Споделена история от Тинейджърски

Да си купя ли сутиен без разрешението на майка ми?
Аз съм на 12 и имам гърди за размер 70а. Момичетата от класа ми носят сутиени и аз се чувствам неудобно, а майка ми не разрешава да си купя. Четох в други статий в сайта, но отговорите са много различни (1 купи си това не е престъпление 2 не си купувай малка си живей си детството 3 купи си подплънки... )

Коментари

1.   Купи си. Хубави сутиени има от 5 лв. нагоре. Задължително се консултирай с продавачката и задължтеилно пробвай. За начало ти трябва 1 бял и 1 черен сутиен. Не купувай много, защото гърдите ти тепърва ще растат и ще ги хвърлиш само.
Купи си един спортен сутиен, може би за теб това ще е достатачно, а и майка ти няма да разбере, че носиш сутиен.

2.   И къде и проблема на тази твоя майка, че не ти позволява... Според мен трябва да си купиш все пак вече си на 12 не си на 8 аз също нося от 12 годишна, ако пък имаш някакви притеснения мисля, че съвета на номер 1 за спортен тип сутиен е разумен.
Габи, 20 год.

3.   Спрете с тея глупави въпроси. Ако имаш нужда, купупваш си. Не разбрах какво общо има сутиена с това да изживяваш детството си. Според мен щом не са ти толкова гореми гърдите, вземи си бюстие - много по-удобни са.

4.   Послушай номер 1 и да добавя-майката ти ще разбере, освен ако е толкова заета да не се занимава с дъщеря си. В магазините никой няма да те върне, даже ще ти измерят подгръдната обиколка и ще те посъветват. Аз като си купих първите прашки, майка ми разбра и аз и казах, че това е модел, който ми е удобен и така, а първият сутиен ми го подариха едно семейство, които исваха на гости, та бях много доволна, че ме приемат за вече голяма.

5.   Помня преди няколко години и на мен какво ми беше и колко съм спорила, докато един ден тя ми купи бюстие. Не е особено приятно усещането всички да имат, само ти да се чудиш как да се изгърбиш, за да не си личи, че нямаш. А майка ти просто трябва да те разбере, но спокойно. Някои майки имат проблем с приемането, че децата им са пораснали с още един етап.
Моят съвет е да си вземеш бюстие, хем са много по-удобни, хем и майка ти предполагам ще е по благосклонна.
Но си го купи сама. Ако чакаш майка ти, скоро няма да имаш сутиен предполагам.

6.   Аз нося бюстиета, но мисля че гърдите ми са достатъчно големи за сутиен с подплънки. :-) Мисля да поговоря отново с нея, а ако отново не ми разреши ще отида и ще си купя. Страхувам се да не ми се скара ако си го купя сама.. Незнам какво и пречи аз няма да си купя сутиен който ще ми е голям за да изглежда че имам голям бюст.. От авторката

7.   70а си е най-малкия размер, така че щом носиш бюстиета, мисля, че ти е напълно достатъчно. Доколкото разбирам - ти искаш точно подплънки, за да изглежда, че имаш бюст. На 12 и аз смятам (като майка ти), че ти е рано още да демонстрираш гърди. Разбирам напълно желанието ти да изглеждаш по-женствена, но повярвай ми, че е много вероятно всъщност да изглежда смешно отстрани. Ако имаше достатъчно големи гърди, щеше да е наложително да ги прибираш в сутиен, но с чашка А на 12г. да не изглеждаш като детенце, което се прави на лелка?

9.   Оок това е странно моите гърди са 80а и дори рядко съм с бюстие!!! А пък за 70а със сутиен и то с подплънки!? Та това е смешно!?

10.   Щом искаш да носиш сутиен и ще се чувстваш по-добре с него, давай. Аз като съм на 18 и съм 65А по логиката на повечето коментиращи не бива да слагам сутиен за да не изглеждам като лелка също. Говори с майка ти отново и ако не ти разрешава, си вземи сама.

12.   Ох бе момиче, щом момичетата от твоя клас носят не значи, че и ти трябва да си като другите.. И какво като не ти дава.. не е болка за умиране..

13.   Здрасти.

Аз съм обратния на твоя случай - порастнаха ми рано и големи. Боляха, тежаха и ме караха да се срамувам. Майка ми искаше да ми купи сутиен, но сутиен като за мен не съществуваше - всичките бяха с подплънки, дантели, банели и тн. а аз и без това се чувствах като крава. С огромна завист гледах момичетата от класа, които ходеха без сутиен или с бюстиета. Аз ходех със банския си от лятото вместо сутиен, защото само той ми ставаше. От време на време изтрещявах и ги увивах с ластиен бинт за да не се тресат. Сега има почти всякакви сутиени, но ако бях на твое място, щях да се възползвам от малкия си размер и да си нося малките гърди на свобода и с гордост. А подплънките са глупава идея, за кого ще ги слагаш тея подплънки, за пред другите момичета ли?

15.   Айде стига сте казвали, че не трябва да носи, защото е най-малкият размер. Аз съм на 17 и съм 65А и какво да си ходя така ли? След като момичето се чувства неудобно ще си купи! ;)