Споделена история от Тинейджърски

Стрии на 14.......
Здравейте! Направо ми се плаче ;( Как може на 14 съм и имам стрии по дупето.Знам,че не е болка за умиране,но съм само на 14...Не съм отслабвала и надебелявала бързо!Просто се явиха тази година.На какво може да се дължи и с какво мога да ги премахна? :( Ам извенете не са баш стрии,но прилича някакви бели ивички и са само на дупето :)Моля ви помогнете ми много съм млада.......;(

Коментари

1.   Освен при промяна в килограмите, стриите се появяват и при растеж. А ти си точно в тази възраст, в която все още израстваш на височина.

2.   Oт авторката: А ще се махнат ли с времето? :(

3.   От растежа е, съжалявам, но стрии от самосебе си не се махат. Такава ти е кожата , нееластична, консултирай се с дерматолог, или поне си мажи дупето с нещо балсам, вазелин.

4.   Не знам дали върши работа, но са ми казвали, че боровия възелин върши работа, има го в аптеките.
Ако искаш пробвай.
Късмет.

6.   Не!!!

7.   Опитай с контрактубекс - от аптеката.Нанасяй върху стриите 2 пъти дневно
Ева

8.   Спокойно и аз имам пък съм на 13

9.   Използвай кремове по два пъти на ден,кожата ти се нуждае от еластичност,която ще придобие при омазняването от крема,ако не са се образували,можеш да го предотвратиш :)
Сиво

10.   Ох, и аз съм полудяла, а именно защото и аз съм на 14, а имам стрии и моите са по дупето (отива към бедрото)! И напротив болка за умиране си е, найстина е доста гадно знам кво ти е.
В интернет, във всички страници посветени на това пише, че е много неприятен и труден за премахване проблем. Когато потърсих някакви кремове за това повечето бяха за по 30, 30 и нещо лева. Нямам против да си купя, но като ще пръскам за това толкова пари поне да има за какво.

И силно се надявам, че някой опитен ще ни оведоми за накакъв найстина ефикасен крем...

11.   Споко от шести клас (сега съм дванадесети) имам на дупето, кръста, бедрата, свивките зад коленете, гърдите .. с какво ли не не съм се мазала - НИЩО НЕ ПОМАГА! единственото нещо, което ги поприкрива са слънчевите бани.. от слънцето стриите потъмняват и не се забелязват чак толкова. съжалявам, разбирам те напълно, но можеш само да се примириш.

12.   Има начин, но е адски трудно. Накрая започваш да се чудиш дали изобщо си струва.

13.   Пробвай Bio Oil, преди имах стрий и аз като теб, но като го пробвах всичко изчезна, ако нямаш възможността да си го купуваш пробвай с утайка от кафе, всеки ден се масажирай по 15минути или докато се зачерви, а след това се изплакни първо с топла вода, а след това с гореща.

14.   Спокойно не си единсвена и аз имам а съм само на 13 нито съмдебела нито нищо появиха се за няколко дена

15.   Към номер 13: С това Bio Oil напълно ли изчезват стриите или просто стават по-малко забележими? Колко често го използваше? И след колко време има резултат? Моля те отговори, имам същия пороблем като авторката и аз съм на 14. Отчаяна съмм... Искам да изчезнат!!

16.   Да много е гадна аз съм на 12 и също имам стрии от 11 годишна. Не знам кфо да правя ужас е! И на мен са ми там от диетите се получават ;(. Има ли някакъв начин да ги махна?

17.   Момиче, на 11 години за кви диети пишеш? !

18.   от 16... м да не трябваше, но вече е късно. Мислех си, ме съм дебела и такива глупости. Стриите се получавам от сухата кожа. Ако знаех, че и аз съм с такава никога нямаше да го правя. Заради едно глупаво разсъждение и целия живот се проваля!

19.   Здравейте АЗ СЪМ момиче на 12 и също имам стри по бедрата какво ли не съм опитвала казаха ми да ги поливам с много гореща вода (за еластичност на кожата) ми не помага ето това открих в интернет и мисля че ще помогне

Масло от шеа

Маслото от шеа е последния хит в домашното лечение на стриите. Маслото от шеа е естествен източник на витамини А и Е, които са много важни за здравето на кожата. Втриването на масло от шеа на местата със стрии се прави 2-3 пъти на ден. Лечението продължава докато се заличат стриите.

също и това

Масажно масло с алое вера

Гелът от алое вера е известен с омекотяващия и лечебен ефект върху изгаряния на кожата. Тъй като стриите също са нарушаване на целостта на кожата, алое вера се използва за тяхното лечение.

Съставките по-долу се смесват, поставят се в стара кутия от крем и се съхраняват в хладилника:

* 1/2 чаша зехтин
* 1/4 чаша алое вера гел
* 4 капсули витамин Е (изспива се течността от капсулите)
* 2 капусли витамин А (отново само течността от капсулите се изпозлва)

20.   И аз съм на 12 и имам.. не им обръщам внимание.. смис.. какво толкова.. ;/ Много хора имат.. няма нищо :) Мажи ги с нещо мазно.. за да ти се навлажнява кожата и да не се, , цепи'' :) Не може да се махната но ако се мажеш с кремове стават като сиви и не се виждат :) смис избледняват :) не се притеснявай

21.   Аз също съм на 14 и имам стрии. От миналото лято ми се появиха защото доста бързо дръпнах на височина и се разширих в таза. За стрии лек няма, освен ако току що не са ти се появили и са още много мънички. Но можеш да предотвратиш появата на други. Аз лично съм си купила специално олио за стрии. Ако си купуваш нещо, гледай да е по-мазно. И бебешкото олио върши работа. УСПЕХ!

