Споделена история от Тинейджърски

Нямам необходимата родителска грижа.
Здравейте на 3 август 2014 направих 17 години, да карам по същество, имам баща който не е от най-мечтаните, като бях малък се напиваше постоянно тормозеше ни с майка ми, биеше ни, никога не е седнал да поговори с мен, както и да е, когато бях на 5 годинки майка ми се раздели с него, преместих ме се при дядо ми, той също се раздели с баба на стари години.. и тогава започна борбата за мен, то бяха съдилища то бяха дела, просто ужас за едно малко хлапе на 5 годинки. Накрая мама спечели делото всичко утихна в рамките на няколко месеца, но на майка ми се наложи да замине за чужбина, нямах ме пари, беше много тежко. Тя замина и няма и седмица баща ми разбра и ме отвлече при него, беше заплашвал баба ми и дядо ми, че ако кажат на полицията щял да ме убие и подобни неща. Заживях при него станах 3 клас, аз не можех да чета, не можех да пиша, не знаех как да се отнасям с децата, имах едно приятелче, което имаше подобна съдба като моята, няма никога да забравя баща ми какво правеше в дома си, караше проституки, докато живеех аз там, постоянно по затворите, нямах си никого, намери си друга жена, мащехата ми и тогава се почна, криеше се яденето от мен, нямах пари за закуска, ходех в най-големия сняг с скъсаните дрехи, сандалите от лятото и снегът като се стопи кишата ми мокреше краката, налагаше се да крада желязо с моя приятел, за да бутаме някак и така до 5ти клас, майка ми разбра какво се е случило с мен, на момента се прибра и ме взе от крилата си с много мъки от баща ми(срам ме е да го наричам, че е мой баща) направи ме възпитан, добър, умен и т. н. В момента съм на 17 години и имам невероятна агресия в мен, скапаните спомени ме натискат, майка ми отново е в чужбина, мъчи се там горкичката на 5000 км от мен, аз момента работя тук там да и спестявам някой лев, достатъчно съм и благодарен, че ме храни докато съм на училище, че имам пари за закуска и така. Проблема е там, че баща ми от време на време ми звъни когато е пиян да ме напсува или да ми каже, че съжелявал, той си има 3 деца живи и здрави да са, плаща ми някаква издръжка 40 лева, която не може да ми стигне за нищо, даже и не, я превежда редовно. Имам си приятелка ходим от близо 3 месеца, обичам я, много, но там е проблема, че постоянно ми изникват следните мисли, аз ли съм причината да са се разделили родителите ми, какво ще стане от мен, не искам да съм като баща си да бия децата си, няма кой да ми даде съвет как да постъпя, постоянно се карам с дядо си и баба си, заяждат се с мен без да има причина, не искам да тревожа майка си достатъчно и е тежко там, така че съм сам, моля ако може да помогнете някак приятели, ще съм ви благодарен много :)

Коментари

1.   Не си виновен ти за раздялата им, просто не са се разбирали, а както описваш баща си, нормално е майка ти да не го иска... радвай се, че си се отървал..

2.   Скоро ще навършиш 18 години и вече няма да имат това право над теб,ще можеш да си вече самостоятелен.Успех дано се справиш с тази ситуация:)

3.   не си ти причината да се разделят.. в това съм напълно сигурна... а относно това, че се притесняваш да не станеш като баща си зависи изцяло от теб... Успех :)

MJ

4.   Сигурно няма да имаш пари за следване, но ако питаш мен като завършиш си намери някоя работа и една година ще ти стигне да си изкараш пари за университет, ама трябва да учиш.
Завърши, имай самочувствие и с гордост да можеш да кажеш-преминах през всички трудности. Докажи на баща си, че не си като него, покажи му, че пиенето не е решението. Покажи на майка си, че годините в чужбина далеч от теб са ти дали сила да работиш и вече ти да и помагаш, нещо като благодарност.

Това донякъде са и мои мечти, само дето аз лесно се отказвам и колкото и да си повтарям, че на думи е лесно, пак се опитвам да събера сили.
Баща ми е много добър човек, но като бях малка се прибираше сутринта пиян и аз го питах по жени ли е ходил.
Родителите ми се разделиха, защото просто невървеше.
Баща ми обаче работи в чужбина за малко пари, за да праща на мен и на мама, а мама плаща по 1500лв на месец заеми и сметки. Защото иначе оставаме на улицата.
За това искам да работя- 300лв да изкарвам, но да помагам и да покажа, че съм им благодарна за всичко.
Между другото, баща ми винаги е давал свобода на мама, но някак си сега тя започна да излиза с приятели и се прибира щастлива. Ако искаш и ти да видиш твоята майка такава- и помогни :)