Споделена история от Тинейджърски

Влюбих се в учителя ми по китара
Здравейте.
Аз съм момиче на 15 години. От година свиря на китара и преди няколко месеца се записах на уроци при един учител. Първия месец всичко беше добре, но после започнах да изпитвам силно привличане към него. С времето това усещане се усили и последните 3 месеца буквално хлътнах по него. Искам да му кажа някак, да му покажа, но не знам как. Той е симпатичен човек, на около 35-40 години. Винаги съм си падала по много по-големи от мен мъже. Може и по-млад да е, но много го харесвам. Избягвам да го гледам в очите, защото вперя ли поглед в него, не мога да го откъсна. Помогнете ми, дайте ми съвет какво да правя. Искам той да го узнае, но се притеснявам, че после няма да иска да ми дава уроци. Което пък ще накара нашите да ме питат защо няма да ходя и аз какво да им кажа? Ако някой е имал подобни проблеми, нека ми пише как ги е решил и как да му кажа, без да го карам да не иска да ме вижда...

Коментари

51-58 от 58

54.   Разбирам, но аз имам нужда не кой да е, а той да ме утеши по някакъв начин. Сега ме е страх много повече... Все толкова силно искат той да знае, но съвестта ми не ми позволява да изрека и дума за всичко това. По цял ден стоя и се разкайвам, а през нощта не мога да заспя. Честно казано, не мисля, че съм способна да изрека нещо подобно... Може би трябва той сам да забележи, но какво трябва да направя, по дяволите? Едната част от мен е щастлива, че той си има своята половинка в живота, а другата се мрази, мрази и всеки, който се доближи до него. Раздирам се отвътре само като си помисля, че той всяка вечер си ляга до друга. Всеки ми казва, че ще отмине. Ще отмине, ама не. Вече една година го гледам тайно, а той нищо не подозира. Просто.... вече не знам дали всичко това си заслужаваше.

55.   Разбирам, но аз имам нужда не кой да е, а той да ме утеши по някакъв начин. Сега ме е страх много повече... Все толкова силно искат той да знае, но съвестта ми не ми позволява да изрека и дума за всичко това. По цял ден стоя и се разкайвам, а през нощта не мога да заспя. Честно казано, не мисля, че съм способна да изрека нещо подобно... Може би трябва той сам да забележи, но какво трябва да направя, по дяволите? Едната част от мен е щастлива, че той си има своята половинка в живота, а другата се мрази, мрази и всеки, който се доближи до него. Раздирам се отвътре само като си помисля, че той всяка вечер си ляга до друга. Всеки ми казва, че ще отмине. Ще отмине, ама не. Вече една година го гледам тайно, а той нищо не подозира. Просто.... вече не знам дали всичко това си заслужаваше.

56.   Ми защо просто не си траеш? Аз какво да кажа, като даскалката ми по математика направо ме влудява! Всеки път когато я погледна, го вдигам едно яко и се изпотявам, но си трая. По-добре не прави нищо, че да не вземеш да си ос*реш уроците! (с извинение)

57.   Момиче, възрастта не е от значение, но това, че е женен и има деца трябва да те спира определено. Прочетох всички коментари, които си писала, доста пораснала си за възрастта си, което може да ме кара да се радвам. Аз съм на 23 и преди време така се случи, че имах връзка с мъж, които беше на 40, не очаквах и за мен беше единствено и само удоволствието от тази връзка. В един момент, този мъж се влюби, беше искрен с мен, и разговаряше с часове. Разбрах, че има жена и дете, жена с която не се разбира и никога не е искал да бъде. Не след дълго при тази мисъл тръпката ми се изгуби, защото вярно има тръпка, но не и когато в животът му има жена и дете. До ден днешен аз помня моментите с този човек, но и това, че скри от мен толкова важно нещо за животът му. Моят съвет бъди внимателна, разбирам те и не искам да останеш разочарована, защото накрая се оказа, че той се влюби, а аз не. При мъже на тази възраст е много по - лесно да се влюбят и то силно, от колкото на 20 примерно. Не искам да разказвам историята, но преди всичко разучи за животът на един мъж, тогава допускай да се случват тези неща. Вредиш единствено на себе си в този случай! Пожелавам ти да срещнеш мъжа за теб и да си много щастлива!

58.   Номер 57, искрено благодаря за топлите думи.
Ще ми се да беше лесно да го забравя, но...
Както ми беше казано, няма как да не се влюбиш в човек, който оценя това, което правиш, както и самата/самия теб.
Просто... гордият поглед, с който посреща успехите ми и разбирателството, с което се отнася към провалите...
Нямам думи. Как бих могла да го опиша?
Благодаря ти, за това, че казваш, че съм пораснала за възрастта си. Звучи малко надменно и една идея арогантно, но аз също съм на това мнение. Просто забелязвам как мислят съученичките ми и как мисля аз. Доста различно. Все пак, ще се вслушам в съвета ти и ще се опитам да прекратя тези емоции, които сякаш са ме обсебили. Едно голямо благодаря отново :)

59.   Той може баща да ти е... изчакай ще премине това чувство, в никакъв случай не предприемай нищо, имал съм и аз подобни влечения, но си трая, защото последиците са сериозни, особено ако вашите разберат.
~Trifonak~

60.   До номер 58
Миличка няма защо да ми благодариш, факт е и това не те прави надута и т. н. напротив това може да те радва, както и останалите хора край теб. Надявам се да съм помогнала по някакъв начин и всеки, които ти казва за тези години не обръщай внимание. Любовта няма граници, но бъди внимателна, не се наранявай... Знам напълно как се чувстваш, винаги може да поискаш съвет, аз съм тук. Желая ти всичко най - най хубаво

63.   Неуместна симпатия... или обикновена заблуда?

