Споделена история от Тинейджърски

Харесвам учителката си
Здравейте! Аз съм момиче на 17 години. Сега съм 11 клас и уча в елитна гимназия. Живея в добра семейна среда и имам стойностен кръг от приятели. Нищо не ми липсва, хубава съм, умна съм, немога да се оплача, но имам един голям проблем. Всичките ми връстнички харесват някакви момчета, а аз съм влюбена в учителката си. Знам колко такива ”глупави” истории в интернет има и, че е странно и неприемливо от нашето ограничено общество и наложените стереотипи и норми, но наистина ми е много тежко, че немога да споделя на никого и не трябва. Всеки ден в училище си говорим за момчета, за връзки и като ме питат кого харесвам аз си залепям фалшивата усмивка и лъжа, че нямам чувства към никого. Та за учителката- тя е 46 годишна, но изглежда много добре, много е умна, забавна и разкрепостена, не е от строгите и скучните. Стара мома е, няма мъж и деца и си живее сама. Незнам защо се е получило така, не е някаква отчаяна, даже е малко самовлюбена и егоистка и всичките ми съученици я харесват, говорят си с нея, имат я за готина. Аз наистина много я харесвам, държа на нея, постоянно я мисля, чакам всеки час звънецът да бие и да тръгна да я търся по коридорите. Напоследък взехме да се заговаряме и ми е толкова приятно, особено когато ме докосва. Ревнувам я от другите ученици и учители. Обожавам часовете с нея. Толкова много ми се иска да е възможно да имаме някаква тайна връзка, много такива филми съм гледала, като ”Записки по един скандал”, ”Четецът”, ”Любовта на Анабел”, а и в действителност се случва, но незнам дали е такъв човек, обаче всички казват, че преди време е имала връзка с ученик, а преди няколко дни в час тя каза, че ”акълът” й е точно колкото нашия. Незнам какво да правя, наистина имам много силни чувства към нея, неиздържам вече да я гледам сама и свободна, а забранена за мен. Обичам я и я желая много и се чудя възможно ли е до и след 12 клас да стане нещо, но какво да направя по въпроса? Знам, че времето си минава и човек съжалява за това, което не е направил, а не което е и трябва да се опитва всичко. Моля ви дайте ми идеи и не ме съдете.

Коментари

101-147 от 147

105.   По-добре я попитай защо вече не използва този автобус и може да й кажеш, че ти липсват сутрините ви заедно или нещо такова

106.   Супер очевидно е, че тази жена има специално отношение към теб и че компанията ти и е много приятна. Затова изобщо не се притеснявай да бъдеш по смела. Една покана за кафе е напълно уместна в тази ситуация.

107.   Авторке, имам абсолютно същия проблем, само че аз съм влюбена в учителка от университета ми, която ми преподаваше доскоро. Тя е млада, много мила, хубава, сладка и доста често луда по детски някак и това много ме привлича. Няма си мъж, но пък си мисля, че все пак харесва мъже, което ме натъжава. Какво ли не правя, за да я виждам... ходя в университета, когато тя има лекции, а аз не, за да мога да я срещна. Чакала съм я с часове в двора, за да излезе и да си кажем няколко думи. Влизам в чужди лекции, под предлог, че съм дошла да видя приятелите си от другия курс и влизам с тях в лекция, защото нямам какво да правя час и половина сама. Тя е много разговорлива, винаги усмихната, любима студентка съм й. Понякога се държи все едно съм й приятелка, говорили сме си по 1 час в коридора за какво ли не, но друг път се държи все едно никога не сме си говорили толкова.. Не знам вече какво да направя и как да се държа с нея, винаги се надъхвам, че ще направя нещо, но като я видя, забравям всичко и после ме е яд, че не съм я заговорила например... Все по-често започнах да си мисля за нея, чак постоянно. Имам и номера, виждали сме се и извън университета, но тя просто е много комуникативен човек и би излязла на кафе със студентите си например, но след това ще е все едно никога не е било... Някак си не приема много навътре нещата и имам чувството, че не би се сближила много с мен в живота...
Има много неща, които мога да разказвам за нея, но тук ми е странно да го правя, не знам защо.
Ужасно много искам да има някой, на който мога да разказвам за това и който да знае как се чувствам, както авторката, която има същия проблем. Няма ли някакъв шанс все да си разменим фейсбук например, или изобщо някакъв начин да споделяме за общия си проблем на лично?

108.   От Авторката:
Здравейте, аз сега съм във ваканция до края на седмицата. После ще видим как ще се развиват нещата, знам, че може би главно зависи от мен и вече, когато и тя търси компанията ми не трябва като преди да се страхувам и стеснявам и да изглеждам така все едно я отбягвам. Иска ми се да се сближим още и по-лично, за да общуваме някак през лятото. Възможно ли е? Как да го постигна, как да си изиграя картите?
Според вас нейния интерес към мен приятелски ли е, майчински, или сексуален/любовен?
Не искам да се получи недоразумение аз да мисля, че е влюбена в мен, пък тя да търси приятелство.
Номер 107, тук не публикуват лични данни за връзка.
Иначе моята учителка също няма мъж и деца, но вече си е стара мома, защото е на 46, въпреки че е много красива, забавна, държи се по детски и сама се нарича откачена. Също е много трудна и капризна, но като я опознаеш виждаш, че е добър човек.

