Споделена история от На работното място

Здравословен начин на живот
Здравейте! Пише ви едно 13 годишно момиче. Преди няколко месеца ми дойде за първи път. Изобщо не го бях очаквала. Оттогава обаче мисля, че надебелявам, а най-лошото е, че ми се ядат само боклуци и вредни храни. Искам да стегна бедрата, дупето и корема и да започна по-здравословен начин на живот. Само да спомена, че не го правя, за да се харесвам на момче или момиче. Просто искам да се чувствам добре в кожата си, както преди. Преди 1 година ходех по 3-4 пъти в седмицата на плуване и изглеждах повече от добре, но ми се насъбра много в училище и спрях. От този момент имам чувството, че постоянно качвам килограми и влечението ми към нездравословното нараства. Можете ли да ми кажете леки упражнения, които да могат да се изпълняват в домашни условия, тъй като нямам време и диета, която да включва разнообразни храни, но без драстични мерки, като например една ябълка на ден, защото изпитвам ужас от хранителни разстройства, като анорексия и булимия. Каквото можете да ми дадете като съвет, който да е подходящ за развиващи се организми на моята възраст. Аз съм 167-8 см висока и около 45 кг. Знам, че не съм с наднормено тегло, просто искам да стегна тялото си. Благодаря предварително! Моля без обиждания.

Коментари

1.   Съвсем нормално имаш менструация! Свиквай. На 13 г. дори е било крайно време за това - как така не си го очаквала?
Колкото до другото - също свиквай. Каквото и да правиш ще ставаш по-женствена, което значи, че няма да имаш вече детското тяло като до сега - гърди, бедра, всичко ще придобие женствени форми. Преди менструация е възможно да се подуваш, задържайки течности заради хормоните, но те се изхвърлят след това. Освен това теглото ти е по-скоро под нормата. Ходи на плуване, спортувай - тук всичко зависи от теб.

2.   Потърси в нета Руми Илиева, има подходящи и разнообразни упражнения.
Относно храненето - наблягай на салатите, месото, сирене, яйца.