Кратката ситуация, която ще опиша сигурно ще породи у вас впечатление, че съм незрял и повърхностен представител на тийнейджърките...
Понякога може и така да изглежда, но на възраст вече не съм.
Предварително моля без обидни коментари, съркасични намеци и подигравки...
Преди доста години исках да се науча да свиря на китара, получих такава, но интереса ми се изпари почти мигновено. Години наред тя стоеше вкъщи като реликва и сега заема същата роля в квартирата ми.
Но съвсем случайно преди месец разхождайки се в квартала на един приятели, видях залепена обява за уроци по китара и нещо в мен трепна, почувствах, че това е момента да започна начинанието, което отложих заради липса на воля едно време...
Позвънях на оставения номер и човекът ми обясни, че е музикант и педагог от няколко години, таксите са ниски и има възможност при напредък да съдейства за изготвянето на авторски парчета както и паралелно с това да ми преподава теория на музиката и да провеждаме упражнения за музикален слух и още много други...
Известно време все не можех да си наглася графика така, че да ми остане време за първия урок, когато това най-сетне стана, обърках превозното средство (уроците щяха да провеждат у тях)...
Дни по-късно обстоятелствата бяха на моя страна и се уговорихме за час. Пристигнах на уреченото място благополучно като за мой късмет и в двата транспорта на мястото ми имаше оставени билетчета и през цялото време вътрешно имах много хармонично и топло, приповдигнато настроение, че се захващам с нещо в което този път ще вложа истински мерак... и Дай Боже, след време ще правя свои песни със собствени текстове и музика...
Известно време с учителя не можахме да се намерим докато най-накрая както си стоях в хладната вечер оглеждайки се на самотната спирка, към мен се появи усмихнат младеж с артистично излъчване и се досетих кой е. Не очаквах да е толкова млад, макар, че по телефона беше споменал, че в момента учи магистратура...
За момент ми стана малко конфузно, но щом се заприказвахме се успокоих. Говорехме си докато вървяхме към тях и щом се качихме в апартамента му веднага започнахме първия урок.
Не съм сигурна дали си въобразявам или не, но забелязах, че през цялото време търси прекалено често близост с мен, хваща ръката ми за да я нагласи правилно на струните, подмята разни коментари и въпреки минималния ми напредък на начинаещ постоянно се опитваше да ме убеди, че от всичките му ученици аз се справям най-добре за първи урок...
След известни обяснения и упражнения, започна да ми демонстрира комбинацията на някои акорди свирейки мелодии на любовни балади като през цялото време не откъсваще очи от мен по един малко странен начин, който ме караше да се чувствам някак неловко а и като цяло момчето е много чаровно, мило, забавно и остроумно....
После ми даде пример за добри окустични изпълнения като пусна на компютъра една песен на Ed Sheeran-im a mess и ми я изпя като отново се втренчваше в мен...
След като стана дума за евентуалния шанс за авторски парчета след време, той ми разясни, че ще направи всичко по силите си да напредна бързо в усвояването на гамата и акордите за да можеем да свирим и пеем заедно...
Знам, че всичко това изглежда съвсем нормално за един отдаден на музиката и преподаването млад човек, но самия начин по който го правеше почти във всеки момент изглеждаше сякаш не подхожда само професионално... поне аз така го почувствах и забелязах...
След края на урока ме изпрати до спирката и въпреки, че автобуса щеше да дойде след 20 минути остана доста време за да ми прави компания и да си говорим...
В цялото му поведение, отношение, поглед, усмивка и маниери не се четеше просто преподавателско, мило отношение.
Бтв, той е на 25...
В момента съм малко объркана, искам да продължа с уроците, защото той ме окуражи, че имам усет и добър слух а и музиката ми е страст, но пък се боя да не би да ми стане много симпатичен и той също да има някакви други симпатий към мен...
Не сме хлапета и това би навредило на учебния процес и губещата ще съм само аз накрая...
Искам да общувам с него като приятел и личност, защото има богата музикална и обща култура, интелигентен е, широкоскроен и оптимистичен и бих искала такива хора в обкръжението си.... но опасенията ми нарастват...
В сравнение с него, аз по доста отношения съм разпиляна, нецеленасочена, имам много хобита и интереси, заложби на които така и не им отделих нужното време когато трябваше, ( и сега лека полека се опитвам да си наваксам колкото мога)работата ми не е никак престижна и доходна, затворен, чувствителен, често меланхоличен и разсеян човек съм, това, което на теория изучавам в момента не е кой знае колко перспективно и подходящо за мен...
И все пак музиката е в сърцето и душата ми от дете и това не ме е напускало дори за миг. Сега имам възможност да тръгна и на уроци по източно пеене, наскоро разбрах, че имам гласови данни...
С една дума опитвам се да наваксам и да изживея част от онова, което пропуснах ''на младини'' по една или друга причина. До сега не съм имала значителни успехи и в любовен план а и в момента не ми е до симпатий, харесвания и прочие...
Моля ви, дайте ми съвет...
Да продължа ли да ходя на уроци при младежа въпреки опасенията си или да си потърся друг учител...
Разликата с него ни е точно 3 години, може да се каже, че сме си почти набори...

51-58 от 58