Споделена история от Тинейджърски

Забременях на 16
Здравейте искам да Ви помоля за съвет. Преди два месец направих секс с гаджето си (Имаме връзка от 2 години). Почувствахме се и двамата готови. Взехме уж предпазни средства. Но ми закъсня, за жалост. Помислих си, че е нормално, защото всеки месец ми идва различно. За всеки случай реших да си купя тест за бременост и се оказа положителен! Веднага се обадих на гаджето си и му съобщих... Той иска да задържа детето, защото аборта бил опасен за мен и не искал за в бъдеще да се чувства виновен за своята глупост и аз напълно го разбирам, но не ми се става майка толкова млада.... родителите ми все още не знаят за нашата глупост! Моля ми дайте ми съвет какво да правя, в един момент цялото ми бъдеще зависи от това мое решение... моля помогнете ми! Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Kaжи на родителите си и направи аборт. Трябва позволение на един от родителите ти. Гаджето ти само да си роди детенце като иска, на 16 г. ти не можеш да бъдеш пълниценна майка на никого, а нашите лекари са за съжаление толкова опитни с абортите, че рискът е нищожен - и за Бога - пий противозачатачни или ползвай кондоми, защото ако продължаваш така действително ще се осакатиш.
ВЕДНАГА казвай на майка си, защото нямаш време.

2.   Не прави аборт. Това те съветвам. Познавам жени родили на 16 и бяха "модерните майки" на съученичките ни. Ще ти бъде трудно но ще се справиш. Бащата ще плаща издръжка. Той на колко години е? Приятелят ти имам предвид.

Номер 1 момичето направи ли аборт можв да остане бездетна. Ако реши да има деца като порасне? Какво? Аборта е опасен. Ще ти нанесе и психически вреди! За това че си едва ли не убила своето дете. Това е един цял живот! Отиди на гинеколог (може и без родител), отиди с приятеля си и нека доктора те прегледа с ултразвук. Вижте детенцето. Напълно безпомощно, невинно за вашата грешка! Заслужава ли да го убиете? То каква вина има? Помисли! Кажи ми приятелят ти на колко години е. Ще следя темата!

3.   Говори с мaйкa си, вярвaм, че ще ти дaде полезни съвети и подкрепи. По принцип съм кaтегорично против aбортa, но нa 16 г... единственият вaриaнт е родителите ти дa поемaт грижaтa зa ВAШЕТО дете, зa дa може ти дa учиш.
Aко си бременнa нa до двa месецa и половинa, имaш още съвсем мaлко време, няколко дни зa aборт, тaкa че побързaй дa говориш с родителите си.
Не се стрaхувaй, не се притеснявaй, сбъркaли сте, допуснaли сте грешкa кaто много други хлaпетa зa съжaление, но не е непопрaвимо. Всичко ще се нaреди, животът е пред вaс. Сегa обaче, трябвa дa мислиш бързо и дa вземеш решение.

4.   Най-добре е да го махнеш, говори с вашите освен ако те не са съгласни да го гледат докато завършиш и внимавай занапред, на приятеля ти му е лесно...

5.   От авторката: Говорих с наще и двамата полудяха, запазиха ми час за генеколог.... Въпросът е, че започнах да се съмнявам, а и след един месец ще ставам на 17... не знам какво да правя.... Знам само, че мама е против аборта, а татко за! Обърках се с тяхното решение

6.   Тук има тооолкова много истории на тази глупава тема. Толкова ли не можа да потърсиш и да видиш какви са коментарите? Много ясно, че трябва да направиш аборт. Но ако искаш целият ти живот да отиде на кино, тогава раждай. Проблемът е твой!

7.   Това решение не го търси от интернет, а си го вземи сама. Дали ще дадеш живот на есно същество или не не трябва да ти казва никой!!!! Аз миналата година забременях. Исках да правя аборт защото не ми се ставаше майка. Изгледах няколко клипчета. Гледай филми има как се прави аборт и колко лошо е това. Как детенцето вътре разбира че ще бъде убито и започва да се опитва да избяга от инструмента с който му засмукват ръчичките, краченцата и така го разкъсват и го вадят на парчета. Накрая счупват черепа и го вадят. Ужасно е. А бебето докато е живо се гърчи и си отваря устата все едно пищи. Аз не направих аборт. Родих си здраво бебче и сега съм толкова щастлива, че ме е срам да кажа че съм искала да правя аборт. И като си помисля, че това прекрасно същество можеше да бъде убито и сега да не е с нас просто съм благодарна че не направих най-голямата грешка в живота си.
Има много хора, които биха ти казали да махаш детето. Тук има много които мразят деца. Мразят млади майки и изобщо мразят всичко живо.
Вземи си сама решението. Успех!

