Споделена история от Тинейджърски

Грешка ли е, че се обичаме?
Здравейте на всички! :)
Моля модераторите да одобрят историята ми, защото ми е много важно!
Аз съм момиче на 15 години. Преди месец, съвсем случайно, се запознах с едно момче... На 21. Покани ме на среща и аз приех. Той... той е много известен и отначало си мислех, че ще е някой надут глупак, но въобще не е това, което изглежда, ако го видиш за първи път.
Проблема е в това, че той си има приятелка. От, цели, две години и половина... Като разбрах, което беше още на първата ни среща, не знам защо, но не се отказах от него. Той ми разказа как приятелката му му изневерила първа, няколко пъти и вече си нямат доверие. Заедно са, само заради родителите си... глупаво, знам.
Знам, че е голям, но го обичам... Той ми казва, че съм различна и не ме лъже, сигурна съм. Казва ми, че досега никой не му е казвал "не", а при мен тази дума е много често използвана.
Не искам да ме мислите за някакво леко момиче. Напротив, даже! Принципен човек съм... но с него, не знам как се случи всичко! Но се случи и това е факт. Обичаме се.
Всички знаят, че сме заедно. Приятелката му е на 70 километра от нас, така че, не се притеснявам за нея, но тя не знае, разбира се.
Виждаме се главно вечер. През деня той е на работа, аз на училище... Вечер сме си двамата. Смеем се, забавляваме се... или просто си седим и си говорим.
Говорили сме си за секс. Той ми каза, че, докато аз не го поискам, никога, ама никога няма да ме докосне. Казвал ми го е, и ми го е доказвал..
Кажете ми, хора... Грешка ли е това, което правя... правим?

Коментари

1.   Не е грешка АКО се обичате. За секса сама ще си решиш, но е важно да се пазиш с кондоми. Всичко останало само времето ще покаже - хора сме, за да грешим и да се учим, но има няколко грешки в живота, които са фундаментални, а и последни - една от тях е да забременееш нежелано на твоята възраст, да правиш аборти и тем подобни.
Затова - СЕКС - ти си решаваш. Момче - ТИ си решаваш, но КОНДОМИТЕ СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ

2.   Тцтц момичее.. луда ли си? Как ще го обичаш като се познавате от 1 месец? Пределно ясно е, че само те залъгва, а ти не бъди толкова наивна! Не те обича, няма как, само за едно ще си му, въпреки, че се прави на много разбиращ и невинен.

3.   Една приятелка, която е почти на 14 същи излиза с момче на 21 години. Заедно са повече от 6 месеца, се разбират много добре и са щастливи заедно. Естествено многооо хора го коментират. Било тормоз над дете, педофилство и какви ли не други неща. Нея не я интересува това. Приятелят и също и е казал същото, че няма да правят нищо докато тя не реши. Всичко е много хубаво и се радвам за нея.
Аз мисля, че не грешиш и ако той има чувства към теб ще скъса с приятелката си. Дано нещата между вас се получат, както искаш.

4.   Бе каква ти грешка. Вие сега се учите. Правилно или грешно - след 10 години всичко ще е в историята. Но ако не сте се обичали няма да имате и какво да си спомняте тогава, нали?

5.   Много си наивна. Ако те обичаше, щеше да се раздели с приятелката, а не да търси разнообразие във връзката си при това с такива малки и наивни момичета като тебе. Не му се връзвай на приказките, използва те.

7.   Не е грешно. Само, където той трябва да създава семейство сега, а ти тепърва да завършиш средното си образование.
Успех! :)

8.   От авторката:
Изключително Ви благодаря за изказаното мнение! За секса... рано ми е още. На 15 съм все пак.
До №4... Прав/а си... и то много! Но само времето ще покаже. С него изживях неща, които едва ли ще преживея с друг. Емоциите няма да са същите. Определено ще помня този човек цял живот. А дали живота ще го остави да бъде до мен до края на дните ми... е, ще разберем. :)

9.   Ако нямаш проблем да правиш секс с него няколко пъти и да те зареже, значи всичко е ОК.

10.   От авторката:
Защо всички съдите толкова силно, при положение, че не го познавате? !
До №5... Аз го разбирам, всъщност. За да се раздели с приятелката си, трябва да е сигурен, че нещата между нас ще се получат. А, все още аз не съм готова за такава стъпка.
И за нещастие на №2, не, не съм луда. Знаеш ли, сега в главата ми изникна една мисъл, която бях прочела и тя гласеше, че можеш да опознаеш човек за седмица и да го обичаш цял живот, а също можеш да познаваш някого от седем години, и той да те разочарова винаги...
Любовта не пита, когато дойде, приятели. Тя просто се случва...
Благодаря на всички, които са отговорили положително към въпросите ми! <3

13.   На тебе ти е рано за секс, а него питаш ли го как е? Не си играй с пушки, понякога и празни гърмят. Не вкарвай човека в беля, утре могат да го осъдят за педофилство. Ти си глупава, но той е по глупав от тебе, щом се е хванал на такава игра. Излиза вярно, че мъжете са по тъпи от жените, твоят случай го доказва!

