Споделена история от Тинейджърски

Оценки
Здравейте! Аз съм момиче на 12 години и ще ви разкажа историята си:
Имахме тест по история. Тестът беше да отговорим на определен исторически въпрос. Дадоха ни въпроси и ние трябваше да се подготвим по тях. Цял ден и цяла вечер ги учих защото не знаех кой точно ще ми се падне. На другия ден беше тестът. Започнахме да пишем но от стрес започнах да плача неконтролируемо и забравих всичко. В началото написах това което си спомням и после казах на госпожата да си прочета отново въпроса. Направих го и започнах отново да пиша. Но имахме по два въпроса и възнамерявах да напиша единия защото другия не го знаех. Написах го, предадох го но написах най-важното което помнех. Сега ще имам 3. Много плаках и ми стана гадно защото госпожата каза че можем да пишем и друг въпрос ако не знаем някой от тях но от стрес не ми стигна времето и сега ми е гадно защото другите ще се справят а аз...
Много ми е гузно и притеснено защото хем ще ми се карат хем никога не съм имала 3. Съсипана съм. Какво да правя как да променя това.
БЛАГОДАРЯ ЧЕ МЕ ИЗСЛУШАХТЕ!

Коментари

1.   Горкaтa, знaя кaк се чувствaш! Aз също съм нa 12 и тaзи годинa, нa тест по история, изкaрaх първaтa си тройкa. Отличничкa съм, тестa беше труден, историятa не ми върви, бях притесненa, не ми стигнa времето и нaй-вече мислех, че ще ми се скaрaт и ще ме нaкaжaт. Дори когaто ни връщaхa тестовете, и господинa кaзa името ми и съответно, че имaм 3-кa, aз се рaзплaкaх. Когaто отидох при него, зa дa си вземa тестa, през сълзи му се молих дa не ми пише оценкaтa, че ще я попрaвя в следвaщия чaс, сaмо дa не ми я пише, но не. Вече я опрaвих, плюс товa родителите ми не ми се кaрaхa, по някaквa стрaннa случaйност, вече се успокоих и тaкa. Спокойно :)

2.   Давай го малко по-кротко. Все пак това е една 3ка, не е края на света. Другия път ще я поправиш. За всичко си има пръв път! :)

3.   Тройката си е тройка ако не си изкарвала преди 3 ето честито вече имаш малко разнообразие в бележника :)
В момента съм 10клас и повечето от половината ученици в цялото даскало се радват на тройките. Но ако не искаш да си като другите просто не се отпускай за да не пропаднеш при двойките но пък и трябва да си даваш и малко почивка ако ме разбираш :)

4.   Нищо, имаш време да си поправиш оценката :)

5.   БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ОТ СЪРЦЕ! МНОГО МЕ УСПОКОИХТЕ ВСЕ ПАК ТОВА Е ЕДНА ТРОЙКА, НО САМО МЕ Е СТРАХ ТАТКО ДА НЕ МЕ НАКАЖЕ И ДА МИ ВЗЕМЕ ТЕЛЕФОНА! ВИЕ СТЕ СТРАХОТНИ ХОРА И НАДЯВАМ СЕ СЛЕД ВРЕМЕ И ДОБРИ РОДИТЕЛИ

Модератор: моля НЕ пишете само с ГЛАВНИ букви!!!

6.   Хаха, миличка, след няколко години ще се смееш като се сетиш за това. Но и родителите ти са виновни, как може да те е страх от тях и заради тях да изкарваш оценките си? Страшно мразя родители бележкари като твоите...

7.   Работата е там, че съсипаха цялото образование с тези тестове. Как може да дадеш 30 въпроса (на моят шестокласник) за 40 минути. И то, в първите 15 да обясняваш глупости. Учителката пък да не говорим - потрес. Ходя аз да говоря с нея и тя ми говори все едно съм й почернила живота. Писала му 4ка.. аз го изпитвам у нас на цели 6 урока назад.. ами извинявай много той си знае перфектно за 5, 30 ; 6
То много ясно, че ще се притеснят децата. Толкова малко време и толкова много въпроси. Като цяло премахнаха устното изпитване. Ето нашият е 5 номер, пък за двата срока са го изпитали точно 5 пъти като цяло по всички разказвателни ;) А иначе тестове - бол. Само ще ти кажа, мила, това е една цифра, която в никакъв случаи не може да определи твоите знания. Недей да се лиглиш и да плачеш пред вашите - той и моят ревна за оценката, ама с реване няма да стане. Просто станалото - станало. Не е краят на света! Както казват войник без пушка няма и ученик без двойка няма ;) Успокой се. Просто кажи на вашите и готово. Така или иначе, не обвинявай някой друг. Просто ги остави да ти се изкажат, но все пак ги слушай де ;д Има доста по-важни неща в живота от една бележка. Нали, все пак не се отпускай - поправи я. Не се притеснявай за времето, учи повече и бъди по-спокойна и по-съсредоточена. Когато вкъщи учиш урока давай всички разсейващи неща (телефони, игри и прочие) на вашите и не мисли за тях. Аз на детето така му правя от към средата на първият срок, в началото се дразнеше, ама като взе да изкарва 6ци, доброволно ми ги дава :Д Айде успех :))

ЕДНА МАМА 42 Г.

8.   Мило момиче и аз съм плакал за слаби оценки
В 12 клас имах класно по математика, и в началото само стрес
когато ме чуха как плача половината ми се подиграваха и казваха че няма да постигна успеха си.
Естествено не им обръщах внимание но като видях че имам 2ка потънах от срам
Само една двойка беше

Присмиваха ми се и като си казах че ще я оправя сега имам 6 мисля

То контролното стара работа преди 3 4 години.

Сега съм почти на 22 и разбирам как се чувстваш

Повярвай ми, ще си оправиш оценката на 6
Късмет ти желая
Момче на 22

9.   Няма да ти вземе телефона спокойно зарад една 3ка
Ще я поправиш аз знам ти си силна и
Вярвам че можеш
Ако си пълна отличничка, както предполагаме Дано си поправиш лошата оценка

Историята ти е малко тъжна но всичко ще е наред

10.   Мили приятели благодаря че ме успокоихте. Имам 4ка. Не ми е много хубаво но каквото от такова. След часа говорих с госпожата и тя ми каза че ще ми даде пак да пиша, но този път каза: научи си добре два въпроса и ги напиши все едно разказваш урок. Олеле пак ще се притесня но ще гледам да науча всичко което мога.

Благодаря ви за милите думи и за успокоението!

от Авторката