Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми не се интересуват от мен
Здравейте момиче на 15
Както разбрахте от заглавието те никога не са се интересували от мен, винаги само те имат проблеми. Постоянно ми се карат за нищо никога не са ме питали как съм добре ли съм а аз от 4 години тая огромна болка в себе си всеки ден не се чувствам добре те това не са го забелязали един ден се нагълтах с хапчета закараха ме в болница дори не разбраха че съм опитала да сложа край на живота си помислиха си че просто съм предозирала погрешка имам брат с него се държат прекрасно той е на 9 никога не съм получавала обич от тях никога не са дошли до мен да ме прегърнат да ме попитат как си никога... а преди 2 дни ми беше много лошо и си тръгнах след 4-тия час майка ми в това време идваше и взимаше брат ми и ме видя и каза защо се прибираш аз и казах че ми е много зле и тя каза и ся кво като ти напишат отсъствие кво правим и аз и казах какво да направя и тя вика ще търпиш аз и викам не мога много ми е зле и та вика офф хубаво айде прибирай се аман от твоите причини да не ходиш на училище попринцип съм добра ученичка не отсъствам учителите са много доволни от мен никога не са казали нещо лошо за мен
имам чувството че ще се радват ако сложа край на живота си

Коментари

1.   Колкото и да ти е странно - ти имаш психологически проблем-невроза и си за психолог.
Най-вероятно действително родителите ти са причината - например са били прекалено млади като са те родили и не са били готови за теб. При второто дете са били по-опитни и са се справили по-добре, но ти В МОМЕНТА се изяждаш от ревност, но и носиш травмите от ранното детство, в което просто вашите не са имали опит, а може би не са знаели как.
В момента вашите те игнорират, защото просто им е писнало от теб. В трудна възраст си и без това, но явно създаваш доста проблеми, за да им привлечеш вниманието и те като не знаят какво да те правят реагират или с агресия, или те игнорират като ти предпочиташ агресията, защото това е внимание. В последно време обаче не ти се получава...
Съвет - потърси психолог и се лекувай.
Няма значение, че виновните са твоите родители най-вероятно, но болната си ти в момента и трябва да видиш как ще се излекуваш
Не бързай със самоубийството
Гарантирам ти, че ти предстоят най-хубавите неща в живота - да, отделяне от родителския дом, момчета, секс, работа и собствен доход, почивки в чужбина и опознаване на света. Би било просто много жалко да се лишиш от това, за да напизмиш на вашите. Гарантирам ти, че след 3 години животът ти ще е съвсем различен. Потърси психолог и за да намериш начин да се отделиш от родителите си в смисъл да не ти е важно толкова тяхното внимание. На 15 години си - на тази възраст просто приятели, гадже, училище би следвало да са в центъра на твоя свят не ...родителите.
Родителите и в момента са неготови за теб и не знаят какво да те правят,а с брат ти, който е още дете им е по-лесно, защото им е познато. Това не значи, че обичат повече брат ти - родителите са също хора и правят грешки, имат дефицити и не са перфектни хора - ти си за тях като математическо уравнение, което не могат да решат и затова отиват в някой ъгъл, за да смятат 2 2 с елката. Не могат да те разберат и не знаят как да се държат с теб и затова се получава така. Но голямата работа - ще го преживееш и минеш напред, където те чакат истински важните и хубави неща в живота.

2.   здравей,
не мисля, че си за лекар както те е посъветвал този с първия коментар.
Трябва да приемеш реалността, родителите ти имат различно отношение към теб. причината ние няма как да знаем - може да им дадеш да прочетеш това което си написала тук или да им го напишеш на един лист. И така да ги попиташ.
за съжаление според мен няма да има някаква голяма промяна, защото ако не им идва отвътре, няма как да станат по-грижовни към теб. Ще трябва да изтърпиш още 3 години когато ще имаш възможност да ги напуснеш.
Сега е време да си намериш приятели, приятел и да се учиш за да бъдеш независима след като навършиш 18 години.

Пожелавам ти успех! И имай предвид, че има много деца които живеят в много по-големи лишения от теб - с малко храна, психическо и физическо насилие ежедневно! Знам, че и това което правят родителите ти върху теб е много лошо за твоята психика, не го умаловажам! но поняога трябва да приемем реалността такава каквато е.

Пожелавам ти много успех в живота, защото ти остават само 3 години докато навършиш пълнолетие и тогава ще си самостоятелна.

