Споделена история от Тинейджърски

От грозница в супер мацка! №1
Погледнах се в огледалото, сякаш за първи път от години виждах себе си. Преди изобщо не го бях осъзнавала, но... това не можеше да съм аз! Не, не, не, не, не! Сънувам, нали? ! Събуди се! Ставай! Хайде!
Но отново си бях там. АЗ.
Откога изглеждах така? Кога се случи това? Знаех, че не съм Наоми Кембъл, ама чак пък така?
Дебела, като лоена топка, с мазна рехава коса, полепнала по лицето ми, пъпки безброй, черни точки, паласки, голямо дупе, криви зъби?
Да, предполагам, мислите, че описвам чудовище.
Но не!
Това съм аз!
Явно изглеждам така повече от две години. Хм.. това обяснява, подигравките и насмешката, с която всички ме гледаха. Обзе ме необяснима, разтърсваща тъга. Бях вече на 16, никое момче не ме и поглеждаше. Ами ето защо. Въздъхнах дълго, седнах на леглото и заридах неутешимо.
Боже, спирам да плача! Сега пък лицето ми беше червено като маймунско дупе, очите ми бяха подпухнали.! Заплаках още по-силно.
Да, седях си там, потънала в океан от самосъжаление!
Особено като си спомних, момчето което срещнах днес в училище. Красив и строен, здрав, очарователен. Влюбих се веднага.
"Млъкни! Млъкни!
Как ще го харесваш? Не се ли виждаш каква си? Най-много да ти се изсмее! Глупачка! "
Вътрешният ми глас, беше много мил.
Не, това не можеше да продължава така!
Измих си лицето, грабнах якето, което беше с размера на палатка, обух си обувките и бързо навън. Взех, всичките си спестявания, но си заслужаваше.

Така -първо в супермаркета.
Купих си мюсли, овесени ядки, купища плодове и зеленчуци. Крайно време да спра чипса и бургерите. Бутах количката с бясна скорост. Направо умирах да се променя!
3 литра вода.
Платих и веднага към аптеката.
Взех си витамини за бърз метаболизъм, около 100 мазила за пъпки и черни точки. Даже няколко шапоана за мазна коса. Не можех да се понасям!
Газ към фитнеса.
Веднага си купих карта за 1 месец тренировки.
Прибрах се вкъщи с милион торбички и пликчета.
КРАЙ на дебелата, пъпчива, грозна, неуверена Вероника, в която се бях превъплатила.
Не издържах вече да ме сочат, да ми се смеят, да ме бъзикат и да нямам приятели!
КРАЙ!
Реших да се успокоя. Не мога вечно да се самосъжалявам, нали така? Щях да се превърна от дебелана в супер мацка. В красавица. В модел. Щях да имам приятели, гадже и всичко, което искам!
Не е толкова трудно нали? ! Не може да е?
От старото ми аз нямаше да има и спомен.
Момчета пазете се! Новата Вероника идваааа!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Следва продължение!

Коментари

1.   Ами, радвам се за теб! Толкова е хубаво, че вместо да се предадеш и да се понесеш по течението, ти си превърнала болката си в сила и мотивация! Все пак не изхвърляй всичко от старото си аз. Остани си готин човек, а не ставай гаднярка както понякога прави промяната с човек. ;)

2.   За това нещо се иска постоянство. Успех.

3.   Давай момиче! Ти си №1!

4.   Браво, така трябва! От съжаление и комплексиране няма полза. Всичко е в твоите ръце! Дерзай! Успех! :)

5.   Браво, момиче! Твоята история ме вдъхнови, защото и аз съм на етапа "не мога да се гледам в огледалото" и е време да взема мерки. Благодаря, че сподели!

6.   Чудесно... Хората трябва да са като теб.

7.   така както си го написала ми прилича на измислено но пък ако е вярно ок супер

8.   Ех ,че усмивкa ми подaри:))). Стрaхотнa си!
Успех хубaвице!

9.   Благодаря ви, но историята е измислена по грешка я сложих тук. Написах я за да вдъхновява всички момичета с подобен проблем!
До модераторите : Ще съм много благодарна да я преместите в измислени. Наистина другия път ще гледам къде побликувам

10.   Браво бе ех да бяха така всичките момичетааа.. :)
м16

11.   От х.й 15 см. до х.й 24 см
Здраво упражнения и сега ги поря като любеници. А и стана дебел все едно е женска китка.

12.   И как си изправи зъбите - с клещи?
А как си сгъсти рехават коса - зася си допълнително?
На 16 години "витамини за бърз метаболизъм"?!

