Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на родителите си?
Имам проблем. Аз съм на 13 години и тази година ще съм 7-ми клас. След него искам да отида в училище за танци. Според мен съм добра, а и са ме виждали приятелки как танцувам и казват, че танцувам добре. Мисълта ми е, че не знам как да кажа на нашите. Те никога не са ме виждали да танцувам и нищо не знаят по въпроса. Това го знаят само 1 моя приятелка и 1 мой приятел. Момчето ми казва да им кажа, но аз не знам как. Може би, защото няма да ме пуснат или да ми дадат. Не знам. моля кажете ми какво да правя.

Коментари

4.   Няма как да разбереш дали ти дават или не ако не ги питаш! И аз съм такава.. смисъл още преди да ги питам някакъв глас в главата ми прошепва, че няма да ми дадат. Питай ги. Кажи им, че това е твоята страст и мечта.. би трябвало да те разберат!

5.   Нали се сещаш, че това да са те видели двама човека и то на твоята възраст да танцуваш и са изразили положително мнение нищо не означава. Те те харесват, но колко разбират от танци? Най добре е да говориш с родителите си да се запишеш в школа по танци сега през лятото, има ги много и ако наистина си добра самите инструктори ще те насочат.
Успех

6.   Ще си пропилееш живота според мен! Танците можеш да ги танцуваш до най-много 40-годишна, затова по-добре влез в търговска или езикова гимназия и си осигури бъдеще. Това е моето мнение, ако искаш ме послушай, ако искаш недей, решението е твое.

7.   Може би ще те разочаровам, но тацовото училище се казва "Националното училище за танцово изкуство" и има приемни изпити с много желащи, които обикновенно имат дългогодишен опит на сцена, дали ще успееш?
Ако родителите ти не са те виждали да тнцуваш, предполагам че не си танцувала в ансамбъл или танцувална група досага, а съперничките ти за НУТИ имат дългогодишен стаж в областта си.
Преди да искаш от родителите си, бъди ти сигурна, че искаш, че ще се справиш или поне виж условията на училището за прием след 7 клас.

8.   Номер 6, това до най-много 40 години е пълна глупост. Познавам хора на 50 , които с танци си изкарват хляба, така че не говори без да знаеш. Колкото до търговската гимназия, не знам това какво бъдеще би осигурило.
Авторке, и аз не съм много съгласна с избора ти. Танците са страхотно нещо, не отричам, аз също танцувам, но за развлечение. Сега си избери професия с перспектива и учи както нещата, които ти трябват за нея, така и езици - поне 2-3. Танци винаги може. Аз играя в един състав, където повечето хора са работещи, но ето, събират се два пъти седмично, ходят и насам-натам по фестивали, аз също притичвам след тях ;д, обаче уча в езикова гимназия.

9.   Йоана, по изказа си личи, че ти си писала коментарите в онази тема. Образовай се за самозадоволяването, защото това е удоволствие и е практически невъзможно да има някакви болки, особено при мъже!!!