109.   От н. 103

Авторке, какво става? Някакво развитие? Успя ли да си уредиш кафе през ваканцията?

110.   От Авторката:
Здравей номер 109 :). Не сме ходили на кафе през ваканцията, тя не беше в града, а била при родителите си.
Значи в понеделник нищо не стана, само в час по едно време ме заговори пред класа за училищни неща. Вчера целия ден пак нищо, днес пак и едното междучасие я видях с Н. и съвсем ми писна и се натъжих и тъкмо си казах, че се отказвам да се занимавам и се пресрещнахме и веднага се ухилих и я поздравих и тя така също и ме заговори как съм и ми вика ”ти днеска си се облякла изцяло като мен, с едно и също дънки сме, с една и съща тениска и жилетка” ;д. И си говорихме за лятото и за оценки и ежедневни неща. После последното междучасие се разминахме в коридора и тя ми се усмихна широко и аз на нея. И вчера си мислех колко приятно беше миналата седмица преди ваканцията, като всеки ден ме търсеше, а тази седмица не е така, но не ме и игнорирва.
Може би аз съм виновна. Какво още очаквам да направи? Тя дори и случайно също да изпитва същото няма да се разкрие изцяло, има толкова много рискове за нея, а и не може да бъде сигурна в предположенията си, че съм влюбена в нея. Писна ми да съм срамежлива и страхлива и да ревнувам от Н, но гадното е, че не мога нито да й се разкрия нацяло, нито да й се сърдя, защото догодина с нейния предмет ще кандидатствам други предмети и нейната оценка ми трябва и препоръки и помощ.
Защо седмиците преди ваканцията всеки ден специално ме търсеше. А сега не, но не ме и игнорирва. Дали й е писнало все тя да ме търси и чака аз да поема инициатива и да стана по-смела и да я търся? Харесва ли ме или съм си въобразявала, че поведението й показва това? Днес пак си се подобриха нещата, но трябва още развитие. Не искам догодина да ме е забравила или да хареса друг човек. Цяло лято ще планувам 12 клас ;д. Много я обичам и ми пука за нея и не искам да се излагам, но трябва и да действам някак.

111.   От н. 109

Авторке, ако беше лесно всеки щеше да го прави. Щом я обичаш и я искаш, не се отказвай, защото не знаеш как биха се развили нещата.

Да, със сигурност те харесва, може би не по начина по който ти я харесваш, но това ще се промени, сигурна съм, че има специално отношение към теб.

Погледни този клип. Отиди в Ютюб и напиши "харесвам учителката си", заглавието трябва да е точно така. Моля те да го погледнеш, защото там ще видиш нещата, които те интересуват.

А колкото до Н., ако си говориш с нея винаги можеш да подхванеш темата за г-жата по География и да разбереш дали тя има някакви чувства.

Всъщност, забелязвала ли си държанието на Н. когато ти си около госпожата?

112.   От Авторката:
Здравей,номер 111, Н се държи съвсем нормално около мен и госпожата.И забелязвам,че с всички учители е толкова мила и разговорлива,даже с тези,които не й преподават.От друга страна госпожата с много хора показва по-близко отношение.Вчера я видях да върви в коридора с едно момиче и я беше хванала интимно за ръката и така вървяха.Не знам вече,майчински инстинкт ли е,какво е.
Много е трудна,разглезена и капризна,даже мъж не е успял да й спечели сърцето,пък аз очаквам аз да й го спечеля,като е станала на 46,макар че годините нито външно й личат,нито по акъл.
Не знам какво да очаквам от нея,тя ако ме харесва докъде би се разкрила,какво още може да направи,защото нали всеки си казва ”какво очакваш повече от нея,тя и да те харесва няма да дойде да ти го каже и да рискува всичко,не очаквай нищо повече от нея,ти трябва да действаш”.Дали не е така? Май и ти го беше писала.Как да разбера дали наистина ме харесва и по какъв начин,за да не си въобразявам,а да съм сигурна? Писна ми единия ден да си казвам,че едва ли не е влюбена в мен,а на другия като за нещо не ми обърне внимание да си казвам,че съм се заблудила и не й пука.
Вчера пак нищо не стана.А може да е щяло да има развитие,ако аз я бях заговорила или нещо..Аз си седя и чакам наготово тя да дойде и не знам какво очаквам,като че ли съм някаква принцеса.Дано след 2 седмици,като станем пак първа смяна да ходим пак сутрин заедно и да се сближим наново по-сериозно.
Видях видеото.Аз скайп нямам от 2 години,защото ми се развали компютъра и не си взех нов и всичко си правя с телефона.Нямам и имейл.Имам само фейсбук,дето го ползвам за всичко,но няма как да ти пиша с него.
Иначе мерси,че отделяш време да се занимаваш с моя проблем,дето на никой не мога да го споделя.

113.   Без да искам да звуча грубо, остави жената намира. Това са някакви твои болни фантазии. Сигурен съм, че ще се почувства ужасно ако попадне тук - доста детайли си дала и веднага ще разбере, че става дума за теб и нея.