То ако ставаше така, всичките щяхте да сте топ-манекенки и фотомоделки... А "дебелината" не е толкова до чипс, а до ген, макар че и чипсът помага за реализацията на гена... Ти ако на 16 изглеждаш така, представлявам си на 40 и след раждането на 2-3 деца какво ще си, въпреки доживотните тренировки, на които мечтаеш че се обричаш, и които ще продължат реално 2-3 години, или най-много докато се омъжиш за някой подлъган нещастник.

И, ха-ха, много си мислят, че като придобият перфектния външен вид, с това всичките им проблеми ще се саморазрешат! Точно както други си мислят, че като имат много пари и животът им ще стане песен... Да, ама не! Постигаш заветната цел и с ужас установяваш, че нищо не се е променило! Защо ли? Защото отвътре нищо не се е променило - нито отношението към живота, нито към хората. Винаги ще има както много приятни и сърдечни дебеланки, така и супер-скочибрести, надути и неприятни красавици... (които никой не такова, освен за една нощ, докато не рзбере какво представляват всъщност)

13.   "Точно както други си мислят, че като имат много пари и животът им ще стане песен..." Не съм съгласен. Преди нямах пари и всичко беше огромна мъка. След това имах пари, но нещата пак не бяха много леки. Сега имам много пари (по моите лични стандарти). Ами живота е много по-лесен...

14.   И кaкво н 12 , дa не вдигa кaчеството момичето , зaщото тaкъв кaто теб съвсем остaвa без избор. Явно си се нaдявaл поне " дебелaнкa с рехaвa косицa и криви зъбки " дa те зaбележи. A то кaкво?! Мaмкa му и те по- aмбициозни и ти остaвaш с компa и клиповете...то дa се рaзмърдaш , че дa вдигнеш кaчеството и ти сложнa рaботa , нaли?!

Aвторке , успех милa! И не зaбрaвяй , че крaсотaтa основно е в окото нa който те гледa;)

16.   Хе-хе..
13, с многото пари любов ли си купи, или приятели, или уважението на хората?
14, да вдига, да вдига... Той естественият външен вид е достатъчно красноречив за естеството на човека, стоящ за д него. И като го попромениш насила, като изклющавееш, като понапудриш, понагримираш и какво? Ще излъжеш някого че си цвете ли?
Вие виждали ли сте един истински, достолепен духовен човек как изглежда? Петър Дънов примерно... И това как мислите е "постигнато", с "витамини за ускоряване на метаболизма ли"?
Смешни сте.

17.   Н 16 зaщо нaмесвaш нещa, зa които очеИЗВAДНО нищо не знaеш? !
Здрaвия дух вирее сaмо в здрaво тяло! В злъчното ти изкaзвaне нямa нищо духовно :)

18.   Подкрепям №12, 16! Приятели уважение и любов не се постигат чрез грим, специални кремове, специални шампоани и витамини!
Хората харесват и чудовища като шрек стига да имат добър характер, да се самоуважават и да уважават околните.

19.   12 е прав. Ако промяната не тръгне от вътре, то реално нищо не постигаш. Хубаво ше станеш по-красив, ама до кога. Ще си красив до 30, макс. 40 и после какво става, като единственото нещо, на което си се оповавал отново изчезне?

Същото е с парите. Ако си свикнал все да искаш и да искаш и никога да не си доволен, то ще си купиш голяма къща, ще и се радваш няколко седмици и ще ти омръзне и после пак по навик ще си мислиш колко си незадоволен и пак по навик ще отправиш поглед към бъдещето, за да измислиш какво още да си купиш, че да си задоволен. Естествено това, че сега си имаш всичко необходимо, за да живееш нормално няма да те задоволява, защото вътрешната удовлетвореност я няма. После ще си купиш и скъпа кола, която пак ще омръзне, ще ходиш на скъпи почивки и т. н. и т. н. И така за няколко години ще опиташ от всичко и всичко ще ти е втръснало.

И въпросът е какво правим от тук нататък? Когато разберем, че парите и покупиките не могат да ни дадат трайно щастие, а само мимолетно. Чак тогава може ни ще вдене, че щастието е под носа му и не му трябват ни пари, ни нищо. То си е вътре в теб, просто трябва да отвориш очите си, за да го видиш.

Ето това ще ви обясни по-добре за какво говоря.

Живял на света един човек. Той имал три мечти: да има добре платена работа, да се ожени за красавица и да стане световноизвестен.

