Споделена история от Тинейджърски

Дебела съм!
Здравейте! Моят проблем е, че съм дебела. Така е. Започнах да пълнея в 3-4 клас и така досега. След няколко дни започвам училище и ще съм 8-ми клас. Има група за зайци на училището и оттам добавих много момичета, който ще са от моя клас и от моя випуск. Когато им разглеждам снимките имам чувството, че съм най - дебелият човек на земята. Всички изглеждат слаби и красиви като моделки. В училището се носят униформи и, когато ми казаха, че ще трябва да нося плътна риза изпаднах в депресия. Цяла вечер плаках, защото, когато си я купувах не се погледнах в огледалото. Прибрах се вкъщи и когато се видях просто заплаках. Мислех си (и още го мисля): "Не е честно. Не стига че трябва да сме с униформи, а и трябва да са прилепнали да виждат всички колко съм дебела и гадна... " Чудя се защо всички други изглеждат толкова перфектно. Майка ми все ми повтаря, че сега ще съм притеснена и ще тичам по автобуси, и ще отслабна. Но имам този проблем толкова отдавна, че вече изобщо не й вярвам. Все си мисля, че другите момичата ще си кажат: "Виж я тая свиня. " и ще ми се подиграват, защото съм 1. 67см и съм 65кг. Много се притеснявам и изобщо не се обичам. Моля ви, помогнете. Диети не мога да спазвам... Мисля, че ръцете ми са нормални, краката не бих казала, но нали сега било модерно да имаш голямо дупе и няма как да имаш малки крака, само коремът ме притеснява... Кажете ми, ако знаете, как да спра а мисля да това и просто да си живея живота?

Коментари

1.   По-тъпо нещо не съм чувала, изобщо не си дебела, даже си супер..

2.   Имам една съученичка и същевтеменно приятелка, която е като теб така по-пълничка, обаче е супер готина, забавна, чаровна... От другите класове също има пълнички момичета и никой никога не ги е подценявал или обиждал... но това нямаше да е така ако бяха стеснителни и комплексирани. Просто приеми себе си и тялото си, радвай се на живота, усмихвай се, покажи, че може да бъдеш добър и чаровен човек независимо от излишните килограми и никой няма да те подценява :)

Момиче, 16г.

3.   168 съм и съм 62 кг, 3 кг по-малко от теб..
До сега не съм гледала на себе се като дебелана, защото просто килограмите са в нормата за ръста. Горе главата и спокойно, килограмите нямат никакво значение за това, човек да бъде щастлив.

4.   Яж само плодове и зеленчуци скачане на въже по един час на ден и ще видиш огромна разлика..ако скачаш месец/два няма да се познаеш..успех..но ако тъпчеш постоянно не може да отслабнеш..

5.   Ако корема ти е по-голям от за*ника свали няколко килаааа... поздрав с тая песен ;д

6.   Момиче, елементарно е: дебела си защото не се обичаш.Ако се обичаш такава каквато си, ще отслабнеш.
С други думи колкото повече се мразиш толкова по-дебела ще ставаш.А и грозна също.А грозна и дебела е лоша комбинация.
Ох , а да обичаш себе си е трудно, но не е невъзможно.

7.   Изобщо да не ти пука,яж си каквото ти е кеф и когато ти е кеф и оставяй обидите да минават покрай ушите ти.Мен също много ме обиждаха.Аз имах идеална фигура и това беше едно от нещата,които най много харесвам в себе си,но пък бях ниска и ме наричаха джудже.В началото като ми лепнаха този прякор просто ми идваше да зарева,но с времето започна да не ми пука и дори когато някой ме обиди на мен ми беше смешно как си хаби енергията да опитва да ме засегне безуспешно.И в един момент израснах толкова рязко,че започнаха да мълчат и да ме гледат злобно,защото сега за мен те бяха джуджетата.За мен ти не си дебела изобщо,едно е да си пухкав,закръглен,друго е да си дебелак и свиня,както ти се наричаш.Не бъди толкова комплексирана.Не може другите да те харесват,ако ти самата не се харесваш.Успех! :)

8.   Отслабни

9.   Момиче.. хей.. не се натъжавай!
Искам да ти кажа едно, бъди благодарна, че си такава "каквото си мислиш! " Щом другите са по финни, ти ще си различна! А повярвай ми, инстенските приятели няма да те оставят дори и 100 кг да си!
Ще ти кажа една тайна, отслабнах с 26 кг, когато се влюбих <3
Broken

10.   Сега ти е времето да си енергична, стегната, със самочувствие, да си изживееш тийнейджърските години! Постави си за цел да изглеждш доре и да се харесваш - задължително се запиши на нчкакъв спорт. И не яж боклуци, не е здравослвно най-малкото.

