Споделена история от Тинейджърски

Проблеми с майка ми
Здравейте. Не пиша за 1-ви път тук. На 14 години съм. От 8 месеца имам сериозна връзка с 19 годишен ( искам само да кажа че тази връзка не се крепи на секса). Девствена съм и никога не ми е правил някакви намеци. Всичко си е ок. Проблема е майка ми. Тя го харесва, но не ми дава да се виждаме. От началото ме беше страх да и кажа че си говорим по телефона, но една вечер реших да и кажа. Тя започна да се смее и ми каза че може да си говорим, но е трябвало да и кажа по рано а не да крия 6 месеца. Както и да е. Мислеше си че сме само приятели. След време си бях забравила включен фейсбука и беше попаднала на наша хронология и оттам разбра, че това между нас не е само приятелство. Скарахме се жестоко. Като се прибрах от училище не си говорехме. Аз влязох в банята, но като излязох тя започна да ми се извинява че е сбъркала много и че всеки си има минало ( това ми го каза заради неговото минало.. не е особено цветущо.. ), каза ми че няма нищо против и ме прегърна. Каза ми да си проверя фейсбука и като влязох разбрах защо се държи добре с мен- татуирал си е датата ми на раждане. Тази татуировка промени всичко. Уж го харесва вече, но аз си мисля че си има едно наум. Той в момента не е в града, но след няколко дена ще си дойде. Не мога да споделя на майка си че ще се видим, защото веднага ще започне да си мисли за секс. Решила съм на коледното да си тръгна по рано и да отида у тях, той каза че е по-добре да кажа на майка ми и да не я лъжа повече, но аз се притеснявам.. Въпроса ми е, какво да направя да я попитам ли дали ми разрешава да се виждаме или да не и казвам нищо..?

Коментари

1.   Първо, защо майка ти изобщо знае за личния ти живот и си позволява да ти рови в нещата?
Второ - ами вие като не правите секс, сте си точно приятелчета. Заговори иначе майка ти, защо толкова се страхува ти да водиш полов живот. Ако е заради бременности - обясни ?, че знаеш как да се пазиш, а дали и кога ще правиш секс си е твоя работа.
Аз като жена ти казвам обаче, че няма интимна и любовна връзка без интимност (секс). Колкото и да си мислиш, че се обичате романтично с приятелчето ти, когато не правите секс, вие сте само приятели, а и най-вероятно, ако е здрав физически, той си прави секс с други хора.
Сексът сред пълнолетните е нормален, ако искаш да говориш за връзка, при него се отделят и хормони на привързаността най-малкото. Веднага се вижда по езика на тялото кои хора правят секс един с друг, коя двойка е истинска, коя е само приятелска. Ти докато се караш с майчето, твоето момче може и да е изградило интимна връзка с друг човек.
Според мен мейка ти или я е страх от нежелана бременност, или я е страх от т.н. „синдром на празното гнездо“ - т.е. не е реализирала, че ти си възрастен човек, които скоро ще почне самостоятелен живот. Ако е първото - можеш с разговор да оправиш нещата, ако е второто - нищо не можеш да сториш
Успех

2.   До 1, ако са само приятели няма да си татуира датата и на раждане.