114.   До номер 107 И аз като теб съм отчаяно влюбена в университетска преподавателка. Само, че тя е омъжена и това не ми пречи да я обичам и желая както никой досега. Разликата в годините ни не е голяма. Първоначално тя показа интерес към мен и търсеше приятелството ми. Докосваше ме, търсеше ме и ме канеше да излезем. Тогава аз обичах човек, който не си заслужаваше и не й обръщах толкова внимание. В един момент обаче осъзнах, че не мога без нея и че притежава всичко, което ценя в дадена личност. Борих се докато си призная първо пред себе си. И един ден й споделих- тя каза, че сме само приятелки. Не реагира много добре. Малко се дистанцира после, но аз се заех да я успокоя и спечеля отново доверието й. Опитах да я забравя- не се получава, опитвам да я спечеля- тя се дърпа! Да сме просто приятелки не ми е достатъчно и аз й го показах. Предпочитах да ме отреже веднъж и завинаги, но тя не го прави! Дори й казах, но не! Като усети, че ме изпуска веднага реагира! Ако не й пука за мен защо ще го прави? Та тя е харесвана и ухажвана от всички! Объркана съм. Не зная какво да мисля. Дали иска да действам не само на думи или си играе с моите чувства? Последното е най-неприятното за мен. Успех, мили момичета. Вашите поне са свободни!

115.   От 107:

114, доста смело да й признаеш какво чувстваш. Аз не мисля, че мога, страх ме е че ще се дистанцира изцяло от мен, макар че тя е най-непредвидимия човек. Сега се събуждам и пак я сънувах. Ядосвам се на себе си, че понякога има толкова неща, за които да си говорим и като стане въпрос за това губя ума и дума. Или когато си тръгваме понякога искам да я заговоря нещо и накрая от устата ми излиза само "довиждане". Понякога си говорим и се държи супер мило с мен, но ги има и тези моменти. Искам да съм малко по-смела, защото скоро ще изпусна всякакъв шанс да се сближим.
А твоята изглежда не е безразлична към теб и може би не знае как да се държи, понеже това че е женена си е сериозно нещо.. Но очевидно й пука за теб..

116.   От н. 111

Авторке, и аз съм така, всичко си правя с телефона. Ти си направи някакъв измислен там като мен и после ще се прехвърлим на телефоните. Така ще е по-лесно и за двете ни. Тъкмо ще ти споделя как се сближих с моята учителка.

Ако имаш в предвид, че я е хванала под ръка - това не е интимно. По-скоро е приятелски настроена към всички и затова си мислиш, че си поредната, с която се държи мило и нищо повече. Това не е така, по-скоро ти така го виждаш, защото отношението й към тях и теб е сходно.

Щеше да има развитие, ако я беше заговорила, да. Всеки един ден е шанс. Възползвай се, защото накрая съжаляваме само за пропуснатите възможности.

Другото, което искам да ти кажа е - Не се сравнявай с никого. "Нито един мъж не е успял.. ами какво остава.. аз ли? "
Различното винаги успява да грабне интереса на хората.

117.   От Авторката:
Здравей, номер 116 :).
Дано сега през Май като станем пак първа смяна пак да хваща онзи автобус. Той най ни сближава ;д. Вчера я нямаше и ни беше някаква друга госпожа и ми беше много тъжно. Незнам дали ще отсъства цяла седмица или ще дойде днес.
Виж коментар 113 :д. ”Остави жената намира с твоите болни фантазии. ” Понякога и аз си мисля, че са болни фантазии, но все ми се струва, че наистина имаше нещо истинско и някакво сближаване, особено сутрините и, че не го усещам само аз, а наистина като се погледнем и тя изпитва нещо. Все пак хем е стара мома, хем е без деца, хем е много мила и все се самосъжалява, че никой не я искал и се лигави като дете, и не е чак някоя 60 годишна, нито пък аз съм малолетна, така че защо да не е възможно да не са болни фантазии, а наистина нещо истинско.
Как да позная дали всичко е в моята глава и е просто мила и ми симпатизира или наистина и тя има чувства/привличане?
Неможах да се оправя с тоя скайп, но си направих абв имейл. Ако имаш или ако си направиш може да го напишеш пак на видео и аз да ти пиша по него. Все има начин да си ги разменим, пък и не е нужно твоя имейл също да е абв.

118.   От 114: Момичета мога само да ви посъветвам да сте смели! Със страх нищо не се постига, казвам ви го по принцип. Ако е истинско приятелството ви няма да го загубите. Повярвайте ми! Ако не е заслужава ли си да се залъгвате, че го има? Това е тест и за самото приятелство. Не се страхувайте да изгубите някого, когото не се радва да ви има или му е все едно... Аз не загубих приятелството и се радвам, за което, друг е въпросът, че май ще се отдръпна от човека понеже искам повече, а това едва ли ще стане и това приятелство ми дава само напразни надежди за съжаление...

119.   От н. 116

Авторке, наложи се да си дадем почивка 2-3 дни и нямам интернет тук.

Не съм забравила за твоята история. Ще направя клип веднага щом се приберем.

124.   Авторке, следиш ли темата още? Има ли някакво развитие?

126.   От Авторката:
Здравейте,не следя темата,сега се сетих да я погледна.Нищо ново няма като развитие,следващата година ще опитам всичко на ново.