14.   Запознахте се преди около месец и вече се обичате? Абе момиченце, още си малка и зелена, гледай си уроците и не се занимавай с него. Ти въобще знаеш ли какво е любов? Знаеш ли какво е да обичаш един човек? На тази възраст момичетата се подавате много лесно на такива манипулатори, като пича който "обичаш" и който те "обича"(xaxa). Естествено че ще ти каже, че няма да те пипне никога, освен ако ти не пожелаеш. После ще те омайва с приказки, че си единствената, че не си като другите и че ти си голямата му любов. Точно сега ти бушуват хормоните, заради пубертета и сама ще си му поискаш секс след месец-два. След това пича ще си направи кефа с тебе 4-5 пъти и продължава със следващата. Аз съм мъж и постоянно комуникирам с различни хора от моя пол. И повярвай ми, един мъж може да ти каже хиляди мили думи, да ти направи хиляди подаръци, би ти свалил всички звезди от небето и би направил куп други неща, само за да те вкара в леглото! Не че това не го правят и някой жените де, но техните методики малко се различават... А и момиче, повярвай ми, един здравомислещ младеж на 21 години, никога няма да тръгне с момиче на 15 години! Освен ако не е от този тип, който описах по-горе(човек който те използва за секс - познавам много такива) Знам че си в такава възраст, знам че хормоните ти бушуват(както написах по-горе), знам че лесно се привързваш и е нормално да те привличат момчета/мъже, които са по-големи от теб и имат повече опит, но не се подавай на тези провокации. Абстрахирай се от тях и си налягай уроците. Пък за секс и сериозни връзки има време :)

btw: само да попитам, този младеж с какво е известен? Някакъв актьор/музикант и нещо друго от сорта ли е или е известен с хилядите харесвания на снимки във фейсбук и с това колко малолетни момиченца е минал?

15.   Колко сте смешни само!!! Не съдете по себе си! Не всички са манипулатори или манипулирани. Вашето категорично мнение показва, че вие сте от тези 2 типа...
НЕ е грешно! Любов? !? За нея числата са незначителни (килограми, възраст, височина... ) Няма граници за любовта. Никой не може да каже дали е грешно или не. Казва ти го момиче, което е на 17 с приятел на 26. 2 месеца след като се запознахме той поиска да ходим и приех. Ще кажете 2 месеца само, той те използва. Ха-ха. Ходим почти 2 години и не съжалявам за нищо.
Няма как да разбереш дали е грешно или не докато не опиташ. Но все пак се учи от грешките си. Късмет ;)

16.   То така женените се оправдават пред любовницата, че жените им не стават за нищо, ергените пък че приятелките им изневеряват и те си намират чуждо така май най - лесно им се получава. Направо да ги съжали човек. Момиченце не си играй с големи известни батковци ще плачеш. Този не е стока не вярвай на думите колко си различна и бла бла....

18.   Тоя е за пердах. Не му вярвай, едно момче на 21 не би постъпило така! Да се крие от приятелката си и да върти друга - несериозна работа...

19.   Или ще се окаже твоето момче и ще спре да те залъгва за изневеряващи приятели и поза пред хората с неговата половинка, или ще те използва, за да си достави тръпката да изневери. А като се усетиш ще си яко влюбена и ще преследваш човек, който няма намерение да се разделя с приятелката си, а само да те използва за хазартните си намерения в любовта.

20.   Не знам защо, но ми прилича на използване от негова страна. Хем има приятелка, хем излиза с теб... ако толкова искаше да е с теб щеше да скъса с нея, а той не го прави и намира разни глупави извинения. Така, че май човекът добре си се забавлява на две места, а ти горката си хлътнала. А и това "ще те изчакам колкото е необходимо" малко странно ми звучи от устата на мъж на 21. Май нещата са от типа "спя и с други, но тази малката ми е интересна" и в момента, в който му пуснеш, магията ще се развали и като нищо ще те зареже, а ти горката ще си изплачеш очите. А и познавате се от 1 месец, така че сериозно ли очакваш, че това време е достатъчно да изградиш солидни отношения с някого? На мен повече ми прилича като "забавление докато се изясня с гаджето". Ти си знаеш, но за мен този човек просто се забавлява и хич и не смята да има сериозни отношения с теб. Така, че внимавай, че да не останеш накрая с разбито сърце, защото боли и то много.

