Споделена история от Тинейджърски

Как да постъпя?
Здравейте! Аз съм момиче на дванадесет, почти тринадесет години. Имам, как да го нарека... имам един проблем.
Преди месец се запознах с едно момче на петнадесет. Опознахме се и аз започнах да го харесвам. Не сме от един град (просто доста често идва при приятели тук), което ми помогна да му призная по интернет. Та, ако поне не ме харесва, да не се притеснявам, че ще го засеча и да, разбрахте. Но се оказа, че и той ме харесва.
Започнахме да излизаме от две седмици. Ето къде е и проблема:
той е по-голям от мен, тийнейджър и е в така възраст, в която хормоните го тряскат яката, така да го кажа ;д Нямам му голямо доверие, защото все пак се познаваме отскоро.
Страх ме е. Страх ме е, че ако останем насаме може да ми направи нещо, знам ли... Още не сме се целували, само по бузата и прегръдки, все пак аз съм още на ранна възраст и не бързам за никъде. Това ме плаши още, той си има нужди, а аз не мога да ги задоволя, а и не смятам заради него да си губя девствеността на дванадесет. Не съм тръгнала да ставам известна. Рано или късно той ще иска нещо. И не, няма да започна да ви повтарям, че го обичам и че искам да му се отдам, защото той обещал да бъде внимателен.
Искам съвет. Да го зарежа ли? Или да рискувам?

Коментари

1.   Еми зарежи го не рискувай, сто на сто ще опита нещо ;) ти като си малка нетрабваше да се захващаш със него, намери си някой на твоите години. Като станеш по-голяма (16-17 ) тогава ще излизаш със батковци ;)
Ж21

3.   Просто му обясни това, което си написала тук. На 15 и той няма закъде да бърза. Ако е свестен и е съгласен да е търпелив - радвайте си се.

4.   "Ако трябва да избирате между "Да" и "Не", изберете "Да. Направете го! Целувайте, прегръщайте, догонете, срещайте, кажете. И даже да излезе глупост, поне сте пробвали. "
Джони Деп

5.   Опитай се да поговориш с него на тази тема. Обясни му, че не искаш да бързаш. Ако наистина те харесва ще те разбере. Все пак не сексът е най-важното нещо в една връзка.

6.   Проблемът е в главата ти , в смисъл 1-во надали ще има кураж да ти направи нещо , и в смисъл ако си го помисли сигурно е наясно с закона че след 14 е разрешено да се прави секс ..