8.   Скъпа! Направи аборт, какво си видяла от живота? Сега ти е времето да учиш, да се забавляваш, да откриваш нови приятелства. Ами откъде знаеш, че утре няма да ти каже чао и да те остави да се оправяш сама? Нима искаш да си съсипеш живота? Поговори с майка си, тя е единствения човек, който ще те разбере и ще ти помогне :)

11.   Ще си понесеш последствията. ;) И все пак каже на вашите. Не е късно ама за аборт ;)

13.   Ехх, милата :( Е, във всички случаи трябва да кажеш на вашите - и да правиш аборт, трябва да кажеш, защото не дават без съгласието на родител. И да го родиш - не може от един път да донесеш на вашите бебе, откъде ще се е появило? Не можеш да го скриеш все пак. А какви предпазни средства взехте?

14.   Решението е изцяло твое. Отговорността също. Те разчитай на расли и несорасли да ти дават акъл в някакъв форум. Ще си способна ли да създадеш и отгледаш пълноценно един нов живот? Едно бебе. Едно дете. Погледни откъм възможностите си.

15.   А как би се чувствала, ако навремето родителите ти те бяха убили / абортирали /??? Ами ако бяха сметнали, ч е си някаква грешка??? Дали твоето дете ще има шанс като теб - това зависи изцяло от теб и семейството ти.
Ти решаваш дали да го убиеш, или да живее

16.   А и да допълня изобщо не слушай Н1

17.   Взели мерки, пък забременяла... :D

18.   Не прави аборт, опастнно е за теб може никога да нямаш деца няма смисъл преди години по 16 17 години са имали деца. Не махай детето това е нов живот през последните 50 години младите българки са направили най-много аборти затова се топиме българите А после са нямали деца повечето и са се вайкали

19.   " родителите ми все още не знаят за нашата глупост! "- а какви са онези които правят глупости? Това се случва от самонадеяно поведение и от невежество. Затова момичетата трябва да са по въздържани, защото сега на момчето не му пука, все едно нищо не се е случило, но за момичето, тепърва започват проблемите. Миг удоволствие, цял живот страдание-това наистина е ГЛУПОСТ.

20.   Мило момиче, сигурно се страхуваш и си много объркана в момента. Това е нормално. Добре че имаш родители до теб и приятелят те подкрепят. Ако не се чувставаш готова да бъдеш майка на 16 то тогава най-доброто решение е да се свържеш с организация която ще намери родители които с голяма радост биха осиновили детото ти.

Не е нужно да отнемаш живота на едно невинно дете. Още повече когато има много приемни семейства който искат не не могат да имат собствено дете.

Абортът не е опция. Много жени който са го преживели до края на живота си не могат да си го простят. Не ти го препоръчвам. Нека едно добро семейство осинови детото ти веднага след като родиш.

Не се страхувай, знам че не ти е лесно.

21.   Той иска да задържИШ детето, а не да го задържиТЕ? Това трябва да ти говори достатъчно.

Бременността и раждането крият повече рискове от аборта, особено на тази възраст.

А ако това раждане ти провали образованието и бъдещето той няма ли да се чувства виновен, или това не е приоритет.

Според мен ведвага трябва да кажеш ва вашите, те ще ти дадат най-добрите съвети. За тях можеш да си сигурна, че защитават само твоите интереси.

Мисля, че гаджето няма думата по въпроса, все пак това е твоено тяло, твоят живот и твоето бъдеще.

Говори с вашите.

22.   Мило дете как се стигна до това...
Ми препоръчвам ти да кажеш възможно най скоро на родителите си да направиш аборт защото докато си чудиш още вече бебето ще роди. Не е хубаво да станеш майка на 16, забравяш купони, приятели, празненства, дискореки а си още толкова млада най добре направи аборт

23.   Аборт е решението.

