Споделена история от Тинейджърски

Начално разширяване за флеш
Здравейте! Чудя се с какъв размер разширител да започна - 2 мм много ли са, или е по-добре в началото да е с 1. 2/1. 6? Също така колко време да разширявам до 3 мм, т. к това е крайната ми цел, и веднага след това ли да слагам флеш? Четох най-различни неща, но никъде не намерих с какъв разширител се почва от нормално продупчено ухо. Мерси предварително!

Коментари

1.   Щом искаш само 3 мм. отначало почни с предмети, които са ти под ръка, тоест безопасни игли, клечки за уши и т. н., но разбира се след като си сигурен/сигурна, че са напълно чисти. След това си купи флеша.

2.   Абе това е ужасно бе... как може да си го причинявате? Не стига, че е гнусно, ами е и ужасно грозно :(

3.   Аз също имам флеш. Разширих си ухото направо с 4 мм. И трябва да се разширява постепенно, за да не се получи някаква инфекция и да боли много. И ако пъхаш разширителя постепенно, може да си разшириш ухото напълно за три дни долу-горе. :)

4.   Благодаря за бързия отговор! Днес си купих разширител - 3 мм, но успях да го пъхна само до средата и в момента седя с него. Да изчакам ли няколко дни преди отново да правя опити, или няколко часа са достатъчни; през това време да махам ли разширителя и да промивам ли с кислородна вода? Също така колко време да стоя с него преди да сложа флеш?
Авторката

6.   Зависи колко те боли, но по-добре изчакай примерно един-два дни и след това се опитай да го пъхнеш по-навътре. :) Добре е да седиш с разширителя, докато спре да те боли. :)

7.   Флешовете са грозни...

8.   Номер две-като не ти харесва никой не те кара да си слагаш! Авторке, започва се с по-малък разширител, 1, 2 или 1, 6 мм, 3 мм са ужасно много!!! Най-добре е да го поставиш след като си се изкъпала, защото кожата е най-разтеглива тогава. Правилото след това е, че можеш да увеличаваш с милиметър на месец. Добре е да използваш вазелин или лубрикант при поставянето, не насилвай и спри в момента, в който усетиш болка. Никакви кислородни води, кислородната вода по-скоро вреди. Бъди търпелива, информирай се преди да започнеш и не си прави експерименти с тялото си!!! Моят съвет е да отидеш в някое студио и да попиташ професионалист, а не да четеш по форумите какво са писали други неблагоразумни деца!

9.   Попитах продавача - каза, че някои започват даже с 4мм и сам ми препоръча 3, по форумите четох, че няма проблем с до 2 на месец да се разширява, кислородната вода също пише, че се използва за промивки (обаче не разбрах дали и когато тече процеса с разширяването), използвам гентамицин, за да предпазва от инфекции, вместо вазелин. Поставих го точно след баня, а без болка не си представям как се получава разширяването, пък било и постепенно. Но днес ми възникна въпросът трябва ли всеки ден да се сваля разширителя (и ако - веднъж или повече), или е достатъчно да се върти. Номер 2 и 7 - всеки има право на мнение, но тук търся отговори и съвети, не чужди възгледи! Благодарности към останалите!

10.   Не го прави, защото е УЖАСНО ГРОЗНО !!!

12.   Разширява се през 3-4 седмици с по 1 милиметър на месец!

13.   Или си прави флеш, като флеш, или изобщо не започвай ;)

15.   Пробих си ушите и след седмица сложих 4 мм :) Сега съм с 6 мм. И не мисля да ги правя по-големи :) Мед. сестра съм и ще ми пречи на работата. А МНОГО ИСКАМ 10 мм.

16.   Благодаря за всички отговори! Вече съм с 5 мм и няма да разширявам повече. Всичко е наред, нямаше никакви възпаления или проблеми!
Авторката

17.   Понечето хора тук не разбират за какво говорят! Нормалната обица е 1 милиметър- 1, 2 макс. Може направо да се започне с ДВА милиметра. Професионалист ми е казал следните неща:
- може да се разширява с милиметър на две седмици;
- по време на разиряването не се използва кислородна вода- изсушава кожата и пречи на по- бързото зарастване на разширените дупки;
- използва се вазелин или лубрикант за да пъхнеш по добре и по- бързо разширителят;
- за почистване само и единствено се използва гентамицин;
- не се пъхат предмети с неравни повърхности като клечки за зъби (ако неискаш да ти се забие трънче в ухото) освен, ако не са лакирани и изчистени след това доста добре- по- добре е да се използва средната част на клечките за уши;
- не се прибързва освен, ако не искаш да си прее*еш дупката на ухото и да седи деформирана докато не си с плъг;
- махаш си плъговете само, когато се къпеш, ако не искаш да паднат в канала;
- налага се да спиш с тях отначалото, защото дупката при повечето хора за една нощ се свива от 9 на 4 милиметра, после е малко трудно да си пъхнеш плъга, но ухото ти вече е свикнало на разтягане;
- флешовете се прибират в зависимост дали кожата ти е разтеглива- при някои може да се свие от 15 без проблем, а някои не могат изцяло от 10 милиметра.
Тези неща са ми казани от човек с четири сантиметрови флешове, който работи като пиърсист и разширява дупки на ушите професионално. Аз се слушах в съветите му и нямах проблем- вече втора година съм горда притежателка на 15 милиметрови флешове. Късмет!

