Споделена история от Тинейджърски

Дали ще си направят лошо впечатление за мен задари нея?
Имам една приятелка, която ми е много близка, познавам се с нея от бебе още така да се каже, но не мога да отрека, че
тя прави големи глупости. Даже преди ме беше накарала
да избягам с нея през ноща, беше ме карала да пушим въпреки, че не го направим-а ние бяхме малки. По едно време станахме нещо, като лесбийки и се опипвахме и се целувахме и просто се отвращавам-защо съм го направила? Просто тя ме принуждаваше. Тя в момента е същата даже и по-зле-пушила е, пила е, дупчи се, секс може да е правила даже се бие, излиза с по-големи от нея-тя прави ужасно впечатление и много хора мислят така за нея. И не знам ако някога каже на някой за това, което сме правели.. Защото имаше едно момиче дето каза ' А ти да не си нейната приятелка? ' и ми стана гадно, защото.. Така хората ще си направят и погрешно впечатление за мен, а всъщност аз вече не съм такава, но да.. признавам си страх ме е някой какво ще си помисли ако стане нещо. Дайте ми съвет моля.

Коментари

2.   Винаги ще има хора, които мислят лошо за теб, особено ако малко те познават. Обръщай повече внимание на останалите, които не са на тяхното мнение. Повечето хора са тъпаци и ти не можеш да ги промениш, затова покажи на тези, чието мнение те интересува, че не си като приятелката си!

3.   Това, че сте приятелки от малки, не означава, че трябва да бъдете такива за вбъдеще. Хората порастват различно, влият им различни фактори и се развиват по различен начин. Ти не си малка, трябва вече да се научиш да преценяш коя среда е по-подходяща за теб и с кой да контактуваш. Ти не и дължиш нищо, както и тя на теб, просто ако считаш, че не е подходща компания спри контактите с нея.

4.   Да, ще ти дам съвет. Първо - никой нищо не може да те накара да направиш нещо насила. Ти имаш собствена глава на раменете, за да мислиш, ако ти е опряла пистолет в главата - разбирам, в противен случай.. опичай си акъла! Колкото повече угаждаш на някого, толкова повече той ще ти се качва на главата. Зависима си от нея или какво? Каква приятелка ти е щом не ти уважава мнението, за какво ти е? Сама каза, сега крайния резултат не е положителен - срамуваш се от имиджа си и прочее.
Относно хората - тъй като аз дълго време страдах от едно заболяване и хората ме избягваха накрая се научих да бъда самостоятелна, нямах друг избор. Аз също си създадох лош имидж без да съм виновна. Поуката, която си взех обаче е, ме хората, които са намясто щом видят промяната освен ако не са задръстени и ограничени ще те приемат!

5.   Тя те принуждава да правите неща, които не ти харесват, ти пък се срамуваш от нея. Според мен вие двете не сте си никакви приятелки.

6.   Иначе говори с нея и й обясни, че това което прави не ти харесва и да го прави, когато те няма, а иначе да се държи нормално, а ако просто вече сте различни значи вече не сте толкова добри приятелки и е време да си намериш и други и може би всяка да поеме по своему.

8.   Вие редакторите постъпвате много грубо!!! Към коментара ми номер 6 беше доста ама доста по-дълъг! Защо сте го съркатили? С кое право можете да махате част от това, което съм искала да й кажа и как може да ограничавате моите мисли по този нетактичен начин? Това, че я попитах от кой град е дали може да ме запознае с приятелка си, защото искам да имам приятелка, като нея, защото и аз съм същата, не означава, че трябва да го изтриете!! Знам, че сайта е анонимен, но хората имат право да се свързват един с друг, ако и от двете страни има желание.

/Модератор7 - Не и на територията на сайта. Нямаме нищо против, ако е другаде.