Споделена история от Тинейджърски

Харесвам учителката си
Здравейте! Аз съм момиче на 17 години. Сега съм 11 клас и уча в елитна гимназия. Живея в добра семейна среда и имам стойностен кръг от приятели. Нищо не ми липсва, хубава съм, умна съм, немога да се оплача, но имам един голям проблем. Всичките ми връстнички харесват някакви момчета, а аз съм влюбена в учителката си. Знам колко такива ”глупави” истории в интернет има и, че е странно и неприемливо от нашето ограничено общество и наложените стереотипи и норми, но наистина ми е много тежко, че немога да споделя на никого и не трябва. Всеки ден в училище си говорим за момчета, за връзки и като ме питат кого харесвам аз си залепям фалшивата усмивка и лъжа, че нямам чувства към никого. Та за учителката- тя е 46 годишна, но изглежда много добре, много е умна, забавна и разкрепостена, не е от строгите и скучните. Стара мома е, няма мъж и деца и си живее сама. Незнам защо се е получило така, не е някаква отчаяна, даже е малко самовлюбена и егоистка и всичките ми съученици я харесват, говорят си с нея, имат я за готина. Аз наистина много я харесвам, държа на нея, постоянно я мисля, чакам всеки час звънецът да бие и да тръгна да я търся по коридорите. Напоследък взехме да се заговаряме и ми е толкова приятно, особено когато ме докосва. Ревнувам я от другите ученици и учители. Обожавам часовете с нея. Толкова много ми се иска да е възможно да имаме някаква тайна връзка, много такива филми съм гледала, като ”Записки по един скандал”, ”Четецът”, ”Любовта на Анабел”, а и в действителност се случва, но незнам дали е такъв човек, обаче всички казват, че преди време е имала връзка с ученик, а преди няколко дни в час тя каза, че ”акълът” й е точно колкото нашия. Незнам какво да правя, наистина имам много силни чувства към нея, неиздържам вече да я гледам сама и свободна, а забранена за мен. Обичам я и я желая много и се чудя възможно ли е до и след 12 клас да стане нещо, но какво да направя по въпроса? Знам, че времето си минава и човек съжалява за това, което не е направил, а не което е и трябва да се опитва всичко. Моля ви дайте ми идеи и не ме съдете.

Коментари

51-100 от 147

54.   Мило момиче, внимателно изчетох всичко което се е изписало по темата. Впечатлен съм. Повечето жени са бисексуални и твърде вероятно твоята учителка има такива наклонности. Няколко месеца обаче тъпчеш на едно място. Ако така протакаш нещата, жената наистина може да загуби търпение. Случите в които не ти обръща внимание, може да се разтълкуват, като опит да те предизвика да се разкриеш. Със сигурност тя ти подава сигнали, които ти поради липса на опит не разчиташ. Обратното на това обаче, учителката ти е жена с опит и отлично разбира, че я хaресваш, и подозира, че си влюбена в нея. Ние хората с опит отлично разпознаваме тези неща. Достатъчно е тайните погледи, вибрациите в гласа ти, откритата 24 каратова усмивка, постоянното търсене на внимание, завоалирано зад абсурдни поводи. Повярвай тя знае за какво чустваш, но недей да очакваш нищо повече от това. Тя е човекът, който ако ти се разкрие и не получи разбиране от твоя страна би рискувала кариера и авторитет, а в щатите даже и съдебно преследване. Самият факт, че те е чакала на спирката от която хващаш автобуса, а това не е нейната спирка говори много. Когато те е издърпала за ръката в класната стая вероятно е искала да те сграбчи в обятията си, но разума в нея е надделял и се е стигнало до абсурдните коментарите с тестовете. Тя търси близостта ти, но ти си човекът, който трябва да разкрие чувствата си. Мисля, че няма да сбъркаш, ако в прав текст и заявиш, какво чустваш. Кратко просто и ясно "Искам теб" или нещо подобно ще свърши работа. Ако искаш и напиши линка с темата в тетрадката си, но така ние следящи темата рискуваме да не научим развоя на историята така, че по-добре недей. Да допуснем, че тя не изпита това, което ти изпитваш, повярвай ще се почуства понe поласкана. Действай смело! Не отлагай. Нищо не рискуваш. Така аз тълкувам нещата. Ако темата беше публикувана в раздел "любов и изневяра" щеше да получиш наистина компетентни отговори от хора с опит, какъвто съм и аз де... Тук явно влизат също толкова объркани като теб тинейджъри и съветите, които получаваш са наистина детски, а в света на възрастните не вършат работа. Успех!

55.   От Авторката:
Здравей номер 53, мерси за мнението, както винаги. Не всеки път съм с други момичета, например сутрин като отиваме заедно сме сами, но не се държи различно, а съвсем нормално. Дано сега втория срок да има някакво развитие. Ще имаме час с нея понеделниците, макар и предпоследен час и само един :/.
Номер 54, мерси много за мнението и за отделеното време да четеш предишните ми коментари. Главната причина да тъпча на едно място е, че се страхувам как би реагирала ако няма никакво привличане към мен и ако няма такива наклонности, или ако е страшно стриктна и предпазлива към кариерата си, което е нормално. Пука ми за нея много и не искам да й навредя, както и не искам да навредя на себе си и дипломата си догодина. Не искам да ме намрази и да се отдръпне. Макар че няма логика, нали е сама и все се оплаква и лигави, че никой не я искал, все търси допири и внимание от всички и е стара мома и особено ако наистина живее сама едва ли й е толкова забавно и може да е отчаяна и податлива на такива афери, да се впечатли, но може и да си е самодостатъчна и въобще да не иска връзки.
Много голям егоист е, страшен, незнам дали това значи, че никога няма да си рискува сигурността или значи, че няма да се лиши от кефа да си изживее връзката с мен, ако и тя изпитва същото?
След години ще ме е яд, ако нищо не съм опитала, защото и тя е нямало да знае колко силни чувства имам и има още 15-16 години поне до пенсия, което значи, че ще изучи още много випуски и ще намери други близки ученици и няма да ме помни.
Защо мислиш, че е толкова вероятно и тя да изпитва същото? Между другото аз разбрах от последния път, че това е явно нейната спирка и там слиза, а съм мислила, че е другаде. Просто не сме се засичали. И вече като знам, ще мога по-често да я засичам ”случайно” :D. Трябва да се отлича някак от тълпата и да й показвам чувствата си, но не много директно, защото е рисковано. Така или иначе след 12 клас ще й кажа, ама тогава, вече няма да има време тепърва да се опитвам да изградя връзка. Искам сега, но всичко е толкова сложно.
Как да подходя сега втория срок? Как да разбера дали й са приятни чувствата ми или не? Какви са тези знаци, които не долавям? Веднъж ми намигна, но пък докосва всички като им говори, щото й липсват допири.

56.   Авторке, така както описваш учителката си доста прилича на мен. И на мен ми липсва много внимание и само си го търся от приятели и т. н. Затова действай. Не отлагай, че аз така като не бях сигурна влюбена ли съм, не съм ли и загубих. Сега, ако можех да върна времето назад такива неща бих правила на моята госпожа без дори дума да й кажа. Ама трудно е, разбирам. Сега поддържам връзка с нейн близък. Той е моя ключ към нея. Важно е как ще си изиграеш играта. Бъди стриктна и внимателна. Веднъж оплескаш ли нещата, после много трудно да си я върнеш. Дано да се справиш! Успех!

57.   От Авторката:
Мерси за съвета, номер 56. Какво имате всички предвид под това да действам. На думи е много лесно, но на практика не е. Как може хем да действам смело, хем да внимавам да не оплескам нещата? Знам, че най-важното е как точно ще си изиграя картите и как ще използвам обстоятелствата в моя полза. Просто не искам да изляза досадното момиче дето я занимава и е лудо и да се оплаче на класната или да се отдръпне от мен.

Какво да направя, как да я предизвикам, за да разбера дали ме харесва и тя или си въобразявам?? Защото тя на всички се усмихва широко, всички докосва, с всички се закача. И с мен прави всичко това, но и сигурно забелязва колко много я харесвам, не може да не забелязва. Усещам някакво взаимно привличане на моменти, но не знам дали не си въобразявам. Когато например се гледаме в коридора ме гледа някак сериозно и изучаващо или ми се усмихва чаровно. Сякаш се разбираме с поглед. Какво да правя, да опитам ли изцяло да я игнорирам все едно не съществува да видим как ще реагира, дали ще се издаде, ако ме харесва? Или да направя нещо друго конкретно?

58.   От н. 56. Питай я, дали си има приятел или приятелка. Ама като сте сами. Каквото е писано ще стане. Прекрасните неща се случват, когато най-малко очакваш! Моята учителка не ми вярваше, че я харесвам. Мислеше си, че се подмазвам. В един момент явно разбра и се държеше много мило с мен. Един път като я прегърнах тя започна да ме гали, въпреки, че около нас имаше ученици и една учителка. Един път пък ми каза, , Моето момиче''. Караше ме да й казвам, че я обичам. Веднъж направо й казах, че я обичам без, , харесвам ви'' или други неща. Тя ми отговори, , и аз'', но беше по-скоро много студено, че не й повярвах. Ако сега още ми преподаваше бих започнала да я докосвам "случайно'', да я галя и да я гушкам много. Обаче, бих издебнала момент, в който да няма никой около нас. Ама вече е късно. Започнах много да й се разкривам, звънях й, докато съм пияна. Веднъж й казах, че тя е моя идеал за жена и, че много й се възхищавам, но тя май не ми повярва. Просто се засмя и благодари. Търсих я във фейсбук, но там ме игнорираше. Тя е казвала, че не иска никой ученик/ученичка да й пише. Приятелите ми, които знаят, че имам чувства към нея, са на мнение (като странични наблюдатели), че тя не ме харесва. Тя е много добра и не би ме отблъснала. Ама на мен не ми пука дали ме харесва. Аз ще си я получа. Ще се боря докрай за нея. Няма да си пропусна шанса.

