Споделена история от Тинейджърски

Пристрастен към сънуване?
Здравейте читатели, не бих казал че това е проблем, но от доста време истинско щастие изпитвам като сънувам, може да ви се стори странно, но е така. Сънувам често, но 95% от сънищата ми ги забравям, тази нощ сънувах че съм влюбен, едно момиче което беше очевидно депресирано, тъжно седеше на терасата ми голо и аз я дигнах и гушнах, заведох я в мойто легло и двамата легнахме и се покрихме, докато се гушкахме, а тя така и остана тъжна, все едно всеки момент ще заплаче.
Дори и в съня се чувствах че съм обичан и че обичам, тази 'емоция' никога не съм я чувствал толкова силно.
И днес мислех дали да не си взема едни приспивателни, не си харесвам живота особено и така се чувствам по-добре и.. защо не?
Знам че това ще ви се стори глупости, но искам пак да почувствам това и ме е страх че със времето този сън ще избледнее.
Момче, 16 години. Благодаря предварително за отзивите.

Коментари

1.   Ще си намериш гадже, приятел - спокойно =))

2.   Красив сън... :)

3.   Не търси щастието в сънищата, други пък прибягват до опияти, което не те съветвам да правиш, потърси го в реалният живот.

4.   Номер 2: боен кукловод съм, имам добро тяло и всяко момиче ми казва че съм 'перфектен', но никога момичетата не са ми били приоритет, имам възможности за няколко, но просто не си пасваме по начинът които аз искам. Определям се като наркастичен човек.

5.   Спри приспивателите - нямаш нужда от фалш.

6.   Не само ти намираш щастие в сънищата, но не е това начина. Аз също съм имал доста емоционални сънища, но истинските приятели са в реалността. А до момичето, за да я сънуваш, значи си я виждал, така че не се отказвай, а се сети коя е. Може пък този сън да е знак? Рано или късно ще си намериш някоя, която си заслужава. Същото си повтарям и на себе си, така че това са ми съветите към теб.
Pr0cK

7.   Ех, защо пък голо момиче? Нагонът пак се е намесил в иначе романтичния и идиличен сън.
Иначе не прекалявай с приспивателните! А за помненето на сънища има упражнения, които помагат на съзнанието да се фокусира върху съня и той да остави по-ярки спомени след събуждането (е, стига да не си на 50 години, но ти не си). Провери в Интернет и ще ги намериш в някой сайт!

8.   Номер 7, мозакът на здравите над 50 годишни функционира по същия начин - той не остарява, напротив - над 50 дори има повече нервни връзки, създадени през живота. Човешкият живот не свършва с 50-тия рожден ден, а с последния дъх.
Всички ние сънуваме, възрастта няма значение. За да си запомни съня човек, той трябва да се събуди в определена фаза на съня, а и непосредствено след събуждане целенасочено да си преразкаже мислено съня. Сънищата са преработване на информацията от нашето подсъзнание.
Дори животните сънуват. Особено е интересно да наблюдава човек котки в съня им. Те спят до 20 ч. на ден и дори можете да ги видите как бягат на сън, сучат, лижат другарче и така нататък. В съня си бебетата плуват, възпроизвеждат живота си в майчиното тяло. Всички сънуваме, но не всички помним или искаме да помним съня си.

9.   От автора: Не взимам приспивателни, споменах че мисля да си купувам, за да спя повече и следователно да сънувам по-често.
Номер 8: Много точно мнение, благодаря ти.

10.   Можеш да си записваш сънищата, за да не ги забравяш :)

The Perfect B.