Споделена история от Тинейджърски

Страх от кучета
Здравейте, аз съм момиче на 13 години. Имам страх от кучета, както става ясно от заглавието, но при мен е сериозно. Когато видя куче, цялата се схващам, краката ми започват да не ме държат и да треперят неконтролируемо, сърцето ми започва да бие, така сякаш ще се пръсне. Веднъж припаднах от страх. Преди не ме е било страх от кучета, аз всъщност много ги обичам, но бях нападната преди време от кучета няколко пъти подред и от там ми се появи страха. Наистина искам да оправя страха си, искам да си имам свое кученце но със моя страх .. Моля Ви помогнете ми, какво да правя, на психолог ли да отида?
П.С: Извинявам се, ако има грешки в написаното, и предварително благодаря за отделеното време :).

Коментари

1.   Здравей. И аз съм на 13, момиче съм и имам огромен страх от кучета, но не съм стигала чак до припадък, но започва да ми се вие свят, да ми треперят краката и все едно в главата ми влиза кръв и започва да бумти. Направо ужас а най-мразя стопаните (ако има такива) да стоят, блеят, говорят по телефона или с друг човек, да ядят или въобще да ги няма. Пуснат си кучетата, а знаят че налитат и въобще не мислят за нас децата. Но има "отговорни" стопани, които го пуснат и ти минеш то те налети, а те си стоят и не правят нищо. Успокояват те като ти кажат, че помиярчето " не " налита. Ти се успокоиш защото вярваш на тея тъпаци( груба грешка, която струва много) и си минаваш и то те погне, а човекът стои и ти казва:"Спокойно то не закача, то само си играе " Wtf то ще ме изяде ама не закача. Или пък кучето те налети а женатамъжа го вика от 50 метра :"Берта ела тук, Берта, Бертичке ела да видиш какво ще ти дам, ела, ела" или пък Гошо, Шаро, Нина, Бъки, Рошко, Тошко, Пешо и какви ли не имена, но от мен го знайте тъпото псе няма да се махне. Еми така е кво да се прави, освен като не можете и незнаете как да гледате куче -не си вземайте бе. Общо взето е това друг път като видите куче, прекръстете се три пъти, помолете се на Господ и НЕ ( никога) не разчитайте на стопанина.
По темата: Извинявай малко се унесох, но нищо. Като видиш куче опитай се да запазиш самообладание, дишай дълбоко и помоли стопанина да го хване, в никакъв случай не показвай страха си ( трудно е, но не е невъзможно). Ако и това не помогне консултирай се със психолог. Надявам се да съм ти била полезна

2.   И аз бях нападнат от кучета като дете, но с времето мина и този страх се превърна в омраза сега само да видя някой помяр да ме ръмжи или да ми скача го убивам на място, наритал съм безброй помяри и не ме е жал, мразя ги. Любител съм котките.

4.   И мен са ме нападали кучета, но аз от малка ги обожавам, тъй че това изобщо не ми повлия. А веднъж и ме ухапа куче от моята любима сега порода. Според мен трябва да идеш при приятелка с куче (за което си сигурна че не е агресивно) и да започнеш полека да си общуваш с него. Първо му дай да те подуши, после го погали, докато момичето го държи, и накрая го погали без никой да го държи, като последните две неща не ги прави още в първия ден, а постепенно. И те съветвам първо да започнеш с някоя малка порода.
Надявам се да съм ти помогнала:)

Момиче 13 г.

5.   Бях същата като теб. Като бях малка дядо го ухапа куче и аз развих някакъв страх до степен, че на вилата крещях дори само да видя някъде куче в далечината и всички се чудеха какво ми става. А да срещна куче на улицата беше кошмар. Как го преодолях ли? Ами болонката на съседите роди кученца и ме заведоха да ги видя. Е, като ги видях тези малки пухкави топчици веднага спрях да се страхувам поне от тях и от майка им, а после и на мен ми подариха най-сладкото и пухкаво кученце на света и така. Как да се страхуваш от нещо, което тежи половин килограм и прилича на плюшено? И така покрай нея започнах да преодолявам страха си, въпреки че и до сега ми е леко некомфортно ако наоколо има добермани, защото са ни нападали и двете с моето съкровище и не ги харесвам. Обаче иначе си преодолях проблема напълно.