59.   От Авторката:
Здравей номер 58/56 :) радвам се, че някой още коментира темата и ми помага. Вярно е, че най-хубавите неща се случват когато най-малко очакваме. Всичките ми съученички така си намериха невероятни момчета, без те самите да ги търсят, въпреки че свестните момчета са малко. Но аз сега не искам момче, а госпожата. Преди нея и момчета съм харесвала и пак винаги несподелена любов. Заслужавам и аз най-после да ми се усмихне съдбата и веднъж да се случи някакво чудо. На 17 съм, а още дори първа целувка нямам. Много я обичам и искам тази учителка, направо съм обсебена. За приятел мисля, че няма. Тя е на 46, макар че изглежда много млада, живее сама, то си и личи така разполага с времето си и вика, че вкъщи само спи по цял ден, иначе ходи постоянно по екскурзии, фитнеси, козметици, курсове по всякакви неща, а и знаем от нея, че родителите й са богати, явно затова. Но и те са сигурно доста възрастни и не живеят и в града.
Казваш, че твоята учителка е много мила с теб, но според другите е само това и не те харесва така. Не знам как точно е при моята и дали имам по-голям шанс. Тя с всички е много мила. Може би ако има някакви наклонности към женския пол имам шанс, макар че понякога и без наклонности може да се поддаде човек. Това, че никога няма да е съпруга, майка и баба, а винаги ”мома”, може би я прави отчаяна до някаква степен и склонна към нестандартни авантюри, нищо, че изглежда щастлива в училище. Веднъж я срещнах да върви сама по един тротоар и беше много тъжна и унила, другите ми съученици я срещат винаги или сама, или с друга жена. Проблемът е, че съм много срамежлива и страхлива, а знам, че трябва да действам. На философия е лесно, ама като отида там и я видя и изцяло блокирвам и си мисля, че нищо няма да стане.
Сега другия месец като станем пак първа смяна и я засичам сутрин на спирката какво да правя? Как да използвам да се сближаваме и да говорим по-лични неща? Защото като се засечем и тръгнем към училище съм някаква притеснена и дистанцирана, сериозна и говоря някакви простотии за политика и тя също, вместо да използвам, че сме сами и извън училище. Чудя се дали тогава като се засечем пак да й кажа ”Може ли да ви питам една простотия, как бихте реагирали ако ученичка ви каже, че е влюбена във вас, ще я намразите ли или, ще се зарадвате? ”, но може да се ядоса, или просто няма да отговори честно, защото като учителка няма право. Много е сложно, защото дори да има чувства, няма да ги покаже, защото е престъпление и ще я уволнят и съдят.

60.   От н. 53

Авторке, това е въпросът, който НЕ ИСКАШ да я питаш. Никога не го повдигай на въпрос. Просто забрави за това да я питаш дали би имала връзка с ученик, защото може да се досети, че си ти и не знаеш какво би последвало след това, може да си помисли, че знаеш, че някой я харесва и ще иска да разбере кой, може дори и да си помисли, че се опитваш да разбереш дали това нещо, което се говори за нея, че преди време е имала връзка с ученик, е вярно и да си помисли, че всичко това е опит да разбереш нещо.

А тя НЕ ТРЯБВА да разбира за чувствата ти преди да разберем тя как би реагирала на тях.

61.   От 58. Аз не мисля, че тя би те отблъснала. Обаче май не е това начина да я питаш. Кажи й, че ти е писнало да си сама, че имаш нужда от някой до себе си, може да вмъкнеш : "Имам нужда от някой като вас, , . Ето идва, , Свети Валентин''. Можеш да кажеш :"Всичките ми приятелки си имат гаджета, а аз сама". Всякакви такива намеци. Казвай й, че си приличате. Прави й комплименти. Подарявай й разни неща за празници. Например за 8-ми март, ако учениците в твоето училище й подаряват цветя(обикновени), ти й вземи рози. Със сигурност ще забележи, че я харесваш. Следваща крачка е да я прегърнеш. При мен беше много странна ситуацията, когато за първи път прегърнах моята учителка. Бях се ядосала за нещо и тя ми каза да съм по-спокойна, накарая на часа й се извиних, защото нещо се бях развикала. Тя започна да ми казва как винаги трябва да държа на своето мнение и разни такива неща и тогава просто я прегърнах. Направиш ли тази крачка, после ще можеш по-лесно да говориш с нея, да я докосваш и т. н.

62.   От Авторката:
Мерси за съветите номер 60 и 61.
Номер 60, как да разбера как би реагирала на чувствата?? Да, няма да я питам, но как да разбера предварително какви са й нагласите и склонностите?
Тази цялата седмица, която мина госпожата изобщо не ми обърна внимание и нищо не стана. Колкото пъти се засичахме все ме гледаше досадно и сериозно, а последните два дни даже я поздравявах, а тя си обръщаше главата или пък ”не виждаше” и като бях около нея все заговаряше произволни момичета и започваше да им говори и да ги гали. Незнам дали е случайно поведение, дали си въобразявам, че е умишлено отбягване защото й е писнало от мен, просто друг път все си говорим и се поздравяваме и усмихваме, а сега цяла седмица пълен игнор. Може да й е омръзнало да я следя и зяпам навсякъде. Стана ми много мъчно и се ядосах и даже бях решила аз да се държа по същия начин тази седмица, все едно не съществува и да не я поглеждам, но после се поуспокоих и си казах, че няма да издържа, пък и може случайно да се е държала така, не съм центърът на вселената и не е хубаво да правя фасони на учителка и така още повече ще се дистанцираме. Ще я видя сега тази седмица пак така ли ще се държи или е било неумишлено, защото и преди така се е държала пък после изведнъж става пак много мила и разбирам, че така ми се е сторило. Неиздържам вече, как може да е такава загадка и толкова трудна и противоречива личност. Уж е сам сама, пък толкова щастлива в училище, като разглезено 3 годишно лапе, а извън училище като я видиш толкова тъжна и кисела. Абсолютно всички ученици го казват, че е ”много добър даскал, но супер трудна, непредвидима, странна и луда” :D. Чудя се дали като живее сама, не води никакъв сексуален живот или точно обратното кани всякакви мъже. Искам да знае колко много я обичам и, че ужасно държа на нея. Дано си оправим отношенията и да се сближим по-сериозно. Съвсем съм объркана, незнам коя стъпка е права и коя грешна, какво конкретно да направя и какво не, как да й разбера нагласите и как да я накарам да ме хареса и тя?

63.   От н. 60

Как би реагирала на чувствата ти зависи изцяло от теб.
Грешна стъпка е тази, която ще те издаде, че имаш чувства. Права е тази, която ще те сближи още повече с нея. Дори и да я целунеш може да е правилна, стига да не разбере за чувствата ти. Всичко зависи от това как ти го правиш. А не как изглежда. Всичко зависи от това какво ще я накараш да си помисли за теб. Ако ти не я интересуваш - колкото и да й се натискаш - няма да стане, ако я накараш да прояви интерес към теб - мислиш ли, че няма да е склонна на връзка с теб? Какво я интересува? Какво търси в някого? Разбереш ли тези неща, всичко ще е по-лесно за теб.

Ами точно това те привлича в нея, предполагам. Цялата мистерия. Винаги искаш да знаеш още и още от интересните личности както и да си около тях и с тях.

Може да е била заета с тестове и глупости или с някаква работа и затова да не ти е обърнала внимание. Всяко междучасие ли ходиш при нея?

64.   Бах си, добре де ти осъзната лесбийка ли си. Та тя жена е три пъти колкото твоята възраст. Не казвам, че не е правилно, въпреки че не е. Ама на ясно ли си с себе си, харесваш ли момичета на твоята възраст, какво се случва с теб, това нито е много морално, в такъв смисъл, освен ако не си от другия отбор. Разбирам те само ако си лесбийка, но иначе това си е извратено.

65.   От Авторката:
Здравей номер 63, много благодаря отново за мнението :). Радвам се, че продължаваш да следиш историята, че ако не си и ти съвсем ще се побъркам, че няма с кого да споделя.
Ами всяко междучасие тръгвам по коридорите и предварително знам в коя стая с кой клас има час, за да се навъртам там да я видя и да се засечем. И редовно се пресрещаме и разминаваме, понякога ми се усмихва, понякога не ме поглежда, както с другите ученици. Миналата седмица всеки път не ме поглеждаше, но понеделник в час нормално ме гледаше и междучасието даже като ме пита дали си уча редовно (питаше ни няколко човека, дето сме по-добри), ме гушна през гърба, а вчера като се разминавахме пак не ме поглеждаше в очите, но няколко пъти забелязах, че ме гледа и се обръща назад, това след като вече се разминем. Днес пък дойде в стаята ни за нещо и като влизах, тя излизаше и аз й се усмихнах и й казах ”здравейте, госпожо” и тя също ме поздрави и ми се усмихна и ме погледна мило, но в голямото междучасие я намери онова момиче Н. и седяха и си говореха и се смяха само двете 20 минути и аз седях пред тях и ги гледах тъжно, защото бяха пред моята класна стая. И като цяло тия дни пъстра работа, ту хубави случки, ту лоши и нищо съществено. Още не мога да разбера реакцията й. Има три варианта:
Или още не е забелязала чувствата ми и има неутрално отношение, което аз си внушавам на моменти, че е добро или лошо. Или е усетила и съм й нериятна и досадна и се опитва да се дистанцира. Или, което е малко вероятно, изпитва също привличане, но се опитва да запази самообладание и да стои настрана и да си потисне чувствата, за да не си създаде проблеми. Аз все съм много притеснителна, а Н. днес така свободно си говореше с нея даже по едно време взе да я гъделичка по корема и направо ми стана лошо и щях да се разрева. И на гжата въобще не й пречи, смее си се и тя. Ама на Н. всичко й е позволено, те са приятелки от много отдавна. Но аз какво очаквам, та тя преди 3-4 месеца името ми незнаеше, пак бързо постигнах някакви приятелски отношения. Вчера случайно научих, че има брат, намерих му фейсбука, ама някакъв простичък и мил човек, всичките му снимки са на крави и телета и прасенца :D и си живее на село и един ухилен до уши като нея, а и също намерих нейни братовчедки. А тя фейсбук няма. Наистина ме привлича мистерията и искам да я опозная, но много държа на нея, не е само увлечение и желание. Пука ми много и 12 клас така или иначе всичко ще й кажа, но искам сега да направя нещо по въпроса. Сега март месец като тръгваме сутрин сами ще имам подходящи възможности. Как да й стана интересна и да започне да мисли за мен през самотните нощи и да ме забележи извън стереотипа ”ученичка”? Как да разбера дали би била склонна на връзка и дали ме отличава от тълпата? Нали всичко зависело от моя подход, но дори и да има чувства сигурно пак ще реши да ме игнорира, ако я е страх от неприятности.

66.   Ама ти хич не забелязваш малките неща, които всъщност значат много. Говорили са си 20мин пред твоята класна стая... Дали е случайност според теб? Дали от цялото училище ей така случайно ще изберат точно тази стая? Очевидно е, че всички неща които описваш ги прави, за да те предизвика. За това и те пренебрегва понякога. Веднъж просто я спри и я попитай "Госпожо, защо понякога сте толкова мила, а друг път се държите сякаш не съществувам... Пука ми за вас и ми е гадно като се държите така". Предполагам че няма да го направиш де, защото тук сума ти хора ти дават съвети а ти бе ги одобряваш, но аз казвам какво бих направила в твоето положение.