24.   Не е шега работа, дори и да имаш страх от родителите си да им кажеш за случилото се, Трябва да го направиш! В крайна сметка замисли се... ТЕ ще вземат най-правилното решение, и вместо да се чувстваш неспокойна, сама и объркана от случващото се, ТЕ са хората който ще са до теб.. все пак ти си им дете. :)

25.   От авторката: Говорих с наще, както и с родителите на приятелят ми! След дълъг разговор стигнахме до извода, че каквото и да се случи и двете семейства ще бъдат до нас и ще ни подкрепят каквото и реление вземем! За момента аз и приятелят ми стигнахме до извода да задържим детето! Момчето в сряда прави 18 години, а аз след един месец ще стана на 17! Разрових се относно аборта и се шокирах, какво им прининяваме на тезе безащитни същества... все пак те не са виновни за нашите действия и не смятам да си причиня страданието, че съм отнела живота на собственото си дете! Та и двете семейста ни обещаха и на двамата, че ще ни помагат! Благодаря на всички хора, които ми помогнаха да взема решението! Благодаря Ви наистина много!

26.   Бременността е непланирана, ти си на 16, гаджето ти е на толкова, нямаш средства за отглеждане, нито пък психика, за да бъдеш майка. Това са абсолютни глупости да раждаш на 16. По-добре направи аборт и не мисли за аборта като за убийство, защото той не е такова до 3-я месец. Който и вариант да избереш, ще си носиш последствията от избора. И ако наистина бяхте взели правилно предпазни мерки, ако изобщо е имало такива, това нямаше да се случи. Номерът със скъсания презерватив, го забрави...

28.   Износи бебето. Като не можете или не искате да се грижите за него, ще го оставиш за осиновяване.
Защо да го убивате???

30.   Аз те съветвам да послушаш майка си. Наистина аборта за първи път е опасен.

31.   АБОРТЪТ Е УБИЙСТВО! Ще съжаляваш цял живот. Говори с приятеля си, говори с родителите си, дори ако трябва да ти помагат с детето. Винаги има по-добър начин.

32.   Авторке, какво стана.. каза ли на вашите? Направи ли нещо по въпроса?

34.   Да гледаш дете, докато ти самата си дете, ще е сложно и ще промени живота ти из основи. Няма да завършиш образованието си с връстниците си най-малкото. Ще пропуснеш много неща, на които времето им е сега. За което после може и да те е яд и да започнеш да си го изкарваш на детето. Не е ясно и бащата колко отговорен е, ще има ли семейство и изобщо как ще се издържате, кой ще го гледа - предполагам, това са аргументите на баща ти. Аз като цяло мисля по същия начин при все натрупания си опит. Правих аборт на 27 години (сега съм на близо 34) - отвратително изживяване, което нанесе сериозни щети, колкото и да бях убедена в правотата на това си решение. Който е казал по-горе, че лекарите ни са твърде опитни, се е изхвърлил. Наложи се да ме кюретират втори път, защото първата докторка с добри намерения осра нещата и седмица след първата операция ме приеха по спешност в болницата, понеже лигавицата така беше набъбнала, че изтичането на остатъчната мъртва тъкан и кръв беше блокирано. И така системи, пак стъргане.
Преди две години забременях по желание, реших да раждам по нормален път. След 12 часа контракции, през което време реплики от страна на акушерката и доктора, че не си давам зор, не искам да се напъвам и не искам да го родя това дете, стана ясно, че заради аборта има такива сраствания, че главата на детето е заседнала в канала. Извадиха го с форцепс при вече сериозна опасност за живота му. За разкъсванията няма и да приказвам. Беше мъчително, безкрайно болезнено, страшно - да чуя репликата "Сърдечните му тонове падат" и да видя лекарите и сестрите да се суетят притеснени около мен е сред най-ужасяващите неща, които са ми се случвали. Оцеляхме. Но можеше и да нямаме този късмет.
Това е моят личен опит, а аз дори не посмях да кажа на майка ми, знаейки колко ще страда от решението ми.

35.   На 16, ама след един месец ставаш на 17, т. е ще родиш на 17 и половина, чудо голямо! За теб няма никаква опасност, просто егото ти те човърка, да не би да се натовариш с тежка съдба заради детето. Щото нали другите ще вилнеят по дискотеките, ще си "отживеят", а ти какво - с дете. Решението си е твое и последствията също, но мисля че ще натрупаш много лоша карма ако направиш аборт и някой ден това ще се върне като бумеранг към теб.