7.   Нормално е да те е страх, все пак си била нападната и това ти е повлияло. Мен също ме е страх, особено като карам колело няколко пъти направо съм обръщала и съм заобикаляла по друг път, като видя куче което лае или тича покрай пътя ми. Като малка ме беше страх повече, но ми се случи, че се наложи да живея заедно с кучета, когато бях на гости на бащата на приятеля ми, а той гледа дог аржентино и чехословашки вълкач и мен в началото ме беше много страх, но се оказаха супер страхотни животни и след една седмица не и не ми се разделяше с тях :D Вече почнах и по улицата като видя бездомно куче което изглежда добродушно да ходя да го галя или да му давам да хапне, ако нося нещо за ядене. Може би и на теб ще ти помогне да, ако имаш познат с куче да ходиш да го галиш или да си играете-може първо да започнеш с по-дребни и добродушни кучета и после и с по-големи. В повечето случаи кучетата които нападат така са възпитани или са озлобени, заради хора които са ги нападали или удряли, ако са улични... Аз никога не бях живяла с кучета преди, всъщност съм имала винаги котки и сега също гледам, но вече си мисля, че ако някой ден живея в къща ще си взема едно или няколко кучета, защото те са просто прекрасни.

8.   Просто се абстрахирай когато видиш куче. Вместо да си представяш как те напада щом видиш куче си представи как просто го галиш и му се радваш..

9.   Нормално е миличка и аз ги обичам, но от уличните имам малко страх май повече клоня към котките. Ако смяташ, че ще ти е трудно да преодолееш този страх пробвай да си вземеш друга животинка коте, канарче, папагал, заек, а може и да опиташ някоя по - дребна порода куче ако те е страх от големите например чихуахуа, болонка, йоркширски териер, пинчер и др.

10.   Поговори с майка ти, кажи, че искаш да поговориш с психолог. А може би може да се срещнеш първо с училищния психолог? С адекватна помощ ще пребориш страха, още повече, че живееш в България и за човек с подобна фобия сигурно е ужасно.
Успех!

11.   Можеш да отидеш на психолог, ако искаш, но аз ти препоръчвам да си купиш специален спрей, който защитава от кучета. Ако си нападната, можеш да го използваш. Така ще си по-спокойна!

12.   Смело си вземай куче (със съгласието на родителите), но да е от по-едра порода. То ще те излекува! ✌
Ж 28

14.   И мен много ме е страх от кучета. Нарича се кинофобия. При теб е сериозно и може да се наложи помощ от психолог. На братовчедка ми ѝ взеха куче е се оправи. Но тя живее в къща.

15.   От номер 4 - забравих да добавя, че малките породи са по-склонни към нападение, защото се чувстват незещитени

16.   Номер 2., ако котките бяха с размерите на голямо куче, щяха да са много по-опасни от кучетата, заради егоистичната си природа. И все пак нямаше да са толкова опасни, колкото хората, защото нито едно животно не напада/убива просто от омраза/злоба - това е характерно само за Homo sapiens.
Към авторката - ако си вземеш съвсем малко кученце (току-що отбито) едва ли ще те е страх, то ще расте постепенно и няма да усетиш как ще спре да те е страх и от голямо куче. Ако пък не искаш - може да помолиш някого да си върже кучето някъде и си преодолявай страха както намериш за добре, малко по-малко и ще стане. Успех.

17.   И аз съм на 13 и много ме е страх от кучета, мисля, че нищо не можем да направим просто това си идва от вътре , и аз преди ги обичах, но като ми се нахвърли едно куче вече много ме е страх !