67.   От н. 63

Допреди 3-4 месеца не е знаела името ти. А сега? Нека ти помогна да видиш. Мила си с всеки, но не си приятелка с всеки. Не обръщаш толкова голямо внимание на тези, които са мили с теб както на приятелите ти. Винаги имаш по-специално отношение към някого. Независимо колко е мил човекът насреща, ако ти е досаден - няма да издържиш дълго да си около този човек, нали?

Ако ти беше досадна на госпожата, тя въобще нямаше да се занимава с теб. Мила е с всеки, но не дърпа всеки за ръката, за да му каже нещо нито се обръща да го погледне след като са се разминали, нито ще стои почти всеки ден в неговата компания в междучасията. Изглежда не си й безразлична щом й чак се обръща, за да те погледне. Просто тази мисъл си я избий от главата, че й досаждаш. А за това, че днес те поглежда, утре - не те познава си има причина.

- За да не изглежда подозрително, че прекарва повече време с теб

Някои прави ли ти намеци, коментари? Някой нещо да е забелязал? Да те е подпитвал? Да е ставало на въпрос? Нещо? Колкото и незначително да мислиш, че е.

Погледни го от тази страна:
- Всяко междучасие ви виждат заедно или през повечето време сте заедно (Давате повод някой да си помисли нещо или да направи интрига) и затова днес си говорите, утре - не, а не защото си й станала досадна.
- Постоянно ходиш при нея, вадиш усмивка 24к като я видиш и то се забелязва, мислиш ли, че и госпожата не го е забелязала? Тя просто се опитва да си запази репутацията, все пак е имало клюки, че е имала връзка с ученик, явно не иска това да се повтори и затова понякога прави така.

Как да се отличиш ли?

Това, което съм ти казвала досега е лесно само на думи, да, но това са начините.
Н. говори свободно с нея, гъделичка я, прегръща я, сама го каза - прави си каквото иска и това не е защото се познават от дълго време, а защото госпожата я приема като приятелка. Не са ти нужни години, за да постигнеш това, а само няколко действия, за да се сближите повече. Питай я неща за живота й. Вече съм го казвала - хората обичат да говорят за себе си. Примерно дали има брат (нищо, че знаеш отговора), вкарай го в темата на разговор, за да се получи нещо такова, ако имаш брат, разбира се. (Ако нямаш брат, все някъде ще можеш да вкараш темата "брат" някъде. Та, като цяло, целта е да я накараш да говори за него) Не е нужно даже да е тази тема, може, важното е да ти споделя лични неща.

- Как си?
- Ужасно раздразнена, снощи брат ми... защо винаги братята трябва да са толкова досадни? Вие имате ли брат?
- да, имам.
- Надявам се, не е като моя да ви тероризира постоянно
- Не е.
- Значи имате от готините братя, които предполагам убиват за Вас.
- *тя тук ще започне да ти разказва нещо за него*

Не мога да ти кажа как би протекъл разговорът, това са предполагаеми отговори, но целта е просто да я накараш да ти сподели някой много скъп спомен с брат й.

И от тази тема скачаш на тема детство, всъщност и на представа си нямаш колко е лесно да накараш някого да говори за безценните си спомени и така ще се създаде приятна атмосфера между вас и ще й направи впечатление, че се интересуваш от нея, и че водиш смислени разговори с нея.
Като цяло, това създава специална връзка между теб и нея, защото тя отново изпитва онези приятни чувства за момент, докато ти разказва за случката, които е изпитала тогава, когато се е случило това нещо. Разбираш ли?

А за н. 64... Нямам думи. Не му вземай думите на сериозно. Както забелязваш - сам си противоречи. Това не трябва да те засяга въобще. Такива коментари ги игнорирай, не си струва да отделяш от времето си, за да отговаряш на подобни неща. Няма смисъл. Просто не си заслужава.

68.   От Авторката:
Здравей номер 63, виждам, че чакат два коментара, но ще споделя предварително как минаха четвъртък и петък.
Значи в четвъртък само веднъж я засякох в коридора и си говореше с един учител вървейки и като се разминахме ми каза ”здравеей” и се усмихна широко. И двата дни бяхме по изключение първа смяна заради някакви събрания и инициативи. И сега ще рискувам да пиша по-подробно и конкретно.
В петък сутринта, когато слязох от автобуса реших да направя това, което планувах за сутрините, когато сме първа смяна. Останах на спирката и изчаках нейния автобус. Като слезе се направих на изненадана и й казах ”оо добро утро, госпожо”, тя се усмихна и ми каза ”добро утроо, как е? ” и тръгнахме нагоре. Аз й казах ”ми добре, при вас как е? ” и тя замълча и ми отговори с унил тон ”мии как може да е при мен”. После ме пита за училище по какво са ни изпитвали. След това се престраших да й кажа ”честит рожден ден на баща ви, нали казахте, че има” и тя вика ”охоо мерси, даже аз не съм му звъннала още, изкарвам си часовете, после ще ходя за тортата и заминавам, дано не завали”. После говорихме пак за училище, после ми каза ”виж тази къща колко е хубава и какви красиви цветя на терасата, дали да си сложа и аз, ама да не измръзнат? ” при което аз се чудех какво да кажа и казах ”незнам” :D. След това започна да си разказва цялото ежедневие-”Снощи се изкъпах в девет и половина, в десет си обляках нощничката, четох и в 11 си легнах”. Аз се учудих, защото мислех, че точно самотните хора лягат много късно и немогат да спят и гледат до късно някакви филми. Казах й, че аз лягам чак към 3 и тя вика ”ее защо ще лягаш в 3, какво правиш до тогава? ” и ми каза ”абе и аз като по-млада лягах доста късно, но от приятелки се научих да лягам рано”. После ми вика ”много нездравословен начин на живот живееш”. След това още общи приказки и накрая си пожелахме приятен ден и това беше. Ама тя и с други ученици така си споделя, даже се шегуват, че чак знаели с какви гащи е :D и можели да напишат биография за нея. Но сутрин няма нищо общо с веселата и енергична госпожа в училище. Една такава унила е и кисела и говори едно мързеливо и монотонно с един дебел сериозен глас като мъж, без лигавите й интонации и кокетничене. Изглежда някаква сърдита и отегчена. Точно както казват за незадоволените жени, че сутрин са такива след самотната нощ. Незнам вече какво да правя и на какво е склонна. Много ми е странно това дето толкоз рано си ляга и така си прекарва нощта с книжката в леглото. Не е ли странно. Мислех, че като другите моми и ергени е някаква дето цяла нощ неможе да спи и до 3-4 гледа някакви филми или чете някакви форуми или се напива или ходи по барове или кани хора. А тя какъв спокоен живот, и си мисля, че това може да значи, че не е склонна към разни авантюри и лудости. Или пак си правя грешен извод, чудя се вече. Много я обичам, ама само обичтта ми не е достатъчна и незнам дори дали я забелязва и как я възприема.

69.   От. н. 67

Е, нали си чувала, че тихите води са най-дълбоки? ;)

Питай я каква книга чете и да ти разкаже за какво се разказва, за да знаеш дали да си я вземеш и ти или направо я питай дали може да ти я даде да я прочетеш след като свърши. Ако ти я даде, не забравяй да я питаш какво мисли и какви са нейните виждания.

Тъкмо ще имаш повод да й кажеш как имате еднакъв вкус и вижданията ви съвпадат. Как се допълвате и някакви такива филми. Със сигурност ще се замисли над думите ти. Зависи как го кажеш, можеш да й вкараш муха в главата, че ти си човекът, който винаги е търсела.

Можеше да се пошегуваш с нея и да й кажеш "е няма да измръзнат, вие ще си ги топлите" ;д

Или за рождения й ден и подари такива цветя. Може и за 8 Март. Това също е начин да се разграничиш от останалите. Не знам дали друг ученик го е правил, но така не само ще я зарадваш, но и ще й покажеш, че е важна за теб. Няма да се чувства сама на празника. Току-виж те поканила у тях на филмче ;д или на кафе.

70.   От Авторката:
Здравей номер 67 :), мерси за съветите. Сега другия месец като станем всеки ден първа смяна, ще опитвам такива сближавания, но е много очевидно за нея, че я чакам, а не си продължавам към училище и не е случайно срещането. Затова не трябва да е всяка сутрин, за да не се усети или раздразни. Също ще пробвам някоя сутрин като я видя, че слиза да тръгна да видя дали тя ще ме догони и заговори.
Вчера междучасието ми се караше за последната контролна, че не ми е стигнало времето и ми вика ”защо бе мила, на изпита в 12 клас няма да имаш 5 часа, на теб моя предмет най-ти трябва нали с него ще кандидатстваш” :/. Не трябваше да й казвам преди какво ще уча, защото аз дори не съм сигурна, а тя сега на всеки мой мил жест и опит за сближаване ще си мисли, че е заради предмета, а не за нея. Ще рискувам пак да споделя тук, че сега в петък имам рожден ден. Тогава нямаме часове с нея, но тя има с други класове. Не съм мислила за друго освен да черпя класа с бонбони, но ми се иска и с нея да го споделя, да знае, че имам рожден ден, да ми честити, да я почерпя, но вече ще е прекалено като нямам час с нея да отида да я търся по стаите да я черпя. Ще си каже това момиче или много сериозно ми се подмазва, или наистина е влюбена в мен :D. Незнам, какво още мога да измисля за петъка??
Вчера като свърши часа отидох да я заговоря за нещо, питах я за един конкурс, ама такава тъпотия изобщо неможаж да си формулирам изречението и тя нищо не разбра от въпроса и ми вика ”ми виж в сайта на гимназията, то си пише”. Просто се чудя какво да я заговоря и като съм до нея едвам се сдържам да не я сграбча и незнам как да издържам. Толкова предизвикателно се държи, ама не флиртуващо, а като някое дете. Все ухилена до уши, едни физионимии прави, едни извивки на гласа, като цяло се прави на маймуна и сама се нарича ”откачалка” и ”без акъл”. Нищо общо със сериозното й поведение сутрин. Миналата година така я срещнах веднъж по улицата, ама тогава изобщо не бяхме близки, преподаваше ми, но дори не ми знаеше името, и аз я харесвах, но не толкова силно. Та тогава толкова отчаяно вървеше и гледаше в земята и залиташе настрани, ама не като пяна :D, като някакъв изгубен и изгонен човек. Много е самотна, а в училище явно това е маска за пред другите. Немога да си представя как издържа все сама, да се връща от работа и да я чака празния апартамент и гробна тишина. Мисля, че не е от онези госпожи педофилки дето си харесват някакви невинни момиченца и ги свалят без да ги е страх, но е някак склонна според мен на такава връзка. Просто не би била тя инициаторката, а ученика/чката трябва да я спечели/изманипулира. Също така (аз понеже разбирам от астрология и мога да правя карти :D) й направих и на нея като й разбрах рождения ден и година и видях, че има същия аспект уран квадратура марс като мен, който е от най-опасните в астрологията и означава ”силна склонност към необмислени и странни любовни авантюри, склонност към инциденти, безбрачие”. Толкова ми липсва сега и знам, че след един час ще я видя, но каква полза като немога да я гушна и нацелувам. Иска ми се да се сближим повече и да опитам лятото да я поканя на кафе или на срещи, ама така рискувам да ми се ядоса и догодина да ми развали успеха. Но неиздържам да чакам до 12 клас, а и тогава не е гаранция, че ще се получи нещо.

