Споделена история от Тинейджърски

Не знам на кого да вярвам и какво да правя ..
Здравейте ...

Моята история е :

Момиче на 13 съм . Уча в хубаво училище и тази година ще кандидатствам. Винаги съм искала да пея ... родителите ми казват че имам глас ... но децата в училище твърдят друго и не знам на кого да вярвам . Отгоре на всичко имам ужасен живот . Родителите са ми в чужбина . Разведени са , живея при баба и дядо със брат ми който е по малък от мен и за жалост не мога да седна и да си поговоря с него защото е само на 8 . Баба ми и дядо ми се карат за най - малкото ... Приятелките ми започнаха да не ме зачитат .. постоянно ме обиждат и аз се опитвам да го приема като на шега ... и следователно отвръщам със шега .. Няма на кой да се доверя . няма да кой да кажа какво чувствам .. Винаги гледам да съм със усмивка на лицето и всички в училище ме знаят като " Най-веселото момиче" .... Умея да свиря на китара и си съченявам мелодийки ... след това в една тетрадка пиша нещо като стихотворение и след това започвам да пея .. брат ми се дразни от това че аз свиря и пея .. като кажа на някой аз искам да пея и той отвръща нищо няма да стане от теб .. имам супер ниско самочувствие ... Хубава съм ... повечето момчета ме харесват ... но си нямам приятел защото момчето което харесвам не испитва същото към мен ...

Искам да има поне един човек на който да мога да се доверя и да си излея дошата ... но няма такъв ..

Дайте съвети какво да правя и на кой да вярвам , защото с това което искам да се занимавам е пеене ...

Сега след 7ми клас мсиля да кандидатствам в английската гимназия , за да мога да науча английски и да започна да пиша на английски .. кажете какво мислите за това което искам и дали ще стане ... ии как мога да си намеря добър приятел / приятелка ...

Благодаря !

Коментари

3.   Брат ми е голяма напаст и не знам какво да правя мисля че е геи и сам много разочарован от него моля ви помогнете ми даите ми някакав савет

4.   Не можеш! Приятели няма. Ти доста рано си го осъзнала. Аз чак на 19... Нито пък знаех къде се намирам на 13. Но пък в днешно време узрявате все по бързо. Просто направи това, което искаш ти! Отиди някъде да те чуе някой, който разбира, не слушай хората дето не знаят какво е пеене... И нормално, момичетата на твоята възраст правят вече секс, което не е много редно, но понеже го правят и се интересуват от момчета виждат, че си по хубавка и де игнорират, аз имам същия проблем... Просто пей и пиши, и за английския много добре!! ориентирала си се. До тогава много ще ти се променят желанията, но ако не за песните англиъския ще ти е а всичко

БарБи 20г.

5.   Има приятели.., но се иска време да ги откриеш.

Щом искаш да се занимаваш с пеене - направи го. Не слушай кой какво ти казва... имаш желание - това е най - важното. Опитай да станеш Нещо, ако не се получи винаги можеш да се ориентираш към друго.
А изучаването на английски език е много добър избор. Не се предавай - следвай целите си.
Успех!
SFA

6.   След време всичко ще сварши и ще бадеш щастлива знам го от личен опит въпреки че съм ан твоита възраст.

7.   Аз съм на 40 и имам три страхотни приятелки, с които се обичаме и уважаваме. Ама приятелството е подбор и процес, то не идва на готово и не е възможно с всеки! И е вземане и даване и уважение.

8.   Приятелки няма да знаеш,по добре продалжавай без тях и само следвай мечтите си,знай че един ден ще успееш всичко в живота и то сама,така е най добре.

