Споделена история от Тинейджърски

Какво става със сестра ми?
Сестра ми е по-малка от мен с 3 години. Споделяме си много, но през тази година се е отдалечила някак си от мен. Страх я е да се довери, понеже имаше проблем с едни нейни "уж" приятелки, които я предадоха. Постоянно плачеше. Не ядеше.
Предния ден влезнах в стаята й. Нея я нямаше. Отворих и шкафа, където си оставя дрехите да и прибера разни дрехи, които бяха изпрани. И за моя голяма изненада намерих адски много опаковки от шоколад, бонбони.... Вече се е разяла, и то на такива глупости. Гледам е и понапълняла. Обаче не й го казвам, за да не я обиждам, защото й без това е станала много студена. Не съм казала на нашите, искам да остане между нас. Как да й помогна? -защо не ми е споделила, че се тъпче с шоколади, за да си утрови мъката? .... наистина искам да й помогна. Все пак ми е сестра.

Коментари

1.   Ако си момче е нормално сестра ти да се дистанцира от теб, когато почне да се идентифицира с пола си. Остави я в този случай на мира! Не можеш да ? помогнеш.
Ако си момиче, поведението на сестра ти е странно. Възможно ли е да сте се карали за нещо или да ревнува от теб?
В никакъв случай не ? казвай, че си се ровил/а в нещата ? и друг път не го прави. Просто ? кажи, че я обичаш и винаги ще я обичаш и ще бъдеш тук за нея, когато тя има нужда от теб. Разведри я, заведи я на кино, разходка, вземи я с теб на някакво мироприятие и прекарвай хубаво време с нея, не я тормози да ти споделя проблемите си - просто ? направи хубав деня. Ако тя пожелае, сама ще сподели.

2.   Момиче съм и благодаря за съвета! Това и мисля да направя, защото сме само на здрасти от няколко дни. Наистина трябва да поговорим

3.   Ако пропуши ще ? се убие апетита. Иначе кани я да излиза по-често с теб и твоите приятели. Сближете се отново - повече общи занимания и т. н.