Споделена история от Тинейджърски

Чувставам се много зле!
Здравейте. Аз съм момиче на почти 17. Чувствам се много зле. Става дума за виртуална любов. Да, казвам го от личен опит, че е възможно виртуалното влюбване да прерасне в любов. Преди горе долу две години се запознах с едно момче в един чат, но се представих с друго име и че живея в Германия, защото просто се забавлявах и не знаех до къде ще тигнат нещата. Когато той ме попита всъщност от къде съм, му казах името на града в България и се оказа, че и той е от същия град. Писахме си доста дълго време и той ми поиска фейсбука. Направих си фълшив профил за да ме добави, защото не се харесвам изобщо и ако му бях пратила истинския си профил той вероятно щеше да спре да ми пише. Пък и съм с друго име. И така вече сме някакви "виртуални гаджета", но не в пълния смисъл. Пишем си всеки ден, казваме си, че се обичаме и си пращаме по хиляди сърца. И ето, че се влюбих в него. Мисля за него всеки ден и не мога да спра. И ако можеше само това да ми бъде проблема... Преди няколко месеца той поиска да се срещнем, когато "си дойда за лятото от Германия". Незнаех какво да кажа и незнам как, но му обещах. Това беше много глупаво! Тогава си мислех, че сигурно до лятото ще сме спрели да си пишем и че нещата ще се подредят по друг начин. Но ето, че се обвързахме още повече и той няма търпение да се срещнем. Лятото наближава, а аз мисля как да изляза от тази глупава ситуация. Не искам да му казвам истината за себе си, но какво да правя? Не искам да го губя. Моля ви не ме опреквайте.

Коментари

1.   Съжалявам, но не само,че се чувстваш много зле, но и наистина си много зле. Намери си приятели, истински... И да знаеш, че направо вече е на летището, няма търпение да те види, даже си е купил самолетен билет. И кво гледате се през малко екранче и вече е любовта на живота ти? Това не е хейт, но влез в реалността(ако изобщо знаеш какво значи, ако не провери в интернет ахахах)

2.   Според мен трябва да му кажеш цялата истина преди да се срещнете, ако той ти прости, значи наистина е влюбен. Все пак всеки заслужава втори шанс. Кажи му колкото се може по-рано, защото да- никога не е късно, но колкото по-рано, толкова по-добре. Пожелавам ти успех и пиши какво е станало, но му кажи коя си. Какъв е смисъла да се представяш за друга, той е влюбен в твоя характер :)

3.   От авторката:Предпочитам да спра да си пиша с ниго отколкото да му кажа коя съм.Моля за съвети поне какво да му кажа за да не се срещнем!Това ви е важно!А до коментар 1-да знам какво е реалността.

4.   Винаги една лъжа води до друга. Когато решиш да излъжеш, не отлагаш истината. От личен опит знам, че човекът, когото се опитваш да измамиш, е същия човек, към когото се привързваш повече, докато чакаш "нещата да отминат"... И става все по-трудно. Трябва да извлечеш поуката занапред. Когато бъдеш максимално честна и искрена, ще намериш себе си.

А как да се измъкнеш от тази ситуация? Знам колко е трудно да говориш, когато си надробил една история, която не искаш да свършва. Изисква се голяма сила за тази крачка и никой няма право да съди. Но трябва да му намекваш, че има неща, които не знае, че ти тежат и пречат да се видите.. Проследи реакцията му, проследи отношението му, ще разбереш дали можеш да продължиш с този разговор.. И трябва да приемеш някак си това, че можеш да го загубиш.. всяка загуба е просто неправилно щастие.

И разбери, че животът ти не зависи от една виртуална любов, уважавай и цени себе си. Магията на първата любов (не знам дали ти е първа) е в това, че не знаеш, че ще има втора.

Хубав ден! :)

5.   Зa рaзликa от н 2, ще ти препоръчaм в никaкъв случaй дa не му кaзвaш. Не зaслужaвa момчето дa се пречупи и зaтвори, зaрaди... болнaтa ти фaнтaзия. Препоръчвaм ти също дa споделиш с родителите си, имaш сериозен проблем и имaш нуждa от помощ.
Изтрий си веднaгa този фaлшив профил, не го търси по никaкъв нaчин, некa продължи нaпред с чисто съзнaние и отворено сърце. Не знaм дaли в Бългaрия сa излъчвaли едно предaвaне зa подобни нa теб хорa, които създaвaт фaлшиви профили в рaзлични сaйтове и живеят в този измислен свят, дори не осъзнaвaт, че нaрaнявaт други хорa. Имaше еднa, която имaше 11 профилa, всички aктивни, с рaзлични снимки и истории и снимки нa рaзлични момичетa. Открихa я след кaто едно момиче се е рaзпознaло нa снимките. Неин приятел е попaднaл нa профилa и тaкa...
Не е вaжно колко си крaсивa или не от вън, нaли зaтовa си сложилa и чужди снимки, по- вaжното е, че си грознa от вътре.

6.   До номер 5 от номер 2- Донякъде съм съгласна, но не мислиш ли, че така момчето ще обвинява себе си, ако е по-чувствителен? И ще си задава безброй въпроси, на които няма да намери отговор? А за фалшивите профили- напълно съм съгласна :) Все пак авторката трябва сама да си реши и да разбере каква грешка е допуснала като се е представила за друг човек и че може би е изпуснала едно страхотно момче :)

7.   Аз също имах фалшив профил, също така като теб изпитвах емоционално привличане, но след като мина известно време осъзнах, че лъжа себе си и че по този начин единствено избивах комплексите си.
Изтрих го веднага и тогава се научих да обичам себе си такава каквато съм. Искрено те съветвам да направиш същото. Момчето ще забрави, и ти ще го забравиш всичко с времето си. И да и аз съм съгласна, че не трябва да му казваш, защото после нещата стават по-зле. :)

8.   Той те е харесал от някакъв чат т. е. той те е харесал без да нае как изглеждаш. Срещнете се и тогава му обясни всичко. Ако му кажеш всичко в очите той ще знае че не го лъжеш. Във Фейсбук можеш да го излъжеш пак без проблем след като си го направила веднъж.

9.   Ужас, какъв правопис само! фАлш, Упрек и т. н. т! Замисли се, преди да пишеш поне, а ако можеш и преди да лъжеш другите...

10.   От авторката:Моля ви дайте ми съвет какво да му кажа за да не се срещнем!Невъзможно е да се срещнем!Ако той разбере,че досега съм го лъгала ще ме намрази.Все пак не си пишем от вчера,а почти 2 години. Просто не мога да призная за самоличноста си.Осъзнавач грешката си...,но тогава още бях малка и не чак толкова зряла.Затова моля ви ми помогнете и не ме съдете!Всеки ден се упреквам!

11.   Спираш да пишеш и това е! Какво си се затръшкала!

12.   От авторката:Не е толкова лесно! Той толкова ме чака! Просто искам съвет от вас какво да му кажа за да не очаква да се срещнем! Не мога да призная за самоличността си!

13.   Здравей. Първо спри да му пишеш изобщо. Ако си му дала телефония си номер го смени, или не отговаряй на обажданията му. Той не знае как изглеждаш, нито къде живееш, има друга представа за теб. По-добре направи така, не го лъжи, не измисляй причини да не се виждате, защото той ще иска.... повече недей да го лъжеш.... Успех :)