Споделена история от Тинейджърски

Мисля, че имам чувства към момиче, което не познавам
Здравейте! Имам нужда от няколко съвета, понеже изпитвам затруднения с 1-2 неща. На 18 години съм и като цяло съм срамежлив, неуверен в себе си и може би малко самокритичен. Това са може най-големите ми недостатъци и като цяло мисля, че не съм лошо момче. Висок, строен, обичам да спортувам, да излизам с приятели, не пия и не пуша, не съм "грубиян", мисля, че съм учтив и културен. Мисля, че изглеждам добре, и както споделих обичам футбола, баскетбола, волейбола и тренирам плуване, което е моята страст(просто хоби). Нека започна с моята история. Обичам да ходя на билярд, едно от любимите ми занимания. От около 5-6 месеца там работи 1 момиче, с кестенява права коса, красиви очи, изключително нежен глас, много учтиво, добро момиче, симпатично и добронамерено. От около 2-3 месеца започна да ми се набива на очи все повече и повече. Ходя на билярд около 3-4 пъти седмично и я виждам около 2-3 пъти седмично, защото някой път не е на смяна. И така ходя с приятели на билярд и често срещаме погледите си. Когато погледна към нея, често и тя ме гледа и това ме кара да се чувствам некомфортно. Става ми неловко. Винаги като отида да си поръчам кафе или просто да взема топките винаги ми се усмихва, казва ми "Здравей", "Какво ще обичаш", много е усмихната и добронамерена. Това не е предтекст, че изпитва нещо към мен, все пак работи там, но ме поглежда често и съм сигурен в това, защото и аз го правя. Не знам, страх ме е от погледа и, а, когато проговори не издържам. Толкова нежен, невинен глас. Проблемът е, че не я познавам, както и тя мен. Единственото, което добре знам за нея е външния и вид, а тя за мен, че обичам да играя билярд. Когато се реша да я позаговоря малко повече, да седна на бара при нея, просто около нея се въртят момичета или момчета, кой иска жетони за джага, кой топките за билярда и изобщо има поне 4-5 човека край нея, които също не познавам. Някак да я заговоря пред тях, не ми изглежда добра идея. Засякох я и в града около 4-5 пъти и просто ми се усмихна и ми метна, макар да не знае дори името ми, аз и отвърнах със същото, но нищо повече. Знам, че нямам смелост да я заговоря на тема различна от "Може ли топките" или "Спри масата" и разговора ни да приключва с "Чао" от моя страна и "Чао, чао" от нейна, което винаги го прави с удоволствие, а не сякаш работата я отегчава. Нуждая се от помощ, как да постъпя, кога да се реша, кога да рискувам и изобщо имам ли качествата да успея. Мисля, че е година по-голяма от мен, знам името и, просто, защото хората там я познават и я наричат по име и няма как да не го чуя. Тя, моето, се съмнявам, че го знае, искам да се запозная с нея, да я заговоря, да излезнем само двамата, да я опозная. Определено ме привлича силно и с всеки изминал ден си мисля. "Ами ако напусне, как ще я срещна отново" и може би ще съжалявам. Моля ви помогнете ми, не ме критикувайте, ако е възможно, всеки съвет ще ми е от полза.

Коментари

101-107 от 107

108.   Бях написал коментар, ама явно някой модератор не си е свършил работата. Така и така историята е свършила с хепи енд. Затова искам аз да сложа символичен край на темата. "И те заживели щастливо..." Край!

109.   Е какво стана с вас? Няма ли напредък?

110.   След повече от година ще е интересно авторът да се появи отново - да разкаже добрите и ако има лоши новини.

111.   Какво е станало една година покъсно?

112.   Давай, авторе, разкажи, на всички ни е интересно.

114.   Авторе, когато решиш да отговориш, моля те, кажи как са децата и жената :)

115.   А най-интересно ще е ако и покажеш темата! :)
Честито! Ти си жив пример за това как истинската любов устоява и побеждава във времето!

101-107 от 107