Споделена история от Тинейджърски

Аз съм една лигла която е свикнала да получава всичко, което иска
Здравейте, момиче на 15г. съм. Историята ми ще ви се види малко странна, но ще я споделя с вас.
От малка ме е отгледала майка ми, с баща ми са разделени. Тя има доста добра работа и винаги ми е купувала каквото поискам, от съвсем малка получавам всичко което искам. Когато бях на 7-8г. и поканех приятелките си у нас, всички ми завиждаха на играчките, на стаята, на дрехите. Никога нищо не ми е било отказвано и въпреки че не виждам баща си винаги съм била заобиколена от внимание от майка ми, баба ми, дядо ми, леля ми и общо взето цялата рода. Освен това майка ми винаги правеше това което й кажа, примерно не ми се яде това което има вкъщи, тя излиза и ми купува това което ми се яде. И резултата е, че сега, когато съм на 15, нещата са още по-зле. Аз съм едно ужасно момиче, което се има за центъра на света и смята че всички са му длъжни. Освен това се имам за по-велика от другите, въпреки че подсъзнателно знам, че не е така. Не съм много приятен човек, нали? Също така когато си наумя че искам нещо, не мирясвам докато не го получа. Имам много повече от съучениците си, имам по-хубави и скъпи дрехи, много скъп телефон, таблет, а имам и съученици, чиито родители са по-богати от майка ми. Но явно те все пак не са разглезили децата си до неузнаваемост и знаят цената на това, което имат. Всъщност при мен не е само това, че съм адски разглезена, при мен е и ген, майка ми ми е казвала, че майката на баща ми е била същата като мен, смятала се е за центъра на света, за най-великата, и като поиска нещо не се спира докато не го получи. Както и да е, та освен че съм всичко, което изброих по-горе, съм и адски мързелива. Не ми се прави нищо по цял ден, даже рядко ми се излиза с приятелки. И да, тук ще си кажете, че едва ли такъв човек като мен има приятели, ноооо за ваше учудване, имам. Единственото, което харесвам в себе си, е че мога да бъда много добра приятелка, трудно се привързвам, но привържа ли се съм готова на всичко за дадения човек. Но това е друга тема. Също така супер много ме мързи да ходя на училище и да си пиша домашните. Имам чувството, че в училище учим само глупости. Особено пък тая тъпата математика, къде по дяволите ще ми потрябва? Или пък историята, какво ме интересува мен какво е ставало 1000 години преди да се родя? Единственото, което донякъде ме влече, е биологията, но от нея поне има смисъл. Освен това повечето учители са ужасни същества, дето мислят само как да ти стъжнят живота. Седим по 6 часа на един стол в това тъпото училище, и като се приберем вместо да си починем, ние трябва да почваме да си пишем домашните. Ми ние да не сме роботи, нямаме ли право на почивка? Всеки учител мисли, че неговия предмет е единствен и че нямаме още 10, по които да учим. Оф, мноого се отклоних. Но все пак и това исках да го кажа, защото искам да знам и това ли го мисля, защото съм една лигла, или има и други на моето мнение. Та сега да премина към друга тема. Независимо от това, че майка ми ми осигурява всичко, което поискам, аз често се държа ужасно с нея и съм адски неблагодарна. Не оценявам това, което имам и винаги искам още и още. Също така не мога да свърша нищо сама, всичко го върши майка ми. Тя ходи да пазарува, готви, чисти. Аз нищо не похващам. Искам след като стана на 18 да уча в някой хубав университет, да живея някъде на квартира сама, да бъда самостоятелен човек, но не виждам как ще стане това след като чакам всичко на готово. Гадно ми е, защото съм почти сигурна, че от мен няма да стане нищо в живота и ще живея вечно на гърба на майка си. А повярвайте ми, не искам да е така, но вече май е твърде късно. Даже няма смисъл и в университет да уча, то след това ще ме мързи да работя. И семейство няма да създам, кой мъж ще иска жена, дето я мързи да работи, да готви, да чисти и да прави най-нормалните ежедневни неща. Всъщност, какъв е смисъла да живея? Има ли такъв въобще според вас? Чета много коментари в този сайт, където различни хора пишат, че са имали ужасно детство, ходели са със скъсани обувки и дрехи и т. н., а сега са стабилни финансово и могат да си позволят много неща. При мен май ще се случи точно обратното...