11.   Прави упражнения, яж много плодове и зеленчуци ии такива полезни неща (без мазно, сладко, безалкохолни) и мноооого малко хляб. И пий много вода. Ама може и да ти е наследствено - в такъв случай ако ще и да се спукаш от упражнения няма да отслабнеш почти.

12.   Когато прочетох темата се разсмях от сърце. НЕ ти се подигравам, защото аз съм висока колкото теб и тежа, колкото теб, но наистина изглеждам добре тялото ми е стегнато. Не си дебела просто не спортуваш там е проблема, а зависи много какви диети си пробвала ако са от тези, в които трябва да се храниш ограничено са наистина много вредни. Трябва да започнеш упражнения в интернет ще откриеш много също така можеш да ходиш на фитнес и задължително трябва да го комбинираш с някакъв спорт, ако решиш че ще ходиш, защото ще натрупаш много мускулна маса без да гориш калориите. Аз примерно тренирам отделно тичам и отскоро всеки ден започнах да ходя на фитнес. Доколкото за храната просто не ям пържено, рядко си позволявам да пия газирано или сокове.

14.   Единственото, което мога да ти кажа е да спреш мазните храни, хляба, картофите и ориза. Тогава след няколко седмици ще свалиш поне пет килограма. Всичко става с воля. Успех!

15.   Първо нищо кой знае какво ти няма има и по-пълни. Ако искаш да слабееш, което не мисля че ти трябва можеш примерно да закусваш плодове, да правиш коремни преси, ако искаш да се стегнеш, и да вървиш пеша до училище и обратно. Също можеш да ограничиш тестяно и сладко. Това нещо майка ми(тя не прави пресите, но пък вървеше много) го прави и още две момичетата дори и аз. Мама беше много за година с това е -40, а пък аз и другите момичета -10. Не се притеснявай за това с обиждането. Само комплексарите го правят.
Късмет и да не ти пука за другите какво мислят :)
Ru

16.   Оооо, ама тии май трябва да ходиш на психолог, знаеш ли такива момичета като теб колко се харесват в другите държави. Давам ти пример бразилки, испанки и изобщо цялата тая нация- масово жените са с твоите размери. Аз съм висока 165 съм и теж 62 кг (на 18 съм)- доста близо сме, имам голямо дупе, нямам корем и винаги получавм комплименти за външния си вид, въпреки, че не съм размер XS. Успокой се, страхотни са ти килограмите за височината! Просто се разрови в интернет и виж какво харесват мъжете- не се лъжи по това, че хлапаците на 15-16 години харесват клечки плоски момичета, без извивки.

17.   Към 3: Извинявай, че ти го казвам, но не си в нормата.

18.   Дебела или не... важното е какво имаш под шапката. Адел е дебела ама какво и пука, нали пее супер яко. Фактът, че си дебела не бива да те притеснява... не е никакъв проблем. Някои мъже харесват такива, други не подбират. Не се комплексирай. Килограмите не са от значение за успеха. =]

19.   Не, не си дебела! ИТМ ти е 23. 3, което е близо до горната граница, но е в нормата. Не е зле да започнеш да спортуваш, така хем ще се почувстваш по-добре, хем ще се отрази добре на физиката ти. Не се захващай с мафиотски диети от нета, за да не си увредиш здравето.

20.   Момиче моля те, не се подценявай аз съм 1.65см и 70кг но не се имам за дебела

Момичe, 16г.

21.   Това са глупости за модата във формите. Мъжете също харесват различни визия и стил, не го забравяй. Не всички мъже обожават да се редят до слаби жени. И спри да се депресираш от профилите на останалите. Разбира се, че няма да си винаги така, ако се вземеш в ръце. Не си губи времето да се ровиш в нета, да се сравняваш с хората, ами излез и поспортувай, изгори калориите, които си поела през деня. Ти още от сега отричаш диетите, но ако си промениш целият режим на хранене, който да задоволителен за теб, ще видиш, че думата диета има други измерения. Хората ще те ценят, заради твоите достойнства, освен ако не си търсиш работа като моделка. Сега започни да се сприятелявап с новите ти познати, едва ли в тази възраст някой от тях ще подмята, че си дебела, но ще оценят теб, ако видят, че ти се стараеш да се промениш. И пак ти казвам, направи го за собственото ти здраве и самочувствие, а не за другите.

