Споделена история от Тинейджърски

Не себе си
Здравейте,
Мислех си, че тук може да има подобни на мен, така че реших да пиша.
Повечето от вас ще се чудят какво ми е, но на мен всичко, отвън изглежда добре. Отличник съм, уча в елитно училище, никога не съм бил лишаван от нищо, въпреки че съм възпитаван от самотна майка.
Но не е същото отвътре. Колкото и каквото и да постигна, дори малко, не ме радва. Никога не съм имал самочувствие, нито съм имал приятели. Не съм излизал навън дори да играя с деца. А нямам недъци. Но повечето от връстниците ми са част от масата... може би за това не ме възприемат нормално. Не ме интересува това, от което те се вълнуват и не мисля като тях. И се чувствам сякаш не ме бива в нищо, все едно съм бездарен некадърник. Ще ви се стори смешно, но от две години слушам Еминем. Няма как да не го знаете-най-успешния и добър рапър във всеки аспект. Разбирайки през какво е преминал той и как се е издигнал на високо, слушайки го, за момент се почувствах жив. Но в един момен се депресирах от факта, че никога няма да бъда такъв като него-вдъхновение за другите, човек със самочувствие. И ми се иска да съм най-добрия в дадено нещо, което би могло да предизвика възхищение е уважение, карайки другите да искат да бъдат като мен, както аз бих искал да бъда като него, смятайки че така ще стана... знам ли, нормален. И ми се струва, че може да се получи, ако бих могъл да съм някой друг, Например него, но за жалост е невъзможно. Та кой би искал да погледне, камо ли да чуе за мен, като аз не съм нито талантлив, нито мога нещо като хората да правя?
Та така... сигурно ще последват много укори и порицания. Но съм готов да слушам. Въпросът е:как мога да се заобичам такъв какъвто съм? И има ли въобще начин да спра да искам да съм някой друг и да придобия увереност?

Коментари

1.   Бъди себе си!
Обичай себе си!
Бъди уверен!
(Повтаряй си го пред огледалото всеки ден. )

2.   Хей депресиран сладур! Ти имаш много повече поводи за радост и гордост, отколкото всички разглезени тинейджъри на твоята възраст! Не се отчавай и не унивай, запомни едно от мен тези, който сега щракат пръсти, някой ден те, да точно те ще те молят за работа, а ти ще си един преуспял човек, насладил се на славата! Мислите ни провокират нашите действия, затова винаги бъди положителен, стреми се да бъдеш себе си и да следваш мечтите си!

3.   Да има начин. Вземи например бедните дечица в Африка, не знаеш дали някой от тях е талантлив/ умен и дали има потенциал за нещо, само това, че нямат възможност да го постигнат. Или поне не такава каквато ти. Ако постоянно мислиш, че нещо няма да стане, то тогава няма да стане.
Имаше един цитат " Ако повярваш, че можеш нещо то наполовина си го направил " или нещо такова.
Винаги гледай да впечатляваш хората с интелект, а не с красота, по -красиви хора винаги ще има.
Стига да имаш потенциал и търпение всичко е възможно. Аз когато искам нещо винаги правя всичко за да го получа и си мисля, че щом друг може мога и аз. Вярвай в себе си и следвай мечтите си винаги.

Ж15