Коментари

1.   Знаеш ;)

2.   Е поне си го осъзнала. Сега следва трудната част - да си създадеш нови навици. ;)

3.   Не , няма смисъл. Самоубивай се !
И аз съм разглезена , и аз съм свикнала да получавам всичко , което искам.
Разликата е , че поне за някои неща съм се постарала да ги постигна сама и че чистенето не ми е проблем, ама и аз има много неща , в които съм супер зле.
Предстои ми да бъда студент и въобще не знам как ще се оправям. Абе 100000 процента съм сигурна ,че ще пропадна , остана ли сама. Просто истинският живот не е за мен , не ми се занимава с нищо , не ми се учи това , което съм учила досега , не знам и какво бих работила от професиите , които студентките практикуват , за да се учат да изкарват сами пари , тъй като нямам опит с нищо.
Мен поне не ме мързеше да ходя на училище и завърших с висока диплома , но това няма да ми послужи никъде.

4.   леелеееее, момиче, стегни се! Виж сега, наистина звучиш като едно доста разглезено и неблагодарно мързеливо дете, но.. първата стъпка към промяната е да го осъзнаеш :D щом вече си разбрала, че нещо в твоето поведение не е наред, действай. Няма да те поучавам и да ти обяснявам какъв е смисълът на живота и как трябва човек всичко да постига сам и да се труди, това е повече от ясно. Ще се опитам да ти дам няколко практически съвета:
1. Спри да харчиш парите на майка си за някакви глезотии от типа на таблети, дрехи и всякакви такива. Имаш явно всичко необходимо, дай си малко "почивка" от новите придобивки, нищо няма да ти стане. Следващия път, когато пожелаеш да имаш нещо, помисли за майка си и я накарай да купи нещо за себе си или за някой близък. Или просто намали изцяло разходите, за да не се чувстваш после виновна.
2. За да изключим варианта никой да не те иска, защото си мързелива, започвай да се трудиш отсега. Започни с малки неща, вкъщи: единия ден избърши праха у вас, на другия пък пусни една прахосмукачка, подреди си стаята, измии чиниите, изхвърляй боклука и така, малко по малко, ще свикнеш с къщната работа и тя ще стане нещо нормално за теб. Не е трудно да се научиш, трябва ти само малко мотивация. Пускай си музика, докато почистваш, направи процеса по-приятен. Гледай всеки ден да правиш по нещо полезно вкъщи.
3. Гледай на училището по-сериозно. Абсолютно съгласна съм, че се учат доста излишни неща и че всеки преподавател държи много на предмета си и те залива с купища домашни. Винаги е било така, за съжаление така и ще бъде занапред. Ти не можеш нищо да промениш, от теб се иска само да имаш знания и това е, дори оценките не са толкова жизнено важни. Ако искаш да учиш наистина в хубав университет, ще трябва да имаш изградените навици на учене, с които всички се сдобиват точно на твоята възраст. После в университета всеки се оправя сам, има много самоподготовка и ако не си свикнала да учиш системно, няма да се справиш никак добре. Не е казано, че трябва да ти върви математиката, но трябва да я избуташ някак. Не оставяй ученето и домашните за последния момент и не ги претупвай, няма да си направиш добро така. Не казвам да нямаш личен живот, напротив! Излизай си с приятели, весели се, но не забравяй, че си ученичка (не искам да звуча като някоя баба, защото съм на 23, но е така) и имаш задължения. Всички сме минали по този път, няма мърдане от там. Колкото по-зле си настроена срещу училището, толкова по-зле за теб.
4. И този съвет общо взето е заключителен: стига си мрънкала, не се самосъжалявай и не се подценявай! Навиците на един човек подлежат на промяна, ако той го пожелае! Щом искаш да се промениш, значи ще го направиш! Оценявай факта, наистина, че си едно щастливо дете, отгледано от любяща майка, която ти е осигурявала винаги всичко. Не можеш да си представиш дори каква късметлийка си. И най-важното: изказвай благодарност към майка си, тя го заслужава. Едно просто "обичам те" и "благодаря, мамо" ще й стоплят сърцето страшно много. Нека да се почувства пълноценна и обичана, да знае, че всичко е направила както трябва. Майката е едно от най-най-най-скъпите неща на целия свят. Сега може да ти звучи пресилено, но ще го разбереш един ден. Лошото е, че тя няма да е винаги до теб, и дано се осъзнаеш напълно и промениш държанието си, преди да е вече късно. Надявам се да не съм те обидила и поне малко да се вслушаш в съветите ми. Късмет!