71.   От н. 69

Авторке, Честит рожден ден :3 Пожелавам ти всичките ти мечти да се сбъднат.

Какво стана в петък? Почерпи ли я?

За да разбереш защо в училище е една, а извън него - съвсем друга, можеш да я попиташ дали е добре, защото ти се е сторило, че нещо й има и ако ти отговори, че е добре й сподели, че си забелязвала, че това не е от сега и че наистина се притесняваш за нея.

72.   От Авторката:
Здравей номер 71, мерси :). Да почерпих я. Изчаках я пред учителската. Зарадва се, пожела ми здраве, късмет, много любов и повече успехи по предмета й. Стисна ми ръката и ме погали по рамото. И ги оглежда един по един бонбоните докато си избере :D. Каква ирония точно тя да ми пожелава много любов дето тя ми е любовта, явно още може да не е загряла. Беше много сладка исках да я гушна, ама нямаше как. Предните дни също беше мила. Сега скоро ще станем първа смяна и ще може сутрин да ходим пак заедно.

73.   Напълно те разбирам. Аз самата бях в почти същото положение. Както пише номер 63 учителката ти не трябва да разбира за чувствата ти, макар при мен да беше друго. Преподаваше ми от втори до седми клас (по чужд език). В пети клас обаче започнах несъзнателно да се издавам, все пак бях пети клас и исках да изразя любовта си към нея по някакъв начин! В шести клас с нея и една приятелка от съседния клас трябваше да отидем на олимпиада в друг град за ден. И през цялото време се усещаха разни "намеци" и издавания от моя страна. По-късно съжалявах, защото не исках тя да знае. Интересното беше, че тя никога не се ядосваше и дори се смееше и шегуваше. Засичали сме се на Нова година два пъти. Вторият път беше сега през 2016. Изненадах се, че искаше да танцувам с нейната компания на празненството XD. Когато се прибрах след това, вместо да заспя се разплаках заради нея, защото ми липсва и с появата си ми напомня. А на въпроса защо не станах мнооого близка с нея както искаш да станеш ти отговарям, че така: 1. Тя е на повече от 46 години 2. Има съпруг и деца. Затова с времето вече не мисля толкова за нея. Не защото не я харесвам или не ме интересува как е, а защото няма шанс.
При теб случаят е по-различен. Донякъде номер 54 е прав, но не ѝ казвай направо, че я харесваш. Използвай времето, за да си говориш с нея, даже можеш да я поканиш да излезете някъде. От това, което си написала разбирам, че тя търси теб за компания. Само трябва да внимаваш с въпросите, които ѝ задаваш. Успех!

74.   В теб бушуват хормони. Не виждаш очевидното, а само това което искаш. Така си се филмирала че накрая ще разочароваш горката жена и това приятелство ще приключи по грозен начин. Разбери, тя харесва живота си такъв какъвто е. Красива, интелигентна, секси... ако е искала да го е променила до сега. Може да страда от комлекси, но да си е нейна тайна. Губиш си времето, най-хубавото, съзидателна енергия насочена към нещо безмислено, защото е безпереспективно. Накрая ще унищожиш всичко в себе си и ще остане само болката и горчилката, цял живот ще мислиш за това, а нея ще насадиш чувство на вина.

75.   От Авторката:
Благодаря за мнението номер 73.
Номер 74, може би си прав/а, че ако е искала досега е можела много пъти да си промени живота, защото е толкова хубава, мила, забавна и интелигентна и всеки втори ученик и учител я харесва и заглежда, но за нея сякаш любовта е глезотия, която не съществува и не й е необходима. А и е многоо капризна и трудна като характер, а мъжете не търпят такива жени дето мърморят за всичко. Знам, че ще се изложа ако продължавам да се държа така или ако предприема нещо по-сериозно и точно от това се страхувам, да не ме намрази и да си развалим отношенията, но и така неиздържам. Не са просто ”хормони”, а е истинско привързване и чувства и желание. Днес изобщо не се засякохме, вчера имахме час, но не ми обърна внимание, само веднъж, но беше груба. А миналата седмица беше много мила. Не знам и аз вече какво си внушавам и дали ме отличава от другите. Нямам си и на идея какво става в главата й. Знае ли за чувствата ми или не, как ги приема, тя дали има любовни или лоши чувства към мен, изобщо интересна ли съм й, отличава ли ме и т. н.. Когато е мила и предизвикателна си внушавам, че ме харесва и иска, а когато е груба или не ме забелязва си внушавам, че съм й неприятна, а когато е странна си внушавам, че ме харесва, но си потиска чувствата :D Най-вероятно още не ме отличава от останалите, защото и с тях ту е мила, ту груба, както всички учители, веднъж те галят, после ти крещят.

76.   От номер 73: 74 наистина е прав, колкото и да не ми се иска. Знам какво е, преживявала съм го, но така рискуваш да си развалите отношенията и твоите оценки. Не се натъжавай, лошите ти емоции ще отминат с времето.

77.   Просто я забрави. Както виждаш, загубена кауза е. А и до голямата лелка, разбираща от всичко- ако хормоните ѝ бушуваха, сигурно щеше да харесва момчета... Та накратко- спри да се занимаваш с лезбийски истории, още повече с учителката си и не се вкарвай в порно филми, защото в истинския свят не става така. Намери някое момче, забавлявайте се, още си млада. Представи си колко хубав живот ще имаш с нея, ако изобщо някога си размените повече от "Добро утро" на спирката...

78.   От Авторката:
Не мога да я забравя.Много я искам.Днес сутринта пак отидох да я изчакам на спирката да слезе от автобуса и като й дойде автобуса и излиза и ме вижда и ми вика ”Оо добро утро ние с теб май все тука се засичаме” и беше усмихната,каза го с мил тон.Говорихме за един тест първо и тя ми вика,че добре съм се справила,но е можело още да се напъна.После за някои съученици.После много странно ми вика ”абе тая В. от вашия клас гадже ли е с тоя П...” и вика ”ми на гледай,не е важното тва да имаш някво гадже и да се целуваш и натискаш” и го каза раздразнено.След тва аз й казах,че снощи съм гледала романтичен филм до 1:00 трагичен и тя вика ”аз изобщо не обичам такива,предпочитам леки филмчета,а не трагедии,достатъчно ми е стресиран живота,че да си го натъжавам допълнително.”.Каза ми,че много обичала вампирски филми и здрач и дневниците на вампира и имала книгите и ги гледала много пъти и им била фенка и аз се учудих и й казах ”то тва не са ли младежки филми,дето тийнейджърите се зарибяват по тях” и тя вика да.После се оплакваше,че иска подарък за 8 Март,а няма кой да й подари,но е неудобно да й подарявам,все едно се мазня.След това в първия час няколко пъти ме изгледа продължително с усмивка специално мен,а другия час вече си беше нормално както преди.И беше толкова сладка.Като я гледам и усмивката ми се разстила до ушите и не мога да я свия,много е странно. Следващите дни пък имаме някакви мероприятия с нея и си е избрала точно нашия клас.Не знам дали забелязва,че я харесвам,но не издържам и все повече се привързвам,абсурд да мога да я забравя,като всеки ден я виждам и общуваме.
Номер 73,74 моята не е омъжена с деца,а тя е едно дете,което търси внимание,и се държи незряло и сама се нарича откачена и си споделя всичко и няма нищо, ни мъж,ни деца,ни кола,ни домашен любимец,нито кариерата,която е мечтала.И освен това казват,че преди е имала връзка с ученик.А и аз не съм 5-7 клас,а 11.

79.   От н. 71

Имам въпрос към 76 и 77.
Защо? Защо да не е възможно? Какво ви кара да мислите, че не е възможно? Това че е по-възрастна?

Вие не можете да видите себе си с по-възрастен човек от вас и това ви кара да мислите, че това никога не може да се случи. Едно е привличането, друго е влюбването, тук сте съгласни, нали? Това, че на вас не ви се е получило не означава, че не е възможно. Да, не става като по филмите, но ви уверявам, че с правилен подход и постоянство може.

Явно се поставяте в обувките на учителката, виждате се като зрели хора, които не биха се занимавали с деца. Да, не би се занимавала с деца, това е пределно ясно, но в случая авторката не е малко дете, което не може да разсъждава. Авторката е младо момиче. Но в никакъв случай лапе.

Така, значи може възрастни чичковци да се занимават с "деца" на нейната възраст и за някои това е нормално, за други - не, но не може лелки с млади момичета? Каква е разликата дали ще бъде чичко или лелка? Мъжете искали само едно казват хората и всички знаем какво е, ами жените? Жените не искат ли това, но да е съчетано с любов? Дали ще видите възрастен мъж с млада девойка или възрастна жена с млада девойка е без значение. Това, което има значение е, че е възможно. Всички сме виждали такива двойки. Просто мъж с момиче е по-често срещано явление. Но не си мислете, че няма жена-момиче връзки.

Мислите ли, че авторката не осъзнава какво би се случило за напред, ако се получи между тях? Мислите ли, че не осъзнава разликата в годините? На думите всички сте "възрастта няма значение", "любовта няма граници", тогава защо сега вие Й ги поставяте? Добре, за вас може да не е нормално, но вижте, всеки си има мироглед и би било някак си нахално вие да съветвате авторката да се откаже само защото на вас не ви изглеждало нормално или си мислите, че няма начин.

Вие не сте госпожата й, вие не разсъждавате по същия начин като нея нито като авторката, не може да съдите по себе си и вашия опит.

