Споделена история от Тинейджърски

Недостатъците ми..
Момиче на 15 год.
Косата ми се омазнява доста често. И какво ли не правя, за да ми стане по-дълга, ама не ми се получава.
Кожата на лицето ми също се омазнява пък и тези пъпки.. Мажа ги с какви ли не неща, ама пак не се получава.
Тялото ми ех.. Висока съм 1. 68 и тежа към 51. Чувствам се, като някакъв скелет. Опитвам се да напълнея и правя упражнения и т. н, но все съм си едно дърво.
Дрехите ми - Щастлива съм, че има с какво да се обличам, но майка ми ги избира все още и е ужасно!
Знам, че външността не е всичко, но искам да се почувствам красива.
Има моменти, в който се нервирам ужасно много. Имам страннен характер. Имаше период, когато бях в депресия и получавах паник атаки!
Правила съм ужасни грешки и миналото просто ме измъчва.
Не искам да изглеждам, като неблагодарница, но искам да променя нещата!
Също така имам лека дислекция. Доста стеснителен човек съм и не съм много общителна. Имаш 'приятели', който ме изполваха и ме караха да се чувствам ужасно. Да и аз съм наранявала, но и мен са ме наранявали. Чувствам се недостатъчно красива, недостатъчно умна и т. н
Доста по-често започвам да си мечтая. Как ще обиколя света, как ще имам семейство и деца, за работата ми. Но дали тези неща ще си останат просто мечти? Пък и имам бенки по ръцете *по лицето няколко* и ще видя какво ще правя с тях, но се опасявам, че имам някакъв шанс да имам рак. Даже, като написах думата 'рак' ме побиха тръпки :( Не иска да слагам край, а ново начало. Иска ми се да върна уважението на някой хора, който имаха към мен. Иска ми се да съм човека, който искам да бъда, да обгръщам ежедневието си с неща, който обичам.
Да много неща може да искам, но действията са по-важни.
Трябва ми някакъв режим може би? КАК да си изградя навици?
Сега ще ставам 8 клас пък и това ще е доста важна година за мен!
Знаете най-вероятно какво е да си заобиколен от много хора, но
да се чувстваш самотен.
Просто се чувствам ужасно тъжна, унила и просто.. уморена да се чувствам така! Моля Ви за някакъв съвет.
Може да ме мислите за филмирана и т. н, но понякога и аз самата не се разбирам.. , но се нуждая от помощ.
Околните ме мислят за загубенячка. Била съм тормозена в училище и това също е сринало самочувствието ми..
Моля Ви да го публикувате.. значи МНОГО за мен!

Коментари

1.   Прочетох постa ти 2 пъти и почувствaх същото, което обкръжaвaщите те. Не могa дa почувствaм увaжение към човек, кaто теб. Тa ти сaмaтa не се увaжaвaш! Не търсиш увaжение, съответно не се държиш по подобaвaщ нaчин. Търсиш съжaление и " почесвaне". Съжaлявaм те, но не бих те " почесaлa", зaщото товa сaмо ще ти дaде възможност още повече дa легнеш в крaкaтa нa хорaтa в очaквaне зa повечко внимaние.
И тaкивa, предпочитaм дa ги прескaчaм, че сучaт енергия и внимaния и aко имa се подaде, се впивaт още повече.
Единственият нaчин е дa бъдеш увaжaвaнa личност е дa зaпочнеш с промените в себе си. Не очaквaй хорaтa дa те обгрaждaт с внимaние, кaквото явно не зaслужaвaш. Нaучи се дa увaжaвaш себе си първо, a после и хорaтa около теб. Приятел не знaчи кошче зa душевни отпaдъци, a ти дори не че толковa ги имaш тези отпaдъци, просто искaш верни кученцa в човешки облик. Товa нямa дa се случи!
Тaкa че, стягaй се и зaпочни дa прaвиш полезни и приятни зa теб нещa. Кaто зaпочнеш дa гледaш нa хорaтa кaто приятели, те ще ти отговорят!

2.   Рак, защото имаш бенки. И за какво ти е да ги махаш...

3.   Аз също като тебе съм за осми клас ,но съм на 14 години,имам пъпки,стеснителна съм. От моето училище ми се подиграваха,но с времето се научих да не им обръщам внимание, защото знам че това не е най- важното в живота.И въпреки това пак понякога се разстройвам от това.Затова ще ти кажа да не се отчайваш и не слушай другите, който те мислят за загубенячка. Имай търпение и им покажи, че не ти пука за тяхното мнение.С времето всичко ще се оправи.

4.   Всичко си зависи от самата теб! Повярвай ми казва ти го човек, който е минал през това. Ще започна постепенно:
1. Пъпките и мазната ти коса са от пубертета и каквото и да им слагаш трудно ще се махнат, но няма да е вечно това - след най-много 2-3 години като излезеш от пубертета всичко ще се нормализира.
2. Много хора (и аз дори) биха ти завидяли, че не пълнееш, но е радостно, че не искаш да си като дърво, а да имаш някакви женски извивки. Според мен е добра идея да се запишеш на фитнес и там ще ти изготвят хранителен и тренировъчен режим.
3. Миналото си е минало. Много хора имат неща в него, от които се срамуват, така че се отърси от него и продължи напред!
4. Това, че имаш лека дислекция не трябва да контролира живота ти. Освободи се от притеснителността си .. става трудно, знам, но лека полека ще стане. Забрави за хората, които са те използвали. Те са просто лека спънка. Важното е да станеш и да продължиш напред.
5. Всеки човек е красив! Не се опитвай да се харесаш на всички това е много трудно! Опитай се да се харесаш на самата себе си и така другите около теб ще те намерят за привлекателна. Вдигни малко самочувствието. Кажи си, че си хубава, умна и тн. и продължи да се бориш. (това може да не всее много смисъл, но аз правя така :D)
6. Продължавай да мечтаеш! Това е най-хубавото качество на човек. А от къде си сигурна, че бенките са точно рак? Те са доброкачествено образувание на кожата, но ако се притесняваш отиди на доктор да ги погледне.
7. 8 клас е едно ново начало. В него всички в новия ти клас ще са нерви като теб. Харесай си няколко момичета и се сприятели с тях, това понякога даже става неусетно. Ще мине време докато се опознаете целият клас, но с времето ще станете добър колектив.
Моят съвет е: ти си красива с всичките си недостатъци дори! Не оставяй хората да те мачкат и не допускай мнението и действията им да достигнат до теб. Бъди силна. Опитай се сега в новия клас да си по-разговорлива, независимо от малкия ти проблем. Животът е пред теб и не оставяй миналото ти да те гони.
Това е от мен за сега. Ще следя темата ти :)

5.   Ей , ти си май моята близначка .. едни и същи недостатъци ! ..
Един и същ ръст с 51кг. и аз ставам 8 .. ;дд

6.   Вместо да мрънкаш (оп дрънкаш ;) ) ДЕЙСТВАЙ!!! Просто няма смисъл да се жалваш :x

7.   Всеки си има недостатъци!