127.   Здравей. Представи си, изчетох всички коментари.
Искам само да те посъветвам другата година да бъдеш по смела. Според мен няма какво да чакаш. Сподели и чувствата си. Ако реакцията и бъде положителна, идеално. Ако не е, просто опитайте да си върнете старите отношения

128.   Здравей мила ми авторке виждам че си сериозна и искренна та реших да ти дам следните 2 съвета като цяло те ще ти помогнат но ти ще трябва да направиш избора си та нека започнем
Първо според мен е най-добре ти да оставиш женицата да си гледа живота напред и да я оставиш на мира понеже тя иска да има дете мъж дом семейство като цяло както всяка една жена мечтае за това понеже ти не можеш да я дариш с ДЕТЕ нито ти нито пък тя има бъдеще с теб (освен да си играете на мама и дете друго не виждам! ) помисли най-вече над този съвет който според мен и мойте виждания разбирания и т. н е най-добре и за двама ви :)
Вторият ми съвет е ако ти не искаш да се откажеш от тази жена и си се превързала прекалено много и нямаш търпение нещата да се случат моя съвет е следващата ти последна година да се сближиш отново макар и малко с въпросната госпожа да се пипате галите да говорите общи неща каквото си правила до сега когато останете само ДВЕТЕ аз ти предлагам да предложиш на госпожата да и предложиш да се разберете да излезете някоя вечер само двете по женски та ако женицата се съгласи тя ти е в кърпа вързана.. тези случки който разказа който са се случили през последната година имат малко значение но не са ФАКТОРИ това че тя ( те гали предлага да ти бъде майка играе си със синджирчето ти и дръги) тя просто се държи мило с теб и те възприема като свое дете но не трябва да се отчайваш имаш все още шанс предложих ти да излезете като приятелки по женски на по питие някоя вечер събота/неделя когато ти и тя сте свободни та това да и предложиш да излезете по женски ако не го направиш просто забрави за нея няма да се получи нищо в училище както другите дами и господа ти казаха тя си рискува авторитета и работата та ако женицата се съгласи да излезете заведи я в някой не много тихо барче заведение където ще има мъжко присъствие от поне 4-5 индивида и тогава идва времето да се понапиете малко през което време ти ще може да следиш и да провериш тя дали следи или обръща внимание на мъжкарите около вас ако тя не ги поглежда (мъжкарите) в заведението ти ще бъдеш 100% сигурна че тя не се интересува от мъже а от жени ще можеш да разбереш чак тогава че тя е искала да се изживее като МАМА когато ти е казала това в училище а не че има някакви по такива намерения към теб ноо колелото се върти и живота продължава ако тя не заглежда мъжете в въпросното барче / ресторант кадето сте там няма значение то почти на 100% е сигурно че тя също желае да бъдете нещо повече от приятелки и тогава може направо да дейсташ след като излезете от бара разбира се трябва да сте подпийнали малко най-вече тя за да е по-отпусната тогава тя може да те покани в тях или отидете на друго спокойно място където може да поговорите за твойте и нейните чувства и да го решите веднъж за винаги но пак ти казвам дори и да се случи ти нямаш бъдеще с нея нито пък тя с теб преди да направиш тая крачка да и предложиш да излезете двете по женски ти ще трябва първо да проучиш нейната обстановка имам предвид да разбереш тя държи ли контакти или обвързана ли е с някой мъж някакви такива целта е да разбереш дали е все още свободна лятото минава времето лети може пък да си е хванала някой провери го това.. аз лично мисля че ще ти се получат много добре нещата въпреки първият ми съвет който ти го предлагам е по-добър като цяло и за двете ви
съвета ми е да я оставиш и да си намериш искренно момче поне със него имаш бъдеще нооо ти си решаваш мила УСПЕХ!

