Споделена история от Тинейджърски

Разбита мечта
Здравейте. Аз съм момиче на 16 години, имам по-малък брат, който е на 15 години и е в 8-ми клас. Той иска да стане някакъв си лекар, не го разбрах, но мисля, че е важно. Та знам, че не ми влиза в работата, ама да му кажа ли или не. Много обаче ме дразни като ми говори.
-Аз ще ставам лекр, аз съм роден за това и прочие.
А оценките му по химия са 5, 4, 3 май още само двойки не изкарвал. Да не говорим, че той общо взето по всико е с "хубавите оценки", но да чукаме на дърво, че тези фикс идеи никога няма да ме застигнат.
Да бъдем реалисти. Ако е грешка да му казвам. Кажете как да се успокоя и просто да не избухна някой ден и да взема да му го изръся в лицето. При което той ще се разреве, родителите ми ще застанат разбира се зад този чийто мечти са разбити и ще ме игнорират тотално.

Какво да правя, срещали ли сте такива хора на живо.

А най-лошото- стаята ми е точно срещу неговата :(

Коментари

1.   Не бъди егоистка! Може и да те дразни с изказванията си обаче е явно, че това за него е важно. Ти като една добра сестра защо не го подкрепиш? Оценките нямат кой знае какво значение. Ами как ще го погледнеш ако след време той наистина стане лекар и то добър? Помисли ти към какво се стремиш. А как ще се почувстваш ако някой ти истърси, че това няма да стане и всичко се крепи на напразните надежди? То тогава всички да се откажем от това, в което вярваме просто защото звучи нереално? На 16 а не правиш ясно връзката... Жалко

2.   О, да, срещал съм много такива хора. Най-светлия пример - бях съученик с един още от яслата, та до 7 клас. Та той все беше най-умния, все най-силния, все най-красивия, най, най, най, а горкият ако можеше да се види отстрани, щеше да се хване за главата. Та стана си на 30 човека и все още си мисли, че е най, нищо че вече всички го отбягват, защото им писна той да ги лъже колко е най, а те да се правят, че му вярват, нищо че е самотен, нищо че работи за смешни пари, нищо че в нищо не го бива.

Но и сме се опитвали да му кажем, без да го обиждаме как изглежда отстрани и че това му поведение само му пречи, но той си е убеден, че е най, най и тва си е.

Така че ако му кажеш, едва ли ще се промени нещо, най-много да се скарате. Просто се прави, че му вярваш и това е.

3.   Всъщност, по-добре седни и говори с нега за това, защо толкова държи да стане лекар, кажи му, че е възможно това накрая да не се получи както е искал. Кажи му, че постоянното му говорене за това те изнервя и ей такива неща.
Но е много важно да издебнеш правилния момент и да говориш с него спокойно.

4.   Оплакваш се във сайт, че по-малкият ти брат, има мечти? Интересно...

5.   Аз предлагам да се насочиш към някаква професия и да му пълниш ти главата с глупости по цял ден. Нека види, че не е приятно и той сам ще спре.

6.   Тсссс ти сериозно ли ? Като те дразни просто му го кажи в лицето и тва е.
Всички са имали някакви разбити мечти , така че колкото по-рано го разбере толкова по-добре за него.

7.   Не се притеснявай, в България без проблем ще стане. Само парички за диплома да има.

8.   Ами то оценките от осми клас няма да му вършат работа за кандидатстване така или иначе, тъй че какво се се изнервила и ти :) Ходи ди уплътнявай времето с нещо друго и остави детето на мира. А ако си мислиш, че и да му кажеш нещо, той пък много ще се трогне...

9.   Мда и аз мечтая за Мустанг, ама йок.

10.   От 5 годишнa мечтaех дa стaнa моден дизaйнер.
Нa 20 бях келнеркa и мечтaех дa стaнa моден дизaйнер.
Нa 30 имaх мaлкa фирмa( бързa хрaнa зa в къщи) и мечтaех дa стaнa моден дизaйнер.
Нa 35 вече беше веригa мaлкaтa фирмa и се отдaдох нa мечтaтa си.
Сегa съм моден дизaйнер!!! И имaм веригaтa;))))
Aко не можеш дa подкрепиш брaт си, поне не му пречи със... не знaм.... зaвист ли е товa, че той имa яснa идея зa себе си? !
Открий своятa мечтa!

