Споделена история от Тинейджърски

Как да бъда себе си?
Здравейте хора! Много искам да ме посъветвате как да се отпусна и да бъда себе си - да се държа естествено, да не се преструвам, да не се престаравам, да не се правя на интересен, а да си бъда естествен, да си казвам това, което мисля и чувствам, без да мисля как изглеждам, как ме възприемат, а да се средоточа само в разговора? Как да се отпусна и да спра идентификациите с предишни мисловни модели на неувереност? Как да го направя? Моля, помогнете!
Само искам да кажа, че ми е в пъти по-лесно да общувам с възрастни хора, по-лесно се отпускам, защото знам, че ще ме изслушат.

Коментари

1.   Ами първата стъпка е ТИ да приемеш СЕБЕ СИ такъв, какъвто си! Ако нещо в теб не ти харесва (независимо дали е качество или част от външния ти вид) го поправи, тогава ще бъдеш по - уверен и няма да се притесняваш какво другите си мислят за теб или как те възприемат! Тогава няма да имаш нужда да се правиш на интересен или на нещо, което не си.
Или пък просто опитай да откриеш хора, които са на твоята вълна, които са имали този проблем и могат да те разберат. Поговори с тях.
Създай си обкръжение от търпеливи приятели, които нямат проблем с начина ти на общуване и те приемат такъв, какъвто си!

Успех, Marley!!

2.   От прочетеното по- горе се вижда, че си доста интелигентен и умен. Съвети се дават най- лесно, но аз мисля, че трябва сам да решиш този проблем. Аз също комуникирам по- добре с по- възрастни от мен. Може би всичко опира до възпитанието на човек. Забелязал съм, че контакти с малограмотни и нахални хора ме натоварват психически и почти винаги оставам неразбран, не защото не мога да се изразявам правилно, а защото умственият капацитет на събеседниците ми е ограничен. Просто контактувай с хора които са ти приятни и забавни и не му мисли толкова. Желая ти късмет.

3.   До някъде да ти кажа честно и аз може би съм такава. Все пак какво мога да кажа не на всеки му е лесно да общува свободно с хората. Или пък по-точно не е лесно докато си себе си да си едновременно с това и "готин" и "известен" нали така? Всеки сам си избира по какъв път да поеме и аз не съм никоя, че да обсъждам някого, но все пак, ако погледнем реално на нещата, е много по-добре да си си ти отколкото някой друг. Едни избират да са себе си, но с малко приятели и неизвестни, а други път избират точно обратното. В смисъл да се правят на интересни пред останалите и така да са готините. Не знам аз лично бих предпочела да съм си аз и така да разбирам кой са истинските ми приятели в живота, отколкото да се правя на някоя, която не съм и по този начин, до мен да са само използвачи и предатели. Според мен повечето деца в днешно време избират да са те "известните" и изоставят човека от вътре, но не знаят всъщност това колко много им вреди. Да се правиш на някой друг със сигурност в повечето случай не е решение на проблемите ти. Разбира се, има деца, който са си себе си и пак са с много приятели. Ключа при тях е в общителността. Например от моето училище име едно момче Крис, което си се държи съвсем като себе си. Не е някакъв като останалите да се прави на яла ме вижте колко съм готин и пак си има приятели на него просто характерът му си е такъв. Та.... надявам се си ме разбрал какво точно имах предвид с коментара си и примера, който ти дадох. Между другото радвам се, че питаш как да си себе си, а не как да съм по-известен например. Радко се среща тема като твоята, което я прави различна. :)))

4.   Ти си си себе си - с различните възрастови групи си различен, това е нормално, като се има предвид различното ниво на събеседниците. Не можеш да се държиш по един и същ начин с мъдрец и глупак. Само наглите и тъпите не се съобразяват с никой.

6.   Мерси за отговорите, №2, мерси за хубавите думи! :) Оценявам го.