18.   Здравейте! От 2 месеца съм вече със разширител 6. Понеже не продават разширител 7, а с 8 не мога да си го разширя. Досега се справих добре но не мога да си го разширя с 2мм на веднъж. Просто не става. Боли ме доста, а хората които познавам с флеш над 6мм са си го разширили с 2мм на веднъж. Искам да попитам хората тук с флеш над 6мм как са го разширили? Колко време сте чакали? Нещо по специално прави ли се? Какъв везелин се ползва?

19.   Здравейте аз съм на 14 години и съм с разширител от няколко дни. Разширителя е 0, 5мм мисля но аз всеки ден бутам по малко докато разбрах че вече много ме боли както днес сутринта станах от сън и видях че от ухото ми тече нещо като вода или гной не знам какво е и веднага го почистих със спирт.. А аз искам какво да направя за да си разшира ухото защото аз искам да го разширя до 8мм но незнам какво да правя за да не ми стане инфекция или нещо друго.

20.   До номер 19- няма как разширителя ти да е 0,5 милиметра и да те боли в предположение, че нормалната обеца е 1,2 милиметра.
Относто течноста, която е изтекла- най- вероятно е лимфа. Ухото изпуска и друга течност- не знам как се казва. Аз винаги съм я имала- от както почнах да разширявам. Мислих се, че е от разширяването, но после един приятел, който има флешове ми каза, че ухото изпуска някаква течност и колкото по- голяма е дупката на ухото, толкова по- голяма течност ще произвежда ухото. Аз имам 14 мм флешове, но течноста не е толкова много. Ако като си махаш разширителя, плъга или тунела, седи като мръсотия и мирише малко на вкиснало значи е веществото, което ухото неизбежно отделя, ако не- значи е лимфа и си си пришпорила ухото.
Миризмата се маха като със сапун си почистиш разширителя и дупката- това е като си разширила ухото. А докато разширяваш само разширителчето със сапунче и дупката с вазелин( гентамицин) или физиологичен солен разтвор. Не чисти със спирт, защото изсушава кожата и така сераздразнява- зараства по- бавно. Пиши какво е станало! Успех.
Аз съм номер 17.
http://spodeli.net/15/story-27017-50.html#h
В тази тема съм 72 и 74- прочети ми коментарите, защото може да са ти от полза.

21.   До номер 17. Аз защото нямам вазелин и използвам спитр и болката е доста по голяма.. А нормално ли да ти се подуе малко ухото защото моето е малко подуто... аз всеки ден го почиствам с спирт... Значи трябва и разширителя и дупката да ги почистя със сапун така ли а аз знам че със възелин само по лесно влиза разширителя за да не. не боли толкова много така ли.

22.   До номер 17. А и сега аз прочетох това дето ти си написала аз съм момче ма 14 съм мама не е съгласна за това защото се опасява че може да не се свие после ухото а аз и казах че ще го направя ки тя ми каза да правя проблемът е че като си слагам разширителя защотл аз от време на време го свалям и после като го слагам първоначално ме боли. малко а след това като бутна малко по навътре вече почва по силно да боли. А може ли без да се слага възелин. А и за тази солна вода примерно аз мога ли да си направя...

23.   До номер 17. Дори и в момента раширителя докато ми е на ухото ме боли малко това нормално ли е.

24.   Добър вечер на всички, почетох по форуми, но никъде не прочетох, колко време след продупчването на ухото е добре да почна да разширявам.. и как по-точно да разширявам, попринип искам да стигна до 8 милиметра, но не съм много запознат как става разширяването.. ако може някой, на който му се занимава по-подробно, ако не, на кратко :)

П. с. благодаря предварително!

25.   Братът на една приятелка има флеш. Тя каза че първоначално когато си слагал разширители го боляло страшно много! Тече кръв но не е супер ужасна болка за умиране ти сама трябва да избереш с кой разширител да почнеш но е по - хубаво постепенно за да не се получи някаква инфекция.

26.   Добре, аз съм с 8 ци имам ги от година и започнах да разширявам направо с 3, 6, 8 и бях готов без проблеми.. въпроса е гам че трябва да се чистят редовно защото събират гной и аз сега се питам как да намаля мириьмата защото е доста неприятна при флешовете.. и съвет.. не си прави повече от 6ци