Авторката сама носи отговорност за действията си, ако за нея това е нормално, ако тя се вижда в нейната компания в бъдеще и това би я направило щастлива, вие нямате право да рушите нечии надежди. Не ви обиждам, не ви критикувам, пак ще го кажа, всеки си има мнение и виждане за нещата.

Не мога да го приема. Много добре знам какво е някой да ти се меси където не трябва. Случвало ви се е, предполагам. Никак не е приятно, нали? Вместо да окажете разбиране и да се опитате да помогнете при положение, че авторката иска съвет как да подходи, вие какво правите?

Авторката не иска мнение какво мислите относно положението, в което се намира. Ако няма да помагате поне не убивайте мечтите й. Този път вместо да се поставите на мястото на възрастен човек или да гледате като страничен наблюдател, първо помислете как би се почувствала авторката. Същото е някой да ви каже за вашите мечти, че не са възможни и да се откажете от тях само защото не ставало като по филмите. Не, няма разлика от вашите и нейните мечти. Ако човек иска нещо много силно, ще го получиш. И знаете ли защо някои се отказват и не получават това което искат? Точно заради подобни мнения. Посяват едно семенце на съмнението и до там.

80.   От Авторката:
Здравей номер 79, мерси за подкрепата :). Прочети предишния ми коментар за днес, 78.
Какво мислиш?? Не знам вече какво да правя и аз, но не мога да се откажа, много много я харесвам, а и нали всеки ден я виждам, няма как. Колкото до възрастта, да има голяма разлика, но тя се държи като 10-12 годишно дете, даже аз съм по-зряла от нея. Все повече ме изумява. Не помня как им викаха на такива хора, инфантилни ли, дето се държат като деца и търсят внимание. И е някаква откачена, както тя се нарича. Просто е невменяема. Не знае човек на какво е склонна на какво не, ту се самосъжалява, ту се хвали. Споделя си всичко от вкъщи, дори кога се изкъпала, кога си измила краката, кога си облякла нощницата, кви й били плочките в тоалетната, явно е самотна.

81.   От н. 79

Ами аз мисля, че прекалено много пъти е била разочарована и затова не търси вече любовта, а чака тя да я намери.

”аз изобщо не обичам такива, предпочитам леки филмчета, а не трагедии, достатъчно ми е стресиран живота, че да си го натъжавам допълнително. ”

- Гледа да не го мисли много много, каквото стане - стане. Може да е развила някакъв страх от обвързване и затова да не иска да се нагърбва със задачата да промени нещо в начина си на живот. Изглежда, че не е решителна, а чака одобрението на другите. Аз мисля, че тук смисълът е "И без това животът ми е пълен с разочарования, та чак ме е страх да не стане по-зле. Накратко, от зле на по-зле и по-добре да го остави такъв какъвто е. Не поема риск. Явно е много чувствителна отвътре.

”ми на гледай, не е важното тва да имаш някво гадже и да се целуваш и натискаш”

- Може би се е издразнила, защото за нашето поколение и особено за нашата възраст това е "любовта", а нейните разбирания са други. Това още повече я кара да се чувства така сякаш няма да си намери принц от приказките.

Или може да е изживяла някаква дълбока, да го нарека, любов, в която освен целувки и натискания е имало силни чувства. Може да е било за кратко, но е било истинско и да я довежда на мисълта, че днешното поколение не разбира какво е любов.

А за 8 Март може да е било намек да й подариш нещо. В никакъв случай е нямало да изглежда като мазнене. То си лични кой се мазни и кой има симпатии към теб. Моя съученичка подари един голям букет на класната, аз не съм, както и другите не са. Друга съученичка пък подари цвете на г-жата по История. Нямаше нищо странно в това, все пак беше празник, можеше да се възползваш. Нищо, другия път. :)

Виж сега на деня на самоуправлението да я заместваш. Ще покажеш, че се интересуваш от предмета й, а и съм сигурна, че ще се зарадва, че точно ти ще я заместваш, защото те харесва, плюс, ще си имаш бадж с името й.

82.   От Авторката:
Здравей номер 81, какъв е този ден на самоуправлението? За първи път го чувам, ние такова нещо в училище не сме имали никоя година.
Тя сега вчера и днес не идва с автобуса с който се засичаме, не знам защо си го смени, но се надявам да не е заради мен, защото няма логика, оня ден беше много мила, пък и избра нашия клас за изложението си по предмета. Да може би е чувствителна, защото беше разправяла как накяква бивша ученичка я срещнала и й говорила 10 минути колко добра учителка е и я разревала. Щом за такова нещо се трогва така, че да се разплаче, значи е самотна и чувствителна, колкото и да се прави на много щастлива и уверена. Не знам дали е преживяла силна любов, която да й е разбила сърцето, но веднъж гжата по химия си беше говорила с един от нашия клас дето все при даскалите кисне и той й каза за моята ”тя горката никога ли не се е срещала с мъж” и тя се подсмихна и вика ”да, както и да е сега”. А тя самата моята беше ми казала нали ”мен никой не ме е искал, никой не ме е чакал с рози.. само Н” като на шега. Много е умна и хубава, но може пък наистина така да се е получило да не е намерила подходящ. Ох на теория изглежда така сякаш всичко е в моя полза и имам огромни шансове, но не е така. Пак е сложно много, че имаме 30 години разлика, макар акълът й да е детски и да е млада духом, че ми е учителка и е незаконно и, че съм от женски пол. И тези неща го правят почти невъзможно. Обаче е много странно това как за пръв път имам такива силни чувства, а към жена. И тя си няма никого и нищо, онзи ден отидох да видя къде живее, разбрах, макар че няма полза да знам и на пощенската кутия пише ”семейство /фамилията/”. Значи дори апартаментът не е нейн, а на родителите й. Имам чувството, че съм някакъв ангел пазител пратен от съдбата да й покаже какво е любов и да излекува раните й и да я направи щастлива, каквато заслужава да е. Но какво съм аз, едно 17 годишно лапе, как да ме вземе на сериозно и да я накарам да ми се довери и да ме оцени? Знам, че трябва повече смелост и въображение, изобретателност. Какво значи това, че вече чака любовта сама да я потърси? Тя ако също има поне някакви чувства трябва да ми ги загатне, защото ако сама поема инициативата мога много да се изложа и да ми навреди, ако не ме иска и се шокира.

83.   От н. 81

Мислех, че всички училища имат. Ами дава се един лист с имена на учителите, които преподават в училището и от класа се записват имената на ученици, които искат да заместват даден учител. Примерно ученик А. ще иска г-жата по Английски, Б. ще иска да замества г-жата по Български и т. н. Това се прави от 9 клас нагоре. Ако някой ученик от друг клас иска да замества същата учителка, тогава тя избира кой ученик да я замести. Дава ти се заявление, което се одобрява от директора на училището и получаваш бадж с твоите имена "замества" и отдолу в скоби имената на учителя. И го носиш цял ден. После си остава за теб. Разбирате се с г-жата колко часа има за деня, тя ти дава какво да преподаваш в този, този и този клас като и тя влиза заедно с теб. В свободните часове стоиш в учителската стая или с учителя, който заместваш, или отиваш на кафе с приятелки.

Няма да го е сменила заради теб. Може да го е изпуснала. Може да е искала да походи пеш. Варианти много.

Пък знаеш ли... Може и наистина да е така както казваш, ако вярваш в съдбата, разбира се. Вярваш ли, че няма нищо случайно?

Ти наистина имаш огромни шансове. Ето, разбрахме нещо, което може да го използваш в твоя полза. Чувствителна е. Най-малкото нещо може да я разплаче. Какво чакаш още? Върви и й кажи:

"Г-жо, обичам Ви. Вие сте любимата ми учителка и искам да знаете, че наистина означавате много за мен. Не ме разбирайте погрешно, не ви галя егото за оценки, това, което искам да кажа е, че вие ме запалихте по предмета и адски ми е кеф във вашите часове, казвам ви го ей така от нищото, защото не ми трябва някакъв специален повод, за да ви кажа колко много Ви обичам и Ви се радвам"

Не е нужно да е същото, можеш да си го преправиш, но й кажи нещо, което знаеш, че много ще я зарадва. Така няма да се чувства вече сама и със сигурност след като е самотна ще си мисли за твоите мили думи, които стоплиха тъжното й сърчице.

"Какво значи това, че вече чака любовта сама да я потърси? "

- В смисъл, че няма да тръгне да си търси мъже, а ще чака някой да се появи от някъде, за да избегне евентуално разочарование, ако той не я хареса. Тя чака някой да й каже, че я харесва.

Наистина няма да сгрешиш, ако й кажеш колко много я обичаш като учителка и й кажеш, че не я ласкаеш. Ама всъщност тя никога не би си помислила, че й се мазниш, защото нямаш нужда от шестици, имаш си ги, не те вижда в компанията на други учители, плюс, че си срамежлива, а тя със сигурност го забелязва. Като се замислиш някак си не върви такъв човек да се мазни, нали?

"Никой не ме харесва", "Никой не ме иска" - Такъв човек чака другите да направят първата стъпка, ако я е страх от разочарование в любовта, тя няма да ти загатне нищо, защото я е страх да не сгреши в преценката си и накрая пак да си остане сама и с надеждите.

Как започна всичко? Как се случи така, че се влюби в нея? Трябва да има нещо. От колко години ти преподава? Ако кажем от 3 и ти миналата година си се влюбила в нея е впоследствие от някое нейно действие или нейни думи. Щом не си я забелязала още първата година, значи има нещо, което те е привлякло в нея.

84.   От Авторката:
Здравей, номер 83 :). Мерси за съветите.
За автобуса утре ще изчакам да видя дали пак няма да хване него. Да, вярвам в съдбата и, че няма нищо случайно, но се отчайвам от обстоятелствата. Днес пак с Н. едни прегръдки, едни разговори, тази постоянно я преследва навсякъде, незнам мазни ли се или я харесва като мен, ама са много близки, защото от години се знаят и защото е най-добрата по предмета й. Тя ми е главният проблем.
Ами как започна всичко. И аз това се питам. Преподава ми от миналата година. Но тогава изобщо не съм я забелязвала. Седях на последния чин при една шумна компанийка, не слушах в час. Бяхме изолирани на забутано място за класна стая, а сега сме на етажа с учителската стая. В междучасията си седях в стаята, имах си други тръпки, бях влюбена в едно момче, после в друго. Беше си счупила крака и започна да ни преподава от края на октомври, даже се молех повече време да й е счупен, да имаме заместници. И като влезе, като видях каква е готина и мила се зарадвах и ме впечатли и заинтригува, но нищо повече и така цяла година тя се сближи с трима, четирима от класа, а аз бях от тези с които не си беше казвала и дума и не ми знаеше името. Тази година си е същата, но не знам какво ми стана и се чудя как не съм я забелязала. Просто я опознах и се привързах от всички тези разговори и компании, но още от Септември я харесах така тази година и започнахме от ”ти коя си, как се казваш? ”. Поставих си за цел да се сближа с нея, а от това сближаване още повече я харесах и я обикнах истински като я опознах, миналата година никога не сме се заговаряли, нищо не знаех за нея. Няма конкретна причина за влюбването ми, не знам как се появиха тези чувства и как станаха толкова силни. Първо я харесах външно, после ме привлече мистерията, а като започнахме да общуваме я обикнах истински. Но никога не съм обичала и искала толкова силно някой човек. И все още не я познавам особено вътрешно и искам да я опозная в личен план, какво се крие в сърцето й и защо е сама.