129.   Здравей мила ми авторке виждам че си сериозна и искренна та реших да ти дам следните 2 съвета като цяло те ще ти помогнат но ти ще трябва да направиш избора си та нека започнем
Първо според мен е най-добре ти да оставиш женицата да си гледа живота напред и да я оставиш на мира понеже тя иска да има дете мъж дом семейство като цяло както всяка една жена мечтае за това понеже ти не можеш да я дариш с ДЕТЕ нито ти нито пък тя има бъдеще с теб (освен да си играете на мама и дете друго не виждам! ) помисли най-вече над този съвет който според мен и мойте виждания разбирания и т. н е най-добре и за двама ви :)
Вторият ми съвет е ако ти не искаш да се откажеш от тази жена и си се превързала прекалено много и нямаш търпение нещата да се случат моя съвет е следващата ти последна година да се сближиш отново макар и малко с въпросната госпожа да се пипате галите да говорите общи неща каквото си правила до сега когато останете само ДВЕТЕ аз ти предлагам да предложиш на госпожата да и предложиш да се разберете да излезете някоя вечер само двете по женски та ако женицата се съгласи тя ти е в кърпа вързана.. тези случки който разказа който са се случили през последната година имат малко значение но не са ФАКТОРИ това че тя ( те гали предлага да ти бъде майка играе си със синджирчето ти и дръги) тя просто се държи мило с теб и те възприема като свое дете но не трябва да се отчайваш имаш все още шанс предложих ти да излезете като приятелки по женски на по питие някоя вечер събота/неделя когато ти и тя сте свободни та това да и предложиш да излезете по женски ако не го направиш просто забрави за нея няма да се получи нищо в училище както другите дами и господа ти казаха тя си рискува авторитета и работата та ако женицата се съгласи да излезете заведи я в някой не много тихо барче заведение където ще има мъжко присъствие от поне 4-5 индивида и тогава идва времето да се понапиете малко през което време ти ще може да следиш и да провериш тя дали следи или обръща внимание на мъжкарите около вас ако тя не ги поглежда (мъжкарите) в заведението ти ще бъдеш 100% сигурна че тя не се интересува от мъже а от жени ще можеш да разбереш чак тогава че тя е искала да се изживее като МАМА когато ти е казала това в училище а не че има някакви по такива намерения към теб ноо колелото се върти и живота продължава ако тя не заглежда мъжете в въпросното барче / ресторант кадето сте там няма значение то почти на 100% е сигурно че тя също желае да бъдете нещо повече от приятелки и тогава може направо да дейсташ след като излезете от бара разбира се трябва да сте подпийнали малко най-вече тя за да е по-отпусната тогава тя може да те покани в тях или отидете на друго спокойно място където може да поговорите за твойте и нейните чувства и да го решите веднъж за винаги но пак ти казвам дори и да се случи ти нямаш бъдеще с нея нито пък тя с теб преди да направиш тая крачка да и предложиш да излезете двете по женски ти ще трябва първо да проучиш нейната обстановка имам предвид да разбереш тя държи ли контакти или обвързана ли е с някой мъж някакви такива целта е да разбереш дали е все още свободна лятото минава времето лети може пък да си е хванала някой провери го това.. аз лично мисля че ще ти се получат много добре нещата въпреки първият ми съвет който ти го предлагам е по-добър като цяло и за двете ви
съвета ми е да я оставиш и да си намериш искренно момче поне със него имаш бъдеще нооо ти си решаваш мила УСПЕХ!

132.   Защо не останеш на консултации при нея? Ще бъдете сами! Прави се, че не знаеш нещо и така. Станете си приятелки някои ден я питай дали иска да изпиете по едно кафе, нещо такова сещаш се!

133.   пише се не мога :)

135.   Предполагам вече си завършила училище... Какво се случи, имаше ли развитие историята или вече загуби интерес към учителката ти?

136.   Има ли развитие? Призна ли и, преди да завършиш?

137.   Какво се случи?

139.   От Авторката:
Здравейте! Отдавна не бях отваряла темата, виждам, че има нови коментари от преди 1 година. Нищо не се е случило, вече минаха 3 години откакто не съм в гимназията и да, казах й всичко, още 12 клас и тя не беше особено поласкана, но сгреших, че не почаках първо да завърша и да сме изградили поне приятелство, което да се запази. Просто бях много убедена погрешно, че и тя изпитва същото и до ден днешен за някои случки тогава още не мога да си обясня и си мисля, че е имала моментно нещо. Мога само да гадая дали ме иска, но я спира нещо, или няма интерес. Предвид и, че ми каза, че "не трябва да действаме емоционално, а да слушаме разума, а не сърцето". Още имам силни чувства към нея и искам само нея и след като вече съм далеч дори много повече я оценявам, отколкото преди, че е най-специалният и съвършен човек за мен, но уви. Още тая надежда и се появявам тук-там. Гледам да не й досаждам много, а от време на време да й напомням за себе си и, че още я обичам. На разни празници, събития, нейни лични поводи или просто случайно. Понякога се смущава и ме избягва, а друг път е много мила и изненадана, друг път иронична. Винаги ще се надявам, че един ден ще се сети за мен и ще й залипсвам и ще реши да ме потърси и ще си промени отношението и ще ме оцени и ще ми пише или звънне, или намери къде съм или ще е по-мила следващия път. Ако се впечатли колко много време минава, а аз още не я забравям и съм до нея, а тя е сама. Не искам и не очаквам нищо от нея. Просто искам и ми стига да я виждам тук- там, че е добре и щастлива, било то и сама, и тя да знае, че още съм до нея и я обичам и ако го оценя добре, ако не здраве да е.

140.   Уау, авторке изобщо не предполагах, че след 4 години ще се сетиш да пишеш по темата. Явно чувствата ти към въпросната учителка наистина са били много силни, щом и до сега продължаваш да си влюбена.

