Споделена история от Тинейджърски

Грим с очила ?
Момиче 18г.
Налага ми се да нося очила. От както ги имам (година и нещо) не съм изявявала желание да си слагам грим, но сега много ми се иска да си сложа просто една спирала и очна линия примерно.
Проблемът е, че очилата ми убиват желанието.. ще закриват грима един вид. Друго си е да си без очила и да се виждат ясно очите и т. н.. Пък и сега идва балът.. , а не искам да си слагам лещи..
Посъветвайте ме нещо..

Благодаря!

Коментари

1.   Не става по друг начин. Незнам за България, но във Великобритания продават лещи за едно ползване

2.   Не е вярно, че очилата закриват грима. Може дори да го подчертават и да се получи много добра комбинация между грим и очила! И аз съм с очила и си нося грим без проблем, само го съобразявам с вида на очилата, понеже имам няколко чифта. На очила с черни плътни рамки отива малко по-силен грим, напр. спирала с черен молив или очна линия. Ако съм с прозрачни очила с рамка само отгоре, слагам само спирала и леко лъскави сенки. И друго - хубаво е, като слагаш грим, да си подчертаеш/засилиш веждите с молив за вежди, защото иначе се губят на фона на грима и очилата. Изобщо много хубава комбинация може да се получи между двете. Аз много си харесвам очилата, защото освен всичко, ми прикриват сенките под очите, и дълбоката линия, която съвпада с долната рамка на очилата, става почти незабележима. :)

3.   Когато носиш очила, а искаш да си гримирана, просто трябва да спазваш няколко правила, едно слагай малко по-силен грим така че да се вижда през очилата, две използвай извивачка за мигли за да не ти се опират миглите в стъклата на очилата. Общо взето това е. А и можеш да подчертаеш малко веждите, ако не са достатъчно плътни и тъмни, защото иначе се губят заради очилата и гримът ти стои като незавършен.
А защо не искаш да носиш лещи? Аз така свикнах с тях, че вече няма да се върна към очилата за нищо на света!

4.   В моя клас има момиче, което е с очила и се гримира изобщо не й стои зле, така че пробвай. А на бала ще си без очила. Какво от това да си един ден без очила?

5.   Благодаря за коментарите!
Не знам за лещите, но като порасна още малко мисля да си направя лазерна корекция, че да се отърва от очилата..

6.   С очилa съм и много обичaм дa се гримирaм. Дaце йaто се нaгримирaм и лицето ми стой прaзно и винaги aлaгaм и очилaтa:)
Къпи си някой готини цaйси и почвaй:)

7.   Мила, с 4 диоптъра съм и отдавна съм проучила въпросът с лазерната корекция. Оказа се, че не е толкова вълшебна колкото ни убеждават по рекламите. Първо струва куп пари и второ ефектът изобщо не бил до живот, а само около 10 години, т. е. на всеки 10 години трябва да си правиш нова операция! А и ми направи впечатление, че докторът, който извършва такива операции (аз директно ходих и си питах един доктор в такава клиника) беше с очила! Та явно щом той не си е направил операция, явно нещата не са толкова супер! За това, ако искаш и ти си питай, ама при мен бяха достатъчно честни да ми кажат истината. Иначе и аз много се бях запалила по идеята, достатъчно голяма съм, ама като си представих, че на всеки 10 години ще се подлагам на това... ами ако живея до 90? Колко операции са това? ! Да не говорим, че колкото и безобидна да е, това все пак си е операция и 1 път, при поредната, може нещо да се обърка.
Така, че по-добре свикни с лещите. Не е толкова страшно! Както ти казах и в коментар 2, изобщо не ги чувстваш и напълно забравяш за тях, аз дори спортувам с тях без проблем. Махам ги само когато плувам и то не, че ми пречат, но ме е страх да не ги загубя във водата. Така, че не е толкова страшно, а и не си малка. Доколкото знам мин. възраст за носене на лещи е 14 години. Опитай! Можеш да си купиш еднодневни лещи, колкото за пробата. И аз бях скептична, ама за една седмица така свикнах, че сега си имам очила колкото за идеята и ги ползвам само когато ходя на плаж.

8.   Н7, не знам ти къде си ходила и точно какъв проблем имаш (защото диоптрите нищо не говорят за това дали имаш астегматизъм например), но аз познавам жена, правила си операция през далечната 1995 г. и още не ѝ трябва никаква коригираща операция - до живот си е поне за късогледството (без други неща), защото късогледството се образува в периода на растежа на човека - ако си направиш операцията след 26 години някъде, просто няма как да се получи ново късогледство - може би си на 19 г. да кажем и са ти казали, че след 10 г. ще правиш пак, но при хора след 25 г. не е така

Аз имам -7 диоптера и не си правя операция, макар че имам средства, възможности да я направя дори в чужбина.

Имам друго притеснение - просто няма достатачно дълъг опит с този вид операции - да, първите оперирани са преди повече от 20 десетилетия, но както казва 7 - какво от това? Ами на мен очите ми трябват в следващите 50 години.

Вместо това инвестирах в мултифокални лещи и очила и съм много доволна. Лещите ги нося нон стоп освен като спя - пирайте в оптиката, това са много скъпи на пръв поглед лещи и очила, но ви спират растежа на диоптера - четете в интернет защо и как функционира.
Аз за очилата дадох над 700 лв. и съм доволна, а лещите са за 300 лв. за 6 месеца някъде, може и повече, защото ги понасям много добре. Виждам по-добре от мъжа си, а той има здрави очи.

За грима - не си гримирам очите силно - просто ми се случва да ми сълзят малко и се размазва, но няма проблем и с очила, но не много силно. Изобщо силен грим трябва вечер при излизане, при повод, а за тогава поне носете лещи. Инвестирайте в хубави лещи и очила, не в операции.

...и още - самите лекари често са си с очила, защото не всеки дефект може да бъде отстранен с тази операция - лекарят може да е дългоглед, може да има някакво изкривяване, но нали знаете и поговорката за обущаря, който ходи със скъсани обувки - в много професии е така

9.   Десет години са мнооого време.

10.   Номер 8, не знам какъв е случаят на вашата позната, но аз сложиш очила на 22, чак тогава ми откриха късогледството, а за операция питах на около 30 и по това време бях с около 3 диоптъра късогледство без никакви други проблеми и все пак докторът каза, че при мен ефектът ще е около 10 години. Може би хората са различни и очите им реагират различно, не знам, но на мен изрично ми казаха, че след около 10-тина години ще трябва нова операция и аз се отказах. Така, че ако авторката иска може да иде и да пита. Знам ли, при нея ефектът може да е по-продължителен. Обаче на мен ми се стори безумно на всеки 10 години да се подлагам на това, да не говорим, че дядо ми го оперираха с лазер от глаукома и нещо се обърка и накрая остана сляп с едното око. Така, че тия "леки операцийки" не са чак толкова безопасни и аз поне за себе си съм решила, че няма да рискувам заради няколко диоптъра да ослепея или да си докарам много по-сериозно проблеми.