Споделена история от Тинейджърски

Нов език :) g
Тази година ще съм осми клас и ще уча испански език. Винаги съм искала да го науча (: Решена съм да нямам никакви пропуски,но как? Знам,че ще имам по 5 часа на ден този предмет,но например вие имате ли някакви методи да научите дадено нещо по-бързо? И като цяло върху какво да се упражнявам най-вече :) ?

Коментари

1.   Испанският не е труден език. ако знаеш английски, френски или италиански, ще ти е много лесно.
Първо, трябва да внимаваш в часовете, да си пишеш редовно думите и да го учиш с желание.
Второ, започни да слушаш испанско произношение (музика, филми...).
Ето и един начин, по-който аз бързо учех думите. Взимаш някаква празна кутия (примерно от обувки). На малки листчета пишеш думана испански, а от другата – превода. После разбъркваш, взимаш едно листче и гледаш думата – ако е написана на испански, я превеждаш, а ако е на български – я пишеш някъде на испански. Така ще научиш бързо правописа и превода. Също я изговаряй. :)

Късмет с ученето! :)

2.   Без да го говориш няма как да изучиш перфектно

3.   Хихо де пута, завиждам ти! Аз бях принуден да уча немски или руски... а пък исках испански. Тъжна история, която завършва с 5 по руски, но до ден днешен не мога да кажа две изречения на кръст!

5.   Късметлийка си,да.И аз в гимназията много исках втори език испански,ама само един човек не ни достигна ,за да съберем група...И трябваше да избирам между немски и френски.Френският съвсем не го исках,и учих немски с такова отвращение,че сега и една дума не мога да кажа.За един наистина трябва да имаш желание иначе не става.

6.   По-принцип уча абсолютно всичко по-бързо на музика.

7.   Аз също съм учила 3 год. Испански език, той е много приятен. Учи го с удоволствие, чети на глас, учи си всички думи. И мисля, че ще се получи!

8.   Аз пък ще уча френски и ми казаха, че така най-лесно се учило испански ( не знам колко е вярно :D ) Ако имаш желание и езиците ти се отдават няма да имаш проблеми!

9.   Аз научих руски много лесно. Просто тогава Бригада беше нашумяла и го гледах 4 5 пъти, също говорех с руснаци. Ии вече започнах автоматично да казвам по някоя руска дума, без да искам просто по навик. Аз имах по 7 часа на ден (имахме 2 допълнителни и задължителни) и така се учи. Ама аз имах и желание. Другото което е руската телевизия беше пусната цял ден. И от цял ден руска реч, ухото ми свикна (което е най-важното) и започнах да разбирам това, което говорят. За моето говорене беше трудно, заради падежите... Ноооо за испанския съм чувала, че не е толкова труден, успех :)