22.   Пф, добре, че нямам тези чудеса, доста гадно изглеждат сорка ;ххх

23.   аз съм на 18, и цялата сам в стрии лятото ме е срам да отида на плаж и единствения начин е да се примириш няма лек за това

24.   Аз също съм на 14 и имам стрий... мама ми купи едни хапчета против това ии какаово маслоо което доста помага :)

25.   Аз имам на краката, а съм на 12. Опп, грешка! ИмаХ! Има едно като кремче, но не е крем, а е течно, като... сироп! И е в такова шишенце! Слагаш си на ръката и мажеш където са стриите! Става, повярвай ми! А брат ми е на 24 или 25(не съм сигурна, полу-брат ми е... )И изведнъж от около 85 кила стана 105 някъде, но е мега нацепения със мускули, плочки и т. н. Имаше стрии, като се намаза изчезнаха. А после отслабна със някви прахове, хапчета.. Той си знае маняка ;Д. Не, че е отслабнал, ами се е изчисти от мазнината-към 6-8 килограма. Ще се оправиш само с бадемово мляко! В аптеките питай, в Бургаските аптеки имаше... Дано съм помогнала! ;))

26.   Здравейте, аз съм на 13 също като чета това което пишете виждам че те са доста срещан проблем. И аз също имам стрии аз ползвам един крем с бадемово масло той е за лице но пак действа „Natural face cream" при мен е много страно когато облека бански или се съблекат те изчезват!

27.   Купи си крем за стрии Percutalfa (Перкутафла). Ама е доста скъпичък 27- 28 лева. Аз лично го ползвам и има доста голям ефект. Стриите не се махат но избледняват и не се забелязват.

28.   Не си сама, аз също имам стрии и съм на 14, само че на гърдите... Направо не ми се мисли xD

29.   Аз съм на 14 години и от 10-годишна имам стрии по бедрата и колената. Преди 1-2 месеца ми се появиха стрии и по гърдите, зад колената (на сгъвките), на лактите и по дупето. Няма лекарство за стриите - оставят си завинаги. Но ако са млади, в смисъл са се появили наскоро, могат да се изсветлят или да се заличат напълно със специални лазерни процедури.

31.   на 17 и аз имам този проблем.. имам стрии по дупето и бедрата. Първо бяха нещо като лилави, но сега са бели, и когато имам тен се лечат още повече. Най-гадното е че не мога да нося къси панталони ;( гадове са тези стрии.

32.   На 14 съм и имам целулит а стрии имам малки и ще ходя на дерматолог ! Вече ми се плачи.... Ползвам крем за целулит на Орифлейм има ефект обаче има още какво да се желае...

33.   Аз съм момче и имам на коленете: -/ аз бях като топка и за няма и месец ослабнах като намалих много малко храната и бягах като луд по цял ден или карах колело: -D и явно поради това се получиха..ама няма да умирам от няколко бели черти..хах

34.   Ох, съчувствам Ви, мили мои. :D И аз имам на дупето а съм на едва 13 и сега лятото просто не се виждам как ще ходя на плаж, камо ли с момчета. Мойте не са чак толкожа много и са на горната част на дупето, която отива към ханша или каквото е там :D мисля, че биха се прикрили с бански

36.   На 13 съм.Аз също имам стрии по бедрата и оттзад на краката.Просто не знам какво да правя.Първоначално си мислех,че ще се махнат,но след като проучих за тази гадория, не ми се мисли..А пък тежах 40 килограма преди 1 месец,а сега съм 51 и ще се побъркам.Опитвам с диети и всякакви работи,но ще видим.

40.   отскоро забелязах, че имам стрии по дупето, но мисля, че е защото през последната година порастнах с 14 см. На 12 съм около 170 см. Проблемът е, че майка ми не ми позволява да си купя такъв крем или изобщо нещо, защото стрували много пари. Да, така е, но отиваме на море след 50-60 дни, а те доколкото разбирам не се махат лесно. Какво да направя?

43.   Хахъааа вие жените и децата ревете за най-малките неща... Стегнете се бе хора.. срам ги било да ходят на море заради някакви черти

44.   И аз съм на 14 и имам стрии, даже и целулит. При мен е по зле защото са червени и имам и на дупето и на краката и не мога да сложа къси панталонки. Казаха ми да ги мажа с бадемово масло. Купих си го и още 2 продукта специално за стрии. Можеш да си ги вземеш от някоя дрогерия. А ако се притесняваш за ходенето на плаж си вземи бански който е като боксерки. Аз си купих такъв и е много хубав.

45.   От номер 44. Забравих да кажа, че не са толкова скъпи към 5-6 лева са и сякаш имат ефект, но става бавно.

46.   Аз пък съм на 13 и съм с наднормено тегло 60кг и ми се появиха от това. Трябва да сваля 10кг и да почна усилени упражнения. След това доктора каза, че ще намалеят стриите. Аз все пак си закупих Bio-Oil днес и се надявам да има ефект, а колкото до море и притеснение... майната им на тия дет ще ми се смеят, сеедно аз съм единствената с наднормено тегло. Лято е, ме мислете така, а по позитивен начин, че като свърши ще се вайкате как сте си хо провалили.

47.   А откъде мога да намеря Bio Oil... В аптеките или..?

49.   Здравейте аз съм на 15 и имам стрии на дупето как да ги махна забелязах ги тази година.Не съм позвала нищо защото не искасм да се влоши положението кажете ми нещо ефикасно което ще ми помогне да ги махна.След 2 дена ще ходя на море и ще ме е срам да се показвам.