Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се сама и без приятели.
Здравейте!! Напоследък много съм се замислила за приятелството. Аз съм на почти 15 години и имам една единствена приятелка. Под приятелка имам впредвид човек, с който съм много близка и с който излизам през свободното си време. Но това да излизаш почти всяка събота и неделя с един и същи човек е леко странно. Родителите ми ми казват че не е хубаво да имам само една приятелка. Чувствам се забила. В училище имам приятели но само до там-само в училище, навън не излизаме. И така искам да завържа нови приятелства и спомени. Знам че не трябва да съм изживяла кой знае какво на 15 години, но наистина все пак трябва да съм изживяла нещо. Та аз никога не съм си имала гадже. Живея само в мечти някой ден да срещна "голямото може би" както се споменава във книгата "Къде си Аляска".
Моля ви ако има някой в подобно на моето положение или човек който може да ме посъветва нещо-коментирайте.
Благодаря ви предварително!! :)

Коментари

1.   Родителите ти са прави, че не е хубаво да ограничаваш контактите си само до 1 човек. Истинските приятели наистина са малко, но това не означава, че не можеш да се виждаш с много хора и да си прекарваш добре с тях. Най-лесно ще ти бъде със съучениците. Под лесно, имам предвид, че ги виждаш всеки ден и вече ги познаваш. Защо не предложиш на 1-2 момичета да се видите на кафе след училище? Или пък да гледате някой филм? Едва ли ще има причина да ти откажат. Не е казано, че трябва да ставаш много близка с тях, но е добро начало. Трябва да си много контактна, за да успееш да създадеш нови приятелства. Може да мине време, докато намериш своята среда. Няма всички да ти допаднат, но не се отчайвай. Понякога не подозираш, че можеш да си паснеш с един човек, докато не го опознаеш наистина добре. Важното е да си усмихната и приветлива, без естествено да се натягаш, просто бъди приятелски настроена. Рано или късно ще намериш подходящите за теб хора.

2.   Какви са твоите интереси?Ако нямаш-запиши се на нещо на спорт,танци,фитнес и не се затваряй в себе си.Предполагам си по-притеснителна и мълчалива(и аз съм така),а хората хората не обичат някой да им мълчи.
Аз по себе си съдя,че имам напредък.Като започнах да се интересувам от другите хората как се чувстват и гледам за какво си говорят,ако ми е интересно- отговарям,ако не-мълча.
Надявам се да съм ти била полезна.

3.   Май самата ти не я възприемаш като най-добра приятелка! В живота човек има един-два, най-много трима-четирима ИСТИНСКИ приятелки. Какво предпочитам – малко, но истински приятели, които ще ти помогнат и ще ти подадат ръка, когато се нуждаеш от тях, или много от този тип, които те търсят за излизане, но никога няма да се дойдат на помощ!
ПП: Ако искаш да си намериш нови приятели, комуникирай с връстниците си!

4.   На тези от училище започни да им предлагаш да идете после на кафе или на разходка някъде, нещо такова :)
А за гаджето - спокойно, като му дойде времето ще се появи. Мечтай смело, мечтите се сбъдват. Не всички - като това да можеш да летиш например хаха, но реалистичните - да, така че спокойно и смело напред, струваш ми се добро момиче и затова Бог ще го оцени и ще те възнагради някой ден.

5.   Виж може 1 приятелка да имаш, но ако е истинска тя може да е равна на 100 такива, които не се интерсуват от теб. Иначе, ако е обратното просто намери начин да разговаряш с другите, не се притеснявай. Аз колко приятели съм имал и в крайна сметка все са били ''предатели''. Самотата е гадно нещо (сега и аз чувствам това ), но трябва да търсим начини за всичко. ---Ангелчето---

6.   По-добре с един приятел на една пейка, отколкото с 20 използвача на една маса. По-добре излизай с един важен за теб човек, отколкото с 20, на които не можеш да имаш доверие :)

7.   Явно не цениш особено тази своя "най-добра приятелка". Тя има ли си други приятелки освен теб? Ако да - започнете да излизате заедно. Ако не - предложи й заедно да поканите няколко момичета от класа ти например да гледате филм или нещо такова.
Какви са интересите ти? Доколкото разбрах харесваш четенето. Това е страхотно и можеш да намериш много приятели с такъв интерес. Започни да четеш повече и по - дълбокомислени книги (а не само Джон Грийн). Аз лично бях като теб, но започнах да говоря за този свой интерес и си намерих много приятели. Пробвай и ти.

8.   И аз бях така преди 7 години. Сега съм по-зле. Не позволявай това да се случи и с теб, мила.

11.   Ти кво искаш.. с цяла тумба деца ли да излизаш? Исинските приятели са 1-2, всичко друго ти гледа сеира и чака да се изложиш.

12.   Аз имам само една ИСТИНСКА приятелка. Само с нея излизам и си се забавляваме. Не виждам проблем.