Споделена история от Тинейджърски

Как да го подтикна към първата крачка?
Здравейте! Аз съм на 17.
С едно момче си пишем доста често, познаваме се близо 2 месеца. Той е от друг град. Хареса ме още в първия момент, в който ме видя. Постепенно започна да хлътва доста, просто погледа и изражението му моментално се сменят, когато вляза в стаята например. Та, той започна да ми говори, и след това да пише. След като го поопознах малко, започнах и аз да изпитвам нешо към него. Искам да ви питам за съвети, как да го подтикна някак дискретно, да си признае, да действа както се вика. Защото далеч аз няма да правя такава крачка, колкото и малка да е. Не от срам или нещо, просто съм свикнала че мъжете трябва да преследват жената, да я търсят и да се борят за нея, все пак това им е в природата, да са ловци.

Коментари

1.   Ако наистина имаш нещо към него ще действаш, иначе ти е все тая дали ще направи или не нещо :)

2.   Ами щом за теб трябва да направи той първата крачка чакай си, но може някой друга обаче през това време да реши, че не и трябва той да прави нещо както повечето момичета просто ще му налетят, и вече ще има да чакаш само.
То разбирам да неискаш ти да му се буташ, но чак пък толкова все пак не сте в предучилищната щом се искате какво се лигавите действайте докъто имате шанс, че нищо чудно някой да си намери половинка по рано все пак това са 2 месеца.
Аз когато искам един човек и на първа среща съм го целувала ей така все пак щом го искам неможе да чакам той да ми показва, защото през това време доста разкрепостени момиченца може да го направят докъто аз още мисля и си чакам. Просто искаш ли някой хващай го бързо преди да го хване друга, не те нападам разбираемо е, но времената са такива.
Аз съм момиче на 19год. и те съветвам да нечакаш просто покажи му, че го искаш пък каквото става да става иначе може да си изпуснеш шанса. Явно не е от момчетата който налитат а е срамежливко такаче действай ти той може и да не се накани.

3.   Значи хем искате еманципация и да сте равни по всичко с мъжете, хем държите на едновремешни ценности? Отдавна не живеем в свят на ловци, а жените вече са директори, пилоти, космонавти и т. н. Ще се научите и вие да сваляте мъжете.

Искрено се надявам да не дочакаш той да направи първата крачка, а ти от темерутлък и тъпизъм също да не я направиш, въпреки че го харесваш. Да видим тогава дали следващия път ще имаш такива дилеми.