86.   От Авторката:
Здравей, номер 83, коментарът ти още не е качен, но ще споделя какво се случи днес сутринта. Имаме неочакван обрат на събитията.
Значи сутринта си слязох на спирката и въпреки че замръзвах, изчаках автобуса й и тя беше там. Като слезе ме видя и се усмихнахме и си казахме ”здрасти, добро утро” и тя почна да ме критикува колко тънко съм се облякла, че съм щяла да настина, взе да ми разтрива ръката и ме пита дали живея наблизо да ида да се преоблека, че се притеснявала наобяд как ще се прибера. Вика ми ”много е студено за тва сакенце, ама иначе е много готино де”. Аз й казах, че съм добре така и няма смисъл и тръгнахме към училище. Говорихме пак първо за предмета й, за това, че по други предмети съм зле и ми каза да не се притеснявам, че може да съдейства. После си говорихме как може да отидем на някоя училищна екскурзия в чужбина, но нали заради проблемите с бежанците не разрешават. Тя ме попита дали майка ми би ме пуснала и аз й казах, че майка ми е в чужбина и там живее и работи и, че тук съм при роднини и тя ме разпитваше, а аз й казах, че всъщност съм пак глезена и щастлива и живея хубаво. И тогава тя ми каза- ”Искаш ли аз да ти стана майка? ” ;о.
Аз й казах, че не се оплаквам и си имам и тя след пет минути ми вика ”нали вече аз съм ти майка? ” :D "може да споделяш каквото поискаш с мен”. И аз направо се втрещих. Незнам как да й кажа, че не искам да ми е майка, а гадже ;д.
Явно и тя наистина е много самотна милата. Сега я видях пак като се прибира, вървеше пеш и сама в студа и гледаше тъжно в земята. А в училище пак се правеше на много щастлива и в час като миналия понеделник ми се усмихваше и се гледахме.
И сега какво?
От една страна в грешна посока тръгват нещата, тя иска дете, защото няма собствени, а аз я искам по съвсем друг начин. Не искам да ме съжалява, няма за какво. А и съм голяма, тя се изживява като, че ли съм малко дете, защото никога не е имала.
Но от друга страна е много добре, че се сближаваме, че като се погледнем вече има някаква близост и тайни. А и като си споделяме ще се опознаем, нищо чудно някога дори да ме покани в дома си и като цяло дали бих могла да я изманипулирам по-лесно така или погрешно тръгват нещата с тая игра на мама и дете ;д? Пък знам ли, до утре може да е забравила какво е казала, но явно има психологически травми и комплекси. Не съм очаквала така да се излага.
Другото което е, във всички филми за връзки между учителки и ученици/чки, които заради нея изгледах по 100 пъти, все така започваха нещата. Учителката иска да бъде като майка, защото е стара мома и няма, а на ученика майката е далеч. И се сближават първо така, а после става връзката. Аз не я излъгах, наистина майка ми е в чужбина и не иска да стъпва тук. Все аз ходя.

87.   От н. 83

Нещата наистина тръгват в интересна посока ;д Наистина можеш да я изманипулираш. Един вид я хващаш за ръчичка и си я водиш накъдето искаш. Виж, в подобна ситуация влюбването от нейна страна няма да го получиш, но пък другото... :p

Прегърни я. Този път наистина го направи. Не се притеснявай, не го мисли как ще реагира. Ще се почувства обичана. Това не е съжаление, както ти сама каза, самотна е и явно доста. И под доста разбирай доста.

Тя явно знае, че я чакаш, за да ходите заедно към училище, усеща, че я харесваш, но предполагам и на представа си няма какво чувстваш към нея. Отбележи само колко е загрижена за теб. Ако продължиш така - ще се сближите адски много. Тя ще се привърже към теб и със сигурност след 12 клас ще поддържате контакт, така че това може да продължи и след училище.

Кажи й на шега "Абе майката и дъщерята не се ли предполага, че трябва да се прегръщат, да ходят по кафенца, да си правят разходки?"

Или "Другият път като решите да си направите луксозна екскурзийка ме вземете и мен" трябва да се научиш как да пускаш тънки намеци ;д

Все още ли си мислиш, че си й безразлична или че Н. е по-добра?

Гледа те в час, усмихва ти се - САМО НА ТЕБ ОТ ЦЯЛ КЛАС
Дърпа те за ръката, играе си със синджирчето ти, разтрива ти ръцете, казва ти как никой не я искал, избрала си е точно вашия клас и разбира се, предлага ти да ти стане майка, тоест да се грижи за теб, ако имаш проблем или се чувстваш сама да я потърсиш. Това като безразличие ли ти изглежда?

Намекни й да отидете на кафе, за да поговорите и не официално.

Ако започнеш да й споделяш проблемите си, тя ще се почувства част от живота ти и разбира се, твоите проблеми стават нейни проблеми. Ако й кажеш колко сама се чувстваш без майка и как няма кого да прегърнеш когато имаш най-много нужда като СЕГА, в този момент, тя ще те прегърне, ако й кажеш, че имаш проблем с роднините и направо не ти се иска да оставаш в онази къща, ще ти предложи да спиш у тях.

Това имам в предвид, че можеш да я изманипулираш.

Попитай я дали има консултации или предлага частни уроци. Дори и да няма - за теб ще има. Така ще можете да останете само двете.

В случай, че не забелязваш какво се случва, нека ти го кажа.
Тя споделя интереса ти. Тя иска да я възприемаш като нещо повече от учителката ти по География.

Не й отказвай обаче, колкото и да ти се иска, недей. Дай й тази възможност. Остави я да ти се изживява като майка. Ще се почувства значителна и с времето ще те заобича дори още повече. Имаш възможност, която може да нямаш втори път. Възползвай се.

88.   Малко встрани от темата, но, авторке, в нещата, които споделяш, има много конкретика, особено това последното за майката и си мисля, че има голяма вероятност госпожата ти да попадне на този сайт и тогава няма как да не се разпознае...

89.   От Авторката:
Здравей, номер 87 :). Днес сутринта не я изчаках да не стана подозрителна, но като слязох видях, че и без това явно е имала уговорка да отиде с друга госпожа. Като влязох в училище я видях на стълбите да си говори с три от по-малките ученички, едната й разправяше, че нещо си счупила ръката и аз се спрях и й казах добро утро, тя ме погледна небрежно и продължи да говори с тях и аз се учудих и ядосах и си викам на ум това ли й е „майчинството”, дори едно ”добро утро” да не ми каже и продължих демонстративно и тряснах вратата. После другото междучасие пък беше с Н. И цял ден никакви контакти. Ама няма логика да ме отбягва, след вчерашния ден. Толкова ли бързо забравя какво е казала. Мисля, че е грешно да съдя само по нескашния ден, защото наистина имам голяма възможност. Утре сутринта ще я изчакам, да видя този път как ще се държи и да си изясним нещата. Само дано да хване този автобус и да не й се натресе някоя учителка.
”Не ѝ отказвай, обаче, колкото и да ти се иска. ” Защо да ми се иска да й откажа? Напротив ;д. Аз и без това явно много, много със блестящи знания не мога да се отлича, ако начинът е да го играя беззащитното мило детенце, дето си търси мама, съм съгласна. Ще си потисна малко достойнството, но целта оправдава средствата.
Да, така и тя ще се почувства полезна и търсена. Мислех я само за егоистка, но явно има някакъв майчински инстинкт и иска да се грижи и тя за някого. Дано не е било моментно само от ден до пладне, а да се сближим наистина. Като цяло да се получи, че тя търси дете, аз майка и да съберем двете самотни души ;д.
Номер 88, осъзнавам, че съм много конкретна, но как иначе да стане общуване и обмяна на съвети, ако никаква информация не давам, опитвам се възможно най-цялостно да представя ситуацията. Колкото до това, че можело госпожата да влезе в този сайт, съмнявам се, но дори бих се радвала, да прочете всичко и да види колко е важна и колко ми пука.

90.   Авторке, отчайващо негативна си и страхлива. Искаш съвети, а нито един от тези съвети не прилаш в действие. Колко по-хубави съвети искаш от тези, които ти е дала н. 83. Прочети ги отново. От 83: "Г-жо, обичам Ви. Вие сте любимата ми учителка и... за да ви кажа колко много Ви обичам и Ви се радвам". Толкова ли ти е трудно да изговориш тези думи! Ама ти всичко обръщаш в негативност-да не си помислела, че ѝ се мазниш. Пфф. Бива, бива, ама чак такава негативна скованост. По-добре от 83 и отново пак тя в 87 никой няма да ти го каже. Дори да отидеш при най-големия психолог и той ще се разочарова от теб като те слуша какви ги говориш. Опитах се в началото и аз да ти дам някой съвет, но ти всичко обръщаш в "но какво ако учителката си помисли... бла, бла, бла". Само с ама, ама, ако, ако до никаде няма да стигнеш. Просто прави това, което ти казва н. 83.
Ти се страхуваш от потенциален неуспех с учителката си, да не бъдеш отблъсната. Ами какво ще кажеш ако наистина стигнете до интимни отношения и ти се разочароваш от нещо в нея. Твоята фантазия за интимни отношения е едно нещо, но реалността може да се окаже съвсем друга. Ако твоето разочарование от интимността ви се окаже толкова голямо, че ти решаваш да се отдръпнеш, тя как би се почувствала. Ако тя се увлече и се влюби в теб, все пак ти си млада и още крехка, а тя колкото и добре да изглежда все пак е застаряваща. И ако всичко се сбъдне така както ти си го фантазираш, колко време мислиш ще продължава вашата връзка! Един ден ще и дойде края, ти ще изчезнеш от хоризонта, а тя какво ще прави без теб! Мислила ли си за това? Мога да ти дам още примери за разочарование от интимна гледна точка, но не знам дали си струва. Ти много говориш, но нищо не правиш от страх.