5.   Щом си написала това тук, значи не си глупава. Стегни се! Спри да искаш нови неща на майка си, започни да й помагаш вкъщи - например избърши праха. Щом харесваш биологията, може да се развиваш в медицината за в бъдеще, има време да се ориентираш, но не оставяй другите предмети. Като за начало спри да се оплакваш от всичко, яж каквото е сготвено и не карай уморената си майка да се тревожи допълнително какво да ядеш, защото точно днес не ти се яде каквото е приготвила..

6.   Аз ценя напълно всичко,всяка една стотинка.Предлагам ти ако си от София и като имаш такива възможности,дай да си станем приятелки и да купуваш на мен скъпи обувки и дрехи ,аз ще ги ценя и пазя ,поне ще знаеш къде ти отиват парите,и ще те науча в това отношение да си като мен.

7.   На 15 години си, не е късно да се промениш, но и да е така – по– добре късно, отколкото никога! Хубаво е, че осъзнаваш грешките и недостатъците, имаш шансът да се промениш! Човек е такъв, какъвто иска да бъде, промени това, което не харесваш в себе си! Не можем да сме перфектни, естествено, няма такива хора. Но трябва да се стремим максимално да отстраняваме лошите качества и недостатъците си. Това, което, поради каквато и да е причина, не може да бъде променено, трябва да бъде преглътнато или да му се наложи контрол, до колкото е възможно.
Започни да помагаш на майка си в домакинската работа, постепенно пребори мързела си. Ако, на пример, ти се пие вода, но те мързи да станеш и да си налееш, вместо да караш майка си СТАНИ ВЕДНАГА и си налей!! Няма искам, няма не искам! Аз също съм мързелива, но правя така, и има ефект! Можеш да почнеш работа някъде или да помагаш на твой роднина в нещо, в замяна на което, той да ти плаща. Ще видиш какво е да изкараш пари и с какво удоволствие ще ги харчиш, при това ще си дадеш сметка за какво, защото ще тези пари са изкарани със собственият ти труд! Намери си хоби. Спри да се имаш за център на света, това, че носиш скъпи дрехи не означава, че другите струват по– малко от теб! Донякъде е хубаво, че не се кротваш, докато не получиш това, което искаш, но и това си има своите лоши страни!
Относно училището – знам, че всеки учител си мисли, че неговият предмет е най– важен, което е тъпо и адски изнервящо, но е факт! За математиката съм съгласна с теб, но донякъде! Трябва да знаеш основните неща в математиката, тя просто е част от живота на хората, малко или много, без значение какво работиш или със каква специалност си! Иначе, и аз се чудя за какво учим някои работи, като има изключително голяма вероятност това нещо да не ти трябва, особено ако учиш в училище, чиито специалности нямат пряка връзка с математиката.
Но за историята не съм съгласна с теб! Там също трябва да знаеш основни неща, дори ако става на въпрос за нещо, случило се 500 века, преди ти да се родиш. Скъпият телефон и скъпият таблет които имаш, и изобщо цялата електронна техника и въобще, да не кажа, всичко на тази планета, водят началото си от някъде, имат история и търпят промени(еволюция или революция), за да се стигне до вида, формата и ситуацията, в която се намират! За това трябва да знаеш поне основни неща от историята щом толкова не те влече. В историята има събития, които са от жизненоважно значение и трябва да се знаят за обща култура, защото оказват влияние в живота ни.
Признавам си, че и аз понякога се държа гадно с майка ми, за което съжалявам. Но се замисли – майка ти те е разглезила, да, но тя го е направила, защото те обича и защото в обичта си не си е давала сметка за това нещо. Тя е направила немалко за теб ако, че е попрекалила, но за щастие, ти си умна и си се усетила. Затова майка ти не заслужава гадно отношение, защото се грижи за теб. Поговорете си по темата, извини и' се, кажи и да ти даде шанс да се опиташ да бъдеш самостоятелна. Няма да се получи от първият път и със сигурност ще се стигне до някакви сблъсъци, но бъди упорита. Това е, което мога да ти дам като съвет.

Black Sabbath
Момиче на 16 години.

8.   Кофти тръпка Брат!

