Споделена история от Тинейджърски

Имаме 22 години разлика,но все пак...
Здравейте!
Аз съм момиче на 14 години. Съвсем случайно попаднах на този сайт, разгледах страница-две с разни истории и реших и аз да споделя моите терзания... Всичко започна миналата година, по-точно на рождения ден на доведения ми баща (който се радвам, че майка ми е имала късметът да срещне). Вечерта на гости дойдоха братът на баща ми и един негов приятел от детинство. Баща ми-с инициали Л., чичо-Д., приятелят му-А. Та дойдоха, седнахме на масата, и този А. ми направи много добро впечатление. Но не го взех под внимание, не знаех дали ще се видим пак, но се надявах. Видяхме се доста пъти след това, и с времето започнах да се улавям как винаги когато отидем на гости на чичо очите ми шарят, търсейки него. (Поради простата причина, че те почти винаги са заедно. ) Вечер като си легнех, за него мислех. Но, както вече се досещате, има една малка подробност... Той е на 36, 77 набор. Аз съм на 13, 99 набор-22 години разлика. Наскоро се намерихме във Фейсбук и започнахме да си пишем. Оттогава все по-често започнах да мисля за него, вече всяка вечер се случва. Не очаквам нищо от него-то оставаше и да очаквам. Разведен е, с едно дете, живее сам. Доста съм объркана... Главното е, че го харесвам от много време и тъпото е, няма как да отида при него, да го гушна и да му кажа всичко. И въпросът ми е дали да му кажа, знам, че няма да ме отблъсне, ще седне да поговорим, и всичко ще е наред, защото след време няма да изпитвам същото към него, и на мен ми е пределно ясно, че това са само временни увлечения. Но всичко това ми тежи и въпросът, както вече казах, е: "Да му кажа ли всичко? Ако бяхте вие, как щяхте да постъпите? "
П. П. Ако съм станала досадна, моля за извинение, но просто това много ми тежи и искам мнение от вас. Надявам се, няма правописни грешки както в другите писма, които четох тук в сайта.

Коментари

1.   Не бива да ти пука дали отегчаваш някого, защото - това е твоята история. На които не му харесва да не чете.
Правописните грешки - трябва да са ти най - малкият проблем - Но издават голяма взискателност не ми харесва това.
Понеже и моето момиче е на 14г. Ние разбира се нямам, чак 22г. Разлика. Но се чудя какво ви става. Удрят ви хормоните и хайде ще търсим чичковци.

Всъщност ако ти си на 13г. То закона забранява да ти каже дори Обичам те.
Ако си на 14г. Може със съгласието на родителите ви. Дали Брат му - Твоят баща би се съгласил или пък майка ти (трябва и двамата да са съгласни).
И да може да ти иска. Но обстоятелствата са прекалено усложнени. Чичо ти много добре знае това и дори да има чувства - никога няма да ти ги сподели. Заради Брат си и заради закона.
Освен това от опит казвам, че подобни връзки са изключително трудни.
И няма смисъл да се опитваш да напреднеш с него.
Дори и да те харесва - заради Обществото и закона няма да си позволи да ти го каже.

2.   Ако му кажеш или няма да последва нищо, което може и да те разочарова, или ще се стигне до педофилия. И в двата случая няма смисъл да му казваш.

3.   А бе леле ужас.. Не се излагай не му казвай нищо.. А аз си мислех 22 години разлика и си мисля че ти си на 20 и нещо а той на 40 и нещо.. Недей моля те не говори глупости

4.   Фактът, че осъзнаваш, че между теб и него няма как да има връзка е похвален. Да, голяма е разликата във възрастта ви. И да, това е просто увлечение и след време тези чувства ще отминат. На въпроса дали да му кажеш, или не според мен е по-добре да замълчиш. И то не заради друго, а просто, защото и да му кажеш нищо няма да се промени. Едно, че той ще знае за чувствата ти и нещата никога няма да бъдат такива каквито са и второ, ако му признаеш няма как да бъдеш сигурна как ще реагира и какво би ти предложил.
Моят съвет е да замълчиш.

5.   Ъъ, ти не беше ли влюбена в доведения си брат? А, май малко се оплете в измислиците си...

6.   До № 1: Този, който харесвам, не е чичо ми, а приятелят му. Извинявам, се сигурно грешката е моя. Твърде оплетено съм го писала...
До № 2, 3, 4 : Напълно съгласна ;)
До № 5: Нямам доведен брат... -_-

7.   Аз и майка ми имаме двайсет и две години разлика. Мисля че това е достатъчно. Само на мен ли като ми доскучее си купувам нова книга на вероятно вече доста възрастен човек, а не си намирам такъв, в когото "да се влюбя". Нито пък си измислям изключително глупава и нереалистична история.

8.   До № 7 : Ако ще хейтваш, по-добре не пиши коментар... -_-

9.   И не разбирам защо си мислиш, че съм искала да стане така?

10.   Синоним на "четиринайсет годишна" е глупава, очевидно.
Имам чувството, че съм от друга планета. Извини ме, че нараних чувствата ти с изказаният ми точно на място "хейт" и, ако обичаш, не ми давай съвети какво е по-добре или не да правя, исках ли такива щях да си пусна тема.
С всеки изминал ден ставате все по-предсказуеми и деградирали. Каква любов, какви еднорози. Ти си на четеринайсет, тогава обичаш единствено мама и харесваш смешни момченца на твоите години, а не чичковци. Смятам, че имаш психически проблем. И смятам, че ако се занимава с теб значи и той има.

11.   Абе я стига сте нападали момчето!! А ти миличка - нали знаеш, че поне след 1-2 месеца ще отмине и това увлечение? По - добре не се излагай и не му казвай. А ако си решила да му кажеш - започни с това, че е временно увлечение и скоро ще ти мине, но просто си искала той да знае. Късмет :)

12.   Номер 7 моля да се въздържаш. Историята е на момичето, измислена или не.
Ако не ти допада просто не чети.
Останалите ще се съгласим, че това е реална история и ще се опитаме да дадем адекватно мнение.

13.   Изчакай малко, виж той какво ще направи, започни да действаш малко по малко, наблюдавай реакциите му и ако са положителни му кажи, щом толкова ти е зор. Но да ти кажа дори и да му кажеш, може нищо да не се промени, може след време по някаква причина да съжаляваш за това, макар че страха и вината са напълно излишни.

Съвета на номер 12 е добър ;)

14.   Ще ви послушам и няма да му казвам нищо. Няма смисъл... :) Благодаря ви! :)

16.   Плюс това, не съм казала, че го обичам. Чети внимателно... Временно увлечение, забрави ли?