36.   Виж този клип ако не си го гледала. Потресена съм как някои жени причиняват това на себе си и най-вече на невинно създание!

https://m.youtube.com/watch?list=WL&v=poIsbkIKtPk

В един аборт жертвите са две!
НЕ ГО ПРАВИ! Не убивай невинното детенце. Има право да живее! Не го причинявай и на себе си. Не прави аборт. Каквото и да ти казват другите, каквото и да ти казват родителите ти не махай детето. Дай му право да живее. Нека някое семейство го осинови. Не е нужно да плаща с живота си заради вашата грешка. Не е нужно никой да умира.

Нека живее.

Успех!!!!

37.   Честито

38.   Спокойно по добре да го родиш отколкото да абортираш, защото понякога има усложнения и може никога повече да нямаш деца. Не те плаша аз смятам че трябва да бъде обсъдено от теб и приятеля ти ще вземете правилното решение.
Успех, не си първата млада майка няма и да бъдеш последна.

39.   Aми Авторке, вече взе решението си. Надявам се обаче да не тормозиш детето си един ден заради пропуснатите шансове и търси много добри лекари, защото раждането на твоята възраст крие също много рискове (повече от аборт дори).
Човек трябва да взима своите решения, но и да носи последиците. Ако се надяваш вашите и родителите на бащата да ви дондуркат цял живот, жестоко се лъжеш. Той трябва скоро да започне работа, ти след 1-2 години също ще работиш в някой шивашки цех, а не е и рядкост така както днес семейството на момчето те подкрепяли, след известно време съвсем да забравят за теб и дори детето ти, защото е фантазия, че този човек ще остане с теб до живот. Дори е вероятно да отиде да учи, да срещне момиче за себе си, да се задоми и вие с детето ставате излишни. Подготви се за кариерата на самотна майка и си гледай детето, но без да го тормозиш, без да го оставяш на съседи да ти го гледат, докато ти припечелваш по кораби и кръчми и така нататък - от сега нататък ти си на второ място, детето на първо и нямаш право да му натякваш за пропуснатите си шансове, да му викаш и да го биеш заради шибания си живот.
Колкото и подкрепа да имаш от вашите, просто си нямаш представа какво точно ТИ предстои.
Момчето... пиши го бегал... родителите ако са свестни ще помагат нещичко, но само докато той не се задоми с истинската си жена и не създаде ЖЕЛАНИ деца.
Успех все пак и дано не съжаляваш

П. П. Мили, момичета - не повтаряйте грешките на Авторката. Важна е контрацепцията. Има само два надеждни метода за хора на вашата възраст - кондоми и противозачатачни. Не оставяйте момчетата да ви „пазят“, защото отговорността е ваша и последиците остават за ваша сметка!!!

40.   дО 34 защо си направила аборт на 27?

41.   Н 39, откъде и зaщо толковa злобa пророчице? Вендaгa ги нaреди кой, къде и кaкво ще рaботи, a и кaк той ще търси другa женa дa създaвa други децa.
Я си вземaй хaпчето или зaбременей нaкрaя и стигa си сипaлa злъчтa си по други.

Aвторке, щом имaте подкрепaтa нa родителите, всичко ще е нaред. Единствено- зaвърши си училище зaдължително. Две фaмилии едно бебе ли нямaте дa отгледaте, че дaже и ще го порaзглезят в повечко, но товa е дa е проблемa. Ще си имaте обичaно от толковa хорa детенце :).
Успех ви желaя и нa двaмaтa!

42.   39 -ти
Абе на теб да не ти говорят звездите????
Как само си подредила живота на хората за години напред, То не се знае какво ще е другата седмица, ти - > ама работи в шивашки цех, самотна майка щяла да бъде, момчето щяло да я изостави - бре, бре - вземи пусни един фиш от тотото
Това, че нещо ти се прецакало в живота, не означава, ч е трябва да си го изкарваш на хората, особено на такива в нужда
А и най -надеждния метод против забременяването е - в ъ з д ъ р ж а н и е т о!!!
Как даваш определния за хора без да ги познаваш???? представи си, ражда се дете в нормално семейство, родителите му са стабилни хора, стабилни доходи - ама детето се ражда с увреждане примерно ------ >>>> и какво според теб трябва да го изхвърлят, или убият, защото ще им се пообърка живота???? щото няма да им стигат парите - да го метнат в казана, а????
С този пример ти казвам, ч е никога човек не може да ги измисли нещата
А така ще му се радват на детето, че идея си нямаш
ПС - дано и на теб ти се решат проблемите

43.   Коментарът на №39 е много точен и абсолютно реалистичен - това е, което ще се случи, без кристална топка... Момичето наистина няма представа какво точно й предстои, нито пък идея как ще се справя с него. И колкото и да е борбена, ако изобщо е, си е на 17, а бащата - на 18.