141.   От Авторката:
Да, още съм влюбена и я обичам, въпреки че нищо не се случва и я виждам толкова рядко. Преди месец и нещо последно ходих да й честитя рожден ден, подарих й рози и й казах, че е съвършена и незабравима и да продължава да е такава и тя благодари, усмихна се, повтори името ми, въздъхна, но нищо особено и накрая беше някак иронична, " Даа, благодаря ти най-много точно, че съм съвършена". Не се спря да си говорим, не се интересува много да комуникира с мен. А преди бяхме толкова близки. После след 2 седмици се престраших да опитам да й пиша, за друг празник, пратих й смс и тя само го сийна, и чак след 8 часа вечерта пък ме блокира, което нямаше никаква логика, не веднага, а след толкова часове да влезе пак да го гледа и да умува и накрая да ме блокира. А когато ме беше блокирала преди 2 години го направи на секундата като ми сийна и после ме отблокира, след една година през лятото. Но не ми е писала. И тя е малко объркана личност и не знае точно какво иска. Нито проявява сама интерес към мен и откликва, нито ме реже директно и за постоянно, а ту така, ту иначе. Някак й харесва като я ухажвам и като вижда такова обожание, виждам го по срамежливите и кокетни усмивки и как поглежда розите или как се подхилва на комплиментите или как съм се издокарала, но само до там, повърхностно и просто да си гали егото. Но от друга страна аз и на това се радвам и предпочитам така да се залъгвам и за моменти да ме прави толкова щастлива, вместо да ме отреже завинаги и да не мога да я видя дори повече. Аз за 2 години студентство толкова нови хора срещнах, колеги, преподаватели, ментори, приятели, съквартиранти, хора по влаковете и автобусите, екскурзии, олимпиади, записах се на много кръжоци и клубове, но никъде не срещам втори такъв човек като нея, толкова идеално същество, което толкова много да ми харесва и да ме привързва. Отказах на няколко момчета връзки. И осъзнах напълно колко е рядка и ценна за мен и колко много ми липсва и просто е невъзможно някой да може да я надмине и замести, тя е различна от всички останали жени и мъже. Явно ще си седя сама като нея.

142.   А ти излизаш ли, виждаш ли се с други хора? Минало е толкова време, а ти продължаваш да я мислиш учителката. Я се стегни и я забрави най-накрая. Виждам че си писала темата преди години. Толкова ли не се появи някой, в когото да се влюбиш отново. Все пак не си на 15 вече.

143.   От Авторката:
Да, излизам много, виждам се с всякакви хора, но никой друг не ми прави впечатление и не е толкова специален. Не мога да се влюбя отново и не мога да я забравя, не искам друг човек, или нея или никой. Тя е идеална и толкова моят човек, обожавам всяка малка подробност от нея, от очите през гласа и широката усмивка, от походката през смеха и поведението, до най-намусените физиономии, дрехите, фините крака и стегнатото дупе, възгледите й за света и всичко..Никой не може да я стигне и замести, на всеки намирам кусури и никой не може да се удари на малкия й пръст, ни мъж , ни жена.

144.   Не бе, 142, това не е истинската авторка, не виждаш ли, че хашовете са различни? ! Истинската авторка може и да е умряла сега, или отдавна да я е забравила въпросната учителка, ама просто някой трол да прави опити да възроди темата, като се представя за нея просто, защото му е интересно да види в каква посока ще се развият коментарите.

145.   От Авторката:
Номер 144, аз съм, естествено, че ще е различен, живея в нов град, студентка съм, имам нов телефон и съм от друго местоположение и ай-пи адрес. Не ми е интересно кой какво мисли и ще коментира, просто се сетих, че бях писала и видях, че много са питали какво се е случило и исках да споделя, че още имам същите чувства към нея след толкова време.

146.   И аз бях писала тук преди 5г.
Бях на 15.
И аз имам история с учителка, но моята обич не беше свързана с интимности. Обичта ми към нея беше както дете към майка си. Обичах я с цялото си сърце и все още я обичам.
Завърших и й дадох едно писмо следкато минаха баловете, матурите.
Вътре пишеше за чувствата ми.
Че те е специален чавек за мен и никога няма да я забравя и че е оставила отпечатък в сърцето ми.
И че винаги ще остане моят любим учител. И много други неща.
Но го написах така, че да не си помисли че имам др намерения.
Написах и стихотворение посветено на нея.
И пак се държи дръпнато.
А аз и казах неща които ежедневно учениците й казват за да се подмазвят.

147.   Хехе, момиче. Връщаш ме 14 години назад във времето. Бях 11 клас когато дойде млада учителка да ни преподава (Тя беше на 34 г. не обвързана и адски красива. Абе жена-трепач) по английски поради простата причина, че старата даскалка се пенсионира. Цял 11 клас и се точех и й правих намеци. Тя не ми отвръщаше, типично. В началото на 12 клас не издържах вече и реших, че трябва да бъда по-решителен и дързък. Издебнах я веднъж когато отиваше до тоалетна. Обърнах я с гръб към мивките (понеже те се падаха от вратата вляво точно като влизаш към самите тоалетни) хванах я за дупето (имаше страхотно дупе. Сякаш 17/18-годишна) и я целунах. Не си играех беше с език. Първите 15-20 секунди не последва никаква реакция от нейна страна. След това като че ли се освести, дръпна се настрани и ми удари плесница. След плесницата се появиха и дежурните.. К'во правиш? Акъла ли си изгуби? Ще се видим при директорката и т. н. Среща при директорката нямаше. Явно е осмислила постъпката ми и се е смилила. 3-4 дена след случката бях в едно кафе близо до училището сам. Бях избягал от последните два часа за да пия кафе. По едно време (имам чувството, че ме е следила) тя дойде в кафето и седна при мен. Даде ми лист и ми каза да погледна числата и да съм ги бил набрал ама след 17 часа. След като тя си тръгна отворих листа и вътре имаше телефонен номер без име. Така и стана. Звъннах някъде 15-20 мин. след часа който тя ми беше казала. Еми какво да ти кажа. Тя в прав текст по телефона ме покани в дома й. Отидох! От там насетне мога да кажа, че тази жена буквално ме направи мъж (преди това съм правил секс с 2 момичета около моята възраст, но нямаха нейния похват). И до ден днешен не съм правил по-добър секс. Романса ни продължи 2 години. Като и дадох мъжката си дума, че за това никой не трябва да знае. 1 година след завършването ми аз заминах за чужбина, а от мой познати разбрах, че известно време тя не била на себе си след като е разбрала, че съм заминал, но е намерила любовта в лицето на мъж със 5-6 години по-голям от нея. Та, мисълта ми е: БЪДИ ПО-СМЕЛА! ВРЕМЕТО ТЕЧЕ И НЯМА ВЕЧНО ДА ИМАШ ВЪЗМОЖНОСТТА КОЯТО ВЕРОЯТНО ТИ СЕ Е ОТВОРИЛА ОНИЯ ДЕН, ВЧЕРА ИЛИ ДНЕС. УСПЕХ! При мене се получи защото рискувах всичко.