91.   Авторке една идея имам -защо не кажеш на учителката в която си влюбена за този сайт, тази тема? Дай и да прочете цялата ти тема и всички постове. Така тя ще разбере всичко, що за човек си и чувствата ти и че и ти я обичаш. Авторке ти си срамежлива само на живо с нея, но тук си личи че си доста готина, и имаш дар слово.

92.   От Авторката:
Здравей, номер 87 :). Преди още да е публикуван предишния ми коментар ще разкажа и какво ново по-важно стана. Но прочети и другия за вчера като го качат. Много се радвам, че ми даваш подробни съвети. Днес сутринта пак я изчаках и като дойде автобуса тя слезе. Пак ще обяснявям подробно, няма как.
Този път като ме видя направи една такава хитра усмивка настрани и си поклати главата, както човек като си прави равносметка. И ми вика ”добро утро, този път по-топло си се облякла”. И аз й казах нарочно ”добро утро, сигурно вече ви става лошо като се видим сутринта” и тя вика ”Напротив, много ми е приятно, че има с кого да си бърборя. Ако още не си разбрала, аз съм много комуникативен човек. Имам приятели от всички възрасти от 3 до 75 годишни. ” После й се оплаквах за оценки и тя ми вика ”кво не си доволна, кажи ми по какво си зле, добре ти е успеха, не може да си идеален и винаги първи. ”Ама вече не се прави на майка. И аз й казах, че съм перфекционистка и тя каза ”о да, аз съм същата, много е лошо това, идеални хора няма, а аз все очаквам много и все се заблуждавам. И на тази възраст вече разбрах, че няма, но продължавам да ги търся”. После й казах, че вчера следобед ми се е доспало и съм спала до 7 и тя ми вика, че точно така е била и тя вчера. После го обърнахме на любов и й казах, че мисля, че ще остана сама и имам много изисквания и никога не съм имала гадже и не съм харесвала някой. И тя ми вика, че не може никога да не съм имала трепети и аз й викам, че може и тя каза ”сега тепърва му е времето, гледай ги всички как ги тресна хормона и ти ще си намериш някой като майка ти”. И аз й викам, че не искам и не си представям да съм с някой и тогава тя пак ми каза ”сега му е времето да намериш човека” и ме стисна силно за ръката, докато го казва. После тя влезе в учителската, а аз в стаята и си оставих чантата и пак излязах и тя беше дежурна и беше в другия край на коридора застанала сама и аз тръгнах посока нея и тя седеше сама и ме гледаше наистина точно мен, отдалече, някакво съсредоточено и изучаващо. После в голямото междучасие дойде при мен и си говорихме, но бяхме три, аз тя и друго момиче от класа. И ни споделяше за детството си и къде е учила и как се страхувала да иде в голям град и сега съжалява. Другата седмица цялата няма да я има :(. Утре няма да я взимам от спирката, но в петък ще я взема. Чудя се дали да не върна темата за любовта и да й кажа, че ме привлича идеята за тайна и забранена връзка ;д. Също така ще й говоря философии за живота, нещо от рода на ”Толкова е безмислено всичко, за толкова кратко си на този свят, а нищо не знаеш къде си, какво си, вечно трябва да се съобразяваш със стереотипи... ” Целта е да се отлича с по-нестандартни мисли. После по-следващата седмица ще отида открито да я взема от спирката, без да се правя, че случайно я виждам и тогава ще се пробвам да я гушна и да й кажа, че много ми е липсвала през предишната седмица. Петък също ще й кажа, че ще ми липсват сутрините ;д. Целта е да си уредя някак излизане за през априлската ваканция, но как да стане?? Как да си изиграя картите, че да предложи да се видим, като й кажа, че цяла ваканция ще се чудя какво да правя? Как да я заинтригувам да има причина за виждане през ваканцията?

93.   От н. 87

Авторке, н. 90 наистина е прав, на мен не ми е проблем нито ми е досадно да ти давам съвети и анализи, напротив, радвам се, ако ти помагам по някакъв начин или че имаш с кого да споделиш без да те обезкуражава, но наистина, ако не прилагаш съветите всичко се развива като нормални отношения - само сближаване, а целта е друга. Много го мислиш. Да предположим, че разбере и те отблъснеш, което е малко вероятно, защото съдейки по сегашното развитие на нещата по-скоро би била заинтересована, ако си изиграеш картите правилно, та да се върнем на предположението, тя те отблъсне - това няма да ти развали успеха, няма да ти го прецака в никакъв случай. По-скоро би се почувствала обичана или най-малко поласкана. И не само заради това, тя те харесва, тя те вижда, че знаеш и можеш, и едва ли ще ти развали успеха, ако разбере. Постави се на нейно място, ти би ли развалила успеха на някой/някоя ученик/чка, който/която е влюбен/а в теб? Ти казваш, че тя е мила, прекрасна и т. н, защо не й кажеш какво мислиш за нея? А и щом е толкова приятен човек - мръсно, заради тези чувства от твоя страна няма да ти направи.

Страх те е да не се изложиш, нали? И какво? Защо го приемаш като излагане не мога да разбера. Аз на моята учителка й казах какво мисля за нея и мога да ти кажа, че адски се зарадва. Въобще не си помисли, че й се подмазвам, първо, защото имам шестици при нея и второ, защото знае, че тя е единствената учителка, която харесвам.

Да, говорете си за любов. Разбери неща за нея. Попитай я кога за пръв път се е влюбила, защо такъв готин човек като нея е сама и т. н

намекни й нещо от рода на "Никаква идея защо такъв готин човек като Вас е сам, аз бих Ви взела" направи там някаква физиономия и й се усмихни.

Да, това с философиите също е добра идея, но ай да не е чак толкова дийп ;д казвай й там някакви умни неща.

О, това е доста лесно. Имай на предвид, че ваканцията въобще няма да й се занимава с училище и забрави да й говориш за предмета. Най-лесният начин е да го кажеш ей така от нищото.. Както си ходите "Абе, да не са отворили ново кафене на Х улица", тя сигурно ще ти каже, че не е ново и ти да кажеш "Мии айде да отидем да го видим някой път"

Или "Офф и сега цяла седмица няма да Ви има... Дано караме свободни щот като си помисля, че Х(учител) може да Ви замества и ми причернява... Много тъпо ми стана, че няма Ви виждам в училище... И ся няма да има с кого да си говоря умни приказки.. Нищо, може да пием кафе, ако намерите свободен ден през ваканцията"

94.   От Авторката:
Мерси за съветите, номер 93, другият коментар 90 не го бях видяла, сега го четох и него. Знам, че трябва да съм по-смела, прави сте, но мисля, че вече съм. Въпреки това, страхът още го има :/. Но мерси за съветите и най-вече номер 93/87, който винаги ми помага и ме съветва и съм много благодарна затова. Опитвам се да ги използвам и да не оставам в рамките на нормални обикновени отношения. Сега ще я няма цялата седмица. В петък пак я чаках на спирката и тя пак като в сряда направи една хитра усмивка като ме видя и ми вика ”Ооо пак ли ти.. ”, ама с настроение и ми вика ”много хубави нови маратонки” и аз й викам ”не са нови” и тя ”изглеждат като нови”. После си говорихме какво закусвала, питах я за тази седмица къде ще ходи, спряхме се на един магазин за обувки да гледа през витрината, после започна неловко мълчание и тя взе да издава звуци и тананикания да запълни тишината. После си говорихме пак общи неща. Другият понеделник ще я чакам този път открито на нейната спирка и направо ще я посрещна от вратата на автобуса и ще й кажа, че ми е липсвала и ще пробвам да я гушна. Или ще се зарадва, или ще се отдалечи от мен. Много си я обичам и харесвам, все повече се привързвам, дано да се сближим наистина, да не е било само временно и дано като стана по-смела да не се отдръпне, а да й е приятно и на нея и да има поне подобни чувства и симпатии. Ще се опитам някак за ваканцията да си изпрося излизане, ама едва ли ще стане :/, пак мисля песимистично ;д. Все се страхувам да не прекаля и да започне да ме игнорира. Това за следващия понеделник добро ли е, как ли ще реагира? Да вмъкна, че веднъж беше казала, че никога не й се случило някой да я чака някъде и й се искало. Както момчетата чакат пред даскало гаджетата си.

95.   Днес намерих тази тема и я прочетох цялата, защото ми стана много интересна. Вече даже нямам търпения въпросната госпожа да се върне, за да ни разкажеш за нови случки с нея :D А и мисля, че трябва да си по-смела и по-отпусната покрай нея. Аз винаги се лигавя покрай госпожите смисъл прегръщам ги, казвам им колко много ги обичам и тем подобни и те просто се усмихват. Успех все пак!!

96.   От. н. 93

Авторке, ще те помоля да направиш нещо. Не знам дали си гледала сериалът "Бягство от затвора", но има един епизод, който искам да погледнеш, по-точно едни 15 секунди, в които показват това, което трябва да направиш.

Напиши в Гугъл "Бягство от затвора сезон 1 еп 9", първия линк и отиди на 37:00 и гледай до 37:15. Наистина мисля, че би ти било от голяма полза. Ще те накара да се замислиш над някои неща. А колкото до това какво мисля...

Мисля, че би се зарадвала много.
Това би означавало много за нея.
Все пак те попита дали искаш тя да ти е майка, явно наистина й се иска да има дете, ако ли не, то поне всичко се дължи на майчински инстинкт. Не знам дали цял живот е била сама, но ако е, то това е наистина доста време. Осъзнала е, че не живее пълноценно.

Компенсация за изгубеното време - такова го пиши.
Явно й е дотегнало да е сама, това е виждането ми.
Жалко, че няма как да споделя тук в сайта Скайп, за да можем да си комуникираме по-свободно. Това за страха - продължиш ли по този начин скоро ще изчезне. Ти сама ще забележиш и промяна в държанието си. Ще се държиш по-свободно, когато си около нея. С времето ще свикнеш. Нека ти кажа какъв ми е цитата

"dont let fear to destroy you" - "Не позволявай на страха да те унижтожи"

Намери го и си го запиши някъде. Наистина ще те мотивира всеки път, когато имаш нужда.

Идеята ти е много добра. И аз като н. 95 ще кажа - нямам търпение да видя как ще се развият нещата между вас. Не забравяй да пишеш.