44.   Значи, егати лицемерите сте в тоя сайт, коментиращите. Първо, казвате на момичето да не прави аборт, защото било рисковано, щяла да не може да има деца, когато поиска, имало психически последици, детето имало право на живот и прочие работи. А, сега изведнъж Н39 и казва да си намери добри лекари, защото раждането на дете на нейните години било, даже по - рисково и от аборта. Ейййй, лелче. Гледай си турските сериали и си трай, щото не знам какво ще те направа, ако беше пред мене.
А, това, че само на 16 и ще си провали живота с това дете не го отчитате.
Ако авторката има възможност още да направи аборт, да направи. Законодателят не случайно е определил границата до 10 седмица за абортите. В този период на вътреутробно развитие, органогенезата не е завършила още. Онова, което вие наричате дете, имащо право на живот, все още, е просто един недооформен ембрион, който, дори не може да бъде наречен човек. В ранния период на развитие на зародиша, дори се появяват, т. нар. брахиални арки, които са ни останали от древни наши прародители - хидробионти. Голяма част от тях дегенерират твърде рано. Изводът е, че в ранните етапи на ембрионално развитие се повтарят някои основни аспекти от еволюцията на наши прародители. Де факто, ми обяснете, лелки, как може да наричате един толкова недоразвит, все още, ембрион в пълния смисъл на думата човек. На малкото, което е, че тялото принадлежи на авторката и тя може да прави с него каквото си поиска, без разрешение от когото и да било.
Отделно, че едно дете ще иска доста неща. А, това всичко е пари. Интересно, кой ще осигурява финансите. Вярно, ще се помага, но това е само до време. Майката трудно ще работи, защото, дори не е завършила средно образование. Още по - малко ще може да работи бременна. Това състояние е свързано с редица ограничение за майката. Бащата, дори да си намери работа, да не очаква заплатата Бил Гейтс. Ако успее да намери нещо ще е за 500 - 600. И то сигурно, дори не нето. Разходите за детето далеч надхвърлят тази сума. Може да се наложи да тръгне и на втора работа. А, това никак няма да е лесно. Училището остава на заден план. А, какво правим с кандидатстването за университет? За да се влезе една хубава специалност трябват и пари за частни уроци. Вярно има такива, където може да се влезе само с матура, но те често пъти не са едни от най - добрите. Може и задочно. Но, кой сериозен работодател ще наеме човек учил задочно. Айде, моля ви се. Не се шегувайте. Далеч не е номера да се изкара там едното вишу, пък каквото стане. Номера е да има някакъв смисъл от него. А, в настоящата ситуация аз не знам какъв ще е тоя смисъл. За всичко си има време. И сега не е време да се раждат и да се гледат деца. Сега е време да се завърши училище. Да се влезе в специалност с бъдеще, да се намери стабилна работа, да се натрупа трудов стаж, да се осигури жилище и самостоятелен начин на живот и чак тогава да се раждат деца.
Обръщам се преди всичко към авторката най - вече като работодател и като лекар. Искам да й кажа също така, да не се надява на някаква помощ от държавата. Все пак, не е от циганския етнос, а от българския. Най - много едни детски надбавки да и отпуснат, които са не повече от 35 лв. Е, какво можеш да направиш с тях. Почти нищо. Човек е свободен в правото си на избор, но не е свободен в последствията от него. Той винаги има право на избор. И именно изборите, които правим ни определят като хора. Затова, моят съвет към авторката е да направи аборт и да си спести мъките на себеи си и хората около нея. И не всички аборти завършват толкова трагично, колкото са ти го описали тука, тия лелки. Ако е извършен качество, от добри специалисти, при спазване на абсолютно всички медицински изисквания, то няма никаква опасност от по - нататъчни усложнения, като запушване на фалопиевите ( маточни ) тръби, където се извършва самото оплождане. Абортът, вярно, че е вид оперативна намеса. И като такава винаги съществуват определени рискове, но като се замислите, това значи да спрем да оперираме. По същата логика дайте да спрем да правим трансплантации, само защото имало рискове. Ами, то, винаги има рискове във всяко едно нещо, което правим. Има риск като шофираме , като готвим, като слизаме по стълбите и прочие неща. Затова, казвам на авторката да избере да направи аборт. Самата процедура се извършва и при условията на пълна упойка, ако се налага или при желание на пациента и трае не повече от 10 - 15 мин. Същинската част, а заедно с отделните приготовления до половин час. Лежи се максимум 1 - 2 дни в болница, като това не винаги е задължително. Може да бъде напълно работоспособна и до 24 часа. А, относно моралните дилеми и предрасъдъци, искам да й кажа да не се измъчва. Понякога, ни се налага да бъдем малко егоисти. Като се замислите егоизма е в основата на инстинкта ни за самосъхранение.