148.   От Авторката:
Номер 146, и моята се държи често дръпнато, но понякога и много мило, поведението й е смесено и объркано. И аз много я обичам и ходя да я виждам когато има някакъв повод, защото иначе се държи дистанцирано и ме отбягва.
Номер 147, малко ме съмнява историята да е истинска, прекалено е хубаво и наивно, нереалистично така да се развият нещата, но кой знае. Аз края на 11 клас се бях опитала да прегърна моята, в хранилището, но веднага ме отблъсна и каза не. Преди това много пъти съм я прегръщала, но тогава не знаеше за чувствата ми и не се притесняваше да ни види някой и т.н. След като се отдръпна от ръцете ми ми каза, че всички знаят. Бях споделила на една приятелка и тя явно го е разпространила на всички и се е стигнало и до нея и се е ядосала, че всеки е разбрал и може би това е проблемът да ми няма доверие и да се страхува да ми даде шанс като и други са разбрали, че я обичам интимно. Но наскоро й писах по вайбър и тя ме блокира чак 8 часа след като беше сийнала и влизала цял ден. Това значи, че цял ден го е мислела и се е двоумяла да пише ли, да блокира или не и е гледала чата и специално пак го е отворило вечерта да ме блокира. Значи все пак е объркана и го мисли.

149.   Не знам се пише отделно. Ако ти беше учителка по български сигурно граматиката ти щеше да е на друго ниво. По темата няма какво да изкажа. Аз не мисля, че те харесва, четох глупави коментари, че щом се е заиграла с верижката ти значело много. Не се фокусирайте върху малки и незначителни жестове, само се самозалъгвате. Късмет все пак.

150.   Скъпа, тази жена ТЕ ИСКА! СМЕЛОСТ, СМЕЛОСТ, СМЕЛОСТ. Поздравления, че не се страхуваш от отблъскване и й показваш чувствата си. Тя е объркана, да. Сигурно я е страх, че ще развали репутацията си. Може би страховете й са, че някой ще разбере, ако нещо се случи между вас.. Ако примерно живеете в малък град или населено място със сигурност има притеснения. Или ако имате голяма възрастова граница- старото поколение са много консервативни. Другия вариант е да има чувства към теб без дори да го осъзнава, т.е отказва да го приеме, защото й е наложен стереотип : това не е правилно.
Това с блокирането- замисли се.. Никой няма да те блокира ей така без причина, ако в него не се поражда нещо като: Стига, искам те, но не е правилно.
Така, както си описала нещата това усещам като послание.

152.   От Авторката:
Номер 150, от доста голям град сме, един от 4-те най-големи областни. Но аз си завърших, вече съм 3-ти курс студентка в София и си пътувам между двата града за уикенди и ваканции. Доста често си се прибирам и се застоявам по няколко дни, въпреки пътя и изпускането на някоя друга лекция, точно все с надеждата да я видя като ходя из града, изляза до училище, до нейния квартал и блок и т.н. Много се надявах тази коледна ваканция и сесията да я срещна някъде, да говорим, бях един месец вкъщи. Но накрая видях от снимки във фейсбук ( не нейният, тя няма :/ ) ,че тя пък си е била на село при родителите си, тя всяка възможна почивка си я прекарва там с тях, което е сладко, че ги уважава и цени времето с тях и не е по някакви долнопробни компании, а си почива там на природа и чист въздух. Не знам дали ме е блокирала, защото ми иска, едва ли. По-скоро за да не й пиша повече. Но няма от какво да се притеснява, защото първо никой не би разбрал ако стане нещо, и второ то си е законно като вече не съм ученичка и няма кой да разбере в града. Иначе разликата наистина е голяма, тя е на 50, по-голяма и от майка ми, но акълът й е като на дете и е толкова инфантилна и повърхностна, има повече живец и енергия и сили и от мен, много е щура, самовлюбена и т.н., обича да си угажда каквото поиска и затова си мисля, че не ме иска, защото ако ме искаше нямаше да й пука от друго и щеше да си го позволи. Но наистина е много объркан човек, наистина консервативна- казвала е, че е против връзки с възрастова разлика и еднополови и т.н., социална е, но до едно ниво и не допуска нататък никого до себе си, саможива и единак, все иска да е сама и да се усамотява, все бяга от рискове и възможности, има някаква непробиваема черупка, страхува се да се привърже и обвърже, егоист е. То сигурно заради това е стара мома останала. Но аз си я обожавам точно такава, каквато е, с всичките й тези характеристики. Ще продължа да я търся и посещавам тук-там, в рамките на допустимото, докато издържам и тя позволява и ще видим дали някога ще се получи нещо. Следващият път ще съм по-емоционална и ще й кажа за последно, че наистина много я обичам и ми липсва и не е било нещо временно.

