Споделена история от Тинейджърски

Сексът и акнето
Момиче на 18 години съм и от малка имам проблем с акнето, не чак толкова много, но все пак си имам пъпки. Ходих по какви ли не лекари, дерматолози, козметици, купила съм си супер много кремове, почистващи гелове, лекарства, подлагала съм се на процедури и нищо не ми минава. Мислех, че с пубертета ще мине, вече влизам в зряла възраст, но от ден на ден се появават повече пъпки, вместо да намаляват. Всеки ми казва колко съм била красива, колко хубав стил съм имала и тем подобни, но че пъпките ги отблъсквали, аз гледам да не слагам пудра, за да не ги замърся и си ходя така, но понякога ги закривам и пак си личат. Не съм правила секс, а и нямам гадже, за да правя. Моите приятелки всички преди имаха ужасни пъпки, една до друга, коя от коя по-голяма. Откакто започваха да правят секс лицата им се изчистиха, заприличаха на жени в лице, а не на малки момиченца, сега имат хубава кожа и чак им се нервя. Вярно ли е според вас, че ако започна да правя секс ще ми се оправи кожата и на това ли се дължат пъпките ми, защото четох в интернет, че не произвеждам определен хормон, който се получава при полов акт и затова ми е така лицето? Моите приятелки също казаха, че така са се оправили. Кажете вашето мнение и опит.

Моля модераторите да го публикуват, наистина ми е важно да разбера.

Коментари

1.   Здрасти - първо прегледа ли си яйчниците за кисти? Виж нивата на тестостерона
За себе си мога да кажа, че имах акне, което се появи точно на твоята възраст и ме мъчи до 25 г. възраст като се появяваше и изчезваше непрекъснато. Ходих на дерматолог само веднъж, а баща ми по случайност беше с мен - представяш ли си, онази съвсем сериозно ми каза, че било от липса на секс, мислейки че баща ми ми е приятел!!! УЖАС.
Не беше иначе от липса на секс, защото съм имала почти ежедневно секс, но много стресирана бях тогава и не се храних добре.
Иначе мастурбирай си, какъв ти е проблемът?

Препоръчвам иначе мазилото Зинерит както и всички кремчета от козметичните магазини с цинк. На „Манхатан“ имаше резултат.
Най-добре обаче е да почнеш да покриваш проблемната си кожа с продукти. Препоръчвам всички фон дьо тени на Лореал. Важно е да намериш точния цвят, а при много проблемна кожа ползвай и пудра, и малко руж отгоре.
Аз си гледам снимките от тогава и нямам никакви пъпки, а хората се учудват като кажа за проблема си от тогава. Много помага грима да живееш нормално, а не запушва порите и тем подобни - имала съм пъпки независимо от грима и продължавам да ползвам фон дьо тен и сега нямам пъпки. На 30 г. имам супер и перфектна кожа...

2.   Акнето минава ако се маже със сперма - казвам ти го от опит

3.   Това е абсолютно вярно и мога да го потвърдя от личен опит, както и от наблюдения. Важи и за мъжете. Точно хормоните стоят в основата на акнето. Не случайно се появяват предимно в пубертета, защото тогава хормоните избухват. Така че прави секс, а ако няма с кого, поне мастурбирай редовно. Гарантирам ти, че ще намалее, че и ще изчезне.

А между другото сперата е изключително полезна за кожата, това е сериозно, не се бъзикам. Бях чел изследвания и се оказва, че спермата има такива съставки, каквито няма и в най-луксозните кремове.

4.   Ужас! Не слушай номер 3..

5.   4, мен какво да ме слуша, има си проучвания, изследвания, интернет, да си провери сама. Дали ще ме слуша или не, фактите са си факти, дори и да не ти харесват.

6.   4, защо да не слуша 3? Точно така си е! В по-голчмата част от скъпите кремове има именно сперма и плацента. Е, с плацента няма как да намаже, но спермата наистина помага!