9.   Вини майка ти, че ти е давала всичко. Тя е човека, който е трябвал да те възпита нормално. Типично момиче си ми всъщност, съжалявам за което. Математика не я учим, за да използваме всички тези формули или каквото и да било. Математиката е предмет, който развива мозъка за да мислиш. Ето защо при теб това нещо куца, не си учила достатъчно ;) Един съвет пробвай да живееш без пари, тогава искам да ти видя самочувствието.
Cya.
- Broken

10.   Ами да при теб ще се случи обратното тези хора които пишат тук са работливи, но ти си свикнала да получаваш каквото искаш ами спри да бъдеш такава един ден през уикенда кажи на майка ти да излезе да си почине а ти и помогни малко сложи и масата изчисти малко вече си голяма

11.   Евала че си открита и честна, не се тревожи всичките сме лигли ама затуи че си го казваш открито - евала ти правя. Ето такива открити и честни хора имат много приятели - по яко е да слушаш как някой се хвали отколкото да те товарят с проблеми. Евала

12.   Е поне осъзнаваш горе долу реалната ситуация. Аз бях почти същата, с изключение на финансовите възможности в семейството ми. Не съм била презадоволявана с пари, но всички домакински задължения имаше кой да ми ги върши. Е станах студентка и точно аз разглезената, не съм занесла един мръсен чорап вкъщи за пране, за сметка на повечето ми колеги. Колкото до училището- според мен също е адски досадно да учиш неща, които никога няма да използваш. На помощ дойдоха пищовите, и честно казано до ден днешен не съжалявам, че не научих колко диеза и бемола има в гама си- мажор примерно. Повярвай ми, че мързела понякога помага. Аз благодарение на него съм доста организирана в работата си, премислям нещата преди да ги върша, което ми спестява доста време, съответно ме прави по продуктивна. Така че не се отказвай от идеята университет, просто спри да тормозиш майка ти с капризи и всичко ще си дойде на мястото :)

13.   Такива жени като теб хващат богатите мъже и цял живот нищо не правят. Когато осъзнаеш грешките си и си простиш, можеш да продължиш напред. Просто се старай да се учиш от грешките си и всеки ден да си по-добра. Прави добро. Не използвай финансовото си състояние само за лични облаги например, ами влагай пари в обучение. Научи нещо ново. След време, когато станеш самостоятелен човек и знаеш какво искаш, всичко ще ти е наред. Важното е да се развиваш. Хубаво е, че поне си го осъзнала на време, защото има много примери за такива като теб, така че можеш да се поучиш и от чуждите грешки. Аз съм на 18. Не произлизам от богато семейство и нямам това, което искам, но се радвам на това което имам и винаги го използвам само за развитие. Парите нямат никакво значение. Важното е да правиш нещо, което ти харесва. Парите сами ще дойдат. Желая ти успех. Нека всичко да е наред и да ти върви по вода. Нека да не си поредната богата разглезена чалгаджийка, жена на богат мъж, която ходи само от мол на мол със скъп джип. =]

14.   Първо, добре ,че си се осъзнала. Второ, промени се, ако имаш желание, това единствено зависи от теб!

15.   Твойто оплакване си е чиста хвалба, ама нейсе.

Има начин да станеш самостоятелна: замини в чужбина да следваш и не взимай пари от вашите или взимай само за наема. Това означава, че от другото лято започваш работа и пестиш, за да имаш пари в началото като се преместиш. Това е много труден път, който искаш да минеш, но рано или късно ще ти се наложи. Няма да висиш вечно на майка си, защото децата обикновено живеят по-дълго от родителите си. И един ден ще се наложи да се оправиш сама. И, понеже на млади години сме по-гъвкави, по-добре е отсега да си свикнеш да не разчиташ много-много на вашите. Хубаво са те поглезили, лошо няма. Щом имаш мерак да си самостоятелна - давай.

Колкото до мъжа.. Какво е това натрапено мнение, че жената чисти и готви? Защото са ни по-големни гърдите ли, или защо? Ние имаме човек за чистенето, а за готвенето се редуваме. Всеки сам си пере дрехите обикновено. Детето аз го гледам, защото съм по майчинство, за това ми плащат, дет се вика. (А и ми е кеф.) Не става дума за мен сега, просто искам да ти представя един малко по-различен модел на семейство.

Така че - в тебе ножа, в тебе хляба. Поживей си на глезеното още малко и се стягай да събираш пари да се отделяш. Иначе, какво, на 50 години без пенсия, без мама, да легнеш да мреш ли?

Смисъл в живота няма, не го търси. Има цели и удовлетворение като ги постигнеш. После нови и така.