153.   Изпитвам подобни чувства на твоите. Аз съм на 13 и съм момиче и харесвам моята учителка по биология и химия тя е на 47. Чувствам се така близо 1 година не знам какво да правя. Готова съм на всичко да я вида поне за малко и да я докосна. Когато я погледна сърцето ми започва да бие много силно.Изчервявам се и дори често говоря глупост. Тя е много красива, умна, мила и магнетична. Част от приятелите ми знает за любовта ми към нея и ме смятат за прещракала. Най - добрата ми приятелка ме подкрепя много и доста често идва с мен да стоим с часове пред тях само и само за да я видя. Тя ме накара да обикна химията и биологията. Отидох на олимпиада по биология, защото знаех, че тя ще е там, а тогава бяхме в грипна. Нямах търпение да я видя. Предния ден беше ни звъннала да ни съобщи кога ще е олимпиадата когато тя звънна и аз и вдигнах аз знаех че това е тя защото и имах записан номера. Вдигнах и де и говорихме опитах се да отговарям достатъчно адакветно и да не ми личи че съм притеснена. Отидох на олимпиадата и когато я видях имах чувството че съм на седмото небе. Не я бях виждала близо 2 седмици и не спирай да мисля за нея. Помня как един път в началото на тази година ме беше попитала дали си имам гадже. Аз и отговорих не а след това тя си изтърва шапката. Не знам как тези по филмите правят така че когато някой си изпусне нещата и момчето винаги се навежда да помогне на момичето амииииии при мен не стана така толкова бях се притеснил че не се и помръднах. Най-добрата ми приятелка беше до мен и ме ръчкаше, но докато се усетя тя вече беше си вдигнал шапката от земята и естествено после толкова много съжелявах че щях да се пръсна от яд. Толкова много я искам, но няма как да я имам за жалост. Обичам я страшно много и сърцето ми се къса когато я срещна някъде с мъжа си. Напълно ясно ми е че няма как да се получи нещо между нас, но аз винаги съм казвала че надеждата умира последна. Знам че няма как това да се случи, но въпреки това аз не се отказвам и за нищо на света не бих се отказала от чувствата си към нея колкото и да е абсурдно има поне малко надежда в мен. Имала съм гадже но никога не съм го обичала толкова много от дъното на душата си. Никога не съм го желала толкова и когато то скъса с мен аз не се почувствах зле тогава разбрах че никога не съм изпитвала любов към него. Това е първата ми истинска любов. Често си мисля за нея, не мога да приема мисълта че сега тя е до някой друг и много се ядосвам от това. Обичам я никога няма да се откажа от нея.

154.   Да ви кажа не съм сигурна, че прекаленото изразяване на чувствата е добра идея. Аз постоянно правих какви ли не неща, за да покажа на учителката ми,че съм влюбена в нея - любовни бележки, цветя, подаръци.. Всичко... И накрая знаете ли какво стана- в прав текст ми каза да я оставя намира. Разбира се, не съм глупава - оставих я.. И не само- тя искаше да й се извиня -. Аз й казах , че няма да се извинявам, че обичам някого..
Сърцето ми се късаше, всичко ме болеше.. Но продължих напред..

155.   Авторке, как вървят нещата? Още ли имаш чувства към нея. Разбирам те напълно как се чувстваш, имала си късмета поне да говори с теб, да те докосне. А моята не ме и забелязва от което ме боли още повече. При теб, как е? Виждаш ли я?

156.   Аз също харесвам моя учителка. Тя също е на около 50. Пишем си много, за различни неща, но не знам дали ме харесва. Не знам почти нищо за нея, дали има мъж, деца.. Моля някой да ми помогне!

157.   156, не искам да те разочаровам, но едва ли ще стане нещо между вас. Знам, че не е толкова лесно, но се опитай да я забравиш и да мислиш за други неща. Ако не проработи веднага, напиши всичките си чувства на лист хартия. Ще ти олекне и ще осмислиш нещата. :)

158.   Благодаря! Но как да разбера дали и тя ме харесва?

159.   158, единственият начин да разбереш е да я попиташ лично. Иначе няма как. Все пак може и да не отвърне на чувствата ти, но спокойно - животът продължава, ще намериш любовта. Пожелавам ти късмет!

160.   Аз съм на 15, вероятно няма да стане..Но когато ме види се усмихва,малко се притеснява когато говори, говори много по-тихо,дори и да сме само двете.
А преди това харесвах една друга учителка на 36.Веднъж реши да ме закара до нас,но колата не запали първоначално и тя каза:Имаш късмет,че колата не запали.И се засмя..това как да го разбирам?Когато ме види,се приближава,усмихва се..вече не я харесвам,но исках да знам дали ме е харесвала.И дали новата ме харесва?

162.   Здравейте! Аз съм в същото положение, бихте ли ме посъветвали?

101-147 от 147