3.   Не е болна номер1 как го реши това айде да не я обиждаш понеже съм била в такава ситуация и съм била точно като авторката самоче с 3 опита което е било голяма детска тъпотия като се замисля сега но тогава и аз съм действала първосигнално емоционално такаче немисля че не е добре а просто е млада и мисли детински.

Скъпа авторке както разбра и аз съм била така просто въобще невярвах че им дреме сега съм на 17 вече имам сериозен приятел от близо 2 години и знаеш ли колко ми се е променило мисленето сега те ме търсят да се видим да си говорим да излезем самоче сега съм по голяма и като всеки тийн неискам да ми се бъркат и да ме търсят такаче не си създавай главоболия миличка брат ти е по малък още трябва да се грижат за него докъто ти вече си голяма разумна и можеш сама докъто на него му е детски акъла и трябва да тичат след него все въобще не си мисли че не те обичат няма такива родители дете се прави с любов първо второ щом е твое живота си даваш за него раждането не е лесно грижите за дете също теб мислиш ли също как като бебе не са спяли са те носили приспивали като дете как са те пазили просто сега си кака трябва да си по разумна по самостоятелна и да му даваш пример а те да го гледат докъто порастне още малко обичат ви това ти го гарантирам сега всеки родител и човек е с различен характер твойте може да не са идеални но такива се не им се сърди а да слагай край глупости. Знаеш ли сега ти предстоят най хубавите години ще ходите по дискотеки ще се запознаеш с момчета ще почнеш да правиш секс надявам се безопасен ( с презерватив )) после може сериозна връзка ще има рев по момчета ще има купони ще можеш да излизаш просто най хубавите години от младоста са пред теб не мисли за вашите те са двама човека който се обичат създали са ви и вас обичат съответно ти порастваш ще срешнеш и ти твоя мъж ще пораснеш ще заживеете заедно.. а родителите ви от вас сигурно не излизат на ресторанти не могат да останат сами а сама ще видиш като имаш приятел как всичко друго е на заден план аз ти казах мойте сега ме търсят да се видим аз хич не ми е до тях приятеля ми приятелки купони училище и нямам време за тях. просто порастваме и отлитаме от гнездото авторке но винаги най мили сме на мама и тате на никой друг не му пука толкова колкото на тях дори да не го виждаш просто родителите се плашат едвали не повечето не усещат кога детето им пораства и вече незнаят какво да правят как да се държат не се сърди живей си живота и не опитвай пак да слагаш край на живота си това е най грозната картина и най голямата болка за родителите неискаш да ги разболееш и да им стане нещо заради теб нали просто помагай на майкаси учи ходи на училище намери си приятел да не се чувстваш сама и виж как набързо ще си като нова оттърви се от тези чувства имаш си братче което има нужда от кака като теб не се сърди че е по малък и го гледат повече а им помагай да се справят с него с работата :) и пак казвам не опитвай каквото и да става не си заслужава живота е кратък и толкова интересен има хора с найстина големи проблеми но справят се някак борят се.. искаш ли да ти кажа нещо имам познати 3ма с рак включително роднини всеки ден се борят ходят да се лекуват за да живеят защото още си малка не си видяла най хубавото от живота когато го видиш ще осъзнаеш че и ти би искала да живееш самоче това твоето е избор а тяхното съдба но те искат да живеят значи не върви дете на 15 без проблеми да го прави аз през времето в което не бяха до мен приживях много мойте опити са лични дори тук не бих казала но тази незаинтересованост ме довършваше но пак казвам аз имах огромни причини който не е трябвало да крия от тях но не са лесни и за споделяне но като порастнах виждам колко по страшни неща има и че това е нямало защо да го правя трябвало е да вдигна глава и да кажа не ми пука бъди силна и борбена когато ти е най тъжно най тежко не започвай да плачеш а се усмихми погледни си в огледалото и виж колко по красива си усмихната и силна отколкото слаба и плачеща не търси съжаление гледай когато си слаба никой да незнае защото когато си слаб всеки те мачка затова бъди силна :)

Не се предавай не го мисли успех

4.   Нещо точка, запетая? Тръгнах да го чета, ама нъцки.

5.   Дано след време стъпиш здраво на краката си, успееш да си намериш хубава работа и им тегли една майна на родителите си! Чудя се как може да има такива майки и бащи? Щом не се интересуват от теб, прав им път - на теб ти желая успехи занапред и си гледай живота. Няма какво да направиш по въпроса. Такива хора са непоправими!

6.   От номер 3. Съжелявам много, но пиша от телефон и едната ми клавиатура е на английски с точки запетай наклонени чарти, и т. н. на която няма български а другата няма запетай. Просто преди да го добавя съм изключила да го редактирам.