Споделена история от Тинейджърски

Притеснявам се!
Здравейте, аз съм момиче от 8 клас. Мислех си какво заглавие да сложа, но това мисля, че описва най-добре нещата. Тази година съм в нов клас. Не съм сама-с моята най-добра приятелка и още няколко момичета и момчета от стария ми клас и се запознах с повечето нови от класа. По принцип съм много притеснителна за всичко. За тестове, изпитвания и домашни. Винаги си уча и винаги не се чувствам сякаш съм написала и научила всичко. Имам затруднения и понякога не мога примерно да реша някой задачи по математика или да напиша нещо по английски. Това ме притеснява и се чувствам ужасно. По принцип всяка година (от 1-7 клас) съм завършвала с отличен дори и не пълен (от 5, 50 нагоре). Взех си матурите. Може би заради труда който полагам.. и се подценявам много. Дори и се притеснявам за начина по който се обличам.. дали е много скучен или много разхайтен или не знам. По принцип ходя с дънки, ризи и някакви горни, рядко с пола и то ще е с клин или чорапогащник.. не звучи никак странно но мда.. Не искам хората да си правят по грешни изводи за мен.. знаете кифла.. и някакви такива неща. Не ми е приятно, защото не искам да съм като тези момичета, искам да успея и да бъда истински човек. Проблема е, че мисля твърде много нещата.. моля ви давайте мнения ;х Малко объркано написах всичко, но просто.. да. Чакам съвети и благодаря за вниманието! (:

Коментари

1.   Не се притеснявай от това, което си. Бъди себе си. Просто не се затваряй и гледай да общуваш с всички нормално, дори и с тези, които не ти допадат, като кифлите например. Не говори зад гърба на никого и не се намесвай в безсмислени конфликти. Относно учебния процес, според мен си умна. Това, че си изградила навици в ученето е добре. Тепърва ще започва да ти става скучно в училище, така че е добре щом като малка си размърдвала мозъка си повечко.Сега ще ти е мн. по-лесно. Общо взето всичко е наред при теб. След няколко седмици ще свикнеш. Успех !

2.   Значи умна си няма за какво да се притесняваш продалжавай само така имаш хубав успех и т. н. както каза че се обличаш не е скучно а за кифленско да не говорим един съвет ако желаеш пола носи само с чорапогащник с клик не стой добре мое мнение не се налагам избора е твой както и стила иначе клинчета дънки анцунзи с тениски блузки ризки напълно нормално се обличаш кифленския стил е много къса поличка плитко бюстие да се показват ''прелестите'' ако така мога да ги нарека силен грим много обем сещаш се стил (рошава гарга или птиче гнездо)) и нищо под гнездото интелегентноста им е твърде ниска невиждам защо мислиш че може да приличаш на тях като нямате нищо общо и все пак не се карай с тях всеки е различен а няма нужда от кавги и интриги по добре се сприятелете все пак ще сте още години заедно. Не се притеснявай а докъто е време създавай нови приятелства и учи това е в твоя стил което е супер умна си не се подценявай има доста слабо интелегентни хора а ти не си от тях за което трябва да се радваш за успеха който си постигнала не се отказвай а продължавай така.

4.   Благодаря ви за съветите! :)
-авторката