Споделена история от Тинейджърски

От пубертета ли е?
Аз съм момиче на 15 години. Изглеждам добре, имам добри оценки, родителите ми са изключително разбрани. В началото на зимата без причинно се появи тежест и притеснение в гърдите. Вечерите не можех да заспя, треперих. Изведнъж излезе и някакъв страх от смъртта (за мен, за близките ми). Нямам идея как се получи това, понеже не ми се е случвало нещо изключително емоционално или лошо. Ходих на психиатър, предписа ми хапчета. Не мисля че е от хапчетата, но проблемът ми отшумя. Сега отново ми се случва напрежение, притеснение, челото ме стяга. Много се плаша да не откача изведнъж и от тази мисъл още повече се притеснявам. Дали е възможно? Имам две теории защо това ми се случва-едната е, че съм прекалено чувствителна и срамежлива, и изобщо не се разнообразявам. Еднообразието направо ме убива. Втората идея е, че това е заради пубертета. Ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет!

Коментари

1.   Не е от пуберитета, а е леко нервно заболяване. Не ходи на психиятър, а на ПСИХОЛОГ!!! НЕ СЕ ТЪПЧИ С ХАПЧЕТА, те помагат ВРЕМЕННО. Единствено с психоанализа ще се оправиш ДЪЛГОТРАЙНО.
Успех

2.   Възможно е и да е от пубертета! Аз например преди се страхувах да седя сам! Не можех и минутка да седя сам! Но с годините напълно го преодолях! Дано стане като с мене! Успех :)

3.   Рязка смяна на настроенията - може да е от хормоните, но може и да е заболяване, за което не предполагаш. Иди на лекар-невролог.

4.   Една позната има същия проблем чувства напрежение и е страх от всичко почти.. аз имах такова гадно е но на мен ми казваха че от пубертета се е появило. Просто всичко се оправи щом се разсеех намерих нови приятели и всичко се оправи.. ходих на невролог /иди и ти както казва номер 3 / той каза че е нормално наистина било от хормоните, настроенията ми се сменят, страх, напрежение, вълнение, радост и обратното и т. н... Попринцип и аз съм чувствителен човек лесно се разстройвам, мога лесно да се разплача ако нещо ме нарани но би трябвало след няколко години да се оправят тези неща.

5.   Все едно аз съм го писала това. Миличка преди една година бях по абсолютно същия начин с тази разлика, че тогава бях на 13. Всичко дойде от матурите, които ми предстояха и първоначално си мислех, че е от стреса, но след това цяло лято продължи. Ходих по лекари, правех си най-различни изследвания, докторката каза, че било от това, че не ям, но в крайна сметка се оказа, че това са си чисто и просто хормони и е от пубертета. Истината е, че не ми се вярваше, че само от някакъв си пубертет може да ми се случи всичко това, но ето, че сега нещата се оправиха. Естествено понякога ги има моментите на паника особено преди да изляза на сцена (занимавам се с пеене) и понякога се страхувам все още от смъртта и такива подобни неща, но всичко зависи от теб. По едно време изгубих всякаква надежда и един вид си бяха казала, че ще се откажа и ще изперкам, но се случи най-хубавото ми нещо в живота и се влюбох. Оттам започнаха всички тинейджърски вълнения и съвсем забравих за притесненията и така нататък. Така че спокойно, не мога да ти дам никакъв съвет, но мога със сигурност да кажа, че това е от бурния растеж през който минаваш. Не пий никакви хапчета, защото не си луда, всичко идва от хормоните. Просто в моментите на стрес се опитай да се успокоиш с музика или с нещо, от което ти става по-добре. В моя случай, когато за пръв път ми се случи държах ръката на баща си и бях прегърнала кучето си, така че не се плаши, всичко ще отмине ;)

6.   Абе я с приятелите отидете някъде и се разбийте направо хаха малко купон, веднъж се живее, живейте както трябва!!!