22.   А според мен си много вкусна! Стига комплексите ти да не те спрат да позволиш на някого да те опита...

25.   Офф, кога ще спрете с тва "Дебела съм", "Как да отслабна?" и прочие. Ето ти новина - просто си такава. Аз съм съм 60кг и съм висока 1.68, ама не се оплаквам. Научи се да се харесваш в кожата си такава, каквато си. Намали сладкото, тестените изделия и тн. Докога ще дъвчете тази тема, вече омръзна...

26.   Аз съм 1, 61 и съм 47 кг но съм 5 клас и незнам мисля се за малко закръглена но като се погледна в огледалото и се замисля осъзнавам че не съм толкова зле, така че не се притеснявай

27.   но нали сега било модерно да имаш голямо дупе - Не не модерно, просто малка група се опитва да натрапи този идеал на останалите. Големи задници харесват негрите и мюсулманите, но не и нормалните хора от европеидната раса

Иначе ХА ХА - не могла да спазва диети. Ми плюскай си на воля и не мрънкай.

28.   Момиче.. млада си,можеш да отслабнеш.. С диети нищо няма да постигнеш- само спорт! Де да се отслабваше с тичане по автобуси.. Като казвам че от диети няма да отслабнеш, не мисли, че ще си ядеш на воля! Направи си някакъв режим. Като вземете да се оплаквате, че сте дебели.. какво очаквате от нас ? Спорт!!!

29.   Към номер 27: Ти за какъв/ва се имаш бе? Няма мъж който да не харесва голям задник с хубава заоблена форма. .. ха-ха... чак пък на професор-разбирач се прави.... Не е малка група... Повярвай. Никой не би харесал един малък сплескан задник без никакви повдигнатини ... А на авторката ще кажа да не се тревожи,защото е в нормата. Аз не съм съвсем в нея(162 см на 66 кг) . И съм се комплексирала с години наред... ама си намерих гадже и той ми се сърди адски много,когато поставям критики за себе си.. Почти сме късали дори,когато съм говорила за диета и фитнес пред него :)И даже се опитва да ме удвои... честно. Казва,че мойто тегло е малко... ха ха-ха, нали? Ама въпрос на стандарти :)
Не се комплексирай момиче,че ще ти мине живото в ограничения и диети ... И някога ще си задаваш въпроса - Защо не си изживях годините .. Не бъди овца както се казва. Нали знаеш как се разшифрова този израз? Тоест не копирай от останалите,а бъди себе си... а овцете,когато ходят на паша,след първата вървят всички,тоест гледат от нея и искат като нея... моля те,послушай ме и БЪДИ СЕБЕ СИ И НЕ СЕ ПРОМЕНЯЙ! Това е от мен .. и когато някой те посъветва да отслабнеш му се озъби и се отстоявай. Лек ден от мен. Дано публикуват коментара ми :р

30.   Към номер 27: Ти за какъв/ва се имаш бе? Няма мъж който да не харесва голям задник с хубава заоблена форма. .. ха-ха... чак пък на професор-разбирач се прави.... Не е малка група... Повярвай. Никой не би харесал един малък сплескан задник без никакви повдигнатини ... А на авторката ще кажа да не се тревожи,защото е в нормата. Аз не съм съвсем в нея(162 см на 66 кг) . И съм се комплексирала с години наред... ама си намерих гадже и той ми се сърди адски много,когато поставям критики за себе си.. Почти сме късали дори,когато съм говорила за диета и фитнес пред него :)И даже се опитва да ме удвои... честно. Казва,че мойто тегло е малко... ха ха-ха, нали? Ама въпрос на стандарти :)
Не се комплексирай момиче,че ще ти мине живото в ограничения и диети ... И някога ще си задаваш въпроса - Защо не си изживях годините .. Не бъди овца както се казва. Нали знаеш как се разшифрова този израз? Тоест не копирай от останалите,а бъди себе си... а овцете,когато ходят на паша,след първата вървят всички,тоест гледат от нея и искат като нея... моля те,послушай ме и БЪДИ СЕБЕ СИ И НЕ СЕ ПРОМЕНЯЙ! Това е от мен .. и когато някой те посъветва да отслабнеш му се озъби и се отстоявай. Лек ден от мен. Дано публикуват коментара ми :р

31.   Въобще да не ти пука, че си пълна! От нтбг си щом си с униформа, 9 клас си и съм висока 173 и дебела 62 кг