Споделена история от Тинейджърски

Няма с кого да излизам!
Здравейте! Живея в центъра на София и се чувствам като затворник, нямам никакви приятели, които да живеят тук. На 15 съм и не издържам, искам да изляза но все няма с кого. Ако има някой, който се чувства по същия начин, моля да пише. Дори и не знам с кого да излизам, дори и да е от друг квартал. Може ли някакви съвети, начин по който да се социализирам?

Коментари

1.   Първото хубаво нещо е, че си от София.. Можеш да срещнеш толкова много хора, с които да си допаднеш. Може да се опиташ да се сближиш с някой от твоя клас.. Да си намерите общи интереси и теми на разговор и да започнете да излизате. Или пък се запиши на нещо било то някакъв спорт, нещо което да те влече.. И така може да се сприятелиш с различни хора. Също така може във фейсбук да пишеш на някой да се запознаете и ако ти допадне да го поканиш да излезете на разходка и така. :) Хайде бе в София си, не се отчайвай.. Има толкова много хора, с които може да си допаднеш. Просто направи нещо по въпроса. Не е невъзможно! Успех! :)

2.   Намери си хоби(танци, фитнес, футбол, скейт, фотография и още много други). В Борисовата има успоредки и лостове, ако ти се тренира, там ходят доста хора. Запознай се в училище с учениците от другите паралелки. В клас може да нямаш приятели, но винаги в съседния има някой с твоите интереси. Пробвай и с фейсбук. Не отказвай, когато съученици те поканят на кафе(или поне не всеки път), винаги може да се запознаеш с други хора покрай тях. Аз например обичам да се разхождам, да снимам, да ходя на фитнес и дори да няма с кого да го правя, излизам си сам, а в някои случаи се запознавам и с доста интересни хора случайно(в залата, парка, планината).

3.   И аз съм от София, скоро ще стана на 15. Имам с кого да излизам, но ми е интересно да се запознавам с нови хора. Ако искаш, може да се запознаем, аз също живея в центъра. :)

4.   Пич и аз горе-долу съм така и съм на 15 също от София ако искаш дай скайп

7.   Брат, нали ходиш на даскало малко ли хора има там, ходи ритай футбол, лостове, просто не ми се вярва да си в София и да не можеш да си намериш приятели, аз дори най-големите задръстеняци и тъпаци, дето познавам си имат приятели, а вече ако ти си пълен с претенции и не ти се излиза с никого или искаш да висиш по цял ден пред компа, проблемът си е в теб. Вземи се в ръце, защото това са годините, дето трябва всяка минутка от времето си да я оползотворяваш, да спортуваш и да се забавляваш с приятели, ако сега не завържеш приятелства, после не се надявай, когато почнеш да бачкаш и си зает по цял ден и имаш куп отговорности на главата. Аз също съм на 15, местил съм се в 4 различни квартала и всеки път съм се чувствал като тебе, но с течение на времето всичко се е оправяло