97.   И на мен ми е много любопитно какво ще стане. Аз бях коментирала в началото и ти бях дала съвети именно за това как да не правиш моята грешка, т. е да действаш бързо и непредвидимо. Но ти вече си се справила щом имаш план. Можете да й казвате, че трябва да е смела, но това не е толкова лесно. В крайна сметка учителите обръщат внимание на всички ученици. Наскоро поканих една моя учителка, която също много харесвам на едно мое представление в театъра, тъй като се занимавам с актьорско майсторство и тя супер много се зарадва, направо не го очаквах. Може и ти да я поакниш на някакво събитие, ако се занимаваш с нещо извън училище.

98.   От Авторката:
Здравей, номер 96 :). Гледах серията, петнайсетте секунди, но не схванах, кой къде останал да спи и бил добре, някво писмо :D.
И аз нямам търпение да видя какво ще стане в понеделник, ама ме е страх да не я уплаша и ядосам, знам ли. Днеска тренирах как я чакам, но една учителка слезе от автобуса и се моля да не е и понеделник така с компания, щото нищо няма да се получи, освен неловка ситуация, ако тази госпожа е с нея тогава. Каквото е писано, ще стане ;д.
Днес гледах като спира автобусчето къде му се пада вратата и спира точно до стълба на светофара. Значи ще я чакам на стълба облегната, със скръстени ръце и ще бъда с кожено яке и високи кожени токчета, лошо момиче ;д. Много съм се филмирала и трябва да внимавам да не се изложа и да си развалим отношенията, наистина имам силни чувства и ми пука за нея, колкото и да е странно.
Разбира се, че ще пиша какво е станало, аз всеки ден пиша, само тука мога да споделям.
Не трябва много да се разкривам, че ако не ме харесва така, ще се отдръпне от мен, а и съм й ученичка.
Много съм объркана. Първия срок се сближавахме, но говорихме общи неща за география и политика и все в компанията на други ученици, ту една седмица много мила, ту студена и игнорираща, или по-скоро аз си внушавах, но все тъпчех на едно място, а сега някак се отличих и си говорим сами, споделяме си лични неща, като ме погледне в очите усещам някакви вибрации на мисли ;д като телепатично общуване, сякаш ми говори с очи, или пак си въобразявам. И това с майката предложението, а на другата сутрин пък дето говорихме как и двете сме сами и си приличаме и тя ми каза, че сега ще срещна любовта и ме стисна за ръката. Като старт на някакъв филм е, дето незнам как ще се развие и дали е в моята глава или е истински.

99.   От н. 96

Авторке, щом си видяла това, което ти казах.. Можеш да се върнеш на предишния ми коменар и така леко да го осмислиш ;д В него се крие цялата истина за успеха, разбира се. Погледни го... В дълбочина. Ако не разбереш смисъла му, продължавай да мислиш... :Д И обърни специално внимание на цитата, той е много важен.

Ето, и двете сте сами.. Накрая ще вземете да се вземете. Пожелавам ти го, авторке, иначе това с коженото яке ми хареса как звучи, даже може да включиш и някаква съблазнителна усмивка.

100.   От Авторката:
Здравей, номер 99. Мерси :). Дано наистина да вземем да се вземем ;д. Продължавай да следиш темата, ако не ти е омръзнало да се занимаваш, да видим какво ще стане в понеделник, да разкажа и да ми кажеш какво мислиш, моляя :д. И ако има други, които следят темата също.
Много ми липсва. Даже започнаха да ме харесват момчета и да ме занимават, а аз горките въобще не ги поглеждам, не мога да се позная, толкоз да съм хлътнала по учителката си.
Сега все си мисля за миналата седмица, дните в които се засичахме, като слизаше от автобуса си и ме виждаше как правеше едни доволни завъртяни подсмихвания, сякаш си вади някакви заключения, и едно такова кокетничаво, чудя се какво ли значеха. Че се радва, че я чакам и, че схваща, че е нарочно. Или, че разбира чувствата ми. Както тук някой беше коментирал ”тази учителка те чете като отворена книга, отлично разбира... ”. И ако е така, какви ли са нейните намерения?
Дали ако и тя изпитва същото би си рискувала работата или не? Дали ще ми се довери, че наистина ще съм до нея и не е временно тийн увлечение? Ще ми даде ли шанс и ще си достави ли това удоволствие или ще устои? Казват, че преди е спала с някакъв дванайсетокласник. Живее сама, няма семейство, брак, деца. Тя самата е едно пораснало самотно и объркано момиче, което се държи понякога много детски, понякога се прави на мъдра, като цяло е лигава, но не по кифленски начин, и обича да си угажда. Сложно е, че ако ме харесва, пак не знам дали няма да остави така нещата или да си потисне чувствата и да ме игнорира за общото добро, защото е забранена връзка, а и би ли се увлякла по 17 годишно момиче? Защото колкото и аз да съм зряла, а тя детинска все пак имаме 30 години разлика, какво би я впечатлило у мен? Но пък имам предимство, че съм млада, крехка, апетитна ;д изкушение ;д и тепърва животът е пред мен и уча нови неща и има живец и тръпка, а и трябва да се ласкае, че толкова младо момиче се е влюбило в нея.
Онзи ден едни момчета я обсъждаха и останах стъписана. Уж много я харесват, ама като заговорят сериозно, казват, че вече е възрастна и колкото и да е красива и млада на вид, важно било възрастта и вече дори дядовци неможели да й се вържат :о и никой нямало да я иска.

101.   От Авторката:
Днес сутринта отидох на спирката, всичко си бях подготвила по план, автобусът й дойде, но нея я нямаше ;(. Въпреки, че е на 20 минути и беше студено, реших да изчакам втория такъв автобус, но и в него я нямаше. Чаках 40 минути ;(. Иска ми се да знае. Обаче в първия имаше друга учителка, значи дори да беше в него нямаше да стане. Отидох тъжна и ядосана в последните минути преди да бие звънецът и питах дали и тази седмица ще сме със заместник по география и ми казаха, че тя е тук и е дошла преди малко с друг автобус с едно момче и едно момиче от нашия клас. Видях я в коридора и тя мен. После в час беше дистанцирана, а аз не спирах да я зяпам и по едно време точно й срещнах погледа очи в очи някво дълбоко. Тази жена е луда. Като свърши часът ни аз излязах от стаята, но бях пред вратата и чувах, как тя се приготвя да тръгва и има още пет човека в стаята и тя им каза ”Абе къде е Д. Тука ли е? ” и те ми извикаха и аз влязах и й викам да и тя вика ”Ти тука ли беше в часа, не се видяхме днеска с теб, що така, може би щото съм на високи обувки аз.. ” Нямаше никаква логика в думите й. После още два пъти я видях, единия път ме изгледа мило, другия притеснено и набързо. Иначе цял ден с най-различни ученици, едно момче прегръща, друго момиче гали по косата и брадата, друго хваща за ръката, на трето се усмихва и не мога да различа индивидуално отношение. Също така демонстрираше, че за една седмица на повечето е забравила имената, а ни караше да й кажем буква по буква нейното.
Не е такава, каквато звучи, много е миличка, просто е сложен характер, глезен, ама неска тва с ”абе къде е д” при положение, че знаеше, че съм там изобщо не го разбрах. Страшно ме е яд, че целият план ми отиде по дяволите. Щом е искала да ме види и си мисли специално за мен защо не хвана правилния автобус? И ако нарочно е искала да ме игнорирва, понеже беше дистанцирана и всичко беше като преди месеци, тогава защо като не бях в стаята започна да разпитва за мен?
Да пробвам ли пак някоя сутрин това със специалното чакане? Но какво да правя като не слиза сама, а с друга учителка?

102.   Пак от Авторката:
Днес нямахме час с нея, но дойде едно междучасие в стаята ни и пак вика като оня ден ”къде е Д.? ” и аз й викам ”тука съм, но сега ще правим тест” и тя ”исках да те видя, добре, ела после да се видим”. И после си говорихме общи неща като отидох. Спря да идва с онзи автобус, а пък започна да ме търси в училище. Съвсем не разбирам нищо.

103.   От н. 99

Може да са се засекли. Аз също съм виждала моя учителка да идва сама към училище и да се засече с ученици и си ходят заедно. Не е като да са се оговаряли. Така се е случило просто. По-точно, колкото и жестоко да ти звучи - добре, че не се беше случило, защото тази друга учителка щеше да провали всичко и да се чувстваш някак си излишна, ако беше тръгнала с тях, примерно тая щеше да започне да я занимава с глупости и на теб г-жата ти нямаше как да обърне внимание.

Но това не означава, че не можеш да го направиш друг път. Моят съвет към теб е да видиш графика на тази учителка. Виж в кои дни има първи часове, така ще избегнеш неприятните засечки с нея.

Също можеш да видиш кога г-жата ти по География има последни часове, така ще видиш, в кои дни можеш да си ходите заедно. Или ако имаш 7 часа да кажем, а тя 6 и имате последния при някоя печена учителка или печен учител можеш да й/му кажеш, че не ти е добре или че си неразположена, или, че ще пътуваш, не вярвам да не те пусне, дори и ако е някой цербер, няма как да не му разтопиш сърцето с женските проблеми ;дд и ако минете покрай някое кафене - можеш да й предложиш да отидете.

А относно това с думите - може да те е питала защо днес не сте се видели на спирката или просто търси начин да ти привлече вниманието и да те обърка. Може да се е опитала да те заговори. Може да се прави на интересна. Може преди да тръгне да е била погледнала към чина ти и, ако досега все си оставала в класната, докато тя излезе, и като е видяла, че те няма да се е объркала нещо. Или иска да погледнеш новите й обувки. Може да е искала да пита съучениците ти нещо за теб, но някой като те е извикал да е развалил всичко и това да е било единственото нещо, което й е дошло на ума, за да замаже положението.

Но в едно бъди сигурна - забелязва липсата ти

104.   От Авторката:
Вчера нямахме час с нея, но дойде едно междучасие в стаята ни и пак вика като оня ден ”къде е Д.? ” :о и аз й викам ”тука съм, но сега ще правим тест” и тя ”исках да те видя, добре, ела после да се видим”. И после си говорихме общи неща като отидох. Спря да идва с онзи автобус, а пък започна да ме търси в училище. Съвсем не разбирам нищо. Днес пак я засякох в коридора и ме гледаше в очите някакво проницателно. Утре ще пробвам пак това със спирката, но този път като не е в този автобус ще я питам в училище ”защо спряхте да хващате този автобус, сутринта ви чаках.. ” :д да видим как ще реагира. Преподава на 14 класа пък как ме търсеше вчера специално мен. Но не знам накъде отиват нещата, ако не е сексуално привлечена, а приятелски или майчински, ще се ядоса и отдръпне като схване моите чувства. Как да разбера намеренията й?

51-100 от 147