Споделена история от Тинейджърски

Как живота се обръща
Здравейте, пише ви момиче на 17г.
От 2 години ходя на психолог, защото още от малка живота ми е бил шамарите. Израснала съм без родители и едва на 14г. разбрах, кои са истинските ми родители и от тогава живея при тях, но преди това беше някакъв ужас гледаше ме жена, която мразеше всички и много често се налагаше да спя по улиците, мазетата и таваните, но това ми беше най- малкия проблем. С дни не съм яла и беше ужасно да ходя на училище без 1ст. и да гледам другите как се хранят докато аз умирах от град. Полиция, социални, никои не се застъпваше, защото всички вярваха на 45 годишна жена, а не на 11 годишна пикла. Та това е минало сегашния ми живот няма нищо общо с онова което е било. Открих родителите си с помоща на социалните, оказа се, че са бизнесмени и доста ме натъжи този факт, защото си мислех, че тези хора си имат всичко и щом са ме оставили за тях не означавам нищо, но сгреших. Имах много добър приятел ( той беше единственият други приятели нямах) който знаеше всичко за мен и реши, че трябва да ми помогне и да поговоря с истинските ми родители, но аз отказвах, защото ме беше страх да бъда отритната и от собствените ми родители. Тогава развивах много гадна болест (синдром) при който заспивах за около 10-15 дена. Лекарите не знаеха какво се случва, стояха и се чудеха как е възможно, но се оказа, че има и други хора с този синдром, но не се лекува. Настаниха ме в болница и тогава приятеля ми реши да ги потърси. Едва на 22рия ден се събудих и до мен стоеше непознат човек. Реших, че е лекар или близък на някой от стаята, за това не го и попитах кой е той. Не мога ви опиша с какъв поглед ме гледаше. След 30 мин. сестрата влезна и ми обясни, че това е биологичния ми баща, а отвън е майка ми. Не го повярвах, та той приличаше на 25 годишен. От тогава живота ми се объна. От три години живея при тях и няма по- щастлив човек от мен. Всяко лято съм в Германия на море. Имам 32 златни медала, защото се захванах със спорт. Записаха ме в модна агенция и почти всяка седмица имаме конкурси, фестове и т. н. Всичко е прекрасно обичам ги повече от всичко.

Коментари

1.   А това защо не е в раздел "Измислени истории"? Авторката определено има талант. Трябва да се заеме с писане на сценарии... за сапунени опери!

3.   Много силна история. Браво

4.   Евала колко си смела !467

8.   Аз пък не мисля, че е измислена. Номер едно - кое те накара да мислиш така?
Много хора са имали тежко минало, но след това нещата им са се наредили.. нищо странно няма? Даже е прекрасно.

12.   Не знам доколко е вярна тази история, но ако е действителна - това е много хубаво!

14.   (до номер 1) И защо трябва да е в "Измислени истории"? Това, че щастието не е сполетяло вас, не означава, че не може да сполети другите;) Осъзнай се малко. А до авторката- много се радвам за теб, наистина си имала късмет:)

18.   14, не съм 1, но и аз съм се съмнявам да е истинска историята.

Колкото до щастието не е необходимо да те сполети, за да имаш право да се съмняваш в истинността. Нима ако си нещастен, нямаш право да се съмняваш и трябва да вярваш на всичко? Двете неща нямат нищо общо.

Тук не става въпрос за завист, а просто за нереално звучаща история. Не мога да твърдя на 100%, след като не съм свидетел, но се съмнявам да има нещо вярно. Най-малкото няма локига родители да изоставят детето си, а после да му свалят звезди след толкова години. Да не говорим, че истинските родители не се намират току-така. По закон това се пази в тайна.

По-скоро ти си наивнва и вярваш на всичко, което ти се поднесе, безрезервно. Само че в този сайт съм убеден, че поне 20-30% (а може би и много повече) от историите са измислени или поне изопачени.