16.   Виж сега ,принципно е добре,че си се усъзнала ,щото има такива които не се замислят ,не се поглеждат отстрани .Като начало, може да почнеш да помагаш в домакинската работа и да не се глезиш толкова .
Прочетох също ,че не ти се ходи на училище - е това вече не мога да го разбера ,даже искаш и почивка .Ти май не усъзнавам ,че всъщност детските ти години и училището са най-хубавата част от живота ти и всъщност това е почивката ,после идва големият зор .Ама аз това го усъзнах едва като започнах първата си работа .За финал искам да ти кажа ,че ако продължаваш по тоя начин ,нищо няма да излезе от теб ,една глезла която и детето един ден няма да може да си гледа .Успех за напред .

17.   Еми...като е така гноясай си на дивана, плюскайки това, което искаш с марковите скъпи дрехи и зяпайки тъпо телевизия... надявай се да дадат някой филм с такава квачка като тебе, че да видиш колко си жалка... какво искаш да направим ние????...аз ако те видя най-много да ти забия някой шамар( независимо от това, че си с година по-голяма от мен)... или почваш да учиш без да се оплакваш(не си единствената, която учи) и да помагаш в домакинството( а не да пляскаш 2 пъти с ръце и всичко да ти идва наготово), или продължаваш да хващаш мухъл в леглото и като станеш на 40 още да си при мама, кото да ти готви и чисти, а ти да се излежаваш по цял ден без задръжки... Също така искам да отбелеща, че майка ти изобщо не те е възпитала както трябва... Ако нещата продължават така смятам, че от теб може да излезе само една златотърсачка, която ще живее с 2 пъти по-възрастния си мъж, защото може да ти купув дрешките, които си си хареса ... И НЕ СИ ЦЕНТЪР НА СВЕТА...ЖАЛКА СИ!!!

MJ

18.   Всеки може да промени живота си, просто решаваш и започваш! Трябва ти промяна и тя зависи изцяло от теб. Започни по малко с най-обикновени неща като да помагаш на майка си, започни да спортуваш и така ще се пребориш с мързела си. Ще е трудно в началото, но ти трябва воля, намери нещо, което да те мотивира и не се отказвай заради него. Ако някой те помоли нещо услужи му, така това, на теб ти се дава и ти на някой и ще е някакъв компромис. Научи се да приемаш не, когато ти го казват. Успех

19.   Само едно не мога да разбера- защо, след като си осъзнала тези недостатъци в себе си, не се опита да се промениш??? Миличка, от начина ти на писане- всяка запетайка, всяка точка намясто, разбирам, че може би, не е чак толкова зле колкото си въобразяваш. Мога да те уверя, че 80% от тинейджърите в този сайт пишат просто отфрат, а твърдят, че са отличници. НО това ти държание е непростимо! Въобще замисляш ли се как се чувства майка ти? Хубаво е, че си открила лошото в теб, но сега се опитай да го промениш към по- добро. Не се дръж като разглезена хлапачка, а бъди мила, помагай на майка си и се опитвай да полагаш повече усилия в ученето, иначе не е нужно да ти казвам последиците от това ти държание- ти си ги разбрала. Никога не е късно за промяна!

20.   Звучи сякаш някоя тийнеджърка се е скарала с богатата си приятелка и я имитира.

21.   Омг стига си искала неща спри и започни да учиш и помогни на майка си.Покажи малко уважение към майка си.На 15 си си и още мързелуваш аз съм момче на 14 и на мен щяха да купят каквото искам, но аз казах не ми трябва и от 7 години помагам в всичко на майками и баща ми.Тва не е така и да не искаш да го направиш пак трябва да го направиш.Стига с тези тъпи теми Pizzaboy

22.   Ами как искаш да стане бе моето момиче ??? С тази типична за теб и моите набори незаинтересованост " Или пък историята, какво ме интересува мен какво е ставало 1000 години преди да се родя? "
Съжалявам, че ще ти го кажа, но това може да го каже само един типично прост човек. Ако бях като теб сигурно щях да се самоубия честно...
Как се траеш ? Намери си хобита, захвани се със спорт, намери нещо което да те удовлетворява. Недей живя само за таблета, компютъра или телефона. И се научи да уважаваш хората, защото не само, че не си по-велика от тях, а даже си и много под тях. Щом не можеш нищо да свършиш сама ти какво ще правиш след години... Плюс това майка ти, която явно е СВЕТИЦА щом те трае, няма вечно да те издържа. Щом си и неблагодарна аз на нейно място бих ти бил шута веднага щом завършиш... Просто се промени !!!
~Trifonak~

23.   Ами намери начин да се промениш ако ти искаш
Момче на 21

24.   Бъди моя господарка. Ще направя всичко за теб.

