Споделена история от Тинейджърски

Няма да получа желаният подарък за Коледа
Здравейте! Знаете, празниците наближават. Аз съм момиче на 13 години и обожавам домашните си любимци-кучетата, котките и морските ми свинчета на село. Свинчената преди живееха при нас в града, но сестра ми някак си разви алергия и се наложи да ги заведем на село. От седмица разглеждам един американски сайт за стоки за морски свинчета- Guinea Pig Market и много искам да поръчам оттам клетка и аксесоари за свинчетата ми, но цените ме оставиха без коментар, доставката и тя е 40 долара та и отгоре, така че е невъзможно да поръчам. Няколко дни проучвах от какви материали са направени клетките и аксесоарите и се оказа, че на българския пазар се намират лесно и са в пъти по-евтини. Само решетките, с които се ограждат клетките ги няма в България, но тях ще заменя с оградна мрежа. Стигнах до извода, че спокойно и сама мога да си направя всичко, с малко помощ на възрастен за мрежата и шивачка за аксесоарите. Баща ми и баба ми може да свършат тези неща и да ми помогнат, а аз с мои пари ще купя всичко. Имам събрана малка сума пари и предложих на родителите ми те да ми помогнат с останалото и клетката с аксесоарите да ми е подарък, защото както казах обожавам свинчетата си и наистина бих се зарадвала повече на нещо за тях, аз и без това си имам всичко и няма какво повече да искам. Но майка ми категорично отказа, тя е на мнение, че аз нямам абсолютно никакви дрехи и трябва всеки, който ще ми дава пари за празниците вместо това да получа... дрехи... А аз мразя дрехи за подарък, за мен това е нещо за отбиване на номера. Дрехи мога да си купя целогодишно когато си поискам и най-малко ги искам за подарък пък и коледен... Имам чувството, че тя мрази, че аз обожавам животни и прави всичко възможно да ме откаже от това. Относно въпроса за дрехите-имам си два екипа и няколка анцуга, с които си ходя и са ми любими. Дънки не обичам, тесни и прилепнали дрехи също, затова с малкото дрехи, които имам ми е супер и бих казала, че са ми достатъчно. Имам си и две дебели блузи, които също харесвам, но предпочитам когато излизам навън с приятели да си сложа широка тениска за отдолу. За училище сега не ми трябват дрехи, защото не съм ходила от месец и половина и още месец няма за ходя, защото преживях много тежка операция, иначе си имма няколко блузки, с които ти ходя. Така казано-имам си няколко екипа, анцуга и блузи, коита са ми любими и ходя САМО с тях и не ми трябват нови дрехи. Майка ми иска да наговори всички роднини да ми подаряват дрехи или парите да и ги дадат на нея, да може тя да ми купи познайте какво... ДРЕХИ... Миналата година получих Световна енциклопедия на кучетата, а пък по-миналата получих второто си морско свинче. Не разбирам защо тази година реши като че ли нарочно напук на мен да не ми подари нищо свързано с животните... Питах я дали може поне от благотворителните календари на АРС да ми подари, а тя ми отговори, че ще ми подарява само неща, които нямат нищо общо с животните, да съм си избирала. Телефон и таблет си имам, не съм от онези, които през 2 месеца получават нова джаджа. Винаги по празниците било то коледни или рожденни дни съм се радвала най-много на неща за домашните ми любимци. Приятелите ми знаят, че ги обожавам и винаги ми подаряват нещо свързано с животните, я книга, я фигурка. Но майка ми тази година забрани да ми подаряват такива неща и познайте сакво получих дами и господа... ДРЕХИ... И то тениски от тези прилепналите, които както казах не харесвам никак и не нося. Така и тези тениски събират прах в шкафа и най-много да ги пусна в OLX поне да ги носи някой. Моля, без да се заяждате, дайте предложения как да накарам майка ми да се съгласи да ми купи тези материали за клетката, баща ми е съгласен, но не и тя. Това искам за Коледа, в противен случаю или няма да получа нищо или нещо, което аз не смятам за подарък-дрехи. Много моля админите да пуснат темата, благодаря.

Коментари

1.   Не майка ти не те мрази, просто гледа практично на нещата. А и не разбрах какво е толкова страшно, че ще ти купи дрехи? Нали пишеш, че имаш пари с които да купиш материалите? Е, после можеш да хванеш някой да ти помогне с направата на клетките без да обявяваш, че това ти е коледен подарък. Те нека си ти подаряват дрехи или каквото искат. Клетките са си нещо отделно. Нали за тях те няма да плащат, а ти ще купиш необходимото? Значи просто молиш баща си да ти помогне със сглобяването и готово. Пък майка ти нека ти подарява дрехи колкото си иска.

2.   Радвай се, че имаш късмет, здраве, щастие...
Не можем да ти помогнем с майка ти, защото нито знаем как, нито дали изобщо ще иска да чуе.
Няма лошо, разбира се в това за свинчето, но може да почака още 1 година примерно.
Явно не обича животни, заради това ти дава тези подаръци, които не харесваш.

3.   Аз на твое място много бих се зарадвала на дрехи че нямам много.

4.   Е хайде голямата работа, аз пък никога не съм получавала това, което искам за рождения ми ден, който е на 24 декември- аз пък от 2 години съм замрънкала за смартфон, замрънкала съм и за поръчка от Ибей, ама няма, на. Вече зял месец събирам пари за да си подаря на себе си подарък за рд-то.
А за Коледа подарък нямам, точно така НЯМАМ. Някой път мама само ми подарява някакъв шоколад. Това е.
Стига си се оплаквала, има и по- зле от тебе, ако това ще те накар да се почувстваш по- добре.
Ж, 17.

5.   Здравей, аз съм момиче на 12. Аз обожавам животните. Много съжалявам, че твоята майка не иска да ти подаряват неща свързани с тези прекрасни същества! Относно това колко обичаш свинчетата си и искаш да им направиш клетки - помоли баща ти да им сглоби отдърво или някакъв метал можеби. Ти можеш да купиш боя и нещо което да я "запечата" и да боядисаш клетките. Може после леко да почистиш със санитайзер за ръце, за да не се отровят някак свинчетата. На скоро моят дядо направи многоооо голяма и хубава клетка на зайчетата на село. Не знам какъв точно е материала, но предполагам баща ти ще знае. И дано съм била полезна!
П. С. И аз обожавам животните и съм направо луда на тема животни, особено кучета!!! :)) :3

6.   Малее аз се моля на баба ми да дойде на Коледа при нас в София, за да сме цялото семейство заедно на празника, а пък ти се сърдиш за подарък... Майка ти иска да имаш нещо за себе си, а не за животните ти.

7.   На и аз съм същия майка ми е такава егоистка не дава мн пари а от 3 месеца искам да си взема нов телефон сега иам един самсунг но и той върши работа ще трябва баща ми да прати малко пари за да успея да си направя сам подаръка.

8.   Аз на Коледа получих уважение, спокойствие и обич, дори и на това се зарадвах... :)