21.   От авторката:
Вижте, може да съм заблудено дете на 15, но знам какво искам от живота. В училище съм си супер, него въобще не го месете, защото училището ми върви, с него не може да ме засегнете.
Относно него... Не е никакъв известен актьор, музикант или прочие. Нито пък има по стотици харесвания на снимките във фейсбук. Просто е известен на много хора. В града, където уча, който е много голям, всички на около нашата възраст, 15-20 години, го познават. Е, всички е пресилено, но голяма част от тях. Общителен е и има много познати.
И само да вметна, че него за педофилство не могат да го съдят. Имам навършени 14 години, така че, това не е проблем.
За секса... отново казвам, че е рано. И спокойно, той също си е добре на тази тема.
Искам да обърна особено внимание на №14. Виж, приятел... Много добре знам какво е любов, не на мен тези. Видяла съм проклетата страна на живота и все пак усмивката не е слязла от лицето ми, именно, заради любовта. Заради, онзи... "Happy End". Ти знаеш ли какво е да обичаш човек цяла година, въпреки да знаеш, че няма да го видиш никога? И, все пак това, че е някъде там ти дава надежда... кара те да го заобичаш още по- силно.
Знам какво е любовта. И съм я изпитвала...

22.   "може да съм заблудено дете на 15, но знам какво искам от живота"

Тука се залях от смях.И кво викаш,на 15 години си видяла проклетата страна на живота и знаеш какво е любов? :D Ей деца,вие ще ме убиете!

23.   Здравей авторке, когато бях на 15 и на мен всичко ми беше ясно. Сега съм на 30 и нищо не ми ясно. Та докато си млада и знаеш и можеш всичко - е време да направиш своите грешки. Ще имаш време и да бъдеш предпазлива - но то не е сега.

Както някой беше казал - добрата преценка идва в резултат на натрупания опит, който пък идва в резултат на лошата преценка. Даже да се окаже, че наистина си лековерно хлапе и човекът не е за теб - не го приемай много зле - случва се на всички.

Между другото - на 21 да си заедно с някого, заради родителите си е смешно. Ако искаш да разбереш, дали държи на теб - кажи му, че няма да свириш втора цигулка. Да видим колко точно си различна.

24.   Емм, просто звучи така. Номер 14 има право. Хората искат да ти помогнат, не се ядосвай. А за това, че знаеш какво е любов... и аз съм
на 15, има едно момче, с което се познавам от 6-7-годишна, и искам да е до мен, но не си говорим поради някаква неизвестна причина. Чувствата ми към него са много силни, понеже съм прекарала цялото си детство със него, и заради него имам прекрасни спомени. От 3-4 години (откакто спряхме да общуваме толкова често) правя всичко, за да е както преди. И все пак не смея да кажа, че е любов. Когато порастна, ще разбера дали е било това. Иначе за този: нсистина прави впечатление на манипулатор, но не се знае. Каквото и да стане, човек се учи от грешките си. :) Успех.

25.   Това, че в повечето случай по - големите момчета залъгват малките момичета не значи, че и тук е така, но.. как ще я карате така, остави възрастта, но той и приятелка си има и нищо не прави, кажи му, че ако те обича ще направи всичко по силите си, за да няма пречки във вашата връзка!!! И не си вживявай толкова все пак се познавате от 1 месец, не можеш да го опознаеш за 1 месец, нали , че и секс да иска.
Най добре разпитай повече за него, виж компанията с която излиза, и така ще разбереш малко по добре какъв човек е
За секса... мисля, че трябва да изчакаш още 1, 2 години.. но ти си решаваш
Но говори и с вашите на тази тема, все пак не е жега работа, та той е все пак на 21

26.   От авторката:
Много благодаря на №23... наистина много!
До №22... Виж сега. Знаеш ли каква съм аз? ! Аз съм от децата, които седят в ъгъла, когато в другата стая бащата пребива майката. От онези, седящите и плачещи хлапета, които не могат да направят нищо. От онези деца, които, когато баща им се прибира в къщи седят в другата стая, за да видят първо дали е ядосан и дали отново ще посегне.
Аз съм от хлапетата, на които им се наложи да пораснат бързо. ДА се целят нависоко, защото не искат да изпадат в такова положение. Да отстояват и да се борят за своето. За щастието си! Беднотията също не ми липсваше, от време на време.
Айде сега, ако си изживял същите неща, пиши. ;)

