Споделена история от Тинейджърски

Харесвам най-добрият си приятел.
От миналата година харесвам най-добрият ми приятел. Искам да му кажа, усещам, че трябва да го направи, но.. нещо ме спира. Не знам какво е. С него се събираме всяка вечер с още 4-5 човека. Две от моите приятелки (които не се събират с нас, за което съм благодарна) също го харесват и се опитват по всякакъв начин да ме дразнят-взимат му суичерите, носят му ги, гушкат го, дразнят го. Не могат да ме издразнят, защото знаят, че родителите ни са много близки. Като стана въпрос за родителите: Един ден бяхме на гости у тях и майка му уж случайно подметна: „Май ще ставаш зет на (името на майка ми)“ и той само се засмя. Миналата година същото момче ме харесваше, но не ми го е казал. Когато се видим се гушкаме, когато единя си тръгва се гушкаме. Разхождаме се вечер заедно (повечето пъти и с брат му заради което той си дразни), той ме закача, носи ме на конче и т. н. Какво да направя? Как да му кажа, че го харесвам? И въобще дали си струва да загубя приятелството ни ако не ме харесва? = ))

Коментари

1.   Самият факт, че се закачате говори, че се харесвате взаимно. Аз на твое място бих изчакала момчето да направи първата крачка :)

2.   Ооооф, една и съща песен. Ами кажи му, човек един живот живее!

3.   Много интересна и мила историйка. Аз мисля, че е добре да му кажеш.

4.   Номер 1: И аз така бих направила, но просто.. след като знам, че цяла година е крил това, че ме харесва по някакъв начин ме кара да му го кажа, но не искам да съсипа приятелството ни =) ;s
Авторката.

5.   Ако много се притесняваш да му кажеш и не си сигурна какво ще стане с приятелството ви, изчакай. Но продължавай да си му близка, даже се опитай да си му малко по-близка. И може би нещата ще станат спонтанно и без да си казвате нищо, защото вероятно и той те харесва.

Но ако криеш чувствата си дълго време, в един момент може и да започнат да ти пречат, и ако стане така е по-добре да му кажеш.

6.   И аз харесвах моя :) Все още го харесвам и ходя с друг, но преди 2 дни точно излязохме - не спря да ми се натиска, първо го направи една вечер когато беше пиян, но не го взех на сериозно, но онзи ден си беше на ред и ме целуна няколко пъти, страшно го харесвах, но бях супер студена :) Яко ми е, че не съм му показала нищо, защото ако отношението му беше същото както моето към него, щеше да ми е супер кофти. И се кефя по цял ден, че момчето което харесвах, направи това което исках без никакви намеци ;)) дано с всеки да ми върви така. Бъди търпелива и ако наистина те харесва ще ти го каже рано или късно.. но рано е по-вероятно ;). Недей ти да му го казваш опитах веднъж с едно момче, бях малка просто играехме с едни кукли хд и му казах аз те харесвам.. изгледа ме странно и повече от тогава не сме се виждали, е няколко пъти но само на здравей и здрасти. В никакъв случай не му го казвай, помни, че това е работа на момчетата. Откога ние ще им предлагаме?

7.   от номер 6 - още едно момче ме целуна хд пак си го харесвах от части. Готино е така. Не му казвай просто го закачай, защото иначе ще се чувстваш неудобно.

8.   Аз бих те съветвал да не пробваш. Няма смисъл да разваляте взаимоотношенията си заради една връзка. Примерно ще тръгнете, но нали някой ден ще скъсате и в повечето случаи става така, че да не можете да се погледнете повече. Дори и това да не стане пак няма да сте толкова близки. От опит го знам не се занимавайте стойте си най-добри приятели. Много по-близки ще сте така. Ако тръгнете все някога ще го изгубиш, но ако сте добри приятели ще се имате много по-дълго време.