Споделена история от Тинейджърски

Харесвам срамежливо момче
Здравейте! На 15, 5 г. съм, но никога не съм била обвързана.
От няколко месеца насам си паднах по момче от класа. Обаче проблемът е, че той е наистина срамежлив, почти не говори с момичета, ако говори, то е само ако те са започнали разговора. Навсякъде движи с другите момчета и за секунда не е сам. Не мога да го заговоря точно по тази причина. Те са винаги с него! Наистина много се ядосвам, че нямам кураж, но и не искам да му се бутам прекалено много, защото надали ще му е приятно. Иначе съм приятелка с няколко момчета в класа (които не са в неговата групичка) и въобще, мога да общувам с другия пол без проблем, тъй че ако веднъж заговоря съответното момче, мисля че ще успея да задържа разговора.
Знам, че звуча наивно и "по детски", но поне искам да говоря с него. Всички ми казват да се държа с него сякаш не го харесвам, но на приказки е лесно. Трябва ми съвет... Очевидно ако той споделя чувствата ми, никога не би предприел първата стъпка, т. е. един обикновен разговор. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Кой ти каза да се държиш с него така, все едно не го харесваш? Това е мн лош съвет. Само момиче може да мисли, че това е правилният начин. Според теб как иначе да разбере, че го харесваш? Като открито го мразиш ли? Много глупава логика.

Вие сте от един клас и вече се познавате. Направо отиваш и му казваш, че го харесваш. Ама трябва да сте насаме.

2.   Не се започвай връзка с хора, които ще трябва да виждаш всеки ден. Дори да тръгнете, шансът да изкарате заедно до 12 клас е малък. После всеки ден ще бъде неудобно и за двамата (ако скъсате)

3.   Гледай го в очите, много е просто. Като те погледне не отвръщай погледа си. Ще се получат нещата.

4.   Имаш ли му Фейсбука и пишете ли си? Ако го нямаш му го вземи и започни да му пишеш, може би не разбира, че го харесваш, щом е срамежлив направи първата крачка! Това с фейса мисля, че ще му светне.

5.   Ами ако го харесваш просто му кажи. Да, трудно е, мислиш си че ще го приеме погрешно но ако е умен няма да е така

6.   Може би звучи глупаво но... Аз съм във АБСОЛЮТНО същата ситоация която описа:момче съм, същите години... all. Би ли казала първата буква от своето име и името на момчето.

7.   Аь съм в същото положение... Той се движи в своята си групичка от момчета и въобще не разговаря с момичетата от класа ни.

8.   Разкажи ни нещо повече за това момче, за да можем да ти дадем адекватен съвет.

9.   Грешно е да се държиш така, сякаш не го харесваш! Не само при него е така. Той, какъвто е срамежлив, може наистина да помисли, че не го харесваш и така няма да се получи.

10.   Като не знаете как се сваля, къде сте тръгнали? Детска работа, куклен театър.

11.   И аз си падам от няколко месеца по едно момиче, което е първа година в нашия клас. Още от първия ден ми се стори сладка и продължавам да я харесвам, но съм малко срамежлив и ме е страх да и кажа, все пак ще сме в един клас още 2 години и не знам как ще реагира... Иначе тя се държи доста мило с мен и не знам това как да го тълкувам Сигурно приличам на страхливец, но просто са ме наранявали и са си играли с мен и затова сега съм толкова плах. Отиди и му кажи какво чувстваш възможно по-скоро, щом той е срамежлив.

12.   До #8 от авторката

Много е мил, има чувство за хумор (наблюдавам го как се държи с момчетата), обаче се стеснява около мен, усмихва се много, а иначе както споменах с други момичета говори ако те го заприказват или направят нещо смешно (примерно кажат някоя шега). Хващам го да ме зяпа, в междучасията гледа да е близо до мен, но досега не е предприел нищо и вече ми омръзва да си играем. Дори и номера не ми е поискал. А и се притеснявам дали не се е отказал, понеже най-добрият ми приятел в класа е момче и той да е помислил, че се харесваме... Не знам дали нещо въобще се получи.

13.   Много ми харесва как мислиш авторке! Винаги съм искал да имам момиче като теб. Понеже и аз съм от срамежливковците ще ти кажа, че това момче е лудо по теб и изгаря от желание да те заговори, но няма да го направи, а ако направиш първата крачка пред приятелите му ще се стресне и няма да се получат нещата. Изчакай някой удобен момент, докато е сам примерно и му намекни, че си падаш по него, но бъди и ти сама. Няма нужда да се стараеш много, защото на нас момчетата ни е достатъчна една дума - по-така :D... сещаш се или едно завъртане на дупето, за да усетим привличане. Не очаквай да ти поиска номера не би го направил :P Успех ти пожелавам и стискам палци да си станете гаджета :))

КСА

14.   Момче на 15 съм, КАЖИ МУ ЧЕ ГО ХАРЕСВАШ. Това е. Момчета не разчитаме добре "сигналите" на момичетата, сигурен съм в това, ако някой се прави на специалист да се ебе в гъза. Единсвените знаци, които уж разчитаме са като ни се смеят на всички смешки и глупости, понякога ни дразнят за да видят как ще се почувстваме и евентуално по това как вие момичетата ни гледате. Аз ще те посъветвам, ако си красиво момиче, защото ние момчетата, колкото и да говорим глупости за вътрешни красоти и светове сме сеи първичини и първо гледаме външния вид, пиши му във фб... ако се държи студено не се бави ми му кажи че е хубав, а след време като се поотпуснеш дори и на майтап му кажи че го харесваш...

15.   Просто се дръж приятелски с него усмихвай му се и опитай да завържеш тема за разговор с него!

16.   Просто го издебни, когато е сам, и му признай. Нищо кой-знае-какво няма да се случи и не е краят на света. Най-много да се гаджосате.

17.   Намерете тема за разговор