Споделена история от Тинейджърски

Мазна кожа на лицето и пъпки?
Здравейте. Аз съм момиче на 13. Кожата ми на лицето е много мазна и ми излизат пъпки и черни точки. Нося очила, което усложнява нещата. На носа и брадичката имах много черни точки, но си купих една маска на clean & clear и ги махнах горе долу. Кожата ми се омазнява най-много около носа, защото нося очила. Ползвам и скраб против черни точки, днес си купих някакъв гел за мазна кожа, всеки ден си мия лицето със сапун по 5 пъти сигурно, мия го и със розова вода, прочиствам със спирт, също така и с лимонов сок (защото знам, че помага).. Но ми се омазнява страшно бързо, заради което ми излизат пъпки. Акне нямам (слава богу), само по някоя друга пъпка от време на време, ако е с бял връх я изстисквам и после прочиствам със спирт.
За училище си слагам малко фон дю тен и коректор, но само на проблемните зони и на пъпките, а не на цялото лице. Слагам само върху чиста кожа. Въпреки всичко, кожата ми пак си остава мазна и ми се появяват пъпки. Моля ви, дайте някакви съвети, някакви кремове (не мазни или овлажняващи, защото кожата ми е достатъчно мазна), лосиони, маски, домашни методи.. Забравих да кажа, че кожата ми е мазна само на лицето..
Моля да публикувате историята ми, защото ми е важно ;(

Коментари

1.   Ами как няма да ти е мазна и да имаш черни точки и пъпки като използваш сапун върху лицето си!! Сапунът е АДСКИ ВРЕДЕН ЗА ЛИЦЕТО ! От него кожата се омазнява, излизат пъпки, запушват се порите..
Спри да го използваш и ще се подобри! А за крем те съветвам някой на NIVEA или GARNIER.
Успех!
Момиче, 15

2.   Ами за пъпките съм чувала, че със сода бикарбонат, мед, ракия и много други. Поразрови се в интернет и аз също имам и ти предлагам през почивните дни да оставиш кожата си да диша. Мий си често лицето и това помага.

3.   от авторката: само да кажа, че го мия с бебешки сапун, тоест без аромат и т. н.