Споделена история от Тинейджърски

Новото училище
Здравейте, аз съм момиче на 14 години и съм в ново училище. Един от проблемите ми е децата в моя клас. Всички се познават и си общуват един с друг, но с мен никой не говори. Запознах се с няколко момичета, но до там. Всеки си дружи с неговия си приятел. Чувствам се самотна. Да, знам че 5 годин. ще сме заедно и тепърва ще се опознаваме, но всички се държат много лошо. Аз съм срамежлива и не мога да се отпусна. Друг проблем е моята класна - много е шантава. Като започне да преподава и нещо се отклонява и цял час дрънка за нейния тъп скучен живот. Аз просто исках добра, но строга госпожа, която да ни учи.
Общо взето е това, гледах да не пиша много подробности. Бллагодаря, че прочетохте историята ми и моля редакторите да публикуват историята ми, въпреки че има подобни такива. Моля ви да не ми правите забележка, ако съм допуснала някаква грешка. Благодаря отново! :)

Коментари

1.   От кой град си?

2.   Чакай малко бе момиче ??? Та вие сте заедно едва от 2 дни ...

4.   Ходи и ги заговаряй бе, и аз така си мислех преди 2-3 дни, но почнах да ходя по чиновете и да ги питам разни неща, даже вече познавам няколко момичета от други паралелки. Ти какво, 5 години искаш да те изолират ли??? Ако не, се отпусни и ги заговори първа.

5.   Аз съм в същата ситуация, с изключение на класната ти. Сравнявам новото си училище със старото постоянно, искам си приятелите от преди...Но трябва да сме силни. Ще си намерим мястото, това е едва началото. Трябва да потърпим. Кажи на някой учител ако имаш по-сериозни проблеми с класа ти. :) И помни, че всичко ще се оправи. Нормално е да не общуват и да контактуват с теб много-много, защото не са те опознали.

6.   Ами момиче,никой не обича скучните.. Ти какво,чакаш да те заговорят ли? Ако ще чакаш така, до никъде няма да стигнеш. Срамежлива си и какво ?Не искаме от теб да се явяваш на сцена или нещо такова. Просто ги заговори, питай ги от кое училище идват, имат ли брат или сестра..

7.   От Пловдив и благодаря на номер 5 :)

8.   Аз съм 9 клас и напълно те разбирам. Миналата година се чувствах по същия начин. Първите 2-3 дни само си седях на чина и си играех на телефона, докато чаках някой да ме заговори и да си имам приятели. Да, но това не стана и взех нещата в свои ръце - аз заговорих останалите и много скоро си намерих 2 приятелки, които в момента са ми най-добрите. Вярвай в себе си и бъди мила! Успех!

10.   Не се срамувай, заговори ги ти, пиши им по Фейсбук, намирай общи теми. :) Не се срамувай, бъди себе си. :)
Късмет! :)

11.   Не се притеснявай, ами отиди на психолог (не си луда, но психолога ще ти даде най-правилните съвети). Аз също бях като теб срамежлив, но с времето се промениха доста неща. Всичко идва от това, което си мислиш или си преживяла. Иначе, ако смяташ, че някое от тези момичета са добри отиди при тях и отвори устата. Като кажеш ''как си '' или ''какво ти харесва '' малко или много ще се говори, а с времето може да свикнеш и да се отпуснеш. От мен ще получиш няколко съвета (ако искаш ме слушай) --------------------------------------------------------------------------------------1. Ще откриеш причината, която те кара да се притесняваш.
2. Няма да споделяш прекалено лични семейни проблеми, защото може да те изненадат (не казвам изобщо да не споделяш, но някаква граница за личния живот трябва да има )
3. Не се отказвай, не търси грешките винаги в себе си, а помисли.
4. Всеки човек е имал лоши моменти и с времето всичко се оправя.
5. Забрави за мнението на този и онзи, а гледай твоето собствено.

Извинете, ако съм допуснал грешка в коментара си.
---Ангелчето---

12.   Че тя учебната година започна само преди няколко дни! Кога успя да опознаеш новите си съученици, че и стигна до изводи как ще се държи класната ти? Това, че първия час е говорила общи приказки не означава, че винаги ще е така. Най-малкото има си програма и определен брой уроци, които трябва да ви предаде, така че и да иска няма как цяла година да ви занимава със собствените си проблеми. А това, че нямаш приятели, ами че ти дори не си имала време да се запознаеш със всички! Пък и ако не се харесаш с никой от твоя клас има и други класове...
Така, че не бързай да правиш генерални заключения, че никой не става за приятел. Ще стане! Ама да ти е хрумвало, че има и други срамежливци, които все още събират смелост да дойдат и да ти кажат "здрасти"? И че в последствие може да се окажат много готини? На училище си от по-малко от седмица, така че ще имаш много време да опознаеш и съучениците и учителите.

13.   Значи аз също съм 8 клас и съм момиче и вече дори и по-надутите момичета от класа се разбирам, примерно ако ми искат химикал и наистина имам защо да не им дам, после по физическо играем волейбол или нещо друго и така... Надявам се, че след тези 2 седмици вече малко или много сте се сближили... :) Извинявам се ако имам правописни грешки обаче бързах да го напиша... :))