27.   Като прочетох коментар 26, ми се изясни защо си залитнала по човек по-голям от теб. Явно цял живот ти е липсвала бащината обич и подкрепа и сега в приятеля си се опитваш да намериш точно това- мъж, който да те обича, закриля и напътства, защото има доста по-голям жизнен опит. До тук нищо лошо, но наистина ли не се притесняваш от факта, че той си има "официална" приятелка, с която не иска да се раздели? Защото когато човек е истински влюбен изобщо не мисли за последиците, а прави всичко за да е заедно с любимия човек. Мигар малко дългогодишни бракове са се разпаднали така? Хората зарязват децата си и целия си досегашен живот заради любовта, той не иска да скъса с приятелката си, която уж не обича? Хмммм, нещо не ми прилича на поведение на лудо влюбен в теб. Така, че внимавай, защото той си е на практика вече мъж, а ти си просто едно наивно влюбено момиче и има опасност накрая да останеш с разбито сърце. Знам, че сега сигурно няма да ми повярваш, ще си кажеш, че "тая нищо не разбира", "той не е такъв" и т. н., но повярвай ми, знам какво говоря, защото имам горчив опит от една такава връзка. Бях малко по-голяма от теб, на 16 и бях безумно влюбена в човек доста по-голям от мен, който уж ме обичаше... няма да навлизам в подробности, но нещата свършиха тъжно и сега, доста години по-късно, ясно си давам сметка, че човекът просто си е разнообразявал живота, а аз глупачката си мечтаех как ще ме изчака да завърша училище, ще сме винаги заедно и т. н. С две думи детинщини! Така, че мила, като човек с опит ти казвам, не прави моята грешка! Боли! И то много!

28.   От авторката:
Специално до №27:
Малко грешно си разбрала от написаното от мен. Да, детството ми не беше прекрасно, но никога не съм била лишавана от бащина обич. Напротив, дори. Баща ми досега не ми е посягал, никога. А за майка ми... случваше се веднъж на година, но все пак се случваше. Вече от около 2-3 години нещата вървят добре. Баща ми винаги е бил много внимателен с нас (мен и сестра ми), никога не ни е карал да се чувстваме излишни, или пък ни е лишавал от нещо.
А, доколкото момчето... Още сме заедно с него. Нали съм написала, че приятелката му е отдалеч. Виж, разбирам какво ми казваш и то много добре. Но... винаги има едно "но". Аз виждам как той говори с нея по телефона. Не й дава никакви надежди, дори се чудя как това момиче търпи подобно отношение. Казвал й е по телефона, че й изневерява, а дали тя го е приела на майтап- не мога да знам. Вече почти не ходи при нея. За един месец да иде 2-3 пъти най-много. А отношението му към мен... е, да не казвам голяма дума, но сме в прекрасни отношения. Е, има си ги и караниците, де. :Д
Благодаря за съветите! Ще си имам едно наум! :)

29.   От № 22

Брей, миличката... Ми той баща ми беше пияница от както го помня и всеки божи ден биеше майка ми. Постоянно ми налиташе и на мен. Имаше случай и когато насочи пистолет срещу мен... Майка ми пък натоварена с нерви от баща ми си изкарваше всичко върху мен с биене и крещене. Живели сме в беднотия цял живот. Винаги са ми лишавали от всичко. Работех всяко лято за да спестявам някакви пари, докато бях в гимназията. После баща ми почина, а майка ми замина за чужбина. Та до ден днешен си съсипвам здравето, работейки по 12 часа всяка нощ за да се издържам и паралелно с това съм студент. Никога, ама никога до сега не съм се оплакал и не съм поискал някаква помощ от някого. Това което ти написах са само 1/3-та от нещата, които са се случили в живота ми. Помисли за сирачетата например, които си нямат никого. Нямат подслон, нямат храна, нямат нищо.... Живеят ден за ден. Ето тези деца са видели проклетата страна на живота, а не ти... Така че момиче, стегни се малко! Просто ме ядоса с крайните си изказвания и затова написах тези неща от №14 и №22. Повярвай ми след 2-3 години ще са ти съвсем други идеалите за момче, тъй като точно сега си в такава възраст в която се оформя характера и мирогледа ти. Прави разлика между любов и привличане. Първото не може да съществува без второто, но в твоя случай двете нямат нищо общо. Гарантирам ти, че до няколко месеца вече ще сте разделени с това момче, но както казаха по-горе, всеки се учи от грешките си. Бъди щастлива и ти желая успех в живота :)