11.   Абе пожелавам му наистина да стане доктор и ако те дразни толкова много му кажи да спре да ти говори и го игнорирай

12.   Такива хора са хипер дразнещи. Един от миналия ми клас викаше "Шъ стана физик, шъ стана математик, шъ ида в софийския университет и там шъ уча математика и физика", едва ли не да пукаме от яд. Остана на два поправителни по биология и по химия, а оценките му по математика и физика не му ги помня, но не бяха от най-добрите. Не знае формули за Логъритъм, нито законът на Ом, но физик и математик ще става. И след като остана на два поправителни самочувствието на това същество изобщо не падна. На такива просто им казваш "не ме е*е какъв ще станеш" и това е. А тоя брат ти само бърбори тези неща, за да се докаже, да изпъкне. Има нещо много гнило в него. Такива, които толкова много се хвалят, да знаеш, че стотинка не струват, но те се опитват всячески да докажат обратното. Ами, не им се получава.

13.   Аз абсолютно нищо не разбрах от нтака написаната история. Обаче прочетох КОментар 10 и много ми хареса :)

16.   Оценките не са мерило на възможности и могат да се подобрят. На тази възраст бях добра по съвсем различни предмети. Вие двамата сте с 1 година разлика, не знаеш какво може да се промени. Предлагам ти първо да разбереш повече за тази негова мечта. Задавай му въпроси като защо е избрал това, защо е толкова твърдо решен, знае ли какво се иска и т. н. и се опитай по деликатен начин да изразиш своето мнение.

17.   Какви драми само. Кажи му, че те дразни с поведението си, или просто го игнорирай и глупостите му да ти минават покрай ушите.

18.   И какво излиза сега? Май се получава така, че трябва да се молим, ако брат ти стане доктор никога да не ни се налага да опираме до неговите "умения". :)

19.   От Авторката: Номер 4, аз не се оплаквам, че има мечти. Просто е много дразнещо някой непрекъснато да ти дудне. Какъв ще стане. Опитвала съм колкото се може по-деликатно да му кажа. Преди две седмици изкара двойка на едни, ама елементарни работи по Физика за 8-ми клас. Всичките му съученици си предали тестовете пет минути след започването на часа, а той решавал до края на часа един тест на който и давам 1 от 100 трудност и изкара двойка, пфу, че дори не го реши целият. Като го смъмри татко за хубавата оценка, след няколко минути ми вика:
-Ама тва няма значение, аз ще стана доктор.
Тогава аз му викам:
-Да ама друг път. Знаеш ли тва колко е трудно. Не се изисква само да помниш имената на някакви си скелети там. -Помни имената на поне сто кости и тъкани. - Трябва труд, а щом химията не ти върви, скоро с тва темпо дето решаваш уравнения и количеството уравнения които решаваш у дома. Ще те издигне, до доктор, тогава когато Моцарт, стане от гроба и засвири, то тогава ти ще станеш доктор.
Той се разрева, мама тогава беше на работа и я нямаше, та нямаше големи последствия. А иначе историята с теста я разбрах от татко, защото беше ходил на неговата родителска среща и ми каза всичко.

20.   Първият проблем на света!!!!

21.   Знаеш ли, съученикът ми, който завърши 8 клас с 3, 50 в момента е началник на областна администрация в нашия град. А аз, дето завърших елитната гимназия с 5, 50, сега съм шофьор.
Извод!!!
Оценките не водят в живота, мечтите, парите и връзките са по силни!

22.   Ако ти пречи - игнорирай го. Не може да е толко трудно...

23.   Кое му е лошото да има мечти? И защо ще се бъркаш пък точно ти? Дали ще ти е приятно на теб да ти изтърсят такова нещо? Да ти имам мисленето.

24.   Завиждаш, че ти нямаш мечти ли?

25.   Глупави малки деца.

26.   Към номер 23, защото е лесно да се правим на голямата работа и да потъпкваме чуждите стремежи и желания. Защото ние сме най-великите.

27.   Ама ти сериозно ли? Сериозно? Дразни те това, че брат ти има мечти и повтаря, че иска да ги постигне?
Миличка ти мечти нямаш ли? Планове за бъдещето? или мислиш да го даваш лекинко докато завършиш? Брат ти поне има цел в живота, а ти вместо да се подготвяш за изпити и за бъдещи реализации в дадена сфера ти се оплакваш..
Това е все едно да споделя на сестра ми какво искам да уча и в кой университет искам да вляза и тя да ми кажа "Ооо не, не ставаш. Не се заблуждавай" или "Я стига, писна ми да слушам какво искаш да учиш". Ми извинявай ама това е крайно невъзпитано!!!
Подкрепяй брат си! Защо си мислиш, че не може да стане доктор? Обоснови се де? !
Нека има хубаво образование, хубава професия и хубаво и пълноценно бъдеще.
А, ако не можеш да му помогнеш, поне се отдръпни и го остави да мечтае/учи/реализира.
Тина.

28.   А ти коя си че да казваш кой какъв ще стане?

То не че с тези оценки има как но все пак.