В една мразовита зима човекът бързал за интервю в известна фирма. Възрастен мъж се строполил на земята току пред него. Човекът погледнал падналия, помислил си, че е пиян и не му подал ръка. Така успял да не закъснее за планираната среща. Обаче интервюто минало неуспешно и не го взели на работа.

Веднъж, в една прекрасна лятна вечер човекът се разхождал из градските улици. Спрял да види представлението на трупа улични актьори. Загледалите се минувачи не били много, но етюдът, който изпълнявали смешниците, бил увлекателен и весел. След края му се чули аплодисменти и скупчилите се зрители започнали да се разотиват.

Нашият човек също тръгнал да си ходи, но някой го докоснал по рамото срамежливо. Била главната героиня в етюда – старица, облечена и гримирана като клоун. Тя го попитала дали му е харесало видяното и как оценява играта на актьорите. Човекът не искал да говори, пък и си помислил, че тя ще му протегне шапката, за да пусне в нея някой лев. Обърнал се, без да каже нищо, без да се усмихне, дори без да я погледне в очите и се прибрал у дома.

Дъждовна вечер. Човекът се връщал от рожден ден на приятел. Бил страшно изморен и си мечтаел за ароматна вана и пухкави завивки. Изведнъж чул приглушено ридание. Една жена седяла на пейката пред входа му и плачела тихичко. Нямала чадър. Като видяла нашия човек, се оживила и го помолила за помощ. Било се случило нещастие в семейството. Тя просто искала да поговори с някого. Човекът се замислил за секунди, но си представил ваната и топлото легло и бързичко влязъл във входа си.

Животът му бил нещастен. Той починал в самота.

Вече на Небето, човекът срещнал своя Ангел Хранител – вечния си приятел.

- Ти знаеш, живях доста нещастно и безсмислено. Имах три мечти, но те не се сбъднаха. Жалко все пак...

- Хм… Приятелю мой, аз направих всичко, за да се сбъднат мечтите ти, но за да се случи това, ми трябваха само твоята ръка, очите ти и сърцето ти.

- И за какво?

- Помниш ли онзи, който падна пред теб на заледената пътека? Той беше генерален директор на фирмата, в която ти толкова искаше да работиш. Очакваше те бляскава кариера. Всичко, което се искаше от теб беше ръката ти.

Ами онази жена-уличен клоун, помниш ли я? Която те спря с въпрос в онази вечер? Всъщност това беше красива млада талантлива актриса, гримирана като старица. Тя се влюби в теб от пръв поглед. Очакваше ви щастливо бъдеще, деца, неугасваща любов. Всичко, което се искаше от теб, бяха очите ти.

Хайде сега си припомни жената на пейката до входа ти. Да, да, плачещата жена, която те спря и помоли да седнеш за малко до нея просто, за да си поговорите. Тя беше известна писателка. Беше преживяла криза в семейството си и имаше нужда от душевна подкрепа. Ако беше откликнал. Ако беше я поканил на чаша чай в дома си да се постопли, тя щеше по-късно да напише книга, в която да разкаже тази случка. Книгата щеше да стане бестселър, щеше да се издаде в милионен тираж по света и ти щеше да си известен. Защото в предговора си тя щеше да те назове и да разкаже как си преобърнал живота й в онази вечер и си я вдъхновил за тази книга. Всичко, което се искаше от теб беше сърцето ти.

20.   Един Учител пристигнал със своите ученици в някакъв хан, където решил да прекара нощта. Ханджията му казал, че има две жени, едната красива, а другата грозна.
- Ала въпросът е, - казал ханджията - че обичам грозната, а мразя красивата.
Учителят попитал:
- Какъв е проблемът? Каква е причината за това? Човекът казал:
- Красивата прекалено много съзнава своята красота; това я прави грозна... - Когато обръщаш прекалено голямо внимание на красотата, вероятно ще станеш грозен... - а другата прекалено много осъзнава своята грозота. Това я прави красива.
Тази, която била красива, непрекъснато мислила, че е красива - и тя станала високомерна, твърде горда. Как можеш да си красив, когато си високомерен? Високомерието е грозно. Тя станала прекалено егоистична. А срещал ли си някога его, което да е красиво. Как може егото да бъде красиво? Другата, която била грозна и съзнавала своята грозота, станала смирена, а смирението притежава своя красота. Смирението, без никаква гордост, без никакво его, поражда красота.
Та човекът казал:
- Много съм озадачен. Обичам грозната, а мразя красивата.

Не е важно да си красив външно, а да си в мир със себе си. Тогава и най-големия грозник се превръща в красавец. И без това външната красота винаги е временна. Докато вътрешната е за цял живот.