9.   Много често става така, че всички те предават, забиват ти нож в гърба, завиждат ти и те провалят! И аз често съм се питала на кого да вярвам. И аз съм си мислела, че нямам на кого да се доверя... Понякога е така. Ако искаш да си поговориш с човек, който няма да те предаде, прати ми имейл и аз ще ти дам скайпа си. Аз съм момиче на 15, изпадало в доста трудни ситуации и мога да кажа, че мога да ти дам някой и друг съвет. Пощата ми е catherine_183

10.   Всеки в този период от живота си има подобни проблеми. Моя приятелка е в подобно положение и онзи ден, когато си говорехме на такава тема, й казах че винаги има човек, който е до нас, но ние може би не го забелязваме. Аз също съм била така, относно това, че не е имало кой да ме разбере, към кой да се обърна. И аз тичах след момче, което нямаше същите чувства към мен. Обаче един ден разбрах, че човекът, когото търся, е бил до мен през цялото това време. Относно подигравките и мненията на другите, че неможеш да пееш .. според мен това са просто иронични изказвания. Отиди на прослушване, там ще ти кажат реално мнение. А пък ... за мен лично пеенето е начин за забавление, успокоение и избавяне от всички други проблеми, които ме заобикалят. Пей просто за кеф .... =] Съветът ми към теб - просто се вгледай внимателно и ще откриеш човек, за когото да значиш нещо, и който ще бъде до теб, когато ти е тежко. От там нататък всичко ще се нареди. Успех !

sunshine*

11.   Ако искаш някъв савет аз съм на среща скаипа ми е zai4eto_7771 а колкото до това което си написала послушай родителите си защото един родител никога не би казал нещо лошо на детето си !!!

12.   Приятелки трудно ще си намериш определено.С момчетата не бързай,за това има време,а на теб ти е рано.Мога да ти кажа,че ако превъзхождаш другите с нещо или си по-различна (в хубавия смисъл на думата) ти все ще си игнорирана.И все пак има и хора,които могат да ти бъдат приятели,но е много трудно да ги намериш.Ще се луташ търсейки такива хора и в желанието си да намериш някого внимавай да не се довериш на когото не трябва.В този момента не знам на кого може да се довериш,но продължавай да търсиш.За пеенето...можеш и сама да прецениш,но може и да потърсиш професионално мнение.Идеята ти за английска гимназия не е лоша,но имай предвид,че ако искаш да следваш понататък, може и да ти е доста трудно,защото в езиковите гимназии не се учат достатъчно другите предмети.И все пак англ. гимназия е добро училище,защото езикът в днешно време е много важен.Ще ти бъде трудно,но бъди силна.Успех!!

13.   Още си малка, а и имаш талант - пишеш стихове, пееш. Няма за какво да се тревожиш, според мен, пробвай се с пеенето, следвай мечтите си. Дори и да не стане, имаш стиховете и т.н. Не се притеснявай от отношението на другите деца около теб - те са все още деца и правят много глупости, които не трябва да вземаш много навътре. Бъди такава, каквато си, вярвай в своите възможности и успехът неимоверно ще дойде.

14.   Най-добрия ти приятел може да е само момче приятелство между момичета никога не е съществувало или си намери гадже, което да играе нашата роля или почни да се друсаш ... проблемите ня д се решат ама ше осъзнаеш мноо важни неща още от сега щото на твоите години вече знаех всичко, което ми трябваше да оцелея в тоя скучен животец

15.   Слушай само и единствено себе си.Замисли се какво искаш ти и не се влияй от мнеието на другите.Според мен си амбициозна и можеш да постигнеш това,което искаш и което си си поставила за цел!
Успех! :)

16.   Ще ми кажеш ли от кой град си? Знаеш ли,аз кандидатствах миналата година,но...искам да ти дам един съвет. Първо-щом искаш да пееш и да се занимаваш с музека точно това тр да направиш.Не слушай какво ти говорят другите-следвай мечтите си.Когато бях още в 6 клас исках да вляза в английска гимназия...после се отказах,защото е бедсмислено,искам да каже,че английскивече някак се приема,че го знаеш...предивство е да си усвоил друг език до съвършенство. Ти така или иначе анг ще го научиш достатъчно добре...подсигури си друг език. Но това си е твое решение и искам да ти кажа да не се отказваш от мечтата си :)))
Сиво

17.   От Бургас съм ..

18.   Чудесно,точно в бургаската английска гимназия учителите са ужасни...гимназията просто лежи на стари лаври... решението си остава твое,но хубаво си помисли...там просто не се учи,нищо не правят-езика не го научават... Влез си в музикалното ,там ще научиш анг. по-добре от ситурно,но ти решаваш...
Сиво

19.   Аз съм на 12 и пея в бг радио мн е яко който пее зло не мисли skype ми е krisi_pisi.97