни грабят и да се заяждат с нас в собствения ни квартал, а в моя квартал никога не е имало подобно нещо. Както казах вече, плъзнаха по жилищните комплекси, даже днес едни щяха да ме нападнат без никаква причина, но както и да е... Исках просто да си излея мъките някъде! Честно ви казвам РЕВЕ МИ СЕ като си представя как след няколко десетилетия ще излизаме със страх по улиците и българинът ще се се брои на пръсти. Трябва да направим нещо, като не става с добро - с лошо да е!

Момче, 17 години.

Коментари

1.   Истината е просто, че в Северо-западнала България скоро само циганите ще останат. Ако искаш да живееш по-добре, учи си добре уроците и отиди да учиш някъде.

3.   Всеки който е живял в близост до цигани е имал подобни проблеми. Аз също съм израстнал на място, в което предразполагаше присъствието на много цигани, а нападенията, грабежите и заяждането с българите бяха ежедневие. Единственото решение е тези "хора" да бъдат отделяни, да живеят далеч от цивилизованите хора, просто съм се убедил, че циганите не подлежат на интеграция.

5.   За съжаление нищо не може да се направи пич, за това са виновни управниците, след като нямаш препитание, как да създаваш деца. Докато продължават да им дава помощи за есяко дете, те ще се множат. Но ако българин отиде да изка помощи, за това, че не може да изхранва децата си няма да му дадът. И друго, те не са свикнали да работят, знаят само да чакат да им се даде, и да крадът, защото е по лесно и знаят, че няма да им направят нищо. Сами сме си виновни за това полужение, защото позволяваме да ни управляват некадърници. Хубав народ сме, но прост. Не случайно сме били 500 години под турско робство, не сме единни, способни сме да предадем другарят си, но не и да му помогнем, в това отношение ромите са много над нас, те си помагат, ако нещо се случи с един, всички застават зад него. Срам и позор сме за предците ни. Срамувам се, че съм Българин.

6.   Същото се случи и с моя град, само с разликата, че е по-малък и е в Южна България. До преди 2007-8 не смееха да излизат от тяхната си махала, сега много от тях "работят" навън, събрали са пари и никой не може да говори с тях. Плъзнаха из целия град, по кафетата, по ресторантите... Навсякъде. Много хора си мислят, че ако имат пари ще са по-добре. НЕ- прост циганин с пари е много по-лош от беден циганин, който прави кокошкарски набези. Богатите цигани продават жени навън, наркотици и какво ли още не. Малцина работят наистина в чужбина. Миналата година по това време някакъв новобогаташ ромски се върна от Франция за да прави сватба. Аз бях на разходка с приятели. Бяхме две момичета и три момчета. Трябваше да се разминем с един катун, един от тях буквално обара другото момиче, а момчетата, с които бяхме изобщо не смееха да се намесят, защото ромската банда беше близо 30 души. Такова унижение почувствахме и 5мата... Вече като знам, че е лято и се завръщат всички от "тежък гурбет" не излизам от вкъщи.
След всичко случило се, отидох да уча навън. Но уви, и тук срещам същите тези цигани. Тук те се наричат българи и местното управление има специална организация за помагане на "българите" имигранти. Няма край тази напаст. Но пък ми стана смешно като гледах как немците коментират нанесли се в някакво мазе близо до тях роми. Цитирам: В една стая живеят 5ма души? ! Как е възможно това? ! Горките... изобщо не подозират какво ги чака :Д

7.   Номер 1 - не си прав! Циганите ходят там където има какво да се краде, а в северозападна България няма, понеже се води най-бедния район в Европа. Там абсолютно обезлюдяват селищата, което е плачевно! И нека отбележа, че в тази област преобладават власи и сърби сред чуждото население.

9.   Номер 6 визираш град Самоков вероятно.

11.   Не, номер 9, в Пазарджишка област е, не е чак толкова южен.

12.   Като го чета, все едно става дума за Самоков, то в цялата държава е така.

13.   Затова сме ние скинарите и националистите тук, колкото и да ни мразите и плюете ние гледаме да направим нещо по въпроса със мангалите, а другите само стоят отстрани и мрънкат как сме можели да правим еди кво си, я виж в Русия какво става, там нямат цигани но пък за сметка на това си имат турци и негри, и за една година при тях средо умират около 100-200 негри или турци, същото е било и в Испания в периода 2001, 2002, 2003 преди да ги хванат, но там е въпроса че те са по организирани от нас, а как може в съседна Гърция да имат и крайно дясна партия и хората да гласуват за нея, да се прави всичко само за гърка а за другите не? Е това трябва да стане и в България, но сме прекалено заспал народ

14.   Аз съм от Пазарджик. Тук си имаме и ние циганска махала, ама не може да се каже, че са само там. Лятото ходя на плуване, а то е баш при тях и незнам и аз как го преодолявам този страх да мина оттам! Постоянно някакви мангале минават оттам и то от тия мъжките дето ме е страх от тях най-много! На всяка крачка виждам бременна циганка с още няколко деца и бебе в количка 20-та употреба от предните и "чеда", които реват като пребити, ама то си е така, защото тя в същото време ги пребива! Това е един голям ужас за мен! Просто си излях чувствата нещо друго и така ми олекна!

15.   аз лично живея при цигани и просто самите хора не са такива нито крадат нито заплашват нито се бият няма нищто такова има различни цигани даже познавам цигани които са вишисти и ходят на работа

16.   "даже познавам цигани които са вишисти и ходят на работа"
ДАЖЕ познавам и такива, дето ходят на работа, вика :Д:Д:Д:Д:Д

17.   Охх тва е ужасно! Не трябва да им позволим да победят, тва си е нашата държава! БЪЛГАРИЯ А НЕ ЦИГАНИЯ

20.   Проблемът е, че циганите си правят каквото си искат. Не учат, не работят, не си плащат сметките(държавата им ги плаща), само раждат, крадат и просят. Те ще се увеличават, а ние българите намаляваме, защото търсим по-добро място за живее.