45.   Е за това трябва да се пердаши отзад!

46.   Много е сложно - нищо ново не казвам.
Моята приятелка се раздели с мен, в началото не желаех да я виждам после приех да ѝ бъда само приятел, тя се събра с едно момче и те също направиха гаф, тя забременя без да желаят да имат дете. И двамата не бяха готови, той на 19г. работещ барман, тя още на 15г. гимназистка. Родителите ѝ страшно одобряваха тази връзка и той живееше у тях. За техните родители той бе човекът който ме заменя. А причината да не ме желаят бе защото бях с 10г. по - голям. Въпреки това техните родители не приеха тя да задържи детето и в крайна сметка тя абортира. Мислиха си, че могат да я излъжат и да не ѝ казват, че е бременна. А тя се правеше на глупава, но знам, че осъзнаваше какво се случва. Аз не смеех да повдигна темата пред нея. С него обаче дълго говорихме и аз често го обвинявах. Но гледах да му помогна. Той ми поиска мнението какво мисля. А аз мислих, че той няма възможност да издържа семейство и му казах, че е по - добре тя да абортира. Много се притеснявах да не се обърка нещо, все още ми пукаше за нея, макар тя да не беше вече с мен. Но слава богу всичко се размина благополучно. Но аз все още се чудя това ли бе правилното решение. Абортът ако не убийство е поне не даване на един живот да се появи, да продължи. От друга ако родителите нямат възможност да поемат грижите за детето, то изобщо не трябва да се появява, не бива от раждането си да живее в лишения относно първи нужди. И да бащата има право на избор, но в крайна сметка главното решение е на майката, той утре може да се изнесе, тя обаче ще остане с детето. Тогава поне подкрепа от своите родители трябва да има.
Малко след аборта той се изнесе от тях и си хвана друга, сега съжалява, тя обаче отново се събра с мен.
Говори с твоите родители, вярно няма да е приятен разговор, но ако те не са съгласни да родиш, почти нямаш шанс да го отгледаш на тези години.
Ти все още не можеш да работиш, и трябва някой да се грижи за теб и твоето дете. Ако приятелят ти има тази възможност, тогава няма защо да го махаш и е по - добре да остане. Но всичко опира до възможности.

47.   39 съм - сори, но това ми е мнението и за съжаление съм права за повечето случаи
Не съм съгласна обаче с 42. Съпругът ми прави секс от 15-годишен, а аз от някъде 17-18 годишна. Днес и двамата сме над 30 и нямаме деца, нямам аборти и той не е забременявал момичета. Въздържанието не ти е решение, защото точно тези хора после нямат и опит, и знание как да се пазят. Решението се казва к о н д о м, противозачатачни, спирала... има много решения всъщност за умните хора и лошо в секса няма, но се прави с отговорност. Колкото и да ти обещават твоите родители да ти помагат, ти станеш ли родител, отговорността е твоя и който не умее да бъде отговорен към себе си на първо време, няма как да бъде отговорен и за дете.
Лошото тук е и, че бащата е същото детенце - с две думи деца искат да гледат деца, което няма как да се случи, но за момчето няма особени последици - ще може и да се изучи, и да си работи каквото му се иска, и да се задоми, изобщо - само ще има някъде от някоя дете и толкоз. За жената това значи преобръщане на целия живот, а за нейните родители означава преди всичко провал като родител - затова и сега обещават голямата помощ, но то е помощ от провалили се родители, които и вече ще станат в един момент на възраст и няма как да помагат, а Авторката цял живот ще е провалена. На 34 г дори може да стане баба по нейната логика... , а жените в София тепърва раждат. Живеем в 21 век. Дори като се замисля прабабите ни са се женили на 18 в началото на 20 век - Авторката иска да живее явно в 19 век, но да знае, че светът не се върти около нея и правилата няма да се променят за нея
Днес и мъжете са много избиращи, защото искат да осигурят добро бъдеще и живот за СВОИТЕ деца. Хайде да видим дали някой перспективен, умен мъж ще се навие да се занимава с Авторката и нейния багаж. (дете от друг, липса на образование и стаж, съсипани родители и име).

