Споделена история от Тинейджърски

Как да поговоря със свещеник?
Здравейте!
Момче на 15 съм и съм християнин. Напоследък сякаш получавам някакви знаци от Господ, сънувам кръстове и сякаш някой ми казва нещо. Имам болна майка, която също е вярваща и след като научих за болестта й сякаш почувствах Господ вътре в себе си.
По принцип съм вярващ, вярвам че има Бог и всеки ден се моля за здравето на майка.
Старая се да бъда праведен, но сякаш когато осъзнах ориентацията си (хомосексуален съм), по-горе споменатите сънища зачестяха, все едно някой ми казва: "Не следвай примера ми или ще пострадаш".
Знам, че църквата отрича всякакви хомосексуални действия, искам да се променя, но това не зависи от мен...
Много съм уплашен и объркан и наистина искам да поговоря със свещеник. Не искам родителите ми да разберат, няма да реагират добре. Страх ме е също, че има вероятност попът да ме изгони, защото съм гей.
Та, искам да ви попитам какво да направя, за да консулитам с него и изобщо изслушва ли такива като мен, и ще отговори ли на въпросите ми?
Благодаря предварително! :) Наистина моля модераторите да публикуват историята ми.

Коментари

1.   Първо, отиди на психолог. Тези неща ти се случват, защото точно съзнанието ти се съпротивлява срещу сексуалната ориентация. Попът няма да те изгони, защото си гей, защото в нашата църква се проповядва, че Господ всичко прощава, но лошото е, че църквата е на 2000 г. и просто още не е приела хомосексуалността за нещо, за което не ти трябва прошка и което не се лекува и не зависи от съзнанието.
Религията няма да ти помогне. Търси психолог

2.   Здравей,
Просто отиди в някой храм и кажи, че искаш да говориш със свещеник. Разговора си остава строго поверителен.Най-вероятно той ще те посъветва да се изповядаш и причастиш. Не се чувствай недостоен да се обърнеш към Бог за помощ, тя е дар за всички, който повярват.

3.   И какво ще ти каже някой поп? Дори не мога да предположа, серизно кажи какво очакваш. Сънуваш подобни неща, защото си гей, а християнството е строго против това и изпитваш угризения, а може би и страх. Всичко това е на подсъзнателно ниво.

5.   Евентуалният разговор със свещеник ще задълбочи проблема ти, защото едва ли ще смениш ориентацията си. По-добре търси успокоение в разума, защото всяко нещо на този свят си има причина. На първо време можеш и тук да задаваш въпросите си - има разумни и мъдри хора и тук.

6.   Номер 1, разговорът с поп е вид терапия-не е нужно да се търси психолог, защото религията е достатъчно силна и попът може да помогне, да насочи автора, да го пречисти.
Авторе, отиди в някоя църква и кажи, че искаш да говориш с Божи служител и му разкажи какво те мъчи и какво ти се случва напоследък(сънищата ти) и оттам нататък разговорът би трябвало да тръгне. Успех!