25.   Ами може би трябва да се постараеш ,да се промениш ! Започни да помагаш вкъщи , прави неща , които ти харесват напр. Прави сладкиши или неща такова . Чисти си стаята ( е добре де кажи честно не ти ли е приятно да си оправяш твоята стая , да си я чистиш , а после да си я видиш как ти е подредена и
истичка . При мен е така ) А колкото до училището или не си случила на училище , учи в училището в което искаш да учиш !

26.   Учи , за да един ден да спиш с този , който искаш , а не с този , който трябва.

27.   Аз съм авторката. Благодаря на всички за коментарите, има 1-2, които откровено ме обидиха, но няма как да се сърдя, защото си го заслужавам.
Казах, че мразя училището - да, така е, винаги броя дните до ваканциите и уикенда, също така почти не уча, но въпреки това съм отличничка. Тази година завърших девети клас и винаги съм завършвала с отличен. Попринцип много от учителите забелязват, че имам потенциал и съм умна, ама голяма полза от това.
Казахте че трябва да се знаят основни неща от историята и математиката - да, така е, но в математиката неща, които евентуално ще ти потрябват, се учат до 6-7 клас. След това вече са си изгъзици.
Някой също спомена, че съм написала това, за да се хваля. О повярвайте ми, не е така! Искрено завиждам на съучениците си, които от малки са свикнали да помагат в домакинството и да поемат отговорности, защото един ден живота за тях ще е по-лесен.
Иначе у нас е много разхвърляно, понеже майка ми по цял ден работи, прибира се от работа капнала и почти веднага си ляга, няма кога да оправя. Затова съм решила твърдо тези дни да изчистя навсякъде, да си оправя първо стаята а после и другите стаи, да си преподредя гардеробите и шкафовете, защото имам сума ти излишни и стари неща там.
Има обаче и друг проблем. Понякога съм искала да измия чиниите или да изгладя, за да помогна на майка ми, но тя винаги казва "Не, дай на мен, ще стане по-бързо, ти ще има да миеш 2 часа" и ако и откажа започва да се изнервя и се скарваме. Веднъж си спомням, като бях някъде на 11-12 години майка ми не си беше вкъщи и аз измих чиниите, пуснах пералня, прибрах прането и не си спомням какво още, защото исках да я зарадвам, но тя като се прибра не се зарадва особено доколкото си спомням.
Както и да е, сега тази учебна година ще вземам стипендия за отличен успех и мисля да си събирам парите и да ги вложа в нещо, вместо да искам на майка ми. Преди да ме упрекнете, че ще ги харча за себе си, бих ги дала на майка си, но тя няма нужда от тях. Както казах, имаме достатъчно. Та това е, което имах да казвам. Благодаря ви отново за коментарите :)

28.   Ако не е фейк този пост ще ти кажа само едно.

Нищо ти няма, живей си живота и не мисли за глупости.

Един ден ако на майка ти и омръзне ще те изрита от вас и ще се научиш сама. Гледай това да не е скоро. Щом е добре с парите за ква работа говорим, ходиш си на лекции и си пиеш кафетата, гаджета, маджета, купони.

ИМАШ ПОНЕ ОЩЕ 10 ГОДИНИ АКО СЕ ЗАПИШЕШ ДА УЧИШ ДА БЪДЕШ РАЗГЛЕЗЕНА, само че си оправи отношението към майка си и бъди благодарна на БОГ за това, което имаш, а не да ревеш по сайтовете.

Поздрави

29.   До №27
Само така

30.   Toва за учителите - те не искат да ни стъжнят живота. Аз не съм мързелива, но си права, че всеки един учител мисли, че предмета му е единствен и много ни претоварват. Щом осъзнаваш, че си лигла и не се страхуваш да го признаеш, явно всъщност си добър човек. Ти принципно не си лигла, просто така са те възпитали. Не си това, което мислиш, че си всъщност.

31.   Спрете да я опреквате! (номер 17) Лесно е да се каже " просто се промени" Вината не е само нейна!
Незнам на колко си, но щом си осъзнала грешката си ще стане човек от теб. Сега следва трудното. Нашите също са заможни, но аз използвам парите за учение. Като начало започни да вършиш къщната работа!УСПЕХ! Имаш моята подкрепа

Browny