49.   Добре де н 39, виждaм, че с всичко си нaясно според теб. Хaйде обясни ми нещо тогaвa. Понеже лесно те рaзпознaвaм по вмaниaчените нaстaвления, кaк тaкa още не искa дa ти нaпрaви дете този, който се е рaзвел и дошъл при теб? Нaли си "желaнaтa" женa уж... Не, че нещо де, но гледaм в подобни теми си нa "зъби и нокти", пък инaче не виждaм дa си "вързaлa и цъфнaлa".
Тa, обясни моля те, дa знaем зaщо трябвa дa се имaт предвид коментaрите. От личен опит не е. Ето, рaзвел се човекa нa стaри години, дошъл при теб, женa в трийсетте си години, предполaгa се, че си желaнa, не просто удобнa, тогaвa зaщо не искa този човек децa с теб- желaнaтa женa? Зaщо си е отгледaл децaтa с другaтa? Зaщо продължaвa дa си гледa децaтa въпреки теб?
Дaли не е пък товa причинa дa си толковa ядосaнa нa тези, които имaт и любов и децa?
Ще чaкaм с нетърпение рaзяснение зa нaс, по- нaивничките.
Блaгодaря предвaрително!

50.   Н40, защото не исках да гледам дете без баща. При все всичко случило се в следствие на това ми решение, аз продължавам да смятам, че беше правилно за мен.
От Н34

51.   Много си млада за майка. Направи аборт. Кажи на вашите.

52.   Мило момиче, няма да те обвинявам, нито да ти чета конско, това си е работа на родителите ти. Ще ти разкажа какво стана с моя приятелка и съученичка. Роди в 9 клас. Бащата също беше от нашия клас. В началото много се обичаха и бяха хубава двойка, но детето се роди, тя прекъсна училище за 1 година. Имаше страхотни родители, които я подкрепиха и гледаха детето, за да завърши тя училище. Не бих казала, че съвсем замря социалният и живот съвсем замря, но не беше като нашия. Бащата изведнъж се отдръпна, започна да си купонясва, излиза с момичета, не ходеше дори да вижда детето. Всичко си отнесе тя. А представи си какво и беше да го вижда всеки ден в час. Минаха около 11-12 години от тогава. Детето порасна, бащата се сети вече, че има дете. Тя не учи в университет, не намери хубава работа. Той замина за чужбина и си оправи живота. Всичко ще отнесеш само ти.
Имам малко момиченце, планирано. Аз щях да направа аборт. Категорично. Не съм от хората дето го смятат за убийство. Нито пък е гаранция, че ще има усложнения. Ти си дете! Раждането също би могло да донесе усложнения. С този коментар не ти казвам абортирай, давам ти гледна точка на човек бил близък свидетел на нещо такова.

54.   Дано не си го махнала още, защото аз искам да имам брат или сестра и родителите ми са съгласни да си осиновим. Ако решиш че не можеш да го гледаш дай го за осиновяване. Има хора които ще му се зарадват!

55.   Махни детето рано ти е още изчакай на 50 поне

56.   Знам, че звучи жестоко, но в твоя случай абортът е правилното решение. Другото означава да си съсипеш живота. Защото нито ще завършиш училище, нито ще си намериш прилична работа, а и не се знае приятелят ти колко време ще е до теб. Сега му е лесно, ама като го налегнат грижите за жена и дете, когато от него почне да се изисква да се държи като родител, а на него му се купонясва, бързо ще му се изпари желанието да е с вас. И накрая какво? Ще останеш самотна майка без образование, без работа, без пари и без перспектива. И ти и детето ще мизерствате. Да не говорим, че и на детето си няма да можеш да подсигуриш нормален живот и кръгът ще се затвори. И ти ще мизерстваш и той8тя също ще има такъв живот и така до безкрай.

57.   Не прави аборт аз също родих на 16, само че нямах щастието таткото да бъде до мен, изостави ме. въпреки това изгледах детенцето ми сама. Сега е голям мъж на 28 години. Никога не съжелих че съм го родила. При теб щтом и таткото е съгласен роди си го, нищо че си малка. После щте завършиш вашите щти помагат. Успех