Споделена история от Тинейджърски

Моля Ви , помогнете - страх ме е от оплешивяване
Здравейте! Пише Ви момче на 18 години, имам следния проблем. Имам много голям страх към оплешивяването. Над слепоочиета косата ми оредрява и това направо ме съсипва. Изгубих всякаква мотивация, нямам никакво самочувствие, срам ме е да излизам на вън, да общувам с хора, стоя си вкъщи и се ядосвам. Постоянно съм нервен и се държа много лошо с близките ми хора и това заради една коса, така е виче една година и става все по-лошо, не мога да спя нормално, вкъщи чупя от гняв огледала, удрям стената, като ви пиша тези работи, сякаш не съм аз, преди не бях така, не знам какво да правя. Имам чувството, че съм най-грозния и долен човек на този свят, че никое момиче няма да ме хареса, до сега не съм имал късмет, а ако оплешивея, това е нещото, което най-много ме ядосва. Обвинявам родителите си за всичко, не се харесвам, не се понасям, имам чуството, че всички ми се подиграват. Пропилях си ваканцията, сега ще съм студент и не знам как ще я карам. Защо на мен се случва всичко това, на 18 и вече оплешиваващ? Моля Ви, помогнете ми! Благодаря Ви!

Коментари

1.   ГЕН затова. И по-полека с нервите, че така само по-лошо става. Спокойно ще си намериш приятелка. Косата е последното, което ще гледа. Важно е отношението, а не "опаковката". Кога ще го разберете?!

2.   И аз на 19 започнах да оплешивявам и го приех много тежко, но след няколко години осъзнах, че косата е нещо съвсем маловажно. Ако сам не се харесвам, няма как и другите да ме харесват. А косата не е критерий за красота. Даже някои жени харесват плешиви, защото е символ на мъжественост. То и без това се получава от много тестостерон. А това да се тръшкаш за някаква си коса, не е особено мъжествено. Имай си увереност, бъди жив и здрав, пък косата да ти е проблема.

Аз после даже като навлязох в истинския живот, съвсем забравих за косата. Имам си семейство, кариера, изкарвам пари и липсата на коса изобщо не ми пречи на това. Жена ми ме хареса въпреки плешивостта, просто защото жените не гледат толкова визията на един мъж, особено след като са го опознали, а гледат да е мъж на място, уверен, отговорен, умен. Това, че се шашкаш за една коса, няма да направи добро впечатление на никоя жена, докато плешивостта може и да не я забележат. На никого не му пука колко коса имаш, а колко струваш като човек. То има супер успешни плешивци, дето им е през оная работа колко коса имат.

Иначе лек няма, само присаждане те оправя, но не си струва риска, защото си е операция и си е риск. Ще станеш в пъти по-грозен, ако не хване косата, защото ще ти останат само дупките на главата от опитите за присаждане и няма да е лицеприятно, никак даже. Приеми се така и си гледай важните неща. Ако само това ти е проблема, направо си щастливец. Знаеш ли какви проблеми имат хората. Да не